Jak koupit nepromokavou obuv

Nepromokavé boty jsou jedním z nejdůležitějších kusů vybavení, které můžete vlastnit, pokud vás zajímá pěší turistika, intenzivní práce v prostředí, které je téměř vždy mokré, nebo žijete v místě s velkým množstvím deště. Vybrat perfektní pár nepromokavých bot však může být výzva. V obuvi musíte hledat mnoho kvalit, například pohodlný střih, gumové vycpávky na podrážkách, patách a prstech a silnou vnitřní podšívku. Měli byste si také ověřit, jaký typ obuvi nejlépe vyhovuje vašim potřebám na základě jejího vzhledu a účelu.Část 1 ze 3: Výběr správných bot

 1. 1 Pokud často cestujete mokrými, deštivými oblastmi, vyberte si boty do deště. Pláštěnky do deště jsou stavěny na brodění kaluží a rozmočené počasí. Jejich silné drážkované podrážky vám poskytnou spoustu přilnavosti při chůzi po hladké dlažbě. Dešťové boty najdete ve dvou délkách: až po lýtka nebo zastavující se jen u kotníků.
 2. 2 Pokud žijete v oblastech se spoustou srážek, vyberte si návleky. Návleky jsou určeny k nošení přes běžné boty, aby byly v bezpečí před dešťovou vodou. Stejně jako běžné boty mají i návleky podrážky vybavené extra trakcí, aby vám neklouzaly na mokré zemi.
 3. 3 Vyberte si tenisky do deště, pokud hledáte módnější nepromokavou obuv. Tenisky Rain kombinují praktický design nepromokavých bot s trendovým vzhledem tenisek. Vrchní část a podešev obuvi je vyrobena z pevné, voděodolné gumy, která vám umožní snadno projít mělkou vodou.
 4. 4 Pokud máte zájem o pevnou nepromokavou obuv, vyberte si chukka boty. Stojí za zmínku, že některé páry chukka bot nejsou dokonale voděodolné. Pokud vás nepromokavé boty chukka osloví, můžete se ujistit, že jsou nepromokavé, a to tak, že se podíváte na materiál na špičce a patě. Vodotěsný pár bude mít podrážky, prsty a paty vyrobené ze stejné nepromokavé gumy.
 5. 5 Vyberte si kachní boty, pokud potřebujete ochranu před všemi druhy mokrého prostředí. Tyto boty jsou napůl normální boty, napůl boty do deště. Spodní polovina boty bude nepromokavá část a je obvykle mnohem tmavší, abyste poznali rozdíl (odtud název!)
 6. 6 Prozkoumejte různé značky obuvi. Některé značky nepromokavých bot jsou účinnější než jiné. Nezapomeňte provést malý průzkum různých značek nepromokavých bot, které máte k dispozici. Pokud se rozhodnete procházet online, podívejte se na spotřebitelské recenze každého páru, který zvažujete. Pokud však nakupujete ve fyzickém obchodě, zeptejte se zaměstnanců na názory. reklama

Část 2 ze 3: Kontrola kvality obuvi

 1. 1 Prsty vnímejte tloušťku podšívky obuvi. Dobrý pár nepromokavých bot bude mít silnější podšívku, kterou byste měli cítit sondováním vnitřků obuvi. Měl by mít pocit, jako by v botě bylo odpružení navíc.
 2. 2 Na spodní polovině boty hledejte voděodolnou gumu. Nepromokavé boty mají obvykle výrazný vzhled. Horní část boty bude vypadat jako standardní bota, zatímco špička a pata budou vyrobeny ze silné gumy. Tyto části boty vás ochrání před přebytečnou vodou.
 3. 3 Podívejte se na jazyky obuvi s extra švy na každé straně. Jazyky nepromokavých bot budou ušité jinak než běžné boty. Nepromokavé boty jsou mnohem pohodlnější, jsou ušité na obou stranách k botě i ke spodnímu okraji. To pomáhá chránit vaše nohy před vodou. reklama

Část 3 ze 3: Kontrola, jak boty sedí

 1. 1 Při zkoušení obuvi noste ponožky, abyste zjistili, jak dobře sedí. V botách budete pravděpodobně chodit do práce nebo vyrazit do práce. Určitě to zopakujte, když si poprvé vyzkoušíte nepromokavé boty, ať už je kupujete osobně nebo online. Když si vyzkoušíte pár nepromokavých bot bez ponožek, riskujete, že později narazíte na méně než pohodlné nošení, když je budete přirozeně nosit.
 2. 2 Nasaďte si boty, abyste zkontrolovali jejich těsnost. Ideální pár nepromokavých bot by měl být přiléhavý, ale přesto pohodlný. Obuv, která nesedí dostatečně dobře, by při chůzi mohla způsobovat nepohodlí nebo by vám mohla spadnout.
 3. 3 Postavte se do bot. Nevazujte je hned. Místo toho zkontrolujte uchycení zatlačením nohy nahoru do špičky boty a zasunutím prstu do mezery vytvořené patou boty a vaší vlastní. Chcete, aby se váš prst do tohoto prostoru pohodlně vešel.
 4. 4 Projděte se v botách a zkontrolujte, zda zůstanou na svém místě. Ideální pár nepromokavých bot vám při chůzi nesklouzne, ani nepřiskřípne. Pokud nosíte vložky, ujistěte se také, že se vejdou do boty, aniž byste se cítili příliš těsní.
 5. 5 Vyhněte se nákupu obuvi, která není pohodlná na nošení. I když se můžete obout v nových botách, možná nebudete chtít trávit túry nebo pracovní dny! Svou nepromokavou obuv budete pravděpodobně velmi aktivní. Neobtěžujte se koupí a nošením obuvi, která je příliš těsná na to, abyste se mohli snadno pohybovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč by pletivo na mých botách časem ztmavlo? To se může stát kvůli stárnutí obuvi nebo nadměrnému kontaktu s kalnou, špinavou vodou.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud si nemůžete dovolit nebo najít pár nepromokavých bot, zvažte postřik pracovní obuvi nebo turistické obuvi voděodolným řešením. Díky tomu budou vaše boty odolnější vůči vodě a vlhkost se bude moci okamžitě odvíjet.
 • Nákup nepromokavých bot online je skvělou alternativou k procházení kamenného obchodu. Většina internetových obchodů nabízí mnohem širší výběr možností, ze kterých si můžete vybírat, což usnadňuje nalezení požadovaného typu nepromokavé obuvi.
 • Boty do deště jsou nejlepší nepromokavou obuví, pokud očekáváte, že budete cestovat přes řeky nebo podobné množství vody.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nepromokavé boty se nedoporučují, pokud svou turistiku šetříte na teplejší roční období nebo pobýváte v pouštním prostředí.
reklama

Populární Problémy

Není nic jiného, ​​než probudit se v nedělní líné ráno a usmažit si snídaňové párky plné bylin s šálkem kávy v ruce. Jakmile se nadechnete, jak prskají na pánvi, nelze odolat tomu, že sníte ještě pár ...

Murray opouští Paříž, londýnské obsazení dokončenoRoger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic jsou již téměř půl desetiletí v centru pravděpodobně nejintenzivnější debaty o KOZE v historii tenisu.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat dnešní předsezónní hru Dolphins vs Bears online, v závislosti na tom, na jakém trhu jste.Se změnami v systému PPV UFC je vše, co potřebujete vědět k objednání UFC 236.