Jak vykrmit prase

Prasata, ať už divoká nebo chovaná na farmě, mohou dodat obrovské množství masa. Vědět, jak správně sklízet prase, oblékat ho a řezníka, udrží vaši chladničku zásobenou na další měsíce. Se správnými nástroji se můžete naučit dělat chytré řezy a eliminovat zkazu a plýtvání z rovnice.Část 1 ze 3: Příprava prasete

 1. 1 Získejte správné vybavení. Zatímco samotný proces je přímočarý, rozebrat prase je velká práce-průměrný prase o hmotnosti 250 liber přináší přibližně 144 liber kusů masa připravených pro maloobchod. To je spousta cenného vepřového masa, které je třeba nesprávně zacházet, takže je důležité, abyste si udělali čas na vybavení, abyste mohli dělat věci pořádně, čímž omezíte jakoukoli možnost plýtvání a znehodnocování. Tady nemluvíme o jackrabitovi. Ke zpracování prasete budete potřebovat:
  • Ostré nerezové nože, dlouhé alespoň šest palců
  • Masový gambrel a naviják, k dostání v mnoha obchodech venku a se sportovním zbožím
  • Sawzall nebo pila na pily, používaná k oddělení žeber
  • Velká vana nebo sud s vodou, dostatečně velký na to, aby se do něj vepřové ponořilo, spolu se zdrojem tepla dostatečně velkým na ohřev vody do varu
  • Kbelík
  • Venku velký, rovný povrch, vysoký asi v pase-některá dřevěná prkna na pilových koních tvoří dobrý provizorní povrch
  • Mlýnek na maso na zpracování mletého vepřového masa (volitelně)
 2. 2 Vyberte správné prase. Ideální prase pro sklizeň je mladý muž, který byl kastrován před dosažením sexuální dospělosti, nazývaný a kolečko nebo mladá žena zvaná a je použitelný . Prasata jsou obecně poražena na konci podzimu, kdy se teploty začínají ochlazovat, kdy jsou prasata v ideálním případě mezi 8 a 10 měsíci a mezi 180 a 250 liber. Zadržte veškeré jídlo 24 hodin před sklizní, aby byl střevní trakt zvířete čistý. Zajistěte dostatek čerstvé, čisté vody, aby zvíře mohlo pít.
  • Starým, neporušeným samcům se říká kanci a budou mít výrazně funky chuť, což je výsledek hormonů pachových žláz, zatímco prasnice-staré samice-mají v chuti podobnou funkčnost.
  • Pokud zpracováváte divočáka, musíte okamžitě odstranit genitálie a pachovou žlázu poblíž zadních čtvrtí, abyste se vyhnuli následnému „nakažení“. Někteří lovci uberou trochu tuku a usmaží ho, aby zkontrolovali funky vůni, než se pustí do práce s oblékáním vepře, nebo to prostě můžete zpracovat, protože některým lidem to nevadí příchuť.
 3. 3 Humánně zabijte prase. Ať už sklízíte vepřína chovaného na farmě nebo lovíte ve volné přírodě, musíte se ujistit, že proces zahájíte co nejčistší pomocí rychlého zabití, poté ihned vypustíte krev, abyste zlepšili chuť masa. Otázka zabíjení prasat jejich vysáváním je běžná debata.
  • Morálně upřednostňovanou metodou zabíjení prasat je použití pušky ráže 0,22 výstřelem do mozku, aby se prase zabilo rychle a bezbolestně. Nakreslete imaginární čáru od základny každého ucha k opačnému oku a zamiřte na průsečík těchto dvou bodů. Mozky prasat jsou extrémně malé, takže je potřeba přesného výstřelu zásadní.
  • Tradičně mnoho řezníků upřednostňovalo zabíjení prasat tím, že je vykrvácelo poté, co je nejprve omráčili kladivem, protože střílet je tak ošidné. Běžně se věří, že pokud je žíla řezána, když zvíře ještě žije, krev odtéká důkladněji a maso je nakonec chutnější. Na mnoha komerčních jatkách jsou prasata elektricky omráčena a poté usmrcena prořezáním krční žíly. Pro některé je to však neobvykle kruté.
  • Ve Spojených státech zákon o humánních metodách porážky z roku 1978 (HMSA) zakazuje nelidské porážení hospodářských zvířat, jako jsou prasata, určených ke komerčním účelům. Technicky to platí pouze pro prasata poražená v zařízeních schválených USDA, nikoli v soukromém vlastnictví. Některé státy však vydaly rozhodnutí, že hospodářská zvířata mohou být zpracovávána pouze v těchto zařízeních, takže je důležité, abyste prozkoumali státní předpisy, které upravují chov hospodářských zvířat. Můžete si přečíst federální předpisy tady .
