Jak vyčistit péřový polštář

Péřové polštáře jsou vyrobeny z měkkého peří na spodní straně husí. Bohužel jsou tyto polštáře časem citlivé na špínu, prach a špínu. I když se to může zdát složité, čištění polštáře je snadné. Polštář můžete vyčistit v pračce nebo můžete polštář vyprat ručně. Praní polštáře každých pár měsíců zajistí, že váš péřový polštář bude vypadat dobře a bude čerstvě vonět.

Metoda 1 ze 3: Používání pračky

 1. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 1

  1 Sejměte chránič polštáře. Pokud na polštář použijete chránič polštáře, budete jej chtít sundat a vyprat samostatně. Pokud je potah vyroben z bavlny, můžete obvykle prát zbytek oblečení. Pokud je potah vyroben z jemného materiálu, jako je hedvábí, budete jej chtít projít samostatným, jemným praním.
  • Pokud je potah vyroben z hedvábí, nezapomeňte jej vyschnout na vzduchu místo jeho vložení do sušičky, jinak se může zmenšit nebo poškodit.


 2. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 2

  2 Nastavte pračku na jemný cyklus. Nastavte pračku na vlněné nebo jemné prádlo. Vyberte studenou nebo teplou vodu, abyste zabránili smrštění polštářů. Použijte nejvyšší možnou rychlost odstřeďování, abyste z polštáře odstranili co nejvíce vlhkosti. Pokud máte možnost, upravte nastavení tak, aby existovaly dva cykly máchání.
  • Provádění polštářů dvěma cykly máchání zcela odstraní veškerý prací prostředek z polštářů.
  • Vystavení polštáře horkou vodou může způsobit jeho zmenšení.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 3

  3 Přidejte do pračky jemný prací prostředek. Pokud máte stroj s horním plněním, přidejte do stroje šálek (236,58 ml) pracího prostředku a spusťte cyklus po dobu 30 sekund. To by mělo umožnit smíchání pracího prostředku a vody, než do ní vložíte polštáře. Pokud máte stroj s předním plněním, nalijte šálek (236,58 ml) pracího prostředku do dávkovače pracího prostředku v horní části stroje.
  • Do pračky můžete také přidat 1/2 šálku (118,294 ml) okysličeného bělidla, aby byly vaše polštáře ještě bělejší.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře Krok 4

  4 Vložte polštáře do pračky. Pokud máte stroj s horním plněním, zatlačte na polštáře a zcela je nasyťte vodou. Pokud máte stroj s předním plněním, budete muset polštáře do stroje umístit před zahájením cyklu.
  • Přidejte dva polštáře, aby byly pračky s nejvyšší náplní vyvážené.
  • Polštáře jsou vznášející se a budou plavat ve vodě, pokud máte stroj s horním plněním. Jejich úplnému nasycení před zahájením cyklu tomu zabráníte.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 5

  5 Zavřete víko a spusťte cyklus. Zavřete dvířka pračky a nechte je projít cyklem. Pokud má vaše pračka k dispozici pouze jeden cyklus máchání, proveďte ho dvěma úplnými praními, abyste zajistili, že veškerý prací prostředek bude vypláchnut z polštáře.
 6. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 6

  6 Z polštářů vytlačte přebytečnou vodu. Jakmile je cyklus dokončen, budou vaše polštáře nasyceny vodou. Zatlačte na ně froté, aby absorbovaly přebytečnou vodu.
  • Budete to chtít udělat uvnitř pračky, jinak se voda dostane všude.
  • Polštář nemačkejte ani nekruťte, protože můžete zničit peří.
 7. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 7

  7 Vysušte polštáře v sušičce pomocí 2 tenisových míčků. Nastavte sušičku na bubnové nastavení bez přidávání tepla. Tenisové míčky pomohou načechrat vaše polštáře, zatímco schnou. Pokud vaše polštáře nejsou na konci cyklu suché, spusťte další sušicí cyklus, dokud nebudou zbaveny vlhkosti.
  • Pokud dáváte přednost, můžete si polštář hodit do polštáře, aby voněl svěže!
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ruční praní polštáře

 1. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 8

  1 Sejměte chránič polštáře. Než budete moci polštář vyprat, budete muset sundat chránič polštáře. Vysuňte polštář nebo rozepněte chránič a odhalte polštář.
 2. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 9

  2 Naplňte si vanu teplou vodou. Nechte vodu téct, dokud se neohřeje, a poté zapojte odtok. Pokud nemáte vanu, můžete použít plastový koš nebo dřez, pokud je dostatečně velký pro váš polštář.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 10

  3 Přidejte do vody prací prostředek. Použijte jemný, pH neutrální prací prostředek. Nalijte šálek (236,58 ml) pracího prostředku do vody. Smíchejte vodu, dokud se nezačne tvořit pěna.
  • K neutrálním pH detergentům patří Soak, Eucalan a Tide.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 11

  4 Namočte a otřete polštář ve vodě. Ponořte polštář pod vodu a začněte ho vmasírovat do mýdla. Pokračujte v třepání a masírování polštáře, dokud do něj nevsákne prací prostředek. Získejte polštář plně nasycený a mýdlový. Pokračujte v míchání a tření špinavých nebo špinavých oblastí polštáře.
 5. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 12

  5 Opláchněte polštář pod faucetem. Vypusťte vanu a vypláchněte polštář, dokud z ní nebudou odstraněny všechny pěny a prací prostředky. Před sušením se ujistěte, že polštář je zcela bez pracího prostředku.
 6. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 13

  6 Zatlačte na polštář, abyste se zbavili vlhkosti. Froté přitlačte na polštář, aby nasákl část počáteční vlhkosti. Na polštář nekroužkujte, protože můžete poškodit peří.
 7. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 14

  7 Zavěste polštář, aby uschl na vzduchu. Zavěste polštář na šňůru na prádlo nebo háček a nechte jej uschnout. Proces sušení můžete urychlit také vysoušečem vlasů.
  • Na vlhkých nebo mokrých polštářích se může tvořit plíseň.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Údržba péřových polštářů

 1. Obrázek s názvem Vyčištění polštáře dolů Krok 15

  1 Polstrujte pravidelně polštáře. Když se ráno probudíte, měli byste polštář obrátit a načechrat. To pomůže vašim péřovým polštářům zachovat si tvar. Rovněž odstraní nečistoty nebo prach, který je nahromaděný na polštáři.
  • Někdy můžete chtít načechrat a osvěžit polštář v sušičce. Vložte svůj polštář do sušičky spolu se 3 tenisovými míčky, listem aviváže a vlhkým hadříkem. Spusťte sušičku na nízké nastavení po dobu 20 minut.
 2. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 16

  2 Použijte ochranný kryt. Povlak na polštář může pomoci chránit váš polštář před roztoči, špínou a oleji. Pokud na polštáře pravidelně používáte ochranný potah, budete je muset čistit méně často.
 3. Obrázek s názvem Čištění polštáře Krok 17

  3 Provzdušňujte pravidelně polštáře. Každých několik měsíců byste měli vyvětrat polštáře. Za slunečného a jasného dne položte polštáře na šňůru na prádlo nebo na stůl venku. Polštáře načechrejte a po hodině obraťte. To odstraní zatuchlé pachy z vašich polštářů a vysuší v nich veškerou vlhkost. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Než je položíte zpět na postel, zkontrolujte, zda jsou vaše polštáře zcela suché, protože ve vlhkém polštáři mohou růst plísně. Chcete -li zkontrolovat, zda jsou suché, nahmatejte polštář shluků mokrého peří. Polštář můžete také vatovat do ruky a cítit vlhká místa.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pračka
 • Mírný prací prostředek
 • Okysličené bělidlo (volitelně)
 • Vana
 • Voda

Populární Problémy

Vysoce uznávaný film Pippy Bianco „Share“ má premiéru v sobotu na HBO. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online bez kabelu.

V pátek se Oregon a USC setkají v Pac-12 Championship 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Simona Halepová se vrací na turné se záludným střetnutím proti Poloně Hercogové v Praze. Halep vede duo proti sobě se štíhlým okrajem 2-1.

Serena Williamsová právě chybí, ale bude mít několik dalších šancí připojit se k tomuto nepolapitelnému seznamu.

Návrat Rogera Federera na Qatar Open zastavil ve čtvrtfinále případný šampion Nikoloz Basilashvili.

Raketa, kterou Roger Federer použil ve finále French Open 2011 proti Rafaelu Nadalovi, byla vydražena za 55 000 dolarů. Federerova raketa předběhla Freda Perryho, ale stále jí chybí ženský rekord držený raketou Billie Jean Kingové.