Jak si podat Ovidrel

Ovidrel je lék na plodnost, který je určen k zahájení ovulace u žen, které mají problémy s početím. Obvykle se podává jako domácí injekce subkutánně (pod kůži) na jiné místo pokaždé. Například můžete jednou podat Ovidrel v blízkosti pupíku, příště pak do zadního tuku v horní části paže a tukovou vnější oblast stehna čas na to. Místo injekce důkladně očistěte, umyjte si ruce a připravte si injekční stříkačku. Injekce je snadná, ale nezapomeňte se řídit pokyny svého lékaře a pečlivě sledovat své příznaky.

Část 1 ze 3: Provedení správných opatření

 1. Obrázek s názvem Získejte antikoncepci, krok 9

  1 Získejte recept od specialisty na plodnost. Pokud si myslíte, že potřebujete recept na Ovidrel, ujistěte se, že o tom nejprve diskutujete se specialistou na plodnost. Možná budou muset provést nějaké testy, aby potvrdili, že se jedná o nezbytný další krok pro vaši cestu k početí.
  • Pod dohledem odborníka na plodnost a správného předpisu můžete zahájit léčbu přípravkem Ovidrel.


 2. Obrázek s názvem Získejte antikoncepci, krok 13

  2 Získejte školení od svého lékaře o tom, jak provést injekci. Váš lékař vám poskytne explicitní pokyny, jak si injekci aplikovat. Toto školení připraví vás a vašeho partnera na zvládnutí injekcí doma. Pokud je to možné, lékař vám podá první injekci a předvede vám postup.
  • Pokud je to možné, měl by být na školení přítomen i váš partner, aby vám mohl pomoci, pokud máte potíže s podáním injekce.
 3. Obrázek s názvem Získejte antikoncepci, krok 19

  3 Požádejte o pomoc, pokud ji potřebujete. Pokud vám nevadí injekce injekce Ovidrel, můžete si nechat injekci podat v ordinaci. Pravděpodobně budete muset zaplatit veškeré poplatky spojené s návštěvou ordinace. Ale může to být pro vás lepší volba, pokud se cítíte, že si injekci nemůžete udělat sami.
  • Mějte na paměti, že je docela bezpečné provádět tyto injekce doma, takže možná budete chtít zkusit překonat svou nejistotu a stejně si to udělat sami. Poprvé je vždy nejtěžší a pokaždé je to ještě snazší.
  • Váš partner může být také schopen podat injekci Ovidrel, pokud byl řádně vyškolen lékařem.
 4. Obrázek s názvem Vzácně onemocnět Krok 9

  4 Připravte se emocionálně. Obtížné početí může být pro člověka velmi emocionální a náročné. Pamatujte, že nejste sami. V této obtížné době se opřete o svého partnera, rodinu a přátele. Podávání injekcí může někdy přispět k tomuto emočnímu stresu, proto se snažte přijmout opatření k udržení duševního zdraví během tohoto procesu.
  • To zahrnuje hledání profesionální pomoci poradce nebo terapeuta, pokud máte pocit, že by to pro vás mohlo být prospěšné.
  • Kromě toho nezapomeňte, že Ovidrel může způsobit změny nálad. Existuje tedy možnost, že díky injekcím se budete cítit ještě emocionálnější.
  • Udržujte svá očekávání realistická. Ovidrel nemusí fungovat okamžitě, může trvat několik měsíců injekcí a správného rytmu početí.
  reklama

Část 2 ze 3: Příprava injekce

 1. Obrázek s názvem Správa chřipky Krok 4

  1 Umyj si ruce. Před zahájením procesu injekce si vždy důkladně umyjte ruce. To pomůže snížit riziko infekce, zejména v místě vpichu.
  • K osušení rukou použijte antibakteriální mýdlo na dezinfekci rukou a čistý jednorázový papírový ručník.
 2. Obrázek s názvem Dej si inzulín Krok 15

  2 Rozbalte stříkačku. Vyjměte injekční stříkačku s injekcí Ovidrelu z krabice, ve které byla dodána. Budete muset rozbalit obal a sejmout víčko z konce jehly injekční stříkačky.
  • Ujistěte se, že je injekční stříkačka v původním uzavřeném obalu. Je nebezpečné používat jehly, které nejsou sterilizovány nebo které byly použity jinými osobami.
  • Nezapomeňte také zkontrolovat datum vypršení platnosti na krabičce, abyste se ujistili, že platnost léku nevypršela.
  • Přečtěte si nápis na injekční stříkačce, abyste se ujistili, že je to správný lék a dávkování.
 3. Obrázek s názvem Dej si inzulín Krok 13

  3 Odstraňte vzduchovou bublinu. Jakmile rozbalíte injekční stříkačku, uvidíte uvnitř kapaliny malou vzduchovou bublinu; toto je třeba odstranit. Možná budete muset injekční stříkačku jemně poklepat, dokud se vzduchové bubliny neusadí nahoře. Držte injekční stříkačku jehlou směřující nahoru a pomalu a jemně zatlačte na píst, dokud vzduchová bublina zcela nezmizí.
  • Dávejte pozor, abyste netlačili příliš rychle, jinak byste mohli ztratit trochu tekutého léku uvnitř. Chcete vytlačit pouze jednu malou kapku, která pokrývá špičku jehly.
 4. Obrázek s názvem Dej si inzulín Krok 27