 4. 4 Prase podříznout hrdlo. Poté, co zabijete nebo omráčíte prase výstřelem, nahmatejte prasečí hrudní kost a vložte nůž několik palců nad něj a proveďte řez přes přední část krku, alespoň 2–4 palce (5,1–10,2) cm) dlouhý. Vložte nůž do řezu a zatlačte jej asi 15 palců (6 palců) nahoru, pod úhlem 45 stupňů směrem k ocasu. Otočte nůž a vytáhněte ho. Toto je nejrychlejší způsob, jak „přilepit“ prase. Krev by měla okamžitě začít odtékat.
  • Někteří lidé se snaží najít přesné místo potřebné k rychlému výběru. Pokud si nejste jisti, zda to máte nebo ne, stačí, abyste přerušili krční žílu. Někteří prostě proříznou hluboko přes hrdlo, těsně pod čelistí, až k páteři. Podle množství krve, které vyjde, to poznáte.
  • Buďte velmi opatrní, když s ním hýbete, aby se prase vykrvácelo, pokud stále mlátí. Pokud jste ho právě omráčili výstřelem, možná budete muset podříznout hrdlo, než budete mít příležitost ho pověsit. Buďte velmi opatrní. Stále může nedobrovolně mlátit, takže je nebezpečné pohybovat se velmi ostrým nožem. Přesuňte prase na záda a rukama přidržte přední nohy na místě a nechejte partnera použít nůž.
 5. 5 Pověste prase. Poté, co prase zabijete nebo omráčíte, ho musíte pověsit, nejlépe pomocí gambelu na maso, který je jako velký věšák na šaty vyrobený na zavěšení masa. Zahákněte řetěz na gambel a připevněte jej na naviják nebo na zadní část nákladního vozu, chcete -li.
  • Začněte zasunutím háčků ve spodní části hazardu skrz paty prasete a propíchněte je dostatečně hluboko, aby unesly váhu celého prasete. Potom pomocí navijáku (nebo loktového maziva) zvedněte prase nahoru a nechte gravitaci vykonat práci s jeho vypuštěním. To je třeba provést co nejdříve po zabití zvířete. Prasátku bude krvácet asi 15-20 minut.
  • Pokud nemáte hazard, můžete také udělat malý řez za šlachy zadních nohou v prase a vložit jako náhradu dřevěnou hmoždinku nebo délku trubky. Na konec můžete zavěsit délku řetězu a ze sebe si udělat gambel.
  • Krovky ze stodoly vytvářejí dokonalá místa, ze kterých lze viset vepř, stejně jako nízko visící robustní větve stromů. Najděte si vhodné místo, nejlépe co nejblíže místu zabíjení, než budete mít na rukou 250 liber mrtvé hmotnosti. Je -li to nutné, shromážděte prase do trakaře a přesuňte jej na místo odvodnění.
  • Pokud chcete, použijte k zachycení krve čistý sterilní kbelík. Vložte celou hlavu prasete do kbelíku, abyste se ujistili, že všechno stihnete. Vepřová krev je vynikající klobása a je aktivně vyhledávanou přísadou při vaření.
 6. 6 Pokud si chcete zachovat kůži, spařte ji v horké vodě. Mnoho řezníků si pravděpodobně bude chtít zachovat kůži, což zahrnuje slaninu, břišní tuk a škvarky, díky čemuž bude užitečné, lahodné a o něco náročnější na práci, než kdybyste chtěli sviní svléknout. Pokud tak učiníte, nejlepší způsob, jak odstranit vlasy, je ponořit prase několikrát do spařující vody a důkladně oškrábat kůži, abyste ji odstranili.
  • Nejlepší způsob, jak ohřát vodu, je obvykle nej rustikálnější: založte oheň v bezpečné ohništi a usaďte do ní umyvadlo nebo na pevný rošt. Nemusí se vařit, ale mělo by být alespoň 150 F. Ujistěte se, že je naprosto bezpečný. Prase držte na hazardu, ponořte jej jemně do vroucí vody, ne déle než 15 nebo 30 sekund, a poté jej vyjměte.
  • Pokud nemáte venkovní kádě dostatečně velkou na to, aby do ní nasáklo celé prase, někteří lidé měli úspěch namočením pytloviny do horké vody a zabalením prasete do ní na několik minut, aby změkly chloupky a nastěhovaly se škrabkou.
  • Divočáci se super tlustými kabáty budou pravděpodobně muset být upraveni nůžkami nebo nůžkami, než budou ponořeni jako domácí prase, jehož srst je obvykle poněkud jemnější.
 7. 7 Oškrábejte vlasy ostrým nožem. Poté, co prase ponoříte, položte jej na rovnou pracovní plochu a pusťte se do práce. Několik pilníků s překližkovými deskami a plachtou může perfektně fungovat ve špetce, stejně jako piknikový stůl, pokud ho máte. Chcete vepře asi v pase. Ostrý nůž funguje velmi dobře při škrábání jemných chloupků z kůže.
