Jak se starat o lapače much na Venuši

Lapač much Venuše je neobvyklá rostlina, která pochází ze Spojených států a daří se jí v prostředí, kde většina ostatních rostlin rychle zahyne. Tyto zajímavé masožravé rostliny s listy, které se „přichytily“ k zachycení hmyzu, si získaly na popularitě. Ať už na parapetu nebo na dvorku, s trochou výzkumu a něžnou láskou a péčí si můžete vypěstovat vlastní verzi těchto bizarních a krásných rostlin.

Část 1 ze 6: Získání rostliny

 1. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 1

  1 Než si nějakou koupíte, vězte něco o pastích na Venuši. Tyto chladné masožravé rostliny se skládají ze dvou částí - stonku nebo „těla“ rostliny, které jí umožňuje fotosyntetizovat jako normální rostlina a lamina nebo listová čepel, která mu pomáhá ulovit kořist. Listová čepel je „hlavou“, kterou každý pozná-vypadá jako zelená mušle s některými zlými dlouhými „zuby“. Tyto „zuby“ jsou ve skutečnosti spouštěcí chlupy, které říkají, že v pasti na mouchy je v blízkosti chutný hmyz.
 2. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 2

  2 Pořiďte si lapač much od licencovaného distributora. Tyto rostliny poháněné bílkovinami jsou natolik běžné, že je můžete najít v supermarketech nebo zahradních centrech, ale pokud chcete starší nebo odolnější vůči chorobám, vyhledejte spolehlivou školku, která je nese.
  • Existují také online stránky, které se specializují na masožravé rostliny. I když nebudete moci vybrat konkrétní zařízení, které chcete, budou vám moci odeslat lapač much a také vám poskytnou informace o péči o váš závod.


 3. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly Krok 3

  3 Nikdy nesklízejte past na mouchy z volné přírody. Jsou to ohrožené druhy a chráněné zákonem. Hrozí vám pokuta nebo dokonce vězení. reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Kolik dílů tvoří celou mucholapku Venuše?

Tři: Kmen, lamina a jazyk.

Ani náhodou! Lapače much na Venuši nemají jazyky. Existuje lepší možnost!

Dva: Kmen a lamina.

Ano! Toto jsou dvě části mucholapky Venuše. Výborně! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Čtyři: stonek, lamina, oči a jazyk.

Promiňte! Mucholapka Venuše nemá oči ani jazyk. Hádej znovu!

Pět: Kmen, lamina, jazyk, oči a rybář.

Ne tak docela! Mucholapka Venuše se skládá pouze ze stonku a laminy. Existuje lepší možnost!

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 6: Dopřejte své rostlině půdu, kterou chce

 1. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly Krok 4

  1 Podívejte se na hluboký květináč, aby se kořeny ukotvily. Lapače much na Venuši mají relativně dlouhé kořeny, proto dávají přednost hrncům, které mají svislou hloubku. Obecně by měl být dobrý květináč, který vaší rostlině poskytne prostor pro růst kořenů o průměru 10 cm.
  • Vyberte si izolovaný hrnec. Jejich kořeny jsou také citlivé na změnu teploty, takže izolovaný hrnec funguje nejlépe. Zatímco plastové hrnce fungují, určitě byste měli zvážit hledání izolovaného květináče ve svém místním zahradnictví.
  • Vyberte si hrnec, který bude filtrovat a absorbovat živiny a soli, které by jinak vaší pasti na mouchy poškodily. Neglazovaný terakotový hrnec je a porézní nádoba to umožní vašim kořenům dýchat kyslík půdou a chovat se jako sedimentový filtr pro vodu.
  • Když jsme to všechno řekli, lapače much na Venuši nejsou na své hrnce příliš vybíravé. K drenáži můžete použít hluboký terakotový květináč s otvorem na dně nebo kbelík s některými otvory vyříznutými na jeho dně.
 2. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly Krok 5

  2 Slaďte vlastnosti půdy s přirozenými půdními potřebami vaší rostliny. Smíchejte stejné díly rašeliníku a perlitu. Nikdy nepoužívejte plážový písek, který obsahuje výživné soli. Perlit je forma hydratovaného obsidiánu, který vypadá jako malé kousky bílého písku. Perlit pomáhá rostlinám v květináčích udržet vlhkost.
  • Pasti Venus mouchy pocházející z bažin a bažin v Severní a Jižní Karolíně se těší vysoké vlhkosti a vlhké, chudé, kyselé půdě. Ideál pH u lapače much na Venuši je v kyselém rozmezí 4,9 až 5,3 (většina normálních rostlin a zeleniny preferuje neutrálnější rozmezí pH 5,8 až 7,2).
  • Další kombinace směsí, kterou někteří pěstitelé mušek upřednostňují, je pět dílů rašeliníku z rašeliníku, tři díly křemičitého písku a dva díly perlitu. Křemičitý písek pomáhá s provzdušňováním; je známo, že pomáhá rostlinám vyvinout odolnost vůči vyšším teplotám a škůdcům, a jak křemičitý písek (což je křemen), tak perlit neuvolňují do půdy přebytečné živiny a minerály, což je dobré pro vaši masožravou rostlinu.
  • Nepoužívejte běžnou nebo organickou zeminu, protože tento druh půdy zabije rostlinu spálením jejích kořenů. Měli byste se také vyhýbat hnojení pasti na mouchy, protože hnojivo může také 'spálit kořeny', a tím zabít vaši rostlinu. Nepoužívejte žádnou obohacenou půdu, jako je Miracle-Grow, protože obsahuje hnojivo a vysoce organický kompost.
 3. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly Krok 6

  3 Nechte čerstvý vzduch neustále vstupovat a vystupovat. Možná budete chtít ponechat past na mouchy uvnitř terária, aby se zvýšila relativní vlhkost ve vzduchu, ale ponechte otevřený průduch v teráriu, aby vaše rostlina mohla využít své schopnosti a nalákat brouky na večeři. Zdravé, živé a bez chorob jsou nejlepší potravou pro vaši rostlinu. reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Která z těchto vlastností je nejlepší pro zdraví vaší mucholapky?

Půda s kyselým pH.

Opravit! Mucholapky dávají přednost půdě s nižší, kyselejší úrovní pH, na rozdíl od většiny rostlin, které dávají přednost neutrálnější úrovni. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Oplodněná půda.

Ne tak docela. Použití oplodněné půdy může spálit kořeny mucholapky Venuše a vést k jejímu případnému zániku. Zkus to znovu...

badminton zdvojnásobuje porci
Široký, mělký hrnec.

Ani náhodou. Abyste měli šťastnou mucholapku Venuši, potřebujete hluboký hrnec. Jeho kořeny mohou růst poměrně dlouho, takže hledáte hloubku čtyři až pět palců. Zkuste jinou odpověď ...

Plastová plechovka.

Nepřesně. Plastový hrnec může fungovat, ale budete mít mnohem lepší zážitek a šťastnější mucholapku Venuši, pokud získáte něco více izolovaného. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 6: Rozhodování o místě, kde si ponecháte rostlinu

 1. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly Krok 7

  1 Umístěte past na mouchy tam, kde bude mít dostatek přímého slunečního světla. Během vegetačního období potřebují 12 hodin světla, aby mohly správně fotosyntetizovat a kvést. Nejméně čtyři z těchto hodin by mělo být na přímém slunci.
  • Mějte na paměti, že čím více přímého slunečního světla vaše rostlina dostane, tím bude zdravější.
  • Většina kultivarů pasti na mouchy bude mít načervenalou pigmentaci, když budou zdravé a šťastné, kam je umístíte.
 2. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 8

  2 Vyberte si dobře osvětlenou část ve svém domě mimo průvan. Kromě toho, že váš lapač much potřebuje dostatek světla, potřebuje také vysokou vlhkost a ochranu před větrem nebo průvanem. Ideální bude obvykle udržovat rostlinu uvnitř na slunném, přesto bez průvanu.
  • Sledujte, kam v dopoledních a odpoledních hodinách dopadá sluneční světlo.
  • Pokud plánujete udržet svou rostlinu uvnitř, budete ji muset umístit do okna orientovaného na východ, západ nebo na jih. Pamatujte, že rostlina by měla mít minimálně čtyři hodiny přímého slunečního světla každý den.
  • Svou rostlinu můžete pěstovat také v teráriu s otevřeným větráním s „rostlinným světlem“ nebo fluorescenčním světlem poblíž. Čím blíže je světlo k rostlině, tím bude rostlina zdravější.
 3. Obrázek s názvem Péče o Venus Fly Traps Krok 9

