Jak se připravit na výlet

Pěší turistika je skvělý způsob, jak trávit čas venku a hodně cvičit. I když možná toužíte vyrazit do divočiny, čas věnovaný přípravě na výlet vám pomůže zůstat v bezpečí a pohodlí. I když se vydáváte na jednodenní túru, existují věci, které byste si měli vzít s sebou. Pokud máte v plánu vyrazit na pokročilejší túru, předem se zahřejte cvičením, abyste se později nevyčerpali. Dokud plánujete dopředu, budete připraveni vyrazit na jakoukoli túru!

Metoda 1 ze 3: Plánování výletu

 1. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 1

  1 Vyberte si stezku, která odpovídá vaší úrovni dovedností. Pokud jste začátečník a nemáte mnoho zkušeností s pěší turistikou, vyberte si kratší trasy s mírným stoupáním, abyste nebyli tak unavení. Pokud máte více zkušeností s turistikou, můžete také vyzkoušet stezky v divočině, které jsou strmější nebo mají obtížnější základnu. Dlouhé a strmé stezky vybírejte pouze v případě, že často chodíte na túry, protože jejich pokus může být nebezpečný, pokud nejste připraveni na podmínky.
 2. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 2

  2 Pokud je to možné, zkontrolujte trasu a podmínky stezky online. Na webu parku vyhledejte mapu stezek nebo použijte turistické stránky, jako jsou AllTrails nebo Hiking Project, k vyhledání stezek ve vašem okolí. Věnujte pozornost tomu, jak dlouhá je trasa a jak dlouho obvykle trvá okružní cesta. Několik dní před vaší vycházkou a ráno zkontrolujte podmínky, abyste zjistili, zda se změnily a ovlivnily trasu. Poznamenejte si stav stezky, abyste mohli nosit boty, které nabízejí největší podporu.
  • Stezky se čas od času zavírají, takže si vždy zkontrolujte, zda jsou otevřené, než vyrazíte na túru.
  • Mnoho dalších turistů hodnotí a popisuje stezky, které používají, takže si je přečtěte, abyste zjistili, zda je stezka pro vás to pravé.
  • Sledujte dobu, po kterou jste chodili na túry, a ponechte si stejnou dobu před západem slunce, abyste se mohli vrátit do výchozího bodu před setměním.


 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet Krok 3

  3 Podívejte se na předpověď počasí, abyste si mohli naplánovat svůj outfit. Podívejte se na hodinovou předpověď, abyste zjistili, jak teplo bude během vaší túry. Pokud bude zima, budete muset zabalit více vrstev, abyste zůstali v teple. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda bude pršet, protože si možná budete chtít vzít pláštěnku nebo nepromokavé oblečení, abyste zůstali v suchu.
  • Teplota může rychle klesat, pokud během výletu změníte nadmořskou výšku, takže si vezměte další vrstvy oblečení pro případ, že by vám byla zima.
 4. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 4

  4 Vyberte se na procházku ráno nebo odpoledne, když svítí slunce. Ráno jsou stezky obvykle méně frekventované a teploty jsou chladnější, takže se budete cítit pohodlněji. Jinak si vyberte čas odpoledne, když je slunce stále venku. Vyhněte se turistice po setmění, pokud můžete, protože si možná nevšimnete nerovných stezek a můžete se ztratit.
  • Vaše tempo se může lišit v závislosti na obtížnosti stezky.

  Spropitné: Vaše túra obvykle zabere 30 minut na 1 míli (1,6 km) a dalších 30 minut na každých 0,30 km převýšení do kopce. Dokončení ploché smyčky 6,4 km by tedy trvalo asi 2 hodiny.

 5. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 5

  5 Zjistěte, jaká nebezpečná zvířata mohou v této oblasti žít. Pěší turistika v divočině je skvělá pro přiblížení k přírodě, ale může se stát, že se některým zvířatům vyhnete. Hledejte na webových stránkách parku nebo stezky a zjistěte, jaká zvířata byla v této oblasti spatřena a co byste měli dělat, pokud na ně narazíte.
  • Například ve vaší oblasti mohou být medvědi, vlci nebo horští lvi.
  • Většina zvířat z vás má stejný strach jako vy z nich. Zvířata se vám obvykle vyhýbají, pokud se jim vyhýbáte.
 6. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 6