  4 Postupujte podle pokynů, které vám dal lékař. Ujistěte se, že dodržujete všechny pokyny, které vám lékař nebo specialista na plodnost sdělil ohledně podávání injekce Ovidrel.
  • Před podáním léčby přípravkem Ovidrel byste také měli s lékařem prodiskutovat své celkové zdraví a všechny již existující stavy.
  reklama

Část 3 ze 3: Podávání injekce

 1. Obrázek s názvem Dej si inzulín Krok 18

  1 Vyberte místo vpichu a vyčistěte jej alkoholem. Rozhodněte se, které místo budete používat k aplikaci léků. Můžete použít jakoukoli oblast, která má pod kůží nějaký tuk, například oblast žaludku poblíž pupku, zadní část paže nebo vnější stranu stehna.
  • Pokud se rozhodnete aplikovat injekci do oblasti žaludku, vyberte si místo, které je asi 5 palců (2 palce) od pupíku - na obou stranách nebo pod ním. Místo sterilizujte tampónem napuštěným alkoholem a nechte uschnout na vzduchu.
  • Vysušení místa vpichu (nebo setření přebytečného alkoholu) ručníkem znovu kontaminuje oblast a neguje sterilizační proces, který jste právě dokončili.
 2. Obrázek s názvem Dej si inzulín Krok 14

  2 Vpíchněte jehlu do kůže. Posaďte se nebo se postavte na pohodlné místo a v nyní sterilizované oblasti sevřete asi palec své kůže/tuku. Vpíchněte špičku jehly do kůže a pomalu zatlačte na píst, dokud se celá dávka nevyprázdní ze stříkačky.
  • Ujistěte se, že jste jehlu zasunuli dostatečně hluboko do kůže (asi 1/4 v (0,64 cm) nebo tak).
  • Pokud kůže v místě vpichu krvácí, opatrně jehlu vyjměte a použijte náplast (nebo gázu).
 3. Obrázek s názvem Dej si inzulín Krok 16

  3 Stříkačku bezpečně zlikvidujte. Jakmile dokončíte injekci přípravku Ovidrel, musíte stříkačku bezpečně zlikvidovat. Uzávěr a stříkačku vložte do odpadkového koše určeného pro nebezpečné/ostré předměty. Po přidání stříkačky můžete použít prázdnou konvici na mléko a nalepit víčko.
  • Váš lékař by vám měl být schopen poskytnout malý kanystr, který je určen k likvidaci ostrých předmětů.
  • Do tohoto kontejneru můžete uložit použité injekční stříkačky, dokud nedokončíte cyklus ošetření, poté nádobu uzavřete a vložte do příslušného odpadkového koše. To ochrání ostatní před nechtěným píchnutím jehlou.
 4. Obrázek s názvem Příprava na nitroděložní oplodnění Krok 7

  4 Pokud zapomenete injekci, kontaktujte svého lékaře. Ovidrel je určen k použití v konkrétní dny vašeho menstruačního cyklu. Pokud zapomenete dávku, je důležité kontaktovat lékaře a řídit se jeho radami.
  • Nepokoušejte se podat injekci, pokud si ji pamatujete, aniž byste to nejprve probrali se svým lékařem.
 5. Obrázek s názvem Prevent Mastitis Step 13

  5 Sledujte své příznaky. Po injekci přípravku Ovidrel nezapomeňte sledovat své příznaky, abyste se ujistili, že na drogu nemáte špatnou reakci. Reakce jsou vzácné, ale chcete mít možnost okamžitě informovat svého lékaře, pokud si všimnete něčeho neobvyklého.
  • Běžné nežádoucí účinky zahrnují mírné nepohodlí, otoky nebo podlitiny v místě vpichu; mírná nevolnost; nebo zažívací potíže.
  • Pokud máte některý z následujících příznaků, kontaktujte pohotovostní službu nebo okamžitě jděte na pohotovost: extrémní bolest břicha, intenzivní nevolnost a zvracení, dušnost, závratě nebo snížené močení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud byste si chtěli tuto techniku ​​procvičit, můžete to udělat vstříknutím pomeranče vodou.
 • Protože je jehla tak malá, nemusíte se obávat, že narazíte do cévy.

reklama

Populární Problémy

Martina Navrátilová bude koučovat Agnieszku Radwanskou.

Zde je návod, jak můžete sledovat část 2 dokumentu HBO, Případ proti Adnanovi Syedovi.

S antukovým Grand Slamem za rohem se podíváme na 5krát, kdy byli z turnaje vyloučeni nejlepší hráči.

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak dnes večer sledovat finále Game of Thrones Season 8 Episode 6 online, a to i bez kabelu. K dispozici jsou také bezplatné možnosti.

Váš průvodce streamováním The Search for Santa Paws online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.