Jak se stát číšníkem

Od Kelsey Grammar po Kelly Clarkson mnoho lidí odstartovalo svoji kariéru čekáním u stolů. Práce v prostředí restaurace je rychlá a lukrativní práce, pokud k ní přistupujete správně a rozvíjíte správné dovednosti. Pokud jste osobní, spolehlivý a dobrý multi-tasker, servírování jídla v restauraci může být skvělou krátkodobou nebo dlouhodobou příležitostí. Postupujte podle našich níže uvedených obecných rad nebo vyhledejte konkrétnější pomoc v níže uvedených částech.

Část 1 ze 4: Učení se dovednostem

 1. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 1

  1 Být okouzlující. Lidé chodí jíst do restaurace na víc než na jídlo. Stravování je zážitek a obsluha je nejviditelnější součástí této zkušenosti. Dokážete si na večírcích popovídat i s těmi nejzaslepenějšími a nekomunikativnějšími lidmi? Vcítíte se snadno do lidí? Jste rychlí s vtipem a úsměvem? Pokud je odpověď ano, máte u čekajících stolů jeden z nezbytných rysů.
  • Nemusíte být stand-up komik, ale musíte být dobrý komunikátor. Tiché servery jsou často stejně dobré jako hovorné, jen se musí ujistit, že komunikují řečí těla, dělají svou práci efektivně a poslouchají, jak nejlépe mohou.


 2. Obrázek s názvem Buď číšník Krok 2

  2 Být rychlý. Jste dobrý multitasker? Pamatujete si snadno seznamy věcí? Dokážete se rychle přizpůsobit změnám a novým situacím? Člen obsluhujícího personálu musí být schopen přijímat objednávky, komunikovat s pracovníky z domova a chovat se jako „tvář“ restaurace vůči zákazníkům. Je to vysoká zakázka, ale musí to být provedeno rychle a efektivně, aby restaurace správně fungovala.
 3. Obrázek s názvem Buď číšník Krok 3

  3 Být silný. Nosit tác s kolísavými nápoji a horkými talíři plnými buvolích křídel je dost obtížné, aniž byste se jednou rozlili, ale po dlouhém přesunu obsluhy hlučných fotbalových fanoušků? Může to být vyloženě vyčerpávající. Pokud jste fit a zdraví, být členem obsluhujícího personálu bude mnohem pohodlnější přechod. Nemusíte být kulturistou, ale pomáhá vám pohodlně vyjednávat v přeplněné místnosti a přitom bezpečně a rychle držet těžké předměty.
 4. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 4

  4 Pište jasně a dobře používejte počítače. Pokud kuchyně nemůže přečíst vaše lístky, věci se rychle zpackají. Sledování informací a čitelné zaznamenávání vašich objednávek je klíčovou součástí procesu restaurace. Celý proces začíná u vás.
  • V restauraci získáte konkrétní podrobnosti a dozvíte se, jak systém funguje, ale obecně chcete znát to podstatné.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Proč je pro číšníka důležité, aby mohl provádět více úkolů najednou?

Budete mít více než jednoho zákazníka současně.

Nepřesně! Pravděpodobně budete mít více zákazníků najednou, ale toto není nejdůležitější využití vašich dovedností pro multitasking. Použití poznámkového bloku k sepsání objednávek tabulek vám tuto část práce usnadní! Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Možná budete muset připravit nějaká jídla a podávat je.

Ani náhodou! Zatímco některé restaurace žádají číšníky o přípravu salátů nebo dezertů, nebude to hlavní část vaší práce. Udržování dobrého vztahu s kuchyňským personálem také pomůže výrazně usnadnit potravinovou součást vaší práce. Zkuste jinou odpověď ...

Budete muset pracovat se zákazníky, kuchaři a dalšími číšníky.

