Jak rozbít vejce jednou rukou

Profesionální kuchaři obvykle používají jednu ruku k rozbití vejce jako prostředek pro úsporu času. Může to však být také zábavný způsob, jak zapůsobit na přátele a členy rodiny. S praxí můžete dokonce začít rozbíjet dvě vejce najednou! S těmito pokyny a trochou praxe budete za chvíli pánem!

Část 1 ze 2: Cracking the Eggs

 1. Obrázek s názvem Rozbít vejce jednou rukou Krok 4

  1 Držte si vajíčko. Váš palec a první prst by měl držet malý konec, zatímco váš druhý a třetí prst tlačí druhý konec na patu vaší dlaně.
  • Možná budete chtít cvičit na misce nebo jiném kontejneru, pro případ, že by se kousky skořápky dostaly do konečného produktu.


 2. 2 Uprostřed rozklepněte vajíčko. Obvykle rozbijete vajíčko o horní okraj nádoby, do které se chystáte vložit obsah. Můžete také rozbít vejce na rovný povrch, což podle některých lidí snižuje pravděpodobnost žloutek lámání a brání bakteriím na povrchu vaječných skořápek ve vstupu do obsahu.
  • Ujistěte se, že bod dopadu je mezi palcem a prvním prstem a zbytkem prstů.
 3. 3 Otevřete vajíčko. Držte vajíčko nad pánví nebo miskou. Horní polovinu oddělte palcem, ukazováčkem a prostředníčkem, zatímco zadní polovinu přidržujete proti dlani. Vnitřek vejce by měl vypadnout. Pokud ne, nakloňte ruku a zkuste prsty skořápky rozevřít.
  • Většina lidí upustí žloutek blízko pánve nebo mísy, poté jej rychle vytáhne nahoru, zatímco jej nadále nechává klesat. To pomůže osvobodit vejce ze skořápky.
 4. 4 Postarejte se o mušle. Pokud praskáte mnoho vajec, většina lidí naskládá horní a dolní polovinu skořápky a vrátí ji zpět do nádoby, aby ji později vyhodila. Jinak je můžete hodit do misky nebo do umyvadla. Pamatujte, že skořápky jsou také kompostovatelné!
  • Pokud nějaká skořápka spadne poté, co jste rozbili vejce, můžete ji odstranit vidličkou po vyhození zbytku skořápek.
 5. 5 Procvičte si pohybovou tekutinu. Cvičte, dokud to nebudete moci udělat rychle. Pokuste se dělat kroky rychleji a rychleji, dokud nebudete moci rychle rozbít vajíčko, oddělit poloviny a shodit žloutek jedním pohybem tekutiny.
  • Cvičte i se svou nedominantní rukou. Tímto způsobem můžete rozbít vejce obouruční!
  • Profesionální kuchaři často rozbíjí vejce po dvou, aby zkrátili dobu přípravy podle receptů, ale můžete to udělat, abyste na rodinné příslušníky udělali dojem, když děláte míchaná vejce.
  reklama

Část 2 ze 2: Cvičení pohybů

 1. Obrázek s názvem Rozbít vejce jednou rukou Krok 1

  1 Držte dva pingpongové míčky pohromadě. Měli by sedět v dlani, jeden vpředu směrem k prstům a druhý vzadu.
  • Můžete také použít golfové míčky.
 2. 2 Mezi kuličky položte čtvrtinu. Poté kuličky zmáčkněte, aby tam držely čtvrtinu. Palec, ukazováček a prostředníček by měl uchopit jednu kouli, zatímco ostatní dva prsty drží druhou kouli na hřbetu ruky.
  • Jakmile je poloha prstů správná, můžete převrátit ruku a držet koule jako vejce, které byste rozbili.
 3. 3 Oddělte přední míč od zadního. Tento pohyb by měl pocházet z vašich prvních tří prstů. Pinkie a prsteníček by měly držet zadní míč proti vaší dlani.
  • Chcete -li zahájit pohyb, přemýšlejte o tom, že se palec odstrčí od ruky a vezmete s ním míč.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Někdy pomůže odvrácení pohledu od vajíčka. Tímto způsobem se příliš nesoustředíte a můžete rozvíjet svůj vlastní „dotek“.
 • Rozbité kousky vaječné skořápky můžete odstranit jiným větším kusem stejné vaječné skořápky. Použijte jednu polovinu rozdělené vaječné skořápky a popraskaný okraj k vyjmutí nežádoucích kousků vaječných kousků.
 • Pokud máte zpočátku potíže, zkuste vejce otočit a pokračovat v trhlině dále kolem vejce, aby bylo snazší ho otevřít.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Syrová vejce mohou obsahovat salmonely, proto si umyjte ruce a všechny povrchy, se kterými surové vejce přijde do styku.
 • Umyjte rozlitou kapalinu ručníkem a dezinfekčním prostředkem. To pomůže zabránit kontaminaci jiných potravinářských výrobků, které mohou přijít do styku se stejným povrchem.
reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit tyčinky Pugil. Pugilské hole jsou falešnou bojovou zbraní, která se běžně používá k procvičování dovedností s puškovým bajonetem. Můžete si vyrobit vlastní pugilskou hůl doma z pěny, PVC trubky a lepicí pásky. Všimněte si, že tyto domácí pugilské tyčinky ...

Češi se setkají se Švýcary v semifinále Fed Cupu bez Kvitové a Šafářové

Texans a Bucs se setkávají na prvním sobotním trojzápasu NFL. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Premiéra 6. série seriálu Impérium dnes v noci. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého přenosu.

Sania Mirza a Cara Black získávají na portugalském Open svůj 1. letošní titul

Tim Tam je oblíbená čokoládová sušenka pocházející z Austrálie. Skládá se ze dvou oplatek sladových sušenek, které obloží krémovou čokoládovou náplní, přičemž to celé drží pohromadě tenkou vnější vrstvou čokolády. Okusováním ...