Jak porazit „tvrdého“ člověka v boji

Někdy se můžete dostat do situací, kdy se nemůžete vyhnout fyzickým hádkám. Obecně platí, že „tvrdý“ člověk jako každý, kdo je větší a/nebo silnější než vy. Mnoho lidí, kteří si chtějí vybrat boj, se zaměřuje na kohokoli, koho vnímají jako slabšího než oni, takže je pravděpodobné, že narazíte na protivníka s fyzickou výhodou. Naštěstí existuje několik způsobů, jak můžete vyrovnat šance, ať už jste byli vyskočeni na ulici nebo napadeni soupeřem.Metoda 1 ze 3: Řešení situací na život nebo na smrt

 1. Obrázek s názvem Beat a

  1 Proveďte první krok. Nikdy nečekejte, že někdo zaútočí jako první. Pokud cítíte blížící se útok, nejprve zasáhněte a silně zasáhněte. To překvapí vašeho útočníka a pomůže vyrovnat hrací pole.
  • Zvažte právní důsledky svého jednání. Musíte si být naprosto jisti, že jste v nebezpečí, a než zasáhnete potenciálního útočníka, neexistuje způsob, jak uniknout. V opačném případě nemůžete své jednání odůvodnit jako sebeobranu a druhá osoba proti vám může vyhrát civilní žalobu.
 2. Obrázek s názvem Beat a

  2 Jděte do očí. Zkuste útočníkovi zasáhnout prsty do očí. Je to nejen bolestivé, ale reflex na zakrytí očí je často neuvěřitelně silný. To vám může dát příležitost k vážné ráně nebo může útočníkovi upustit zbraň.
  • Nejlepší technikou je chytit soupeře za ucho a stisknout palec po celém blízkém oku. Silně zatlačte dolů. Tento pohyb je mnohem bolestivější než prosté píchnutí do očí a může vám poskytnout dostatek času na útěk.
 3. Obrázek s názvem Beat a

  3 Při útoku zezadu se uvolněte u nosu nebo se holte. Útočníci často přeskakují své oběti zezadu, aby je překvapili. Otočte tuto nevýhodu a použijte ji k silnému útoku na nejslabší oblasti vašeho protivníka. Tyto techniky jsou zvláště užitečné pro vymanění se z útočníkova sevření:
  • Vrhni hlavu dozadu, aby ses opřel nosem o pažbu. Vaše lebka je mnohem hustší než chrupavka v nose útočníka a může způsobit překvapivé poškození. Zaměřte se na most, protože rána do něj bude nejbolestivější.
  • Silně hrabejte nohou po holenní kosti útočníka. To je obzvláště dobrá volba, pokud nosíte vysoké podpatky. Případně se můžete jednoduše pokusit kopnout dozadu proti jeho holeně. Zatímco kopání do holeně je méně bolestivé než zásah do nosu, přistání je mnohem snazší.
 4. Obrázek s názvem Beat a

  4 Zaměřte své údery na jiné tlakové body. Udeřte na obzvláště zranitelné části svého protivníka, mezi které patří oči, uši, chrám, nos, brada, hrdlo, krk a třísla. Pokud dokážete dosáhnout solidního zásahu, existuje několik způsobů, jak zneškodnit protivníka:
  • Přechod na čelist pod bradou rychle zkroutí hlavu, což může způsobit ztrátu vědomí.
  • Bodnutí do chrámu je nejjistější způsob, jak někoho srazit. Toto místo je velmi zranitelné a může snadno způsobit vnitřní krvácení. Mějte na paměti, že tento druh úderu může druhého člověka vážně zranit nebo dokonce zabít.
 5. Obrázek s názvem Beat a

  5 Chraňte své vlastní zranitelné oblasti. Pamatujte, že váš protivník může cílit také na vaše vlastní tlakové body. Věnujte velkou pozornost a nenechte ruce útočníka dostat se blízko vašeho obličeje a krku.
 6. Obrázek s názvem Beat a

  6 Nezastavuj se. Především byste neměli nechat útočníka, aby se vás dotýkal. Nestůj na místě. Pohybujte se ze strany na stranu tak nevyzpytatelně, jak to jen jde, abyste zmátli svého protivníka. Vyhýbání se úderům útočníka by mělo mít přednost před tím, než se dostanete do svých. Pokaždé, když váš útočník přešlapuje nebo se mu nedaří přistát, je pro vás potenciální příležitost utéct.
 7. Obrázek s názvem Beat a