  6 Požádejte někoho, aby s vámi vyrazil na výlet, abyste zůstali v bezpečí. Vyhněte se pěší turistice sami, protože v případě nouze nebudete moci někoho dosáhnout. Promluvte si s dalšími přáteli, kteří se vydají na výlet, a zjistěte, zda s vámi chtějí jít. V opačném případě můžete ve svém okolí najít turistické skupiny. Zkuste použít aplikaci, jako je Meetup, nebo zkontrolovat letáky ve venkovním obchodě s potřebami.
  • Zeptejte se dané osoby, na jakou vzdálenost se pohodlně vydává. Pokud nejsou tak zkušení, bude možná nutné upravit trasu.
 7. Obrázek s názvem Připravte se na výlet Krok 7

  7 Řekněte ostatním, kam chodíte a jak dlouho budete pryč. Než odjedete, promluvte si s ostatními přáteli a členy rodiny a dejte jim vědět, kam přesně jdete. Ukažte jim mapu stezky a uveďte, v kolik hodin plánujete být hotovi. Díky tomu bude někdo vědět, kde jste, pro případ nouze.
  • Zatímco jste na výletě, zkuste se přihlásit podle stanoveného plánu, aby vaši přátelé a rodina věděli, že jste v bezpečí.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Oblékání a balení

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet Krok 8

  1 Noste prodyšné vrstvy oblečení. I když se vydáváte na horké léto, vezměte si několik vrstev tenkého a prodyšného oblečení pro případ, že by se ochladilo. Sbalte si triko s dlouhým rukávem a kalhoty, abyste si je mohli obléknout přes druhé oblečení. Vyberte si látky označené jako „odvádějící vlhkost“, které vám pomohou zůstat v pohodě a suchu po celou dobu túry.
  • Vyhněte se bavlněnému oblečení, protože zadržuje vlhkost a může být těžké.
  • Rozhodněte se pro světlejší barvy, protože se budete cítit chladněji a budete moci snáze rozpoznat všechna klíšťata nebo škůdce.
 2. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 9

  2 Pro nejlepší podporu nohou si obujte trailové boty nebo turistické boty. Pokud se vydáváte pouze na lehkou túru na lehkou stezku, pravděpodobně vám uteče pohodlné tenisové boty. Jinak se podívejte po trailových botách nebo turistických botách, které jsou tuhé, abyste si nevyvrtli a nezkroutili kotník. Ujistěte se, že vaše boty nebo boty pevně sedí a jsou pohodlné, protože v nich budete chodit několik hodin.
  • Pokud si obujete nové boty nebo boty, obujte si je na túry, které jsou dlouhé 1–2 míle (1,6–3,2 km), abyste je zlomili. Jakmile budou pohodlnější, zvyšte vzdálenost.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet Krok 10

  3 Noste svůj mobilní telefon stále při sobě. Ujistěte se, že je váš mobilní telefon na vhodném místě, kde jej neztratíte. Dejte si ho do kapsy, náramku nebo batohu, aby nemohl vypadnout. Pomocí telefonu můžete pořizovat fotografie, sledovat svoji polohu, sledovat čas a v případě nouze telefonovat.
  • Během cesty se můžete spojit s dalšími přáteli a rodinou, aby věděli, že jste v bezpečí.
  • Zvažte s sebou přenosnou nabíječku pro váš telefon pro případ, že by baterie vybila, když jste na cestě.
  • V závislosti na tom, kam chodíte, nemusí být služba poskytována.
 4. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 11

  4 Použijte batoh s hrudními nebo bederními popruhy. Vyberte si lehký batoh takže nemáš velkou váhu. Zkuste najít něco, co vám dobře padne na záda a bude mít pohodlné polstrování na popruzích. Zkontrolujte, zda se kolem hrudníku a pasu neobjevují popruhy, abyste během túry neměli na ramenou tolik váhy.
  • Turistické batohy jsou lehčí a mají pohodlnější skladování než běžné batohy. Můžete si je koupit v obchodě s outdoorovými potřebami, ale obvykle stojí kolem 50–200 USD.
  • Vyhněte se plněnému batohu, protože bude opravdu těžký a bude obtížné jej přenášet.
 5. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 12

