Jak rozbít vejce jednou rukou

Profesionální kuchaři obvykle používají jednu ruku k rozbití vejce jako prostředek pro úsporu času. Může to však být také zábavný způsob, jak zapůsobit na přátele a členy rodiny. S praxí můžete dokonce začít rozbíjet dvě vejce najednou! S těmito pokyny a trochou praxe budete za chvíli pánem!

Část 1 ze 2: Cracking the Eggs

 1. Obrázek s názvem Rozbít vejce jednou rukou Krok 4

  1 Držte si vajíčko. Váš palec a první prst by měl držet malý konec, zatímco váš druhý a třetí prst tlačí druhý konec na patu vaší dlaně.
  • Možná budete chtít cvičit na misce nebo jiném kontejneru, pro případ, že by se kousky skořápky dostaly do konečného produktu.


 2. 2 Uprostřed rozklepněte vajíčko. Obvykle rozbijete vajíčko o horní okraj nádoby, do které se chystáte vložit obsah. Můžete také rozbít vejce na rovný povrch, což podle některých lidí snižuje pravděpodobnost žloutek lámání a brání bakteriím na povrchu vaječných skořápek ve vstupu do obsahu.
  • Ujistěte se, že bod dopadu je mezi palcem a prvním prstem a zbytkem prstů.
 3. 3 Otevřete vajíčko. Držte vajíčko nad pánví nebo miskou. Horní polovinu oddělte palcem, ukazováčkem a prostředníčkem, zatímco zadní polovinu přidržujete proti dlani. Vnitřek vejce by měl vypadnout. Pokud ne, nakloňte ruku a zkuste prsty skořápky rozevřít.
  • Většina lidí upustí žloutek blízko pánve nebo mísy, poté jej rychle vytáhne nahoru, zatímco jej nadále nechává klesat. To pomůže osvobodit vejce ze skořápky.
 4. 4 Postarejte se o mušle. Pokud praskáte mnoho vajec, většina lidí naskládá horní a dolní polovinu skořápky a vrátí ji zpět do nádoby, aby ji později vyhodila. Jinak je můžete hodit do misky nebo do umyvadla. Pamatujte, že skořápky jsou také kompostovatelné!
  • Pokud nějaká skořápka spadne poté, co jste rozbili vejce, můžete ji odstranit vidličkou po vyhození zbytku skořápek.
 5. 5 Procvičte si pohybovou tekutinu. Cvičte, dokud to nebudete moci udělat rychle. Pokuste se dělat kroky rychleji a rychleji, dokud nebudete moci rychle rozbít vajíčko, oddělit poloviny a shodit žloutek jedním pohybem tekutiny.
  • Cvičte i se svou nedominantní rukou. Tímto způsobem můžete rozbít vejce obouruční!
  • Profesionální kuchaři často rozbíjí vejce po dvou, aby zkrátili dobu přípravy podle receptů, ale můžete to udělat, abyste na rodinné příslušníky udělali dojem, když děláte míchaná vejce.
  reklama

Část 2 ze 2: Cvičení pohybů

 1. Obrázek s názvem Rozbít vejce jednou rukou Krok 1

  1 Držte dva pingpongové míčky pohromadě. Měli by sedět v dlani, jeden vpředu směrem k prstům a druhý vzadu.
  • Můžete také použít golfové míčky.
 2. 2 Mezi kuličky položte čtvrtinu. Poté kuličky zmáčkněte, aby tam držely čtvrtinu. Palec, ukazováček a prostředníček by měl uchopit jednu kouli, zatímco ostatní dva prsty drží druhou kouli na hřbetu ruky.
  • Jakmile je poloha prstů správná, můžete převrátit ruku a držet koule jako vejce, které byste rozbili.
 3. 3 Oddělte přední míč od zadního. Tento pohyb by měl pocházet z vašich prvních tří prstů. Pinkie a prsteníček by měly držet zadní míč proti vaší dlani.
  • Chcete -li zahájit pohyb, přemýšlejte o tom, že se palec odstrčí od ruky a vezmete s ním míč.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Někdy pomůže odvrácení pohledu od vajíčka. Tímto způsobem se příliš nesoustředíte a můžete rozvíjet svůj vlastní „dotek“.
 • Rozbité kousky vaječné skořápky můžete odstranit jiným větším kusem stejné vaječné skořápky. Použijte jednu polovinu rozdělené vaječné skořápky a popraskaný okraj k vyjmutí nežádoucích kousků vaječných kousků.
 • Pokud máte zpočátku potíže, zkuste vejce otočit a pokračovat v trhlině dále kolem vejce, aby bylo snazší ho otevřít.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Syrová vejce mohou obsahovat salmonely, proto si umyjte ruce a všechny povrchy, se kterými surové vejce přijde do styku.
 • Umyjte rozlitou kapalinu ručníkem a dezinfekčním prostředkem. To pomůže zabránit kontaminaci jiných potravinářských výrobků, které mohou přijít do styku se stejným povrchem.
reklama

Populární Problémy

Tenis: Claycourt přeměňuje na French Open showdown

Federer za ta léta vydělal mnoho lidí na turnaji ATP Tour, včetně některých tenisových legend. Zde je pohled na tři památné bagely Federera. .

Jelikož tenis na olympijských hrách v Tokiu brzy skončí, je načase obrátit naši pozornost na americký hardcourtový švih, který začíná závodem Mubadala Silicon Valley Classic v San Jose, Kalifornie

Serena Williamsová dokázala během několika posledních let zvládnout různé role - rekordní tenisovou kariéru, úspěšnou rodinu a rozvíjející se obchodní impérium.

Ohio State a Wisconsin se v sobotu večer setkají v masivním zápase mistrovství Velké desítky. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.