Jak koupit filmová práva na knihu

Možná si knihu zamilujete a doporučíte ji svým přátelům. Jako filmový producent však můžete příběh přinést mnohem většímu publiku jako film. Chcete -li koupit filmová práva, musíte nejprve zjistit, kdo je vlastníkem - což není nutně snadný úkol, zvláště pokud je kniha starší. Poté musíte sepsat opční smlouvu, kterou můžete provést s pomocí právníka.

Část 1 ze 3: Nalezení držitele práv

 1. Obrázek s názvem Buďte přáteli se svými spolupracovníky Krok 11

  1 Identifikujte držitele autorských práv. Podívejte se do knihy a zjistěte, kdo je uveden jako držitel autorských práv. Měl by být vytištěn na opačné straně titulní stránky.
  • Osoba, která vlastní filmová práva, nemusí být stejná osoba, která má autorská práva na knihu. Ve skutečnosti si tato práva ponechává mnoho vydavatelů. Autor si je však někdy ponechá, takže můžete také začít tam.


 2. Obrázek s názvem Vyhněte se emočnímu vyhoření v práci Krok 1

  2 Zjistěte, zda byla přidělena filmová práva. Autor již možná podepsal práva k filmu jinému producentovi. Americký úřad pro autorská práva by měl mít záznam, pokud byl, vyhledejte tedy jeho záznamy na http://www.copyright.gov/records/ .https: //www.nyfa.edu/student-resources/how-to-option-the-film-rights-for-a-book/
  • Můžete vyhledávat před i po roce 1978. Pokud kniha vyšla před rokem 1978, měli byste hledat v obou časových rámcích.
  • Pokud autor již přidělil filmová práva jinému producentovi, máte smůlu.
 3. Obrázek s názvem Žádost o kompenzaci nezaměstnanosti na Floridě Krok 7

  3 Potvrďte, že autor stále vlastní práva. Autor mohl nedávno převést filmová práva, takže je musíte vyvolat a zkontrolovat. Vyhledejte telefonní číslo autora kontrolou registrace autorských práv nebo kontaktováním vydavatele knihy. reklama

Část 2 ze 3: Vyjednávání smlouvy

 1. Obrázek s názvem Buď filmovým hercem Krok 7

  1 Řekněte autorovi, že vás jeho práce zajímá. Možná budete muset vyjednat s autorovým zástupcem, zvláště pokud je autor známý. Nezávislí vydavatelé a méně známí autoři však často nemají agenty. Představte se a vysvětlete, že chcete z jejich knihy natočit film.
 2. Obrázek s názvem Staňte se rezervačním agentem Krok 6

  2 Nastavte délku své možnosti. Jako producent si filmová práva hned nekoupíte. Například pravděpodobně nevíte, zda můžete pro projekt dokonce získat financování. Místo toho si koupíte „opci“, která vám dává výlučné právo na koupi filmových práv v budoucnosti. Tato možnost trvá pouze určitou dobu, obvykle 12-18 měsíců.
  • Zkuste získat 18měsíční variantu, která vám poskytne více času na společné financování filmu. Autor by mohl nesouhlasit, ale měli byste tlačit na to, aby bylo co nejdelší období opcí.
  • Můžete také získat právo na jedno nebo dvě prodloužení původního období opcí.
 3. Obrázek s názvem Staňte se makléřem životního pojištění Krok 17

  3 Vyjednat opční poplatek. Za tuto možnost budete pravděpodobně muset zaplatit. Neexistuje žádný vzorec, kolik byste měli zaplatit, ale měli byste začít hodnocením popularity knihy. Žhavý bestseller má pravděpodobně mnoho lidí, kteří nabízejí, takže možná budete muset nabídnout vysokých pět čísel nebo dokonce více.
  • Kniha, která byla nějakou dobu venku, vás však za tuto možnost může stát pouze 5 000 $.
  • U obskurnějších knih možná nebudete muset platit žádné peníze. Místo toho můžete slíbit, že uděláte maximum pro to, aby byl film natočen.
  • Promluvte si s dalšími filmovými producenty, abyste zjistili, kolik zaplatili za opce.
 4. Obrázek s názvem Diskutujte o platu během pohovoru Krok 17

  4 Souhlas s kupní cenou. Toto je částka, kterou zaplatíte za práva, pokud svou možnost nakonec uplatníte. Tuto částku sjednejte současně s vyjednáváním opce, abyste ji mohli zahrnout do své opční smlouvy. Částka, kterou zaplatíte, bude obecně vycházet z písemného přímého rozpočtu. Obvyklý vzorec je 2,5%a opční cena se obvykle započítává proti kupní ceně.
  • Nezapomeňte zahrnout podlahu a strop. Například váš rozpočet může být nakonec malý, což znamená, že autor odejde s arašídy. Proti tomu se můžete chránit nastavením minima, řekněme 7 000 $.
  • Nastavte také maximální částku v případě, že je váš rozpočet mnohem vyšší, než očekáváte.
 5. Obrázek s názvem Staňte se agentem letecké brány 9. krok