Přesně! Jedná se o vážný multitasking- nejen, že jednáte s mnoha různými lidmi, musíte se starat o různé potřeby. Spolupracovníci mohou chtít vaši pomoc se stolem, zadní část domu vám může říci, že došli z pokrmu, který si právě objednali váš stůl, a vaši zákazníci mohou potřebovat doplnění nápojů- vše současně! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Možná si budete muset zapamatovat velké menu.

Ne nutně! I když má vaše restaurace velké menu, pouhá znalost všech položek nabídky není multitasking. Znalost informací v nabídce je součástí vaší práce číšníka, ale být dobrým multitaskerem vám k tomu nepomůže! Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 4: Získání obslužné úlohy

 1. Obrázek s názvem Buď číšník Krok 5

  1 Přihlaste se v restauracích, které vás zaučí. Luxusní bistro v centru si pravděpodobně nenajme servery bez zkušeností. Pokud jste nikdy předtím nepracovali jako server, řetězce restaurací, jako je Chili nebo Applebee, jsou dobrým způsobem, jak začít, získat školení a zkušenosti, které potřebujete k získání práce, kde budou tipy skvělé. Dozvíte se mnoho o tom, jak restaurace funguje, a o tom, jak být dobrým serverem.
 2. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 6

  2 Získejte společně životopis. Pokud ji ještě nemáte, zaměřte se na artikulaci dovedností nezbytných pro podávání jídla v restauraci. Budete muset umět jednat se zákazníky, pracovat v týmovém prostředí a pracovat rychle. Zvýrazněte podobné pracovní zkušenosti, které tyto vlastnosti ilustrují.
  • Pokud jste nikdy předtím nepracovali a doufáte, že získáte práci jako server, můžete se zaměřit na školní úspěchy a prostředí týmové práce, jako jsou sporty, ve kterých se vám daří. Buďte pozitivní a prodejte se. To je ta práce.
 3. Obrázek s názvem Buď číšník Krok 7

  3 Promluvte si s manažerem. Když najdete místo, které najímá, požádejte o rozhovor s manažerem. Životopis s barmanem by se mohl ztratit a barman každopádně není tím, kdo najímá.
  • Přineste svůj životopis a nadšení. Řekněte jim, že byste byli opravdu nadšení, kdybyste o této pozici hovořili více a že jste připraveni začít hned. Protože být serverem znamená většinu času udělat dobrý první dojem, chovejte se k práci jako k práci. Udělejte dobrý první dojem.
 4. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 8

  4 Předjímejte otázky na pohovoru. Příprava odpovědí na pravděpodobné otázky na pohovoru zajistí, že nebudete hnáni do smyčky před manažerem a že jste si promysleli odpovědnost práce.
  • Někteří manažeři se mohou ptát: „Jaká je vaše oblíbená věc v naší nabídce?“ nebo „Pokud by v kuchyni došly ryby, co by navrhovalo jako alternativu?“ Nabídku restaurace si předem oprášte pomocí Yelpu nebo webových stránek restaurace.
  • Buďte připraveni reagovat na scénáře katastrof. Někteří manažeři se mohou zeptat: „Někdo vám dá falešný průkaz na nákup alkoholu. Co děláš?' nebo přímo: „Zákazník je kvůli svému jídlu naštvaný. Co byste měli dělat?' Zamyslete se nad těmito scénáři a reagujte promyšleně.
  • Přijďte s vlastními otázkami. Obvykle je dobrá otázka typu „Co někdo potřebuje, aby zde byl opravdu úspěšný?“ může na manažera zanechat extrémně dobrý první dojem. Často vám poskytnou příležitost klást otázky, což může být promarněná příležitost při pohovoru.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Co byste měli uvést do životopisu, který odesíláte do restaurace?

Fyzický popis vás a vaší síly.

Nepřesně! Fyzická síla vám pomůže tuto práci zvládnout, ale není nutné popisovat, kolik toho můžete v životopise uložit. Zaměstnavatel bude před silou hledat jiné vlastnosti, jako je spolupráce a rychlé myšlení. Zkuste jinou odpověď ...

Zkušenosti, které máte, ukazují, že dobře pracujete s lidmi.

Absolutně! Ať už pocházejí z předchozího zaměstnání nebo ze školy, váš stručný životopis vynikne krátkým výčtem zkušeností, které zdůrazňují vaši schopnost dobře spolupracovat s ostatními. Přidejte také zkušenosti, ve kterých jste se museli rychle rozhodovat, pokud nějaké máte. Přečtěte si další kvízovou otázku.

jak rozbít
Seznam vašich oblíbených jídel v jejich nabídce.

Určitě ne! I když to manažerovi ukáže, že jste s jeho restaurací obeznámeni, neukáže mu, jak dobře ve skutečnosti svou práci zvládnete! Pokud však dostanete pohovor, ujistěte se, že znáte menu! Vyberte jinou odpověď!

Vysvětlení, proč byste měli práci získat.

Ani náhodou! K tomu slouží rozhovor! V životopise rychle zvýrazněte své zkušenosti, které vám pomohou dělat dobrou práci číšníka. Pokud jste nikdy předtím neměli práci, zaměřte se na školní nebo mimoškolní úspěchy. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 4: Čekací stoly

 1. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 9

  1 Přistupte ke svému stolu s úsměvem a pozdravem. Představte se a řekněte jasně své jméno. „Dobrý den, rád vás vidím. Mé jméno je ___. Zde jsou vaše nabídky. Chtěli byste začít osvěžujícím nápojem z našeho baru? ' Při vstupu pozdravte zákazníky s úsměvem.
  • Udržujte vyvážený oční kontakt, ale vyhněte se přílišnému zírání. Někteří zákazníci jsou nepohodlní a přijdou do restaurace v různých náladách. Odpovídejte přiměřeně. Když je posadíte ke stolu, možná rozproudíte malou konverzaci a budete přijímat objednávky nápojů. Pokud nemají zájem chatovat, nechte toho.
 2. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 10

  2 Přijímejte objednávky nápojů ve směru hodinových ručiček počínaje nalevo. Pokud jsou přítomny děti, požádejte nejprve o jejich nápoje, poté dámy a poté gentlemany, kteří postupují zleva doprava.
  • Toto je také čas na diskusi o speciálech a jakýchkoli propagačních nabídkách, které restaurace v tuto chvíli nabízí.
  • Když jste jim podávali nápoje, zeptejte se, zda mají nějaké dotazy k nabídce. Nespěchejte na ně, pokud nepřijdou pozdě, a přesto to udělejte jemně. Pokud jsou připraveni k objednávce, vezměte jejich objednávku ve směru hodinových ručiček počínaje vlevo a nejblíže k vám. Pokud ne, přejděte k další tabulce.
 3. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 11

  3 Když se podává hlavní chod, vždy se zeptejte: „Mohu vám dát něco jiného? “a dejte jim chvilku na přemýšlení. Zkuste to znovu za pět minut pomocí dotazu „Užíváte si všechno?“ Zeptejte se konkrétně na jídlo hostitele: „Jaký je váš steak?“ Poslechněte si jejich odpověď a přečtěte si řeč jejich těla: mnoho lidí se stydí mluvit o problémech a mohou za to vinit vás, když přijde čas nechat spropitné.
  • Vyřizujte objednávky v plném rozsahu. Nikdy nepřinášejte jídlo jednomu hostovi bez jídla druhého, pokud to není výslovně uvedeno jinak (k tomu může dojít, pokud jeden nebo více členů večírku plánuje odejít brzy). Za normálních okolností by neměly existovat žádné okolnosti způsobující, že jedna část objednávky bude připravena mnohem později než jiná. Pokud příležitostně předvídáte, že se to stane a způsobí problém, stručně vysvětlete situaci a zeptejte se, jak by zákazník preferoval řešení této situace.
 4. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 12

  4 Vymažte všechny talíře z aktuálního kurzu, jakmile je zřejmé, že zákazník chce, aby byly odstraněny. Než přinesete talíře z dalšího kurzu na stůl, vždy zcela vyčistěte talíře z předchozího kurzu.
  • Před čištěním talířů se zdvořile zeptejte, zda jsou připraveny. Používejte způsob a tón v souladu s atmosférou i zákazníkem. Obecně: „Mohu vám toto/tyto vzít?“ je dobrý. Neptejte se, jestli evidentně stále jedí. Pokud někdo mluví a má na talíři jídlo, nepřerušujte jeho příběh a zeptejte se, jestli skončil. Počkejte a vraťte se.
 5. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 13

  5 Když je hlavní chod vymazán, zeptejte se: „Chtěli byste vidět dezertní menu? „Dotaz jim dává možnost objednat si více, aniž by o to museli zvlášť žádat. Pokud se zeptáte, bude pravděpodobnější, že si objednají dezert.
  • Před objednáním dezertního kurzu očistěte veškeré pečivo a/nebo polévku zdarma před hlavním chodem.
 6. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 14

  6 Přijměte jejich platbu. Informujte svého hosta, že pro něj připravíte platbu, provedete změnu, pokud zaplatil v hotovosti, a zpracování kreditní karty, pokud ji používáte. Nikdy se neptejte, zda chtějí změnu, ani nepředpokládejte, že změna je pro váš spropitný-stačí rozbít účty a rychle se vrátit se změnou/potvrzením.
  • Když se vrátíte, poděkujte jim a řekněte něco jako: „Rád jsem vás viděl“, „Doufám, že vás zase brzy uvidím“, NEBO pokud se zdá, že po jídle přetrvávají, řekněte „děkuji“, protože mohou potřeba náplně a tak.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Proč byste se konkrétně měli ptát, zda vaši zákazníci chtějí nápoje, dezerty nebo předkrmy?

Pokud se zeptáte, bude pravděpodobnější, že si objednají.

Absolutně! Někdy lidé chtějí více jídla nebo chtějí začít drinkem, ale nechtějí podat zvláštní požadavek. Pokud se zeptáte, budou mít možnost objednat, aniž by působili dotlačně nebo potřebně. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Budou se cítit pod tlakem, aby si objednali více jídla.

Určitě ne! Nikdy netlačte na zákazníky, aby si objednávali konkrétní položky. Jakmile se ve své restauraci budete cítit pohodlněji, můžete dávat doporučení, ale nebuďte dotěrní! Existuje lepší možnost!

Aby se ujistili, že restaurace nabízí tyto možnosti.

Téměř! I když je to součástí odpovědi, není to nejdůležitější důvod, proč se ptát zákazníků na objednání více než hlavního jídla. Mnoho restaurací zobrazuje prominentně nabídky nápojů a dezertů, takže je pravděpodobné, že vaše stoly o těchto nabídkách vědí. Hádej znovu!

Nápoje a dezerty jsou často nejdražšími položkami v nabídce.

Ani náhodou! A i když jsou, neměli byste navrhovat konkrétní položky jen proto, že jsou drahé! Vaším cílem je poskytnout svým zákazníkům co nejlepší kulinářský zážitek, ne přimět je, aby co nejvíce utráceli. Vyberte jinou odpověď!

jak sledovat ufc na firestick

Chcete další kvízy?

Část 4 ze 4: Vytváření dobrých rad

 1. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 15

  1 Před odjezdem do práce se ujistěte, že jste přítomni. Vždy přijďte alespoň 15 minut před plánovanou směnou, upravení a s čistým oblečením. Noste čisté boty a ponožky. Vaše vlasy by měly být upravené a umyté, nehty čisté, uniforma/oblečení čisté a skromné. Naneste omezené množství make -upu, abyste získali přirozený a svěží vzhled.
 2. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 16

  2 Sledujte signály. Pokud stůl něco chce, rozhlédne se a hledá vás. Naučte se zůstat bdělí, když kráčíte po podlaze, aniž byste zírali na své stoly. Většina zákazníků naváže oční kontakt jako signál, že vás potřebují. To jim může dát pocit, že dáváte pozor, aniž byste se nad nimi vznášeli.
  • Až jejich dobré jídlo a konverzace skončí, začnou se rozhlížet po ostatních strávnících nebo po zdech. To vám může říci, kdy vyčistit talíře, nabídnout dezerty nebo zrušit šek.
 3. Obrázek s názvem Buď číšník Krok 17

  3 Mluv méně. Vyhněte se přechodu do režimu orlí jestřáb a otravování zákazníků. Zákazníci nenávidí, když jsou ogledováni nebo neustále přerušováni v jejich konverzaci a jídle, ale také budou každou chvíli něco potřebovat. Je to delikátní rovnováha.
  • Naučte se rychle měřit své zákazníky. Pokud se pár zdá být napjatý a jako by mohl být uprostřed hádky, pravděpodobně není čas zeptat se „Oslavit něco dnes večer?“ nebo jiné otázky lámání ledu. Pokud stůl vypadá, že se dobře baví a váhají s odchodem, navrhněte mu nápoje nebo kávu. Pokud mají chuť chatovat, chvilku si popovídejte. Pokud ne, nechte je v jejich rozhovoru.
 4. Obrázek s názvem Buďte číšníkem Krok 18

  4 Nepředpokládejte, že muž zaplatí. Pokud se vám během jejich návštěvy stane přímo známé, který host bude platit, můžete nechat šek na konci stolu jím. V opačném případě nechte šek uprostřed stolu. Šek je vždy lícem dolů. Pokud je uvnitř kontrolní obálky, položte ji naplocho na stůl.
 5. Obrázek s názvem Buď číšník Krok 19

  5 Zůstaň v klidu. Když jsou zákazníci nepříjemní nebo hrubí, poslouchejte a komunikujte s nimi otevřeně. Pamatujte: je to práce, není osobní. Pokud jsou otevřeně agresivní, ruší ostatní zákazníky nebo jsou zjevně opilí, popadněte manažera a nechte šéfa, aby si s tím poradil. reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Co je vhodné položit stolu, který ke konci jídla vypadá slavnostně a pohodlně?

Chtěli byste další kolo nápojů?

Přesně! Pokud si stále užívají jídlo a konverzaci, možná se budou chtít zdržet o něco déle. Dejte jim vědět, že si mohou udělat čas. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Jste připraveni na kontrolu?

Ne tak docela! Pokud se pro vás začínají rozhlížet a signalizovat, pravděpodobně to znamená, že jsou připraveni zaplatit a odejít. Zdá se, že tato skupina tam pravděpodobně ještě není! Čím déle budete číšníkem, tím lépe si budete všímat známek zákazníků připravených odejít! Vyberte jinou odpověď!

Chcete mluvit s manažerem?

Určitě ne! Mluvit s manažerem je obvykle špatné znamení, proto to nenavrhujte, pokud nemá stůl problém. Pokud má váš manažer tendenci kroužit v místnosti pro recenze, možná je budete chtít nasměrovat k tomuto šťastnému stolu, abyste získali dobrou zpětnou vazbu o jídle a vašem výkonu! Zkuste jinou odpověď ...

Chcete to-go box?

Ani náhodou! Pokud váš stůl stále vypadá pohodlně, existuje šance, že si stále užívají své jídlo. Nenechte je spěchat do konce! Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud mi zákazník nechá spropitné v ruce, je to pro restauraci nebo pro mě? Většinu času je to pro vás. Ačkoli si nejste jisti, zeptejte se zdvořile manažera a on vám pomůže.
 • Otázka Z jaké strany obsluhuji hosty a ze které uklízím nádobí? Kam umístím víno před hosta? Nápoje by měly být vždy na pravé straně hosta, chleba na levé straně. K vyklízení a podávání použijte cestu nejmenšího odporu.
 • Otázka Jak se mám vypořádat s otázkami, na které nevím, jak odpovědět? Nikdy nedávejte zákazníkovi svůj nejlepší odhad, protože se můžete mýlit. Buďte k nim upřímní a řekněte jim, že si nejste jisti, poté se pokuste najít zkušenějšího spolupracovníka nebo manažera (nejlépe manažera) a zeptejte se ho. Vraťte odpověď zákazníkovi sami, nepožádejte svého spolupracovníka nebo manažera, aby to udělal za vás.
 • Otázka Jak nastavím místo? Když prostíráte stůl (udělejte to, než dorazí hosté; ušetří vám to čas), položte nejprve prostírání a poté pokrmy na podložky. Vložte ubrousek vidličkou a nožem a vpravo nahoře sklenici vody. Když má strávník své předkrmy, nastavíte vidličku a nůž na hlavní chod tak, že nůž dáte napravo a vidličku nalevo.
 • Otázka Na jaké straně by měl číšník obsluhovat stůl? Tom de backer Nejlepší odpovídač Obvykle jsou hosté obsluhováni přes pravá ramena.
 • Otázka Jak si jako číšník vše zapamatuji? Vždy si vše zapište, i když si myslíte, že si to zapamatujete. I ty nejsložitější a nejrozsáhlejší objednávky si můžete pamatovat, pokud si je zapíšete do své serverové knihy.
 • Otázka Musím mít přes ruku hadřík? Ne, ne vždy. To opravdu závisí na druhu restaurace, ve které pracujete. Obecně platí, že čím je restaurace milá, tím větší bude pravděpodobnost, že budete potřebovat měřidlo na přehození přes ruku.
 • Otázka Jak starý musím být server v USA? Ve většině států je to 18. Některé mohou vyžadovat, abyste byli starší, abyste mohli podávat alkohol.
 • Otázka Jak mám reagovat na pohovoru? Odpovězte upřímně a použijte hlavu. Osoba, která s vámi vede rozhovor, vás uvede do scénářů běžných v restauraci a zjistí, zda jednáte přiměřeně.
 • Otázka Jak starý musím být, abych získal práci číšníka? Minimální věk je obecně 16 let, ačkoli některé restaurace mohou dávat přednost najímání lidí starších 18 let.

Populární Problémy

Osaka čeká přísný test v horní polovině US Open 2020 před potenciálním semifinále proti nejlepší nasazené Pliskové. Serena Williamsová začíná další pátrání po čísle 24 ze spodní poloviny, přičemž Azarenková se vrací.

Jak zhubnout: Vaše nejčastější otázky zodpovězeny. Chtít zhubnout je společný cíl, takže nejste sami! Je těžké vymyslet nejlepší způsob, jak spalovat tuky a dosáhnout cílové hmotnosti, zvláště pokud se o nic nepokoušíte ...

Novak Djokovič minulý měsíc ve Wimbledonu zvedl svůj 20. grandslamový titul a třetí major roku.

Jak vypadat bohatý, aniž bych byl bohatý (pro muže). I když nemáte mnoho peněz, je spousta věcí, které můžete udělat, abyste vypadali bohatí pro ostatní lidi. Když budete vypadat bohatě, získáte si od lidí větší respekt. Při péči můžete vypadat bohatě ...

Jorge Ferrari, argentinský fotograf se sídlem ve Spojených arabských emirátech, nedávno hovořil o setkání Maradony a Rogera Federera. Maradona zemřel ve středu na srdeční infarkt v Buenos Aires.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos 2019 NBA Dunk Contest online bez předplatného nebo přihlášení pomocí kabelu.