  7 Jako zbraň použijte jakýkoli dostupný předmět. Pokud nosíte pepřový sprej, nůž nebo palmu, udeřte s nimi. Pokud ne, udělejte maximum pro improvizaci. Cokoli tvrdého a/nebo ostrého může fungovat, od klíče od auta po blízkou skálu.
  • Vysoké podpatky jsou obzvláště dobrou volbou pro improvizovanou zbraň. Pokud můžete, stáhněte si je z nohou, abyste měli větší manévrovatelnost.
  • Pokud se boj odehrává na písku, půdě nebo štěrku, chyťte ho za hrst a vrhněte ho útočníkovi do tváře. Pokud se vám podaří dostat útočníkovi do očí drť, dočasně ho oslepí. Budete mít čas uniknout, zatímco se váš útočník pokusí vyčistit svou vizi.
  • Robustní svítilna dělá v noci skvělou improvizovanou zbraň. Posviťte si to přímo do očí svého protivníka, abyste oslepili a rozptýlili pozornost, čímž získáte výhodu. Pokud to nestačí na to, abyste se dostali pryč, otočte baterkou a udeřte s ní.
 8. Obrázek s názvem Beat a

  8 Natáhněte si dlouhé vlasy. Pokud má váš útočník dlouhé vlasy, zkuste je vytrhnout, jak jen to jde. To může způsobit bolest samo o sobě, ale také vám umožní přesunout útočníka do lepší polohy, aby zasadil vyřazovací úder. Pokud váš útočník nosí vlasy do culíku nebo velkého copu, bude snazší je uchopit a držet.
 9. Obrázek s názvem Beat a

  9 Jděte pryč, když dostanete příležitost. Bez ohledu na to byste měli oblast vždy opustit, jakmile boj skončí. Pokud váš útočník uteče, může se vrátit se smrtící zbraní nebo několika přáteli v závěsu. Musíte také mít na paměti, že sebeobrana je právně odůvodněna pouze při použití přiměřené síly tváří v tvář nevyhnutelnému bezprostřednímu nebezpečí. Pokud je váš protivník na zemi, už vám nic nehrozí a měli byste mít možnost utéct. Pokud zasáhnete neschopného nepřítele, otevřete se civilnímu obleku, i když na vás tato osoba zaútočí. reklama

Metoda 2 ze 3: Boj s větším protivníkem

 1. Obrázek s názvem Beat a

  1 Upřednostněte únik. Ve většině případů je vyhýbání se úderům základním aspektem boje. Únik se stává ještě důležitějším, když v čistém boji stojíte tváří v tvář většímu nebo silnějšímu protivníkovi. Tvrdý bojovník bude mít výhodu síly a může vás zasáhnout natolik, že boj rychle ukončíte. Ujistěte se, že jste rychle na nohou a vzdalujete se od příchozích úderů.
 2. Obrázek s názvem Beat a

  2 Použití tai sabaki . Tai sabaki je soubor pohybů nacházejících se v japonských bojových uměních. Bojovníci používají tai sabaki, aby se vyhnuli příchozím úderům, a přitom se dostali do nejlepší pozice pro zahájení protiútoku. Při boji s větším protivníkem jsou čítače vaší nejlepší možností, jak získat navrch. Dvě základní pohyby tai sabaki jsou:
  • Nagashi - Tento jednoduchý tah je nejlepší použít k čelení neočekávaného čelního útoku. Z polohy směřující dopředu použijte levou nohu jako pivot a levou stranu za sebou posuňte obloukem. Vaše tělo by se mělo houpat jako otevírací dveře. Když dáte nohu na místo, zvedněte paži, abyste udeřili.
  • Hiraki - Tento krok je nejlepší pro neočekávaný útok z krátké vzdálenosti. Z polohy směřující dopředu posuňte nohu nejdále od soupeře stejným směrem. Posuňte druhou nohu blíže k první a druhou nohou otočte směrem k soupeři. Při pohybu nohou otočte boky směrem k soupeři a zvedněte ruce k úderu.
 3. Obrázek s názvem Beat a

  3 Při kopnutí se opřete. Pokud bojujete stylem zahrnujícím kopy, jako je muay thai, nejúčinnější technikou, kterou můžete použít proti vyššímu bojovníkovi, je opřít se a vyhnout se jejich vyšším kopům. Když vám kop soupeř přeletí přes hlavu, budete v dobré pozici, abyste se mohli na chvíli odrazit, když je na okamžik vyveden z rovnováhy.
 4. Obrázek s názvem Beat a

  4 Neutralizujte výhodu zásahu svého soupeře. Další výhodou vyššího bojovníka je delší dosah. Mezi vámi dvěma bude zóna, kde bude váš protivník schopen přistávat na zásahy, zatímco vy nemůžete. Je důležité zůstat mimo tuto oblast. Věnujte tolik času, jak je to jen možné, dostatečně daleko, aby váš protivník nemohl zasáhnout, nebo dostatečně blízko, abyste mohli také. Když se pohybujete mezi těmito dvěma zónami, nezapomeňte udržet svoji obranu. reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhrajte férový boj