  • Začněte břichem nahoru, položte čepel nože kolmo na prase a škrábejte k tělu dlouhými hladkými tahy. Může to chvíli trvat a zapojit několik máčení, aby se všechny vlasy úplně odstranily. Někteří lidé se rádi vracejí a v případě potřeby pomocí malé pochodně odstřihnou zbývající vlasy.
  • Škrabky na prase nebo škrabky na zvonky se dříve běžně používaly při zpracování prasat, ale stále obtížněji se hledají. Spousta lidí přejde k pochodni rychleji, protože je velmi účinné při odstraňování malých, těžko dostupných chloupků z kůže.
 8. 8 Prasata svlékněte, pokud nechcete odstranit chloupky. Pokud nemáte dostatečně velkou kádě, abyste vepře opařili, nebo se do toho prostě nechcete pustit, je naprosto v pořádku jít s kůží dolů a kůži vyhodit. Přeskočte na následující metodu k odstranění vnitřností, poté nožem obtočte šunky a začněte svlékat kůži.
  • Chcete -li odstranit kůži, stáhněte kůži zpět a pracujte pod ní velmi ostrým vykosťovacím nožem, pomalu postupujte dolů a snažte se zadržet co nejvíce tuku. Prasata by měla trvat 30 minut až hodinu.
  reklama

Část 2 ze 3: Odstranění orgánů

 1. 1 Prořízněte řitní otvor a vytáhněte jej nahoru. Chcete -li začít odstraňovat vnitřnosti, použijte menší nůž kolem konečníku (a vaginálního otvoru) vepře, asi palec nebo dva hluboko. Vytvořte kruh přibližně o dva palce širší než konečník, abyste neprorazili tlusté střevo. Uchopte a jemně vytáhněte a poté pomocí gumičky nebo stahovacího pásku sevřete. Tím se vše zavře, takže ho budete moci vytáhnout na druhou stranu, když otevřete hrudník.
  • Někteří řezníci čekají na odstranění těchto orgánů až po vyjmutí drobů a střev, ale je dobré udělat předběžná opatření, protože to jsou části zvířete nabité bakteriemi, které mohou kontaminovat maso.
  • Odstraňte varlata neporušených kanců, pokud jste to ještě neudělali. Omotejte kolem nich gumičku, abyste shromáždili varlata a odřízli je. Je lepší to udělat co nejdříve po zabití zvířete. Chcete -li odstranit penis, vytáhněte jej ze zvířete a zatlačte pod něj nůž, krájením podél svalu, který pracuje zpět k ocasu. Vytáhněte jej, ztratíte a zahodíte.
 2. 2 Řez od hrudní kosti k tříslům. Přitiskněte kůži v blízkosti spodní části hrudní kosti, kde končí žebra a začíná břicho, a přitáhněte k sobě co nejdále. Vložte nůž a jemně postupujte po středové linii břicha prasete mezi dvěma řadami bradavek. Buďte velmi opatrní, abyste neprorazili výstelku žaludku a střeva. Pokračujte v práci s nožem, dokud se nedostanete úplně mezi nohy zvířete.
  • V určitém okamžiku tohoto procesu bude gravitace pravděpodobně fungovat ve váš prospěch a vnitřnosti začnou vypadávat, aniž byste museli mnoho dělat. Jakmile začnete bříško otevírat, je dobré mít připravený velký kbelík nebo tácek na chytání orgánů. Budou těžké a je důležité, abyste s nimi zacházeli jemně.
 3. 3 Sáhněte do dutiny poblíž třísel a zatáhněte dolů. Všechno v trávicím traktu by mělo s trochou přemlouvání relativně snadno vypadnout, včetně spodního střeva, které jste si dříve přivázali. Pomocí nože odstřihněte jakoukoli odolnou pojivovou tkáň. Ledviny a slinivka jsou dokonale jedlé a oblíbené položky k rezervaci.
  • Někteří seriózní kutilové zachrání střevazpracovat na párky, i když je to časově náročný a obtížný proces.
  • Tuková tkáň je vrstva tuku, která se nachází poblíž ledvin prasete, a je oblíbená v rezervě pro zpracování do sádla. Nyní ji nemusíte odstraňovat, ale při práci s orgány ven a do kbelíku buďte k dutině šetrní. Lze jej sklidit „vypěstováním“ tkáně, v zásadě tak, že ji uvolníte rukama.
 4. 4 Vpředu oddělte žebra rozdělením hrudní kosti. Poté, co jsou odstraněny vnitřnosti, musíte otevřít hrudník, abyste odstranili zbytek orgánů. Pomocí nože můžete oddělit přední část hrudního koše a propracovat se mezi vrstvu chrupavky, která spojuje hrudní kost. K tomu byste neměli používat pilu. Po oddělení žeber odstraňte zbytek orgánů. Srdce a játra a běžně vyhrazené a jedené.
  • Někteří lidé začnou opětovným zasunutím nože do dříve provedené 'píchnutí' a proříznou směrem k ocasu, zatímco pro jiné je snazší začít blíže k žaludku a pracovat směrem k hlavě. Dělejte ve svém pracovním prostoru, co se vám zdá nejpohodlnější.
  • Všechny orgány, které doufáte zachránit, byste měli zchladit co nejdříve. Důkladně je opláchněte ve studené vodě a nechte vychladnout, zabalené volně v řeznickém papíru, v chladničce. Musí být udržovány mezi 33 a 40 stupni F.
 5. 5 Odstraňte hlavu. Za ušima pracujte nožem v kruhovém směru kolem hrdla, abyste oddělili hlavu, přičemž jako čelist používejte čelist. Když budete maso oddělovat a obnažit krční kost, možná se tam budete muset dostat sekáčkem, abyste pevným kotletem prorazili obratle.
  • Pokud chcete sundat hlavu a nechat čelisti neporušené, řezte směrem k koutku úst, pod uši, oddělte maso. Klobásy jsou skvělé pro výrobu slaniny, zatímco jiní dávají přednost čištění a udržování hlavy neporušené pro použití při výrobě hlavového sýra.
  • Můžete také odstranit chodidla na kloubu „zápěstí“, každé kopyto je pouze shora. Pomocí pily na kov nebo pily rozřízněte spoj a odstraňte chodidla.
 6. 6 Dutinu důkladně vyčistěte vodou. Malé chloupky mohou být obzvláště houževnaté, když zpracováváte prase. Budou se držet tuku a bude těžké je najít. Než necháte maso jeden den odpočinout, je důležité ho ještě jednou dobře opláchnout studenou, čistou vodou, nechat ho viset a důkladně uschnout, než jej přesunete do chladu.
 7. 7 Mrtvinu nechte vychladnout alespoň 24 hodin, než ji rozložíte. Chcete-li maso trochu vysušit, bude muset prase zrát asi den na chladné teplotě, mezi 30 a 40 stupni F. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vestavná lednička, nebo zpracování horké vody během velmi chladného počasí. sezóna, ve které to zvládnete v kůlně nebo v garáži.
  • Provedení řezů nezbytných k rozbití vepřového masa je téměř nemožné u teplého masa nebo dokonce masa pokojové teploty. Celý proces výroby nezbytných řeznictví je u studeného masa mnohem snazší.
  • Můžete také udělat „ledovou solanku“, a to tak, že naplníte dostatečně velkou kádinu, aby vepř udržel led, několika hrstkami kuchyňské soli, aby se teplota udržela na nízké úrovni. Maso zabalte na led, aby vychladlo.
  • Pokud prostě nemáte prostor a nemůžete nechat maso sedět, musíte ho rozložit na zvládnutelnou velikost a nechat vychladnout. Pokud je prostor k mání, někteří lidé použijí pilu nebo ruční pilu na řezání páteře a pánevní kosti a rozdělí prase na dvě poloviny. Toto bude další krok bez ohledu na to, takže je dobré to udělat vždy, když je to pro ukládání nejvhodnější.
  reklama

Část 3 ze 3: Zpracování vepřového masa

 1. 1 Odstraňte šunky. Položte jednu polovinu střiženou stranou nahoru a najděte místo, kde končí páteř, v blízkosti masité části stehna (to je šunka) na této straně. Začněte ostrým vykosťovacím nožem, abyste odhalili šunku.
  • Ořízněte břicho sledováním obrysu šunky zpět k páteři, řezáním do nejužšího bodu. Otočte nožem a řežte rovně dolů, dokud nenarazíte na špičku pánevní kosti. V tom okamžiku přepněte nůž na pilu (nebo těžší sekáček) a prořízněte kost, abyste odstranili šunku. Tento bod byste měli relativně snadno vidět, pokud byl váš řez podél páteře dobře vycentrován.
  • Šunky jsou typickyvyléčený nebo uzený, takže je také dobré jej upravit, aby byl jednotný, zvláště pokud máte obzvlášť tučnou šunku. Klínové maso, které zůstalo poblíž hřbetu po vyjmutí šunky, je prvotřídní řez, ideální pro pečeně. Je to ve skutečnosti, odkud pochází fráze 'vysoko na prase'.
 2. 2 Sundejte rameno. Chcete -li odstranit rameno, otočte stranu vepřového masa tak, aby kůže směřovala nahoru. Vytáhněte končetinu nahoru, odhalte „podpaží“ ramene a zapracujte svůj nůž do pojivové tkáně pod ním. