US Open 2020: Analýza losování, náhled a předpověď dvouhry mužů

Novak Djokovic (L) a Dominic Thiem

Novak Djokovic (L) a Dominic Thiem

Posledních šest měsíců celý svět zoufale hledal „normální“. The Pandemie covid-19 vyhodil život z hlavy způsobem, který si nikdo nedokázal ani představit, a právě teď si všichni přejí, aby se věci vrátily k tomu, čím kdysi byly.

US Open, které se koná na konci srpna, alespoň na první pohled naznačuje něco, co připomíná normálnost. Takový byl vždy tenisový kalendář: Severoamerické hardcourtové akce vedoucí až k severoamerickému hardcourt Slam v severoamerickém létě.

Skutečnost, že New York Slam nebyl zcela zrušen, je, jak se říká, sám o sobě menší zázrak.

Ale o tom to opravdu je; výskyt události je mírou normálnosti, které tenisový svět dokázal dosáhnout. Další dva týdny v New Yorku nebudou na tribuně žádní fanoušci a nebudou se konat žádné osobní tiskové konference. Někdo by mohl dokonce říci, že nebude existovat žádný vnější znak, že by se údajně živá věc, jako je sportovní událost, konala.

Tento týden jsme se na Western & Southern Open mohli podívat, jak vypadá tenisový turnaj v době COVID. Kamenná ticha zdravila slavné vítěze a hráči na konci ostře bojovaných bitev poklepávali na rakety, místo aby si podávali ruce. Co ale zabralo, byl Novak Djokovic, který předváděl svou nechvalně známou oslavu hození prsu jediným směrem svého neomylně pěstního tříčlenného týmu.

Opravdu nemohlo být lépe znázorněno, jaký je život v nepříjemné bublině vyvolávající bublině.

Je to však tak a máte podezření, že ani hráči, ani fanoušci si nebudou moc stěžovat, jakmile si zvyknou na nový řád věcí. A to jsou sliby US Open, pandemie a vše: nový řád, který snad připraví cestu pro lepší budoucnost.

Oklahoma State vs Iowa wrestling

Jistě, remíza mužů utrpěla velkou ránu, když odstoupili obhájce titulu Rafael Nadal a také pětinásobný šampion Roger Federer. Ale Djokovič je přítomen vpředu i uprostřed, aby vlajka Velké 3 vyvěsila vysoko; Srbova neochvějná základní konzistence by mohla být největším spojením s „normálností“, v kterou mohou fanoušci tenisu letos doufat.

Na tomto místě je pohled na to, jak se pravděpodobně bude losovat muži na US Open 2020:

1. čtvrtina: Novak Djokovic a také-rans

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Předpokládané čtvrtfinále: Novak Djokovic (1) vs David Goffin (7)

Nejlepší semena titulky prvního čtvrtletí jako obvykle, a abych byl upřímný, to by mohlo být vše, co zde někdo potřebuje vědět.

Novak Djokovic by byl favoritem na vítězství v turnaji i v běžném roce. Ale když vezmete v úvahu jeho prskající formu 2020 (rekord 21: 0 vítězství-ztráta v době psaní článku), nepřítomnost obhájce titulu při losování a naprostý nedostatek kvality na mužském turné právě teď, vše kromě Srb se cítí irelevantní.

Djokovič začíná proti zdánlivě neškodnému Damiru Dzumhurovi, po kterém se pravděpodobně postaví o něco méně neškodnému Kyle Edmundovi nebo nestálému Alexandru Bublikovi. Možná jste si mysleli, že Jan-Lennard Struff ve třetím kole může Světové jedničce způsobit nějaké potíže, ale Struffa ve čtvrtfinále Cincinnati právě otočil naruby Djokovič.

John Isner je potenciálním Djokovičovým soupeřem ve čtvrtém kole a on mohl případně odveďte Srba do tiebreaku nebo dva. Američan by se ale nejprve musel dostat přes Pablo Carreno Busta, což je úkol, který je často těžší, než se zdá.

Na druhém konci čtvrtiny je David Goffin, který je nasazen překvapivě vysoko sedmý. Belgičan je známý svou nedůsledností, stejně jako jeho potenciální soupeř ve čtvrtém kole Denis Shapovalov, takže každý z nich vyzývat Djokoviče v pěti setech je vysoce nepravděpodobný.