 1. Obrázek s názvem Beat a

  1 Než začnete, stanovte si jasnou sadu pravidel. Pokud váš soupeř používá špinavé triky, není důvod, proč byste se měli držet stranou. Když jste v plánovaném boji, vy a váš soupeř byste se měli dohodnout na tom, co je a co není v boji povoleno. Můžete také získat nestrannou třetí stranu, která vám pomůže stanovit pravidla a jednat jako druh rozhodčího boje.
 2. Obrázek s názvem Beat a

  2 Udělej pěst správně. Než vůbec pomyslíte na to, že hodíte první ránu, musíte mít perfektní pěst. Zatočte prsty dovnitř na dlaň a ujistěte se, že palec je na vnější straně, přeložený přes spodní klouby prvních několika prstů. Pokud je váš palec na vnitřní straně pěsti, pravděpodobně ho zlomíte.
 3. Obrázek s názvem Beat a

  3 Zabraňte svému soupeři v přistání. Na rozdíl od pouličního boje je rozumnou strategií nechat svého protivníka udělat první krok. Ujistěte se, že se vyhnete každému úderu, který můžete, a odrazíte se protiútokem. Je důležité, abyste udrželi tělo v pohybu, takže je obtížné přistát údery. Správný bojový postoj také ztěžuje zasažení vytvořením menšího cíle. Místo toho, abyste se postavili protihráči čelně s rovnoběžnými rameny, postavte se stranou s dominantní polovinou dopředu.
 4. Obrázek s názvem Beat a4 Minimalizujte poškození úderů, kterým se nemůžete vyhnout. Nebudete moci uhnout každému úderu. U zásahů, které musíte podniknout, absorbujte šok co nejlépe, aby byly méně účinné.
  • Při úderu tělem se připravte na náraz utažením břišních svalů. Posuňte trup tak, aby pěst vašeho soupeře dopadla na vaše břišní svaly na stranu, nikoli do středu poblíž vnitřních orgánů.
  • Při úderech do hlavy pokrčte svaly krku a čelistí a opřete se o úder. Ujistěte se, že zásah dopadne na vaše čelo, což je neuvěřitelně těžké. Především nenechte stávku dopadnout na váš chrám, čelist nebo nos.
 5. Obrázek s názvem Beat a

  5 Vyhněte se špinavým trikům a potenciálně smrtelným technikám. Ačkoli to není obecně uznáváno, mezi muži existuje nevyslovené pravidlo, že údery do slabin nejsou ve férových bojích přijatelné. Je to považováno za špinavý trik spolu s dalšími akcemi, jako je drážkování očí a tahání za vlasy. Pokud se vám tyto metody povedou, vaši přátelé to pravděpodobně nebudou považovat za legitimní výhru.
  • Zbraně by také neměly být povoleny, pokud nejsou předem dohodnuty.
  • Zatímco rány do obličeje, hlavy a krku jsou ve férových bojích legitimní, je nejlepší se jim vyhýbat mimo oficiálně schválené zápasy. Skrutka do čelisti nebo úder do chrámu vám může rychle vyhrát boj, ale tyto údery mohou také způsobit trvalé poškození mozku. Bez zdravotnického personálu připraveného pomoci sestřelenému bojovníkovi byste měli použití těchto technik přehodnotit.
  reklama

Kde zasáhnout svého protivníka

Kde udeřit soupeře v boji

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud je osoba větší, mám se pokusit ji zablokovat? Adrian Tandez
  Trenér sebeobrany Adrian Tandez je zakladatelem a vedoucím instruktorem Tandez Academy, světově proslulého výcvikového centra sebeobrany v Mountain View v Kalifornii. Adrian, vyškolený pod vedením bojového umělce Dana Inosanta, je certifikovaným instruktorem v Bruce Leeho Jeet Kune Do, filipínských bojových uměních a Silatu. Adrian má více než 25 let zkušeností s výcvikem sebeobrany. Adrian Tandez Trenér sebeobrany Odborná odpověď Nedoporučuji. Blokování nebude fungovat dobře, protože mohou pravděpodobně propadnout přes váš blok. Místo toho se snažte držet několik stop mezi vámi a útočníkem. Zůstaňte mobilní a držte se stranou od útočníka, dokud nebudete připraveni vyrazit do útoku.
 • Otázka Jak vyděsím protivníky? Nejlepší způsob, jak vyděsit protivníky, je ukázat žádný strach. Zírejte na ně a nemrkněte. Zacházejte s nimi jako s vyděšeným tyranem, kterého se chystají porazit za to, že si pohrávali se špatnou osobou. Buď alfa.
 • Otázka Co když se bojím? Zpevněte. Váš protivník se bojí stejně jako vy.
 • Otázka Bylo by přijatelné někoho praštit do varlat, kdybych potřeboval uprchnout? Ano, je to jedno z nejlepších míst kromě očí. Muži i ženy budou dost bolestiví. Nejlépe uděláte, když po tom utečete co nejdříve.
 • Otázka Jak zvednu ruce k boji? Zvedněte je a zakryjte si obličej. Tímto způsobem, pokud hodí první úder, máte nějaké pokrytí.
 • Otázka Jaké části těla při úderu způsobí bolest, ale při zasažení nebudou mít za následek smrt? Slabina a solar plexus (místo ve středu hrudníku) jsou dobrým místem pro úder.
 • Otázka Jak je porazím, když mají větší hmotnost než já? Ať už mají více svalové hmoty, nebo jsou jen větší, je nejlepší použít pohyb tygřího drápu a jít do šourku. Můžete proti nim také použít vlastní masu tím, že ztratíte rovnováhu. Pamatujte, že většina lidí neví, jak bojovat. Pokud je větší než vy, ale není ve formě, je vždy řešením rychlost.
 • Otázka Jak je porazím při prvním zásahu? Nejprve je rychle udeřte a nenechte to. Pohybujte se vždy a alespoň vyzkoušejte výše uvedené techniky.
 • Otázka Mohu zaútočit na osobu, se kterou bojuji, za krk? Je lepší vyhýbat se krku, protože byste je mohli vážně zranit nebo zabít. To by vás mohlo dostat do vážných potíží se zákonem. Riziko nestojí za potenciální důsledky.
 • Otázka Co se stane, když je ten člověk silný a větší než já? Soustřeďte se na to, abyste proti sobě použili váhu osoby. Skvělý způsob, jak se to naučit, je naučit se aikido. Útoky můžete také zaměřit na jejich kolena a holeně. Nakonec vrhněte do svých útoků celou svou váhu; nespoléhejte jen na sílu svalů.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Je důležité trénovat v reálných životních situacích. Žádné množství sólo tréninku vás nepodmíní chaosem skutečného boje. Chcete-li si procvičit, vezměte si hodinu sebeobrany nebo se připojte k klubu bojových umění.
 • Abyste vyhráli jakýkoli boj, je důležité zůstat ve formě. Nepotřebujete spoustu svalů, ale musíte být schopni se pohybovat rychle a s dostatečnou silou, abyste způsobili nějaké poškození. Cvičte několikrát týdně, cvičte aerobik i silový trénink.
 • Nekupujte mýtus, že kratší bojovníci jsou ve své podstatě rychlejší než vyšší. Menší profesionální bojovníci často jsou rychleji než průměr, ale je to proto, že se sami vycvičili, aby kompenzovali svou velikost.
 • Klíčem k vítězství v soubojích je používání práce nohou. Zkuste nohama podrazit protivníka jejich propletením. Udržujte obě paže na boku hlavy, abyste zablokovali údery a kopy.
 • Pokud nemůžete chodit do posilovny, investujte do pokrývky hlavy, rukavic a náustku. Spar (lehce) s přáteli. I když jste oba průměrní, šance na to, že člověk, za kterého skutečně bojujete, bude mít podobnou úroveň dovedností. Nezaměňujte to však za správné školení; tato metoda vám určitě poskytne výhodu, ale neudělá z vás odborníka. Pamatujte si to a bojujte chytře.

reklama

Populární Problémy

Jak uchovávat dorty. Při skladování koláčů není nutné chlazení. Svůj koláč můžete nechat při pokojové teplotě až týden. Pokud chcete dorty skladovat 2 týdny až 1 měsíc, vložte je do vzduchotěsné ...Sledujte zde Trumpovu rally Tulsa naživo z několika živých přenosů.Ramanathan Krishnan nedávno hovořil s Balrajem Shukla z Mostu, kde se vyjadřoval k různým tématům.

Hry

Jak vyhrát ve všem. Chcete porazit každého soupeře, který vám zkříží cestu? Chcete pokaždé vyhrát? Chcete být skutečným vítězem a v životě uspět ve svých nejdůležitějších cílech? Pamatujte, že být ...Jak zacházet s džbánovou paží. Džbán je nejaktivnějším a nejvlivnějším hráčem na hřišti v baseballové hře, ale všechno to házení může způsobit bolest a bolest paží. Pro „džbánovou paži“ neexistuje jediná definice, ale obvykle ...Zde je seznam hráčů, kteří absolvovali Sunshine Double, tedy vítězství ve stejném roce v Indian Wells a Miami.