  3 Zvažte ponechání své rostliny venku. Můžete ho také pěstovat ve svém bažinatá zahrada ). Jen dejte rostlinu na místo, kde bude na přímém slunci, a ne do půdy bohaté na živiny.
  • Můžete také chtít chránit rostlinu před silnými větry umístěním v blízkosti jiných struktur nebo rostlin odolných proti průvanu.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Na rozdíl od většiny rostlin mucholapka Venuše nepotřebuje sluneční světlo.

Skutečný

Ani náhodou! Aby rostlina správně rostla a kvetla, potřebuje alespoň 12 hodin světla. Hádej znovu!

Nepravdivé

Opravit! Aby vaše rostlina správně fotosyntetizovala a kvetla, potřebuje alespoň 12 hodin světla. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 4 ze 6: Péče během vegetačního období

 1. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 10

  1 Zjistěte, kdy vaše rostlina roste. Od dubna do října, nebo kdykoli si o rostlině myslíte, že je jaro, potřebuje dostatek vody a slunce. Roste období, kdy bude vaše rostlina v plné aktivitě; „Chytit“ kořist, fotosyntetizovat a produkovat květiny.
 2. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 11

  2 K zalévání rostlin používejte pouze čistou vodu. Vždy byste měli používat pouze čistou vodu; destilovaná voda, deionizovaná voda a dešťová voda jsou životaschopné možnosti.
  • Darování rostlinám Filtrovaná voda z reverzní osmózy je nejlepší volbou, protože většina ostatních zdrojů, jako je pitná voda, již obsahuje minerály pro chuť.
 3. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 12

  3 Vyhněte se používání voda z vodovodu jestli můžeš. Existují tři hlavní důvody, proč je voda z vodovodu pro vaše pasti na mouchy špatná.
  • Voda z vodovodu obsahuje věci, jako je chlor, sodík a síra (mimo jiné), které se v půdě vaší rostliny časem hromadí, způsobují nemoci a případně smrt rostliny.
  • Většina zdrojů vody z vodovodu má hodnoty pH v rozmezí 7,9 až 8,3.
  • Chlór zabíjí většinu živých organismů, dokonce i ty prospěšné.
 4. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly 13. krok

  4 V případě potřeby otestujte vodu z vodovodu. Vodu z vodovodu můžete použít, pokud měříte vodu pomocí měřiče TDS (celkem rozpuštěných pevných látek). Aby byla vaše voda bezpečná pro vaši rostlinu, musí na měřiči TDS číst méně než 50 ppm (ppm).
 5. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 14

  5 Dopřejte své rostlině potřebnou vodu. Během vegetačního období by půda vaší rostliny nikdy neměla být úplně suchá. Snažte se udržet růstové médium vaší rostliny tak, aby bylo vlhké na dotek (ne mokré). Existují tři způsoby, jak zalévat rostlinu, z nichž každý má své vlastní výhody:
  • Metoda zásobníku : Zásobníková metoda zavlažování je jednou z nejlepších zavlažovacích metod pro aktivně rostoucí rostlinu, která je na přímém slunci. Vaše rostlina by měla být v květináči, který má na dně drenážní otvory. Hrnec umístěte do misky naplněné vodou. Pěstovací médium vaší rostliny bude absorbovat vodu jako knot, dodá vaší rostlině veškerou potřebnou vodu a zvýší vlhkost kolem květináče.
   • Mějte však na paměti, že pokud je váš květináč relativně mělký (5 palců nebo 13 cm), tato metoda by mohla být pro vaši rostlinu škodlivá, protože kořeny rostliny mohou být příliš obklopeny vodou, což způsobuje růst hub nebo bakterií.
  • Nejlepší metoda : Takto se zavlažuje většina rostlin, vylijete nebo nastříkáte vodu na půdu kolem rostliny a necháte vodu odtékat ze dna květináče. Půda vaší rostliny by měla být vždy vlhká, ale ne promočená. To znamená zalévat rostlinu dvakrát až pětkrát za měsíc během vegetačního období.
  • Metoda Double pot : Toto je nejúčinnější metoda pro pěstování pastí na mušky; Druhý květináč obklopující menší terakotový květináč uprostřed izoluje rostlinu od drastických teplotních změn, zvyšuje vlhkost vzduchu a zadržuje vlhkost. Do druhého hrnce nalijte vodu pouze na vnějším průměru prostředního hrnce.
   • Porézní terakotový hrnec uprostřed by měl umožňovat vniknutí vlhkosti doprostřed hrnce a odfiltrování extra živných solí.
 6. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 15

