Jak udělat basketbalové hřiště

Když chcete hrát basketbal, může to být nepohodlné, ale musíte hrát v posilovně nebo v rekreačním středisku a hrát na plném hřišti. Pokud si chcete procvičit basketbalové dovednosti nebo si jen zahrát hru doma, může být vybudování vlastního hřiště velkou investicí. Vytvoření hřiště vyžaduje hloubení oblasti a položení betonu, takže to nemusí být nejlepší projekt pro nováčka. I když zabírají spoustu místa a vyžadují trochu odhodlání k instalaci, budete moci hrát, kdykoli budete chtít!typy ran v badmintonu

Část 1 ze 3: Lití desky

 1. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 001

  1 Pro svůj kurt odstraňte rovnou plochu, která má rozměry 94 m × 15 m. Pokud chcete hřiště s regulační velikostí, jako jsou NBA a NCAA, najděte rovnou plochu s dostatečným prostorem pro celé hřiště. Změřte plochu a umístěte kůly tam, kde chcete mít rohy. Vázací šňůrou mezi kůly označte celý obvod vašeho hřiště. Ujistěte se, že máte kolem vnější strany kurtu asi 2–3 stopy (61–91 cm) prostoru, abyste měli prostor pro instalaci obručí a prostor kolem postranních čar.
  • Místo toho můžete také zkusit udělat hřiště pro střední školu, které má rozměry 84 x 50 stop (26 m × 15 m).
  • Pokud nemáte prostor pro plné hřiště, zkuste místo toho vytvořit poloviční hřiště o rozměrech 14 m × 15 m.
  • Pokud není půda rovná, budete muset vyrovnat to to sám.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 002

  2 Vykopejte místo do hloubky 20 cm. Začněte kopat ve středu hřiště a postupujte směrem k okrajům. Pokud chcete vykopat oblast ručně, použijte k přepravě špíny lopatu a kolečko. V opačném případě si pronajměte bagr nebo najměte dodavatele, aby vás vykopal.
  • Než začnete kopat, obraťte se na místní energetické společnosti, abyste se ujistili, že v cestě nejsou žádné podzemní linky. Pokud žijete ve Spojených státech, můžete zavolat na linku 811 a nechat si od veřejných služeb označit umístění linek na vašem pozemku.
  • Dno otvoru udržujte rovné a rovné, aby se kurt neohýbal.
  • Pokud nechcete instalovat trvalé basketbalové hřiště, můžete online získat opakovaně použitelné dlaždice, které můžete položit na rovný povrch a simulovat tak basketbalové hřiště.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 003

  3 Přidejte 4 cm (10 cm) vrstvu zhutněného štěrku. Na celé hřiště budete potřebovat asi 80 malých tun (73 t) štěrku. Nasypte štěrk do otvoru a pomocí hrábě jej rovnoměrně rozetřete. Začněte v jednom rohu otvoru a postupujte směrem k opačné straně. Když přidáváte další štěrk, pomocí ručního tamperu přitlačte štěrk do výšky 4 palce (10 cm), aby vaše deska měla pevnou základnu.
  • Štěrk pomáhá více vyrovnat zem a umožňuje vodě odtékat pod vaši desku, takže je méně pravděpodobné, že se poškodí.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 004

  4 Orámujte web deskami 2 x 4 palce (5,1 cm × 10,2 cm). Získejte dostatek desek 5,1 cm × 10,2 cm (2 palce × 4 palce), které zcela obklopí obvod otvoru. Možná budete muset několik z nich pokácet pilou, aby se vešly. Umístěte desky podél okrajů otvoru tak, aby jejich vrcholy byly v jedné rovině se zemí. Přibijte všechny desky dohromady a vytvořte rámeček ve tvaru krabice.
  • Pro hřiště o regulační velikosti budete potřebovat desky o celkové kombinované délce 288 stop (88 m).
  • Zkontrolujte, zda je horní část rámu rovná, aby ji beton vyplňoval rovnoměrně a nepřetékal přes vrcholy.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 005

  5 Nad štěrkem vytvořte mřížku z ocelové výztuže 2 palce (5,1 cm). Výztuž jsou kovové podpěry, které zpevňují beton, aby se zabránilo prasklinám nebo poškození. Můžete si koupit výztuž, která je již sestavena v mřížkovém vzoru, nebo můžete získat jednotlivé délky. Umístěte první úsek výztuže 2 stopy (24 palců) z jednoho z rohů tak, aby byl rovnoběžný s krátkou stranou hřiště. Roztáhněte výztuž až na druhou dlouhou stranu. Pokračujte v umisťování další výztužné tyče podél dlouhé strany každé 2 stopy (61 cm). Poté spusťte výztuž z jedné krátké strany na druhou, aby vytvořila mřížkový vzor. Pod křižovatky v mřížce položte kovové podpěry nebo židle, abyste zvedli výztuž ze štěrku.
  • Výztuž můžete získat v obchodech se stavebními potřebami.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 006

  6 Najměte si betonářskou společnost, aby do rámu nalila desku o průměru 10 palců. Budete potřebovat přibližně 208 000 liber (94 000 kg) betonu 3 500 PSI, obraťte se proto na místní společnost, která toto množství dokáže namíchat a zvládnout. Společnost začne nalévání beton v jednom rohu vašeho hřiště a postupujte po straně. Udržujte povrch betonu dokonce i s vrcholy rámu, abyste zajistili, že vaše deska zůstane rovná. Pokračujte v roztírání betonu motykou, dokud nezaplní váš dvůr.
  • Pokud nechcete používat beton, můžete také použít asfalt, ale pokud žijete v klimatu s mrazivými teplotami, bude to vyžadovat větší údržbu a opravy.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 007

  7 Beton vyhlaďte, dokud je mokrý, pomocí plovákového nástroje. Plovákový nástroj má hladkou podložku a dlouhou rukojeť, takže se dostanete přes mokrý beton, aniž byste na něj šlapali. Umístěte plovoucí nástroj dolů na horní část rámu počínaje jedním rohem a pomalu táhněte nástroj po povrchu betonu. Nástroj shromáždí všechny vyvýšené oblasti a vyhladí je na rovný a rovný povrch. Pokračujte v práci po celé délce desky.
  • Požádejte partnera, aby zahladil beton, zatímco budete pokračovat v nalévání další části kurtu. V opačném případě může začít tvrdnout, zatímco stále přidáváte další beton.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 008

  8 Nechte beton zaschnout 1–2 dny. Vyhněte se chůzi po betonu, zatímco schne, protože byste mohli zanechat stopy a zničit vzhled vašeho dvora. Po druhém dni byste měli být schopni chodit po betonu, aniž byste na povrchu zanechali stopy. Zkuste lehce stoupnout na roh desky, abyste se ujistili, že se nedeformuje, než na ni položíte plnou váhu.
  • Doba sušení může být delší, pokud žijete ve vlhkém podnebí.
 9. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 009

  9 Aby se zabránilo praskání, nařezejte do betonu mřížku 10 ft × 10 ft (3,0 m × 3,0 m). Půjčte si pilu na beton v půjčovně vybavení nebo v železářství, abyste mohli řezat do své desky. Po každé straně hřiště označte každých 3,0 m (10 stop), abyste věděli, kde budete sekat. Při práci si nasaďte ochranné brýle a protiprachovou masku. Nastavte hloubku pily na 2,5 cm a řezejte rovné čáry přes hřiště podél značek. Pracujte pomalu, abyste nepoškodili pilu. Až budete hotovi, váš dvůr bude mít sekce 10 stop × 10 stop (3,0 m × 3,0 m).
  • Klouby pomáhají předcházet vzniku trhlin na povrchu betonu, který se rozpíná a smršťuje s počasím.
  • Vyvarujte se přidávání spár, když je beton stále mokrý, protože jsou obvykle širší a basketbalový míč by se od nich mohl šikmo odrážet.
  • Zvažte najmutí profesionála na řezání spojů ve vašem betonu, abyste nepoškodili žádné z vašich nástrojů ani se nezranili.
  reklama

Část 2 ze 3: Instalace obručí

 1. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 010

  1 Vyberte si basketbalové koše vysoké 3,0 m. Podívejte se na pozemní basketbalové koše, které můžete natrvalo nainstalovat, abyste získali ty nejtrvanlivější možnosti. Ujistěte se, že si koupíte 2 stejné obruče, aby každá strana kurtu měla jednu. Podívejte se online nebo v místních obchodech s domácími potřebami a najděte obruče, které chcete použít.
  • Pokud chcete, aby byly kratší nebo vyšší, vyberte si nastavitelné obruče. Díky tomu je pro mladší děti snazší střílet míč.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 011

  2 Nastavte obruče na kratší strany tak, aby vyčnívaly o 1,2 metru. Změřte 25 stop (760 cm) podél krátkých stran kurtu a udělejte na zemi značky pro vaše obruče. Umístěte obruče co nejblíže ke kratším stranám hřiště, aniž byste se dotkli hřiště. Zkontrolujte v příručkách měření přesahu, abyste věděli, jak daleko zasahují na kurt.
  • Převis se bude lišit v závislosti na obručích, které si koupíte.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 012

  3 Vykopejte otvory, které jsou 3 stopy (0,91 m) hluboké a 16 palců (41 cm) široké. Začněte kopat čtvercový nebo kruhový otvor, do kterého jste vsadili zem pro každou obruč. Dbejte na to, aby okraj díry nevyčníval o hřiště. Pokračujte v kopání, dokud se nedostanete do hloubky 0,91 m.
  • Přečtěte si manuály k zakoupeným basketbalovým košům, protože mohou vyžadovat jinou hloubku nebo šířku vaší jamky.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 013

  4 Vyplňte otvory 10 cm štěrku, aby vznikla pevná základna. Naberte štěrk do své díry a zatlačte jej dolů ručním tamperem, abyste vytvořili rovný a rovný povrch. Pokračujte v přidávání dalšího štěrku, dokud nevytvoříte vrstvu o hloubce 10 cm, aby mohl odtékat voda.
  • Pokud nepoužíváte štěrk, beton by se mohl zmenšit a nabobtnat, což by způsobilo jeho popraskání.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 014

  5 Vrcholy otvorů orámujte deskami 5,1 cm × 10,2 cm (2 palce × 4 palce). Odřízněte své desky tak, aby měly stejné rozměry jako vaše díra, a spojte je dohromady do rámečku ve tvaru krabice. Umístěte rám tak, aby byl v rovině s horní částí otvoru, aby beton nevytekl a neměl chaotický vzhled.
  • Pokud rám nesedí na úroveň horní části otvoru, vykopejte z každé strany 2 palce (5,1 cm) do hloubky 10 palců. Tímto způsobem je vnitřní část rámu stále v souladu s otvorem.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 015

  6 Umístěte basketbalové koše dovnitř otvorů tak, aby byly svislé. Požádejte několik pomocníků, aby s vámi zvedli obruč a pomalu ji spustili do otvoru. Umístěte obruč doprostřed otvoru a držte ji rovně, aby se nepřevrhla. Znovu zkontrolujte vzdálenost převisu a v případě potřeby posuňte obruč dopředu nebo dozadu.
  • Některé basketbalové koše mají kotevní systémy, které instalujete do země před vložením celé tyče. Vždy postupujte podle pokynů pro konkrétní obruče, které jste si koupili.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 016