  5 Vezměte si mapu a kompas pro případ, že se ztratíte. I když máte v telefonu GPS, možná budete muset v případě nouze použít mapu. Pokuste se najít topografickou mapu oblasti, abyste mohli snadno najít orientační body a stezky. Ujistěte se, že máte kompas, abyste mohli určit, kterým směrem stojíte.
  • Mapu stezky obvykle získáte na stanicích strážců parku nebo v návštěvnickém centru.
  • Pro rychlou orientaci si pamatujte, že slunce vychází na východě a zapadá na západě. Pokud na obloze najdete slunce, můžete si udělat přibližnou představu, kterým směrem se díváte.
 6. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 13

  6 Přineste si výživné občerstvení se sacharidy a bílkovinami, které vám pomohou zůstat nabité energií. Vyvarujte se tučných nebo sladkých svačin, protože neposkytují tolik živin. Místo toho se podívejte na občerstvení, které má spoustu sacharidů nebo bílkovin, jako je hovězí trhané, ořechy, mix mixu nebo granola tyčinky. Můžete také jíst ovoce a zeleninu, pokud chcete něco čerstvého. Vždy si zabalte dostatek jídla, abyste měli dost na další den pro případ nouze.
  • Mezi další potraviny, které si můžete přinést, patří sušené ovoce, semínka, sáčky z tuňáka nebo lososa a sýr.
  • Jakékoli obaly od potravin si uložte do batohu, abyste je mohli později řádně vyhodit.
 7. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 14

  7 Zabalte 1 US pt (0,47 l) vody na každou hodinu, kdy budete pryč. Podívejte se na izolované lahve s vodou, aby při procházce zůstaly chladné. Podívejte se, kolik času zabere vycházka po stezce, a získejte alespoň 1 americký půllitr (0,47 l) za hodinu. Uchovávejte lahve s vodou na snadno přístupném místě v bočních nebo horních kapsách batohu.
  • V případě vysokých teplot nebo při procházení náročnější stezkou můžete potřebovat více vody.

  Spropitné: Pokud nemůžete sbalit nebo nést dostatek vody, najděte cestu vyčistit vodu s tebou. Můžete jej buď převařit, smíchat s jodovými tabletami, nebo jej nechat projít filtrem.

 8. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 15

  8 Při chůzi aplikujte sprej proti hmyzu a opalovací krém každé 2 hodiny. Podívejte se na sprej proti hmyzu, který má DEET, protože pomáhá efektivněji odpuzovat komáry, mouchy a klíšťata. Pokud je slunce venku, pořiďte si opalovací krém s minimálně 30 SPF a vetřete ho do jakékoli odkryté pokožky. Aplikujte sprej proti hmyzu a opalovací krém přibližně každé 2 hodiny, protože ostatní aplikace se vypotí.
  • Můžete také nosit klobouk a sluneční brýle, aby vám slunce neuniklo z očí.
  • Pokud procházíte vysokou trávou, zkontrolujte, zda na nohou a kalhotách nejsou klíšťata.
 9. Obrázek s názvem Připravte se na výlet, krok 16

  9 Uložte si nouzovou soupravu do kufru pro případ nehody. Zahrňte obvazy a dezinfekční prostředek, abyste si mohli pomoci s drobnými škrábanci a škrábanci. Sbalte si také signální zrcátko, kousek zářivě zbarvené látky a píšťalku, abyste si na dálku snáze získali pozornost někoho jiného. Noste s sebou čelovku jen pro případ, že se setmí, abyste mohli vidět stezku a byli lépe viditelní pro ostatní lidi. Vložte do soupravy také zápalky a kapesní nůž nebo multifunkční nástroj, abyste mohli v případě potřeby rozdělat oheň a opravit své vybavení.
  • Pokud plánujete vícedenní výlet, vezměte si také stan nebo nouzové přístřeší.
 10. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 17

  10 Ke zpevnění kolen použijte trekkingové hole. Trekové hole jsou robustní vycházkové hole, které odvádějí tlak na kolena, takže se na konci túry nebudete cítit tak bolestně. Upravte výšku svých trekových holí tak, aby dosáhly na zem, když máte lokty ohnuté o 90 stupňů. Zajistěte, aby tyče měly pohodlný úchop, jinak vás budou při používání bolet ruce.
  • Trekové hole si můžete koupit v místním obchodě s outdoorovými potřebami.
  • Pokud je nechcete, nepotřebujete na výlet trekkingové hole.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Kondicionování pro pokročilé túry