  5 Určete autorovo snížení čistého zisku. Autoři obvykle získají přibližně 5–10% ze všech čistých zisků (a nejen podíl producenta). Budete se také muset dohodnout na tom, jak definovat čistý zisk. Existují dva standardní způsoby:
  • Definice, kterou používá domácí divadelní distributor obrázku.
  • Definice poskytnutá finančníky obrázku.
 6. Obrázek s názvem Vypořádat se s hrubým, arogantním a zlým podřízeným Krok 7

  6 Vyjednat další práva. Přemýšlejte dopředu o tom, jaká další práva byste měli vyjednat současně s vaší možností. Minimálně budete chtít zahrnout následující:
  • Práva na pokračování. Práva si můžete koupit ještě před vydáním knihy. Pokud se ukáže, že je to hit, pak autor pravděpodobně vytvoří pokračování a jiný producent by mohl získat práva na film.
  • Reverzní práva. Poté, co uplatníte svou možnost, můžete narazit na zádrhel a film nenatočit. Autoři nechtějí čekat věčně, a tak chtějí, aby se jejich práva vrátila k nim. Můžete stanovit lhůtu pro pořízení filmu, například sedm let, a také požadovat, aby vám autor nahradil výdaje.
 7. Obrázek s názvem Volání schůzky k objednání Krok 14

  7 Diskutujte o tom, jakým způsobem bude autor připsán. Máte mnoho možností, jak připsat autora, a to může být pro některé autory bodem zlomu. Zvažte následující:
  • Na obrazovce dáte kredit, který zní například jako „Na základě knihy Poison Ivy, kterou napsala Michelle Jones. Tento kredit může mít vlastní obrazovku jako součást úvodních kreditů nebo může být pouze součástí seznamu kreditů na konci.
  • Někteří autoři mohou také chtít kredit v placené reklamě.
  • Pokud je autor dostatečně slavný, jeho jméno může být uvedeno v názvu tahu, např. Pokrevní příbuznost Sidneyho Sheldona .
 8. Obrázek s názvem Připojte se k APWU Union Krok 3

  8 Zjistěte, jak svou možnost uplatníte. Musíte autora upozornit, že budete pokračovat a využijete možnosti koupit práva. Obecně můžete svoji možnost uplatnit zasláním písemného oznámení autorovi nebo pouze zíráním na hlavní fotografii.
 9. Obrázek s názvem Vylepšit měkké dovednosti Krok 9

  9 Požádejte vydavatele, aby podepsal vydání. Někdy se vydavatelé drží práv na knihy, které vydávají. Před podepsáním opční smlouvy požádejte vydavatele o podepsání vydání. Tento dokument potvrdí, že vydavatel nemá žádná práva, která hledáte. reklama

Část 3 ze 3: Sepsání vaší opční smlouvy

 1. Obrázek s názvem Hledání zaměstnání Krok 6

  1 Najměte si právníka. Producent sepíše smlouvu, takže byste měli spolupracovat s právníkem se zkušenostmi s právem zábavy. Získejte doporučení od jiných výrobců nebo se obraťte na nejbližší advokátní komoru a získejte doporučení.
  • Právník bude také velkým přínosem, když budete vyjednávat, takže je vezměte na palubu brzy.
 2. Obrázek s názvem Nastavení programu pomoci zaměstnancům (EAP) Krok 2

  2 Při navrhování vlastního použijte vzorek. Ne všichni výrobci si mohou dovolit právníka, takže možná budete muset navrhnout opční smlouvu sami. Naštěstí má americká advokátní komora vzorovou kupní smlouvu. Použijte jej jako vodítko při navrhování vlastního.
 3. Obrázek s názvem Zahájit spisovatelskou kariéru Krok 18

  3 Nezapomeňte zahrnout záruky. Vaše smlouva stanoví podmínky vaší dohody. Chcete však také zahrnout záruky od autora. Nechte autora například zaručit následující:
  • Kniha neporušuje žádná autorská práva.
  • Kniha nenarušuje soukromí nikoho.
  • Kniha není obscénní a neobsahuje hanlivý materiál.
  • Autor neprodal filmová práva nikomu jinému.
 4. Obrázek s názvem Napsat životopis jako starší uchazeč o zaměstnání Krok 12

  4 Zahrnout klauzuli zakazující soudní příkaz. Soudní příkaz je soudní příkaz, který vám říká, abyste s něčím přestali. Pokud se dostanete do sporu s autorem, mohou se soudit o soudní zákaz, který zakazuje distribuci filmu. Žádný distributor se nedotkne vašeho filmu, pokud neuvedete ustanovení, které autorovi říká, že vás může žalovat pouze za finanční náhradu.
 5. Obrázek s názvem Staňte se gemologem Krok 10

  5 Přidejte plotnu. Každá smlouva obsahuje standardní ustanovení, která mají chránit vaše práva. Ujistěte se, že vaše smlouva obsahuje následující ustanovení:
  • Fúzní klauzule. Chcete uvést, že smlouva obsahuje celou dohodu a nahrazuje všechna předchozí jednání.
  • Volba zákonného ustanovení. Pokud se dostanete do sporu o smlouvu, soudce musí na spor použít právo některého státu. Můžete si vybrat právo jakéhokoli státu, ačkoli většina lidí si vybírá právo státu, kde se nacházejí.
  • Poskytování partnerství. Podpisem této smlouvy zajistěte, aby smlouva uváděla, že nevytváříte partnerství.
 6. Obrázek s názvem Koupit přímo od velkoobchodní společnosti Krok 1

  6 Zkontrolujte a podepište smlouvu. Před sepsáním smlouvy vyjednejte všechny hlavní záležitosti. Až bude hotový, nechte jej zkontrolovat autora a jeho právníka/agenta. Pokud mají zásadní změny, měli byste o nich dále diskutovat.
  • Poté, co všechny strany podepíší, dejte kopii smlouvy autorovi a jeho zástupci. Originál uschovejte na bezpečném místě, například v bezpečnostní schránce, nebo jej předejte svému právníkovi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kniha, kterou bych chtěl zfilmovat, je autobiografií muže. Autor však zemřel. Jak získám opci? Autor předal svá práva někomu jako součást svého majetku. Jako výchozí bod byste měli kontaktovat vydavatele. Pokud se tak nikam nedostanete, obraťte se na právníka, který může zkoumat, kdo zdědil duševní vlastnictví mrtvého muže.
 • Otázka Chcete -li koupit práva na knihu, musíte mít určitý věk? K zadání platné smlouvy vám musí být 18 let. Pokud jste mladší, setkejte se s právním zástupcem a prodiskutujte své možnosti.
 • Otázka Jak mohu najít někoho, kdo z mé publikované knihy udělá filmovou hru? Budete muset kontaktovat spisovatele nebo najít někoho ve filmovém průmyslu, aby vám vytvořil scénáře/scénáře.
 • Otázka Musí být můj příběh kniha, než se dostanu k filmu? Ne. Místo knihy byste mohli napsat filmový scénář. Tak je napsána většina filmů. Pokud vychází z knihy, byl by před natočením filmu napsán scénář podle knihy.
 • Otázka Jak dlouho trvá casting? Casting může trvat od jednoho dne do několika měsíců.
 • Otázka Pokud je z knihy již zfilmován film, mohu si ještě případně zakoupit práva k tomuto studiu? S největší pravděpodobností ne, ale záleží na smlouvě, kterou autor podepsal. Stále byste měli kontaktovat autora nebo vydavatele.
 • Otázka Co když kniha nemá vytištěná autorská práva? Pokuste se kontaktovat autora knihy nebo vydavatele a informujte se o autorských právech a povolení k úpravě knihy.
 • Otázka Mohu natočit film podle knihy tak, že trochu změním děj? Ne. Porušujete tím autorská práva. Příběh je autorovým duševním vlastnictvím, a pokud je vaše práce podobná, budete pravděpodobně žalováni. Budete muset buď vytvořit svůj vlastní příběh, nebo někomu zaplatit za jeho příběh.
Nezodpovězené otázky
 • Jak si koupím filmová práva na knihu, pokud autor neodpoví na mé hovory ani neodpoví na e -mail? Mohu svůj film i nadále natáčet, pokud z něj nebudu profitovat?
 • Jak poznám, že společnost chce koupit filmová práva na knihu?
 • Jaká je smlouva s autorem na odeslání knihy producentovi?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak přežít své první zaměstnání registrované zdravotní sestry. Školní práce, ukázky návratu a klinika jsou hotové, promoce jsou u konce, licenční zkoušky byly složeny a vy jste právě byli přijati do svého prvního zaměstnání. Po letech tréninku ...

Otec Novaka Djokoviče věří, že Grigor Dimitrov je mužem zodpovědným za celý rozruch ohledně COVID-19 na Adria Tour. O Bulharovi se říkalo, že virus přenesl z USA, než se zúčastnil různých veřejných akcí v Zadaru.

Máte rádi Oshare Kei? Zde je jednoduchý návod, jak se oblékat jako vaše oblíbené kapely. Oblečte Oshare Kei pomocí make -upu. Při výběru make -upu používejte jasné barvy. Někteří nositelé Oshare Kei se však líčí ...

V nedávném videu bylo několik hráčů, včetně Rafaela Nadala, požádáno ATP, aby uvedli, koho rádi sledovali, když vyrostli.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o pojmu přiblížení střelby v tenise. Poskytujeme jasnou definici, příklady přístupu zastřeleného ve větě a odpovědi na běžné otázky.

Pokud se vám někdo líbí a jste si docela jistí, že vás má rád zpět, možná si říkáte, jestli je čas na první polibek. První polibek je vzrušující, ale je normální cítit nervozitu a nejistotu, co dělat. Ve skutečnosti je to pravděpodobně ...