  7 Vyplňte otvory betonem. Nechte někoho držet obruč na místě, zatímco vylijete beton do otvoru. Nalévejte beton do otvoru, dokud nebude povrch v úrovni horních okrajů vašeho rámu. Vyhlaďte povrch betonu šrotem nebo plovákovým nástrojem, aby beton zůstal rovný.
  • Jakmile beton nalijete, obruč by měla zůstat na svém místě. Pokud máte strach, že se převrhne nebo spadne, přivažte obruč k pevné podpěře, jako je strom nebo zeď.
 8. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 0178 Nechte beton 3 dny vytvrzovat. Vyhněte se šlapání nebo dotýkání se betonu kolem obručí, aby měly čas úplně zaschnout a ztvrdnout. Nezkoušejte si zatím hrát s obručemi, protože by se mohly stále posouvat, dokud je beton mokrý. Jakmile beton po 3 dnech zaschne, jste připraveni začít používat obruče. reklama

Část 3 ze 3: Malování soudu

 1. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 018

  1 Před každou obručí označte políčka 16 ft × 19 ft (4,9 m × 5,8 m). Najděte, kde obruč protíná stranu kurtu, a použijte ji jako střed. Změřte 2,4 m od středového bodu po straně hřiště a vytvořte značky tužkou. Od těchto značek změřte 19 stop (5,8 m) na hřiště kolmo na stranu, abyste vytvořili boky boxu. Spojte konce čar a vytvořte čáry volného hodu. Nakreslete další krabici se stejnými rozměry před druhou obruč.
  • Tyto boxy jsou známé jako dráhy volného hodu nebo „klíče“.
  • Měření jsou pro vnější hrany vašich čar.
 2. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 0192 Umístěte 3-bodové čáry 2. 3 3/4 7,2 m kolem obručí. Změřte 3 stopy (0,91 m) podél krátkých stran hřiště z každého rohu a označte začátek tříbodové čáry. Nakreslete čáry na hřiště ze svých značek, které jsou 14 stop (4,3 m) dlouhé a rovnoběžné s dlouhými stranami. Prodlužte svinovací metr na délku 2. 3 3/4 7,2 m) a nechte někoho držet konec přímo pod obručí. Druhý konec svinovacího metru položte na konec jedné ze svých čar a přidržte proti němu tužku. Pomalu otáčejte páskou přes kurt, abyste na zem nakreslili půlkruhovou tříbodovou čáru. Vezměte si tužku, když dosáhnete čáry na opačné straně hřiště.
  • Tříbodová čára by měla sahat asi 28 stop (8,5 m) od strany hřiště v nejvzdálenějším bodě.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 020

  3 Středem hřiště nakreslete středovou čáru. Změřte 47 stop (14 m) v jedné z kratších stran hřiště a označte středovou čáru. Protože je středová čára silná 2 palce (5,1 cm), měřte 1 palec (2,5 cm) od značky na každé straně hřiště. Nakreslete čáry na své nové značky, které sahají až k dlouhým okrajům hřiště.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 0214 Pomocí malířské pásky vytvořte šablony pro čáry na svém hřišti. Natáhněte malířskou pásku po délce čar, které jste si na kurt nakreslili, a pevně je přitlačte dolů. Umístěte další kus pásky o 2 palce (5,1 cm) do středu hřiště tak, aby byl rovnoběžný s prvním kusem. Tímto způsobem budete mít čisté a jednotné linie, všechny silné 2 palce (5,1 cm).
  • Možná si budete moci vytisknout nebo objednat předem připravené šablony nebo si koupit předem natřené dlaždice, na nichž je označení soudu, abyste je nemuseli sami měřit nebo kreslit.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 022

  5 Nátěry natřete válečkem pomocí venkovní barvy na beton. Pro své čáry můžete použít libovolnou barvu, pokud je to na hřišti dobře viditelné. Ujistěte se, že barva, kterou zvolíte, je určena pro použití v betonu a exteriéru, jinak může dojít k jejímu opotřebení. Vložte do barvy pěnový váleček 2 palce (5,1 cm), který má dlouhou rukojeť, a naneste jej mezi čáry pásky. Projděte čáry několikrát, dokud nebudou mít čistý, rovnoměrný nátěr, ale dávejte pozor, abyste nepřejeli vnější okraje pásky. Pokračujte v malování všech čar na svém hřišti.
  • Barvu exteriéru na beton můžete získat v místním železářství.
  • Pokud nemáte váleček, můžete použít štětec, ale zabere vám to více času.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte basketbalové hřiště Krok 0236 Jakmile barva zaschne, odlepte pásku ze hřiště. Nechte barvu zaschnout alespoň 1 den, aby měla čas tuhnout. Poté uchopte volné konce pásky a pomalu odlepujte kousky z kurtu, abyste odhalili čáry. Jakmile sundáte všechnu pásku, jste připraveni hrát na svém hřišti!
  • Pokud mají čáry špinavé okraje, jednoduše je upravte štětcem a zbytkem barvy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Poté, co namaluji kurt a čáry, musím na ochranu použít vrchní nátěr? Rozhodně. Basketbalové podlahy, které nejsou lakované, neposkytnou hráčům potřebnou přilnavost k rychlým startům a zatáčkám. Pro vzhled i praktičnost musíte použít vrchní nátěr.
 • Otázka Jaké jsou přibližné náklady na tolik cementu? Záleží na tom, jak velký máte dvůr, kde ho plánujete umístit, kde žijete a na své měně. V USA je cementová směs schopná pokrýt 1 čtvereční stopu asi 2,50 $, takže můžete počítat podle toho, jak velký je váš dvůr.
 • Otázka Jak zjistím, co je mimo okraj pod basketbalovým okrajem? Linka mimo hranice by měla být 4 stopy za přední částí opěradla.
 • Otázka Jaké jsou základy basketbalu? V zásadě se snažíte hodit míč do obruče. Podívejte se na článek na Jak hrát basketbal .
 • Otázka Jaká je minimální tloušťka betonové vrstvy? Záleží na typu půdy. Na suché, normální půdě by měla být tloušťka kolem 200 mm, ale na mokré půdě by mohla být vyšší.
Nezodpovězené otázky
 • Jaká je tolerance úrovně betonové podlahy?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kupte si povrchové dlaždice a přidejte další vrstvu ochrany při pádu. Některé dlaždice mohou mít také předem namalované čáry, takže je nemusíte vyrábět sami.
 • Každý basketbalový koš bude mít jiné pokyny k instalaci, proto se řiďte tímto návodem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vždy se obraťte na územní úřad svého města a zjistěte, zda potřebujete stavební povolení nebo zda není zkontrolováno podzemní vedení.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Lopata nebo rypadlo
 • Tamper
 • Štěrk
 • 2 palce × 4 palce (5,1 cm × 10,2 cm) desky
 • Ocelová výztuž
 • Beton
 • Kolečko
 • Betonový plovák
 • Pila na beton
 • Basketbalové obruče
 • Klíč
 • Měřicí páska
 • Tužka
 • Malířská páska
 • Vnější nátěr na beton
 • Váleček s dlouhou rukojetí

Populární Problémy

Gua sha je starodávná celostní forma medicíny z východní Asie, která zahrnuje škrábání bolavých a ztuhlých svalů ke zmírnění bolesti. Terapie může za určitých okolností snížit krátkodobou bolest krku, ale výsledky nejsou zcela průkazné ....Podívejte se, jak Serena Williams inspiruje lidi.Existuje tolik cvičení a tréninkových filozofií, že může být těžké přijít na to, co byste vlastně měli dělat, abyste svůj trénink optimalizovali. Naštěstí je to pravděpodobně mnohem jednodušší, než si představujete. Aby se věci vyjasnily, ...

Účastnit se překážek je zábavné a jejich stavění může být stejně zábavné. Při stavbě své překážkové dráhy se zaměřte na její vyváženost, včetně překážek, které představují různé výzvy a které jsou také věkem ...Boogie boarding je zábavný a jednoduchý způsob, jak si užít den na pláži. Boogie boarding, také nazývaný bodyboarding, je forma jízdy na vlně, kterou lze provozovat jako příležitostnou rekreační aktivitu nebo jako vážný sport. Vyberte si boogie desku ...