 1. Obrázek s názvem Připravte se na výlet, krok 23

  1 Před výletem si dejte jídlo se sacharidy a bílkovinami. Sacharidy a bílkoviny pomáhají vašemu tělu dodávat energii, abyste se při procházce nevyčerpali. Rozhodněte se pro něco jako ovesné vločky, vejce, těstoviny a libové maso, protože jsou výživné. Zařaďte do svého jídla také ovoce a zeleninu, abyste získali další sacharidy a přírodní cukry.
  • Vyhněte se přejídání, protože se při procházce můžete cítit nepříjemně.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na výlet, krok 18

  2 Choďte na dlouhé procházky 2–3krát týdně. Kráčejte pohodlným tempem, kde můžete stále vést konverzaci, aniž byste těžce dýchali. Začněte procházkami, které jsou zhruba 30–60 minut dlouhé, abyste se příliš nenosili. Dopřejte si odpočinkový den mezi procházkami, abyste nedostali žádné výrony. Minimálně jednou týdně se vydejte na procházku, která trvá 2 hodiny nebo déle, abyste si mohli vybudovat vytrvalost. V době, kdy se vydáte na túru, by vám mělo být příjemné chodit na procházky, které trvají 4–6 hodin.
  • Zkuste se projít po různých terénech, protože turistické stezky nejsou obvykle dlážděné.
  • Sledujte, jak daleko chodíte, pomocí telefonu nebo chytrých hodinek, abyste znali své tempo.
  • Jděte po schodech, kdykoli můžete, abyste si zvykli na stoupání.

  Spropitné: Když sešlápnete dolů, ujistěte se, že se vaše pata nejprve dotkne země, abyste zabránili holenním dlahám a nataženým šlachám.

 3. Obrázek s názvem Připravte se na výlet, krok 20

  3 Začleňte do cvičení dřepy a výpady, abyste posílili nohy. Držte záda rovná a chodidla od sebe na šířku ramen. Chcete -li a squat „pokrčte kolena, dokud nebudou v úhlu 90 stupňů. Počkejte na pozici, než se znovu postavíte. Pokud chcete udělat a plíce , vykročte vpřed s 1 nohou a pokrčte kolena v 90stupňových úhlech. Zatlačte se zpět do stoje. Proveďte 2–3 sady po 10 opakováních.
  • Cvičení nohou vám zabrání v tom, aby vás bolely a vyčerpaly, když jste uprostřed výletu.
  • Pokud chcete vybudovat více svalů, držte činky při dřepu nebo výpadu.
 4. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet 21

  4 Procvičte své jádro, abyste zlepšili rovnováhu. Budete muset mít turistické vybavení a zásoby, takže může být obtížné udržet rovnováhu na nerovných stezkách. Zkuste provést 10–20 sed-leh nebo držení pozice prkna po dobu 30 sekund, které vám pomohou vybudovat si jádro. Snažte se provádět 2–3 série z každého cvičení alespoň 2–3krát týdně.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na výlet, krok 22

  5 Vyzkoušejte cvičení nohou, abyste předešli vyvrtání a bolestem. Rozložte ručník na podlahu a položte na něj nohu. Udržujte patu nehybnou a chyťte ručník prsty. Vytáhněte ručník blíže k patě, než znovu natáhnete nohu. Udělejte to 5krát s každou nohou. Můžete také vyzvednout kuličky prsty na nohou a hodit je do šálku jako alternativní způsob, jak natáhnout oblouky.
  • Pokud vás bolí nohy, položte studenou láhev vodorovně na podlahu a přetáhněte ji nohou.
 6. Obrázek s názvem Buďte připraveni na výlet Krok 19

  6 Procvičte si kardio cvičení, která vám pomohou zvýšit vytrvalost. I když je procházka kardio cvičením, zkuste udělat něco intenzivnějšího několikrát týdně. Zaměřte se na kardio cvičení, která procvičují vaše nohy, jako je běh, jízda na kole, fotbal nebo plavání. Kromě procházek pracujte na svém kardiu alespoň 2–3krát týdně.
  • Zahrňte do procházek kardio s vysokou intenzitou. Můžete například běhat 10–20 minut uprostřed procházky, abyste zvýšili srdeční frekvenci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je bezpečné pro třináctiletého udělat pět hodinovou túru? AlissaB Rozhodně, pokud jste dobře připraveni a sami se pohybujete. Pokud jste absolvovali kratší túry a zůstali jste obecně aktivní, vaše tělo zvládne vzdálenost. Nejdůležitější je být připraven, znát trasu a zůstat v bezpečí. Naštěstí jedete s dospělým, který zná trasu a dokáže zajistit, že se neztratíte (samotná turistika v odlehlých oblastech je riskantní, a to i pro dospělé). Tento článek použijte k přípravě na počasí a vzdálenost tím, že si vezmete správné druhy oblečení, vybavení a dostatek jídla a vody. Získejte informace o všech možných obtížích na trase (zvířata, počasí, hledání trasy) a ujistěte se, že máte plán, jak se s nimi vypořádat. Pak si užijte procházku!
 • Otázka Je bezpečné pro sedm a sedmnáctiletého chodit na tři dny? Pokud jsou klimatické podmínky dobré, mělo by to být bezpečné. Pokud ne, může to být nebezpečné.
 • Otázka Proč se klima v horách tak rychle mění? Hory mají vyšší nadmořskou výšku, takže v závislosti na ročním období nebo na tom, kde se nacházíte, je déšť jiný a mění se teplota a množství vegetace a zvířat.
 • Otázka Můžeme se vydat na túru v období dešťů? Ano, ale budete chtít být dobře připraveni na déšť. Bude to nebezpečnější, pokud opravdu prší.
 • Otázka Je pro mě bezpečné jít na túru bez mobilního telefonu? Ne, nikdy byste neměli chodit na túry bez mobilního telefonu. Pokud se ztratíte nebo se zraníte, potřebujete způsob, jak zavolat pomoc.
 • Otázka Skupina lidí mě požádala, abych je provedl na pěší výlet. Jaké informace a podrobnosti potřebuji vědět před přípravou této túry? Jsem sólový turista. Potřebujete lékárničku a seznam nezbytných materiálů (jako je spacák, oblečení navíc, zejména ponožky, jen asi 2 litry vody, protože nechcete, aby ta váha navíc, vodní filtr, když vám dojde voda, dostatek jídla na délku cesty atd.). To, co přinesete, také provedete, to znamená přinést odpadkový pytel. Pokud se na pár dní ztratíte, vezměte si s sebou také mapu, kompas a zrcadlo pro přežití. Pak cokoli jiného, ​​co považujete za nutné.
 • Otázka Je mi 66 let a jsem v dobrém zdravotním stavu. Jak se mám kondovat, než se vydám na túru? Galasy4969 Nejlepší respondent Dobrý zdravotní stav je víceméně jediným fyzickým požadavkem. Samozřejmě se ujistěte, že máte veškeré potřebné vybavení a naplánujete si cestu dopředu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Poznejte své limity při plánování túry a nevybírejte si trasu, která je příliš dlouhá nebo obtížná na dokončení.
 • Když jste na výletě, nenechávejte za sebou žádný odpad a nerušte žádnou přírodu, abyste nezanechali žádné stopy. Tímto způsobem zachováte divokou zvěř a stezkové podmínky pro ostatní.

reklama

Varování

 • Vyhněte se přebalování, protože budete mít větší váhu a můžete být vyčerpaní.
 • Teplota se může při chůzi rychle měnit, takže si pro jistotu vezměte pár vrstev oblečení.
 • Vždycky řekněte někomu, kam chodíte a jak dlouho očekáváte, že budete pryč, pokud se vydáte na túru sami. Často se s nimi kontrolujte, aby věděli, že jste v bezpečí.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prodyšné oblečení
 • Trailové boty nebo turistické boty
 • Batoh
 • Mobilní telefon
 • Lahve na vodu
 • Mapa
 • Kompas
 • Sprej proti hmyzu
 • Opalovací krém
 • První pomoc
 • Signální zrcátko
 • Pískat
 • Lepící páska
 • Zápasy
 • Kapesní nůž
 • Trekové hole

Populární Problémy

„Intervence“ společnosti A & E je v sezóně 21 zpět v pondělí. Zde je návod, jak streamovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Zde je seznam pěti nejlepších nejrychlejších porcí v historii ženského tenisu.

'E! True Hollywood Story 'se vrátil. Získejte přehled o tom, jak sledovat všechny nové epizody roku 2019 online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Takto můžete sledovat celoživotní funkci „You Can't Take My Daughter“ online bez kabelu.