Jak zablokovat úder

Bylo řečeno, že „nejlepší útok je dobrá obrana“. Existuje mnoho různých případů, kdy budete muset tuto filozofii použít k zablokování, namočení nebo vyhýbání se úderu pro vaši osobní bezpečnost. Od boxerského ringu až po rvačku v baru vás znalost mechaniky a nejlepší přístup k pěstnímu souboji může ochránit před vážným poškozením.

video pravidel rakety

Metoda 1 ze 3: Blokování úderu tělem

 1. 1 Připravte si trup. Úder do žaludku může být zničující, pokud nejste připraveni. V případě, že rána přijde příliš rychle, nebo nejste připraveni na násilí, může být nejlepším postupem zatnout břišní svaly a mírně se posunout, aby rána dopadla na stranu vašeho těla.
  • Řazením snižujete sílu úderu tím, že se s ním nesetkáte čelem, ale také dovolujete svým šikmým (svaly na bocích trupu), aby také absorbovaly sílu.


 2. 2 Blokujte hlavou. Tuto techniku ​​lze použít, pokud jste překvapeni nebo nemáte šanci zablokovat končetiny. Blokování čelem může dokonce vést k poškození ruky protivníka kvůli jeho tvrdosti a odolnosti, takže vás nezraní. Napněte svaly krku, sevřete čelist a opřete se o blížící se ránu, abyste ji absorbovali na čelo.
  • S tímto blokem buďte opatrní; špatné načasování nebo umístění by mohlo vést k oslabující ráně.
 3. 3 Dávejte pozor na nohy. Když máte pocit, že by vám mohlo hrozit násilí, měli byste své povědomí zaměřit na postoj svého agresora. To je velmi důležité, protože vám to může posloužit jako včasné varování. Pokud má váš soupeř pravou nohu zpět, je pravděpodobné, že touto rukou udeří a naopak. Vědět to vám umožní připravit se na úder.
 4. 4 Zakryjte a nasměrujte úder. Pokus zablokovat úder hlavou je recept na katastrofu. Vzhledem k tomu, že většina síly úderu bude přicházet vpřed, máte větší šanci pohybovat úderem do strany, než proti němu přímo. Přineste ruku dovnitř blížícího se úderu, abyste ho „zakryli“ vlastní rukou. Dokončete tah naváděním úderu ven.
 5. 5 Zvednout telefon. Podobně jako při přikrývání a usměrňování úderu zvedněte ruku tak, aby zakryla úder, když se blíží, pokračujte v pohybu, dokud se ruka nepřiblíží ke straně hlavy/ohnutí krku a loket se nezvedne v souladu s předloktím útočníka .
  • Postoj držte napnutý, svaly krku napnuté a ruku co nejblíže k hlavě. Odvrácení úderu tímto způsobem může stále způsobit přenos síly, který vám může srazit vlastní ruku do hlavy, takže budete omámeni a špatně chráněni.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Blokování pomocí Parry

 1. 1 Znát svůj cíl. Parry je protiúder, který má odzbrojit nebo odvrátit úder, který vám přijde do cesty. Parrying vyžaduje rychlé reflexy, ale pokud je proveden dobře, dokáže váš protivník vybojovat rychleji než prostý blok.
  • Parry může mít podobu úderu, háčku nebo úderu z blízka. O tom, jaký odraz použijete, rozhodují okolnosti a reflex, i když většinou to budou údery na krátkou vzdálenost na zranitelnou část útočící končetiny vašeho protivníka, přičemž využijete jeho blížící se síly k poškození.
 2. 2 Sledujte jeho držení těla. Postoj vašeho protivníka vám telegrafuje důležité informace, což vám umožní reagovat souběžně s úderem, když váš útočník udeří. Pokud se cítíte v nebezpečí násilí, vezměte na vědomí:
  • Která noha vede a následuje, protože úder se obvykle hází ze stejné strany jako zadní noha.
  • Rotace těla, protože má tendenci otáčet se ve směru, ze kterého útok přichází.
  • Jakékoli napínání, zejména sevření pěstí, protože to bude dobrým ukazatelem toho, že rána brzy přijde.
 3. 3 Zavázat se k cíli. Pokud nejste zkušený bojovník, pravděpodobně nebudete vědět, jaký druh úderu zahájí váš agresor. Je pravděpodobné, že to bude jednoduchý úder namířený na vaši hlavu, i když to není záruka. Abyste dosáhli efektivního odrazení, budete se muset zavázat k protiúderu v prostoru, kde rána s největší pravděpodobností projde.
  • Sval bicepsu je vynikající a vysilující cíl. V boji příliš často oponenti považují hlavu za hlavní cíl, ale končetiny jsou velmi náchylné k poškození a úder do bicepsu může způsobit, že paže útočníka bude po zbytek boje ochromena.
  • Vnitřek loketního kloubu bude také zranitelný, když váš agresor natáhne ruku, aby se pokusil zasáhnout úder.
  ODBORNÁ TIP

  Adrian Tandez

  Trenér sebeobrany Adrian Tandez je zakladatelem a vedoucím instruktorem Tandez Academy, světově proslulého výcvikového centra sebeobrany v Mountain View v Kalifornii. Adrian, vyškolený pod vedením bojového umělce Dana Inosanta, je certifikovaným instruktorem v Bruce Leeho Jeet Kune Do, filipínských bojových uměních a Silatu. Adrian má více než 25 let zkušeností s výcvikem sebeobrany. Adrian Tandez
  Trenér sebeobrany

  Věděl jsi? Vezměte si znamení z bojových umění a zkuste zasáhnout, když zablokujete úder. Ve Wing Chun současně blokují a zasáhnou. Pokud někdo hodí pravým hákem, jednou rukou ho zablokujete a druhou rukou udeříte současně.

 4. 4 Cvičte s přítelem. Zvláště pokud jste nezkušení, měli byste při nácviku sebeobrany vždy postupovat obezřetně, ale k nejefektivnějšímu trénování parry budete potřebovat partnera. Nechte svého partnera, aby na vás udeřil údery zpomaleně, a to co nejpřirozenějším způsobem. Jakmile se jeho rána přiblíží, udeřte do jeho končetiny takovým způsobem, abyste úder zastavili nebo odvrátili.
  • Jakmile budete mít pohyby a cíle úderů dobře nacvičené, můžete toto cvičení urychlit, ale udělejte to zdrženlivě. Ani vy, ani váš partner byste neměli přijít do styku tak, abyste si navzájem škodili.
  • Chcete -li si zlepšit reflexní čas, zkuste trénovat na speed bagu nebo double end bagu, vezměte si reflexně orientovaný míčový sport, jako je raketbal, a trénujte s reflexním míčem.
 5. 5 Swat pryč rány a vyhnout se. Ačkoli to nemusí být nejelegantnější přístup, je vysoce efektivní. Vyhození silného úderu vyžaduje hodně energie a když plácnete pěstí agresora na obě strany těla, unavíte ho a přitom se budete udržovat v bezpečí. reklama

Metoda 3 ze 3: Blokování úderu do ringu

 1. 1 Pochopte pravidla. Je důležité rozlišovat rozdíly mezi sportovním bojem a bojem na život nebo na smrt. Při sportovních bojích, jako v boxu, existují pravidla na ochranu uchazečů a zajištění „férového boje“. V bitevní situaci může při nedodržení těchto pravidel dojít ke zranění. V reálném světě nemůžete svému soupeři vždy věřit, že bude dodržovat pravidla.
 2. 2 Naučte se základy. Základní údery boxu jsou: úder, kříž, hák a hák. Vědět, jak se každý z nich provádí, je prvním krokem k pochopení toho, jak můžete zastavit úder.
 3. 3 Připravte se na úder. Toto je nejčastěji používaný úder bojovníka. Nejúčinnějším způsobem, jak tuto střelu zablokovat, je odklonit ji dlaní, a tím odklonit úder nad druhé rameno.
 4. 4 Vyhněte se kříži. Blokování v boxu není jen o používání rukavic; budete se také muset pohodlně bránit svými rameny. Kříž je přímý úder síly, který hodí váš protivník. Pravděpodobně za ním bude příliš mnoho energie, aby ho bylo možné blokovat rukou, takže byste se místo toho měli pokusit o úder na rameno.
  • Poté, co si vezmete úder na paži, můžete přesunout váhu na zadní nohu, silně otočit tělo a provést protiúder.
 5. 5 Dejte ránu skluzem. Mírným otočením boků včas s blížícím se úderem váš soupeř nebude mít čas změnit průběh svého úderu a 'uklouzne' přímo u vás. Kymácení vyžaduje, abyste se naklonili rovně dozadu z boků, což vám poskytne čas kývnout hlavou z cesty blížícího se úderu kývavým pohybem.
  • Ačkoli to není technicky blok, vyhýbáním se úderu dosáhnete stejného účelu a v některých případech se necháte v šťastnější situaci/stavu. Někteří protivníci budou mnohem silnější nebo větší; v tomto případě může být zablokování úderu nebezpečné.
 6. 6 Kachna rána. Tato technika má dvě hlavní výhody, jednou je vyhýbat se úderu a druhou je dát si příležitost k několika snadným výstřelům tělem. Sejměte rukavici svého protivníka tím, že spadnete dolů do vzpřímené polohy. Tento pohyb může způsobit, že vám rukavice bude pást hlavu nebo vám úplně unikne.
 7. 7 Bob a tkát. Blížícímu se úderu můžete uniknout „kývnutím“ hlavy při sklouznutí pod nebo na rukavici soupeře. Jak rukavice postupují, pokrčte nohy a pohybujte se bočně v obou směrech. Jakmile uniknete úderu, „splétněte“ se do stoje na obě strany jeho natažené paže.
 8. 8 Zapojte se do bitvy o vyhlazování. Tento obranný tah, známý také jako technika lana-a-dope, vyžaduje, aby se bojovníci opřeli o lana prstenu a chránili se rukavicemi a tělem. Cílem je přežít útok, vyčerpat protivníka a šetřit energií. Úspěšný výkon lana-a-dope zanechá vašeho nepřítele oslabeného a neschopného vrhat údery, se kterými si musíte dělat starosti. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zablokuji horního zástupce? Obvykle jen nakloním tělo a hlavu dozadu, zatímco mé pěsti jsou blízko mé čelisti a brady.
 • Otázka Jak „napnu“ svaly v žaludku? Zmáčkněte břišní svaly k sobě, aby byly tvrdší, než jsou obvykle.
 • Otázka Jak poznám, jaký tah použijí příště? Při boji jsou tři místa, na která se můžete dívat: jejich oči, hruď (moje preference) a pás/pas. Všechna tato místa se mohou pohybovat tak nepatrně, jen tolik, aby se dalo poznat, kdy udeří. Někteří nezkušení bojovníci mohou dokonce skončit, než udeří, v takovém případě to bude snadné vidět, jak to přichází, ale bude to silné, takže se tomu vyhýbejte, místo abyste to zkoušeli blokovat.
 • Otázka Jak zastavím kopání jeřábu? Přesuňte jeden nebo dva kroky doprava/doleva a otočte tělo tak, aby bylo menším cílem. Budou se pohybovat vpřed, takže jakmile se jejich noha dotkne země, udeřte je do zátylku, chyťte je do sytiče nebo je odhodte dozadu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udržujte oční kontakt, sledujte, jak se váš soupeř pohybuje.
 • Okamžik před dopadem úderu byste měli v této oblasti napnout svaly, aby síla nepoškodila vaše vnitřní orgány nebo zarovnání kostí.
 • Vždy držte svůj postoj těsný; vaše končetiny by měly být blízko těla nebo obličeje. Tím zabráníte tomu, aby do vás vrazily vlastní končetiny a potenciálně vám ublížili.

reklama

Varování

 • Tyto techniky mohou být velmi nebezpečné, i když jsou dokonale provedeny. Než se uchýlíte k sebeobraně, vždy se nejprve pokuste odzbrojit situaci nenásilnými prostředky.


jak zabalit tenisový grip
reklama

Populární Problémy

Video: Maradona hraje tenis s Del Potro

Podle teorie dominance levého nebo pravého mozku je člověk s „levým mozkem“ logičtější a analytičtější, zatímco člověk s „pravým mozkem“ je intuitivnější, přemýšlivější a kreativnější. . Ve skutečnosti ...

Řezou vám ramínka podprsenky do ramen a zanechávají po vás červené stopy? Nebo je to možná naopak a řemínky vám neustále sklouzávají z ramen? Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak upravit popruhy tak, aby co nejlépe sedly a co ...

Jak mluvit francouzsky. Ať už plánujete cestovat do frankofonní země, nebo si jen chcete popovídat s francouzsky mluvícím přítelem, mluvit francouzsky není tolik o zapamatování bezpočtu slovíček a gramatiky ...

Finále ATP začíná příští týden.