Jak vrhnout spřádání

Casting spinning tackl zahrnuje házení rybářské šňůry do vodní plochy pomocí spřádacího prutu. Spřádací prut je moderní typ rybářského prutu, který používá mechanickou cívku a mechanismus navijáku k dosažení velkých vzdáleností při vrhání vlasce. Casting spinning tackle je docela snadné, jakmile se zorientujete. Poté, co jste nastavit svůj rybářský prut „Budete muset správně držet prut, házet švihnutím zápěstí a předloktí a při házení uvolnit vlasec.

Část 1 ze 3: Uchopte svůj rybářský prut

 1. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 1

  1 Držte prut pohodlně ve své dominantní ruce. Držte paži kolmo k tyči s dlaní směřující dovnitř. Omotejte prsty kolem držadla, kde se naviják přichytí k prutu. Zabalte malíček a prsteníček pod křižovatku s ukazatelem a indexem na druhé straně. Otočte palec přes horní část a upravte úchop, dokud vám to nebude příjemné.
  • Nestiskněte prut tak silně, aby vám zbělely klouby - potřebujete volnou rukojeť, abyste dosáhli správné akce zápěstí při nahození vlasce.


 2. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 2

  2 Otočte zápěstím tak, aby se točící kolo nacházelo pod prutem. Otočte rybářský prut směrem dolů jeho otáčením v ruce tak, aby mechanismus navijáku seděl přímo pod vaším zápěstím. Upravte úchop tak, aby se cítil přímo ve vaší dlani.
  • Kolovrat je sférický předmět připevněný k boku tyče nad rukojetí. Obsahuje vlasec, kauci a naviják.
 3. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 3

  3 Vystrčte ukazováček a zatáhněte linii dovnitř. S nedominantní rukou stále na rukojeti navijáku uvolněte ukazováček zpod rybářského prutu. Namiřte to od sebe a zavěste část rybářské šňůry kolem kloubu. Rybářskou šňůru položte mezi podložky v horní části prstu a zatáhněte, dokud ji nedržíte proti prutu. Pokud ho držíte, uvolněte rukojeť navijáku.

  Spropitné: Pevně ​​se držte vlasce, abyste zabránili jeho rozpletení, když si zvolíte, kam hodíte své nářadí.

  jak hodit curlingovou kouli tenisovým míčkem
 4. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 4

  4 Pomalu naviňte vlasec, dokud vám na prutu nebude viset 6–12 palců (15–30 cm). Pomocí své nedominantní ruky pomalu otáčejte klikou na navijáku ve směru hodinových ručiček. Otáčejte držadlem, dokud vám na špičce rybářského prutu nebude viset 15–30 cm vlasce. Pokud je vaše nástraha již na špičce, otáčejte rukojetí proti směru hodinových ručiček, dokud nebudete mít 6–12 palců.
  • Při tom trochu zvedněte ukazováček, abyste uvolnili napětí na vlasci.
  reklama

Část 2 ze 3: Casting Your Line

 1. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 5

  1 Určete, kam chcete házet vlasec a otáčejte tělem. Jakmile víte, kam chcete návnadu nebo návnadu umístit, narovnejte ramena tak, abyste byli v souladu se svým cílem. Dominantní nohu dejte 1–2 stopy (30–61 cm) za sebe a mírně pokrčte kolena.
 2. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 6

  2 Otočením kauce na cívce odemknete vlasec. Kauce je tenký pásek z plastu nebo kovu, který se připojuje k opačným stranám vašeho navijáku. Zamyká a odemyká vaši cívku, aby se ujistil, že se vaše šňůra správně uvolňuje. Přepněte polohu své kauce tak, aby byla otevřená, a zkontrolujte, zda je odvíječ odemčen, a to tak, že na půl sekundy nadzvednete ukazovátko z čáry o 0,5–1 palce (1,3–2,5 cm), abyste zjistili, zda se vlasce uvolňují. Pokud ne, otočte to jiným způsobem.
  • Pokud je vaše kauce zamčená, mohla by prasknout na vaší šňůře a poslat vaši návnadu nebo návnadu létající do vody.
 3. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 7

  3 Zvedněte prut přes dominantní rameno. Pomalu a opatrně zvedejte prut tak, aby konec udice směřoval směrem od vás. Zvedněte ji zápěstím a loktem a vytáhněte tyč přímo přes rameno. Namiřte tyč mírně za sebe a ukazováček stále svírá šňůru.

  Spropitné: Pokud chcete, můžete ponechat svou nedominantní ruku na dně své tyče a stabilizovat ji, i když někteří nadšenci rybaření dávají přednost použití jedné ruky. Použití obou rukou zvyšuje sílu pro větší přesnost.

  průvodce velikostmi tenisových raket
 4. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 8

  4 Odhoďte hůl tím, že budete hýbat předloktím směrem k cíli. Použijte loket jako závěs k pohybu zápěstí ve směru, kterým chcete vrhat. Pokud chcete větší vzdálenost, přetáhněte biceps dolů o 3–4 palce (7,6–10,2 cm), když to děláte, abyste přidali další sílu. Chodidla mějte pevně položená na zemi a snažte se, aby ramena byla zarovnána se svým cílem.
 5. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 9

  5 Uvolněte šňůru zvednutím prstu při vrhání. Jakmile se vaše předloktí začne pohybovat, zvedněte ukazováček z vlasce a namiřte jej směrem od prutu. To uvolní napětí na vaší šňůře a dovolí síle vašeho pohybu vpřed pohánět vaši soupravu dopředu. Zpomalte paži a zastavte své sledování, jakmile uvidíte, jak čára letí vzduchem a máte tyč směřující k cíli.
  • Pokud je váš prst při vrhání blízko k vlasci, můžete se poškrábat nebo pořezat o tření způsobené motouzem, když letí pryč.
  reklama

Část 3 ze 3: Navinutí linky a nastavení

 1. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 10

  1 Uchopte znovu čáru ukazováčkem. Jakmile vaše souprava přistane ve vodě, musíte ji udržet, aby se vznášela dále od vás. Abyste dočasně podrželi šňůru, ukazováček opět strčte od sebe a uchopte vlasec. Přitáhněte jej zpět k prutu a přidržte jej na místě.
 2. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 11

  2 Pokud nejste spokojeni s umístěním vaší nástrahy nebo návnady, otočte rukojetí navijáku. Pokud jste šňůru vyhodili příliš daleko nebo to chcete zkusit znovu, můžete ji zavést otáčením rukojeti navijáku ve směru hodinových ručiček. Pokud potřebujete, naviňte jej úplně dozadu, dokud vám na prutu nebude viset 15–30 cm vlasce, a zkuste jej znovu hodit. Pokud chcete návnadu uvolnit a pustit ji dále ven, otočte rukojetí proti směru hodinových ručiček. Jakmile budete s umístěním linky spokojeni, můžete kauci zamknout.
 3. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 12

  3 Otočte kauci do zamčené polohy, abyste zamkli linku. Držte prst na horní linii poblíž rukojeti a svou nedominantní rukou otočte kauci do zamčené polohy. Chcete -li kauci převrátit, jednoduše ji vytáhněte na opačnou stranu, kde byla původně zamčená. Díky tomu se vaše souprava nebude vznášet, když budete čekat na úlovek.
  • Na většině rybářských prutů uslyšíte zámek klapky kliknutím.
 4. Obrázek s názvem Cast Spinning Tackle Krok 13

  4 Držte pevně držadlo a počkejte, až ryba kousne. Jakmile je vaše souprava na místě, se kterým jste spokojeni, můžete svou ruku posunout dále po rukojeti. Upravte linku, jak uznáte za nutné. Nezbývá než si užít venku a čekat na úlovek!

  Spropitné: Umístění soupravy můžete kdykoli upravit, kdykoli budete chtít, odemknutím zábradlí a otočením rukojeti v obou směrech. Ve směru hodinových ručiček jej navíjí a proti směru hodinových ručiček vypouští.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký prut potřebuji k rychlému načtení návnady? Rychlost načítání nástrahy nezávisí na typu prutu, který používáte, ale na typu navijáku, který používáte. Návnadu můžete rychle vypálit jak na rotujících, tak na castingových soupravách, ale čím je naviják dražší, tím je naviják hladší a rychlejší. Pokud chcete nahodit dál, chcete na rybu, pro kterou se chystáte, použít co nejlehčí šňůru na dlouhý 6-7 stopový lehký nebo středně akční prut s přívlačovým navijákem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak postavit baseball. Baseball je jednou z nejoblíbenějších amerických zábav. Stále se však můžete naučit hrát bez ohledu na to, kde se na světě nacházíte! Naučit se správně nadhazovat vyžaduje odhodlání a porozumění ...

Váš průvodce streamováním filmu „The Fox and the Hound“ online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Ležící póza, také nazývaná mrtvý holub, oko jehly nebo navlékání jehly, je jógová pozice vhodná pro začátečníky. Póza pomáhá natáhnout hamstringy a čtyřkolky a také vám umožní otevřít ...

Ve čtvrtek večer má premiéru 9. sezóna seriálu Chrisley Knows Best. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Vzhledem ke svým nižším nákladům a trvanlivosti jsou syntetické izolované bundy oblíbenou alternativou k péřovým bundám. I když se obecně snáze udržují, syntetické izolované bundy také vyžadují pečlivé zacházení při čištění ...

Zde je návod, jak můžete sledovat stream Frozen 2 online právě teď, ať už máte nebo nemáte Disney Plus.