  6 Zajistěte, aby vaše rostlina měla dostatek slunečního světla. Jak již bylo uvedeno dříve, lapače much na Venuši potřebují během vegetačního období alespoň čtyři hodiny přímého slunečního světla. Kromě „pojídání“ štěnic se pasti spoléhají na růst a udržení zdraví pomocí fotosyntézy.
  • Umístěte rostlinu na místo, kde na ni dopadne alespoň 12 hodin slunečního světla.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Jakému druhu vody byste se měli vyhýbat, když dáváte mucholapce Venus?

Destilovaná voda.

Ani náhodou. Destilovaná voda funguje dobře na mucholapky Venus! Hádej znovu!

Dešťová voda.

Vůbec ne! Dešťová voda je tak přirozená, jak jen můžete, a mucholapky Venus jsou na tom dobře. Existuje lepší možnost!

Filtrovaná voda s reverzní osmózou.

Právě naopak! Filtrovaná voda z reverzní osmózy je ve skutečnosti jednou z nejlepších možností, protože je snadné ji získat a neobsahuje žádné minerály, které se někdy nacházejí v jiných pitných vodách. Vyberte jinou odpověď!

Voda z vodovodu.

Opravit! Voda z vodovodu může obsahovat chemikálie, jako je chlór, a také mívá mnohem vyšší hladinu pH, než je nejlepší pro mucholapku Venuši. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 5 ze 6: Péče Během Spícího Období

 1. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 16

  1 Zjistěte, kdy je období vegetačního klidu vaší rostliny. Mezi listopadem a březnem projde vaše rostlina spící fází. Spící stav je, když rostlina přestane produkovat květiny nebo růst. Mnoho pastí na mušky odumřelo během vegetačního klidu, protože lidé se o ně nadále starali stejně jako v normálním vegetačním období.
 2. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly 17

  2 Snižte množství vody, kterou dáváte své rostlině. Pokud je vaše rostlina v klidovém stavu, neměli byste používat táckovou metodu vody; místo toho zalévejte rostlinu ručně. I když rostoucí pasti na mouchy potřebují hodně vody, jejich potřeba je v období vegetačního klidu výrazně snížena. Většinu pastí na mušky bude třeba zalévat pouze každých 10 až 14 dní.
  • Půda by měla být mnohem sušší (i když nikdy ne zcela suchá). Půda přímo kolem základny a kořenů by měla být mírně vlhká, zatímco zbytek půdy je suchý. Zalévejte rostlinu jako kdykoli jindy a důkladně zalévejte.
  • Když rostlinu zaléváte, zalévejte ji ráno, aby měla celý den trochu vyschlá, než přijdou chladnější noční teploty.
  • Nepropouštějte svou rostlinu-zalévejte ji pouze tehdy, když se půda začne cítit suchá kolem základny rostliny. Pokud dáte své rostlině příliš mnoho vody, může dojít k růstu bakterií a hub.
 3. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 18

  3 Udržujte svou rostlinu na slunci. Zatímco dormance zve k myšlence, že rostlina nedělá absolutně nic, pasti na mouchy Venuše budou ve fotosyntéze ve svém klidovém období skutečně pokračovat. Vaše rostlina by proto měla být stále vystavena slunečnímu záření.
  • Pokud je to možné, přiveďte svou rostlinu dovnitř a postavte ji pod silné umělé světlo po dobu jejího vegetačního klidu.
 4. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly 19. krok

  4 Pokud rostlinu pěstujete venku, chraňte ji před mrazem. Rozsah, do kterého jdete, bude záviset na tom, v jakém klimatu žijete a zda pěstujete své rostliny venku nebo uvnitř. Pokud ji pěstujete venku, máte dvě možnosti:
  • Pokud pěstujete rostlinu venku a žijete v relativně teplém klimatu (kde teplota obecně nikdy neklesne pod 30 stupňů F (-1 stupeň C)), můžete nechat svou rostlinu venku po celý rok bez ochrany.
  • Pokud pěstujete rostlinu venku, kde je chladnější podnebí, občas dochází k zamrznutí, měli byste na zimu vysadit pasti na mouku (květináče absorbují teploty vzduchu kolem sebe). Pěstujte je v bažinaté zahradě nebo v půdě, která je vhodná pro pasti na mouchy (viz část první). Rostliny byste také měli zakrýt mulčem nebo listy, aby byly v bezpečí před nepřízní počasí.
 5. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 20

  5 Přineste své rostliny dovnitř, pokud žijete v příliš chladném klimatu. Pokud žijete na místě, kde došlo k dlouhodobému zamrzání, budete si muset na zimu přinést pasti na Venuši uvnitř. Umístěte ho do okna nevytápěné místnosti, jako je garáž nebo veranda. Toto je nejlepší způsob, jak udržet vaše rostliny naživu, ale spící uvnitř. Pokud je to možné, umístěte rostlinu na jižní parapet, protože to rostlině umožní pokračovat ve fotosyntéze. reklama
Skóre
0 / 0

Část 5 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Během vegetačního klidu vaší rostliny musíte snížit množství vody, které přijímá, ale ne množství světla.

Skutečný

Opravit! Vaše rostlina bude potřebovat výrazně méně vody, ale k fotosyntéze stále potřebuje dobrý světelný zdroj. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Nepravdivé

Ani náhodou! Pokud budete i nadále dávat rostlině stejné množství vody, zvete bakterie a další špatné věci, které jí mohou uškodit. K pokračování fotosyntézy však stále potřebuje dostatek slunečního světla. Zkuste jinou odpověď ...

Chcete další kvízy?

Část 6 ze 6: Poskytování další základní péče

 1. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 21

  1 Věz, že ne potřeba nakrmit váš rostlinný hmyz. Mucholapku Venuši můžete krmit, abyste jí dodali potřebné živiny, nebo můžete do půdy lapače much na Venuši přidat velmi malé množství hnojiva bohatého na živiny, nebo je občas zamlžit postřikem. Když jsou mucholapky Venus venku, chytají hmyz, kobylky (a příležitostně malá zvířata jako žáby), které poskytují živiny, díky nimž bude rostlina zdravější.
  • Mějte na paměti, že past někdy netěsní, pokud se předmět, který zachytil, nepohybuje. To znamená, že byste měli svou past na mouchy krmit živou kořistí jako mouchy a mouční červi. Užitečným tipem při používání živé kořisti je dát kořist na několik minut do mrazáku, aby byla velmi pomalá. Současně byste měli krmit pouze jednu nebo dvě pasti svých rostlin a pouze když je rostlina zdravá a silná.
  • Pokud se rozhodnete krmit svou rostlinu mrtvým hmyzem, měli byste jej umístit do pasti a poté past jemně třít každých 20 nebo 30 minut, dokud se pasti plně neutěsní. Tření pasti vyvolává dojem, že věc, kterou chytila, se pohybuje. To však není vždy nutné, protože rostliny také používají chemické receptory k uzavření s přítomností živin uvnitř pasti.
  • Nekrmte svou rostlinou „exotickým“ jídlem, jako jsou kousky hamburgeru nebo koláče. To více než pravděpodobně zabije rostlinu, zvláště pokud dáte rostlinnému masu, protože rostlina bude mít negativní reakci na tuk.
   • Tuky a rozkládající se maso budou pěstovat bakterie, které by mohly také uškodit vaší pasti na mouchy.
 2. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 22

  2 Upravte svou rostlinu. Péče o vaši rostlinu pomáhá udržet past na mouchy Venuše zdravou. Odumřelé listy mohou blokovat slunce před mladými listy, které ke svému růstu potřebují světlo. Listy vaší rostliny hnědnou, když odumírají - to jsou listy, kterých se budete chtít zbavit. Můžete je odstřihnout, když zhnědnou, pomocí malých nůžek. Ujistěte se, že neodřezáváte listy, které jsou stále částečně zelené-tyto listy mohou stále fotosyntetizovat.
  • Když listy zhnědnou, měly by začít slábnout a odlepovat se od rostliny. Většinu času byste měli být schopni je vytrhnout z rostliny. U těch tvrdších dobře fungují šicí nůžky. Měli byste si také uvědomit, že listy pastí na Venuši mají tendenci odumírat ve svazcích.
 3. Obrázek s názvem Péče o lapače much Venus Krok 23

  3 Zalijte rostlinu znovu. Pokud si všimnete, že rostlina vypadá, že je v květináči příliš přeplněná, že se rozdělila na dvě (nebo více) rostliny, nebo že příliš rychle vysychá, je na čase ji znovu zalít. Dělat to je téměř stejné jako zalévání vaší rostliny do původního kontejneru. Ujistěte se, že používáte správné složení půdy (viz část první).
 4. Obrázek s názvem Péče o pasti Venus Fly 24

  4 Pokuste se nedotýkat pastí vaší rostliny. Spouštění vašich rostlin, aby se zavřely, když v jejich pastech není nic, co by mohli „sníst“, je pro vaši rostlinu zbytečným plýtváním energií.
  • Trvá dva až tři týdny, než se pasti rostliny znovu otevře a bude opět připravena zachytit její potenciální potravu.
  • I když je v pořádku jemně otřít vnější část pastí poté, co jste ji nakrmili hmyzem, měli byste omezit množství, kterého se dotknete své rostliny. Do jejich pastí nikdy nevkládejte nic kromě hmyzu.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 6 Kvíz

Kdy je vhodné repotovat mucholapku Venuši?

Když si všimnete, rostlina je příliš přeplněná.

Zavřete, ale existuje lepší odpověď! Vaše rostlina rozhodně potřebuje prostor k růstu kořenů, takže pokud se zdá, že není místo pro lokty, je to dobré znamení pro přesazení. Zkuste jinou odpověď ...

Když se mucholapka rozdělí na více rostlin.

Nemýlíš se! V jednom květináči pro dvě nebo více rostlin to bude příliš přeplněné, takže je trochu rozložte do jiných vlastních květináčů. A dál hledejte lepší odpověď! Existuje lepší možnost!

Když půda příliš rychle schne.

Rozhodně ano - níže však existuje lepší odpověď! Nezapomeňte použít správnou směs půdy! Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Vše výše uvedené.

Ano! Existuje mnoho známek toho, že vaše rostlina potřebuje nějaký prostor navíc, takže je všechny sledujte. Při přesazování postupujte stejným způsobem, jaký jste použili při zalévání rostliny poprvé. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak často mám krmit mouchu lapající hmyz? Andrew Carberry, MPH
  Expert na potravinové systémy Andrew Carberry pracuje v potravinových systémech od roku 2008. Má magisterský titul v oblasti výživy a veřejného zdraví, plánování a správy veřejného zdraví z University of Tennessee-Knoxville. Andrew Carberry, MPH Expert na potravinové systémy Expertní odpověď Není nutné krmit hmyz lapačem much. Pokud ho nakrmíte, krmte ho pouze po jednom hmyzu a počkejte, až se past znovu otevře, než nakrmíte další.
 • Otázka Jak dlouho trvá zrání? Andrew Carberry, MPH
  Expert na potravinové systémy Andrew Carberry pracuje v potravinových systémech od roku 2008. Má magisterský titul v oblasti výživy a veřejného zdraví, plánování a správy veřejného zdraví z University of Tennessee-Knoxville. Andrew Carberry, MPH Expert na potravinové systémy Expertní odpověď Po vysazení mohou lapače much na Venuši dosáhnout dospělosti již za 8 měsíců.
 • Otázka Jak nakrmím svou vnitřní past na mouchy Venuše? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redaktorů Odpověď Zaměstnanci Nejprve krmte rostlinu pouze v nezbytných případech; Lapače much na Venuši rostoucí tam, kde jsou štěnice, nepotřebují krmení ručně. Pokud potřebujete past na mouchu Venus nakrmit, protože nemůže dostat štěnice, nakrmte ji štěnicemi (brouci, mouchy, mravenci atd.), Ať už živými nebo mrtvými. Pokud je štěnice mrtvá, budete muset stimulovat chloupky spouště uvnitř pasti tím, že velmi jemně stisknete dva laloky mezi palcem a ukazováčkem, jen několikrát a vždy velmi jemně. Přitom zajistěte, aby se oba laloky navzájem dotýkaly při každém stlačení. Jinak ho krmte živou potravou. Další pomoc s krmením pasti najdete v části 6 výše uvedeného článku.
 • Otázka Musí mucholapky Venuše jíst brouky, aby přežily? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Venušiny pasti se vyvinuly tak, že jedí hmyz a další malá stvoření jako způsob doplňování živin, které jinak nezískávají, protože tradičně rostou v půdách chudých na živiny. Je proto nejlepší, když se na lapač much pravidelně vyskytují štěnice, aby zůstal zdravý. Lapač much na Venuši pěstovaný bez krmení štěnicemi pravděpodobně nebude tak zdravý a nevydrží tak dlouho.
 • Otázka Kolikrát musíte zalévat past na mouchu Venuše? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Když mucholapka Venuše roste, měla by být napojena, když půda již téměř není vlhká. V období vegetačního klidu, kdy rostlina přestane růst, by měla být rostlina zalévána mnohem méně; nenechte půdu úplně vyschnout. Podrobnosti o výběru dobré metody zavlažování ze 3 různých možností najdete v části 4 výše uvedeného článku. Při zalévání nezapomeňte nasytit půdu a uvědomte si, že během horkého počasí mohou malé nádoby každý den vyschnout, takže když je horké počasí, pozorujte past na mouchu Venuše častěji.
 • Otázka Potřebujete nakrmit past na mouchy Venuše? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Obecně platí, že past na mouchu Venuše nemusíte krmit, pokud není pěstována v neuvěřitelně nedotčeném prostředí uvnitř, kde není absolutně žádný hmyz, který by mohla získat. Venku rostlina získá vše, co potřebuje od hmyzu a dokonce i žab, které procházejí kolem. Lapač much na Venuši může přežít jeden až dva měsíce bez krmení, ale je nejlepší, když dostává potravu pravidelněji, jako několik domácích much za měsíc. Pokud ji potřebujete krmit, dejte rostlině každý týden nebo dva hmyz, slimáka nebo podobného malého živého tvora. Podrobné tipy ke krmení najdete v části 6 výše, kde je vysvětleno, jak kořist zpomalit, aby nevyplazila dříve, než se pasti mohla zavřít, a jak pomoci rostlině získat potřebné živiny.
 • Otázka Moje past se otevřela s mrtvou mouchou stále uvnitř. Mám to vyčistit? Trávicí enzymy lapače Venuše rozkládají měkké vnitřní orgány hmyzu nebo pavouka a nechávají exoskelet neporušený. Moucha by měla vypadnout sama. Rostlinu můžete poškodit, pokud se ji pokusíte vyndat sami.
 • Otázka Proč musím používat čistou nebo destilovanou vodu? Voda z vodovodu má často přidané chemikálie a minerály, které by mohly poškodit vaši rostlinu. Čistá nebo destilovaná voda je nemá a je považována za bezpečnou.
 • Otázka Co mám dělat, když rostlina zčerná, přestože je květen? Možná ji zaléváte příliš nebo málo. Nemohlo by také dostat dostatek slunečního světla a domnívat se, že je stále ve stádiu vegetačního klidu.
 • Otázka Štípe past Venuše lidi? Ne, nekouše to lidi. Bez ohledu na to byste neměli strkat prst do „tlamy“ lapače Venuše.

Populární Problémy

Zahájení kariéry copywritera na volné noze je nejen možné, ale také ziskové. Zde je několik kroků, které vám pomohou začít. Šířit slovo. Začněte říkat všem svým přátelům a příbuzným o vaší změně kariéry, abyste se dostali ke slovu. Ony...

Po této hře získal Monfils 250 bodů do žebříčku ATP, zatímco Pospisil sbírá 150 bodů.

Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat jarní tréninkové hry Boston Red Sox online v roce 2019.

Účast Amandy Anisimové na Australian Open je vážně pochybná, protože několik zpráv naznačuje, že měla pozitivní test na COVID-19.

Zde je návod, jak sledovat boj Lomachenko vs Crolla, pokud žijete ve Spojených státech.