Ti dva mohli být každopádně posláni v balení před čtvrtfinále nebo dokonce před vzájemným setkáním. Goffin čelí nejprve Reillymu Opelkovi a ve třetím kole možná drtiči Thiemu Filipu Krajinovičovi, zatímco Shapovalov mohl mít plné ruce práce buď s Taylorem Fritzem, nebo s Gillesem Simonem.

Předpokládaný čtvrtfinálový výsledek: Novak Djokovic porazil Filip Krajinovic

Tmavý kůň: Reilly Opelka

Sledujte zápas 1. kola: Denis Shapovalov vs Sebastian Korda

2. čtvrtina: Stefanos Tsitsipas a Alexander Zverev na kolizním kurzu

Alexander Zverev (L) a Stefanos Tsitsipas

Alexander Zverev (L) a Stefanos Tsitsipas

Předpokládané čtvrtfinále: Stefanos Tsitsipas (4) vs Alexander Zverev (5)

Stefanos Tsitsipas a Alexander Zverev jsou dva z nejúspěšnějších členů dosud nešťastné „příští generace“ a za posledních pár let si vytvořili něco zábavného soupeření. Ale zábavné jen do té míry, že si užijete Zvereva, který se rozpadá na kousky při sebemenším náznaku, že se Tsitsipas ve skutečnosti nepřevrátí a nezemře.

Němec byl vyroben tak, aby vypadal jako odporné dítě pokaždé, když narazil na Tsitsipas od Rogers Cupu 2018, a pokud by se oba setkali v New Yorku, chtělo by to odvážného člověka. Ale Zverev se možná ani nedostal tak daleko; čelí nejprve Kevinovi Andersonovi a ve čtvrtém kole možná Diegu Schwartzmanovi nebo Hubertu Hurkaczovi.

Tsitsipas má naproti tomu zdánlivě přímočarou cestu. Ve třetím kole bude pravděpodobně čelit Borna Coric, která se zotavuje z koronaviru, a poté buď Cristian Garin, nebo Dusan Lajovic. A oba tyto zápasy se zdají být eminentně vyhratelné vzhledem k tomu, jak dobře vypadal Řek tento týden na Cincinnati Masters.

Předpokládaný čtvrtfinálový výsledek: Stefanos Tsitsipas def. Diego Schwartzman

Tmavý kůň: Hubert Hurkacz

Sledujte zápas 1. kola: Alexander Zverev vs Kevin Anderson

3. čtvrtletí: Může Daniil Medveděv znovu objevit svou formu na rok 2019 včas?

Daniil Medveděv

Daniil Medveděv

Předpokládané čtvrtfinále: Daniil Medvedev (3) vs Matteo Berrettini (6)

Ve druhé polovině roku 2019 Daniil Medveděv téměř proměnil prohlídku mužů ve svou osobní mučírnu. Díky své robotické důslednosti přiváděl všechny své protivníky do záchvatů šílenství a právě v této době byl v této době muž, kterého bylo možné porazit.

tenisky s džíny

Medveděv vyhrál dva tituly Masters a dosáhl šesti po sobě jdoucích finále (včetně US Open) v období od července do září. Pro všechny praktické účely se zdálo, že upevnil své místo jako jediný hodný vyzyvatel Velké 3.

V roce 2020 se však věci úplně neplánovaly. Medveděv utrpěl na Australian Open skličující ztrátu se Stanem Wawrinkou a tento týden zahodil čtvrtfinále Cincinnati proti Roberto Bautista Agutovi navzdory vedení o set a přestávce v jednom bodě.

Rusova remíza na US Open by mu však měla dát důvod k radosti. Jeho prvním nasazeným protivníkem je v současné době Guido Pella pod mrakem koronaviru , a poté se mohl postavit Grigorovi Dimitrovovi - který má byl dva měsíce pod mrakem koronaviru .

Hlavní hvězdou horní poloviny tohoto čtvrtletí je mezitím překvapivý semifinalista 2019 Matteo Berrettini. Ital od svého průlomového běhu v loňském roce o sobě slušně hovořil, ale bude mít svůj úkol vyřešen, pokud doufá, že projde jak Casper Ruud ve třetím kole, tak Andrey Rublev ve čtvrtém

Předpokládaný čtvrtfinálový výsledek: Daniil Medveděv por. Andrey Rublev

Tmavý kůň: Casper Ruud

Sledujte zápas 1. kola: Nikoloz Basilashvili vs John Millman

4. čtvrtina: Cesta Dominica Thiema k vykoupení

Dominic Thiem

Dominic Thiem

Předpokládané čtvrtfinále: Dominic Thiem (2) vs Roberto Bautista Agut (8)

Říkat, že Dominic Thiem má za sebou drsných pár měsíců, by bylo podhodnocení. Přestože v době výluky odehrál - a vyhrál - spoustu výstav, zdálo se, že Rakušan ztrácí fanoušky s každým veřejným vystoupením.

Nejprve odcizil hráče s nižšími hodnostmi tím, že odmítl přispět na pomocný fond zřízený tak, aby jim pomohl překonat pandemií vynucené pozastavení turné. Poté cestoval po celé Evropě, přestože byl přítomen na Adria Tour zamořené koronaviry, takže mnoho lidí dospělo k závěru, že vůbec neměl zdravý rozum.

lidé s tenisovým míčkem

Thiem by doufal, že se věci zlepší, až se vrátí k závodnímu tenisu, ale na Cincinnati Masters ho čekal hrubý šok. Rakušanův první zápas po obnovení turné byl podivně nezáživnou záležitostí, protože ho Filip Krajinovic dostal do zapomnění.

To, co vypadalo jako létání v posledním kole před korunovací na začátku roku 2020, se nějak proměnilo v olověný chodník bahnitou bažinou nikam. Thiem bude nemilosrdně trollován, pokud brzy prohraje na US Open po všech nechtěných titulcích, které v poslední době udělal, a bohužel pro něj není remíza, kterou dostal, zrovna jednoduchá.

Světová trojka by se ve třetím kole mohla utkat s Marinem Cilicem a ve čtvrtém s Andy Murrayem, Felixem Augerem-Aliassimem nebo Danem Evansem. Případné čtvrtfinále proti jednomu ze dvou semifinalistů Cincinnati (v době psaní tohoto článku) Roberto Bautista Agut a Milos Raonic by bylo také extrémně těžké.

Pokud Thiem doufal v cestu k vykoupení bez pozemních min, žádnou nedostal.

Předpokládaný čtvrtfinálový výsledek: Roberto Bautista Agut def. Dominic Thiem

Tmavý kůň: Andy Murray

Sledujte zápas 1. kola: Karen Khachanov vs Jannik Sinner

Semifinální předpovědi: Novak Djokovic por. Stefanos Tsitsipas, Daniil Medvedev def. Roberto Bautista Agut

Závěrečná předpověď: Novak Djokovic poraz. Daniil Medveděv


Sledujte Sportskeeda a získejte kompletní rok 2020 US Open Harmonogram , nejnovější zprávy a další

Populární Problémy

Roger Federer přistál v italské oblasti Liguaria, aby natočil reklamu se dvěma mladými tenisty. Hráči se proslavili v dubnu poté, co během uzamčení zorganizovali zábavnou hru tenisu na střechách.

Datle jsou krásní, neobvyklí ptáci vyskytující se po celé Severní Americe s některými druhy žijícími v Evropě. Obvykle je lze vidět v hustých nebo řídce zalesněných oblastech, stejně jako na předměstských dvorech se stromy. Jedí velké množství nechtěných ...

Anglie a Island se ve středu setkají ve skupinové hře Ligy národů UEFA. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Jak naplánovat večírek Harryho Pottera. Pořádání tematické párty s Harrym Potterem může být hodně zábavné. Lidé se mohou do potterovského tématu opravdu vžít a skvěle se bavit. Vzhledem k tomu, že svět Harryho Pottera je tak bohatý, můžete udělat tolik, abyste si ...

Poté, co se Nadal odrazil od strachu ze zranění, převezme obhájce titulu Zverev, aby otevřel nabídku na první titul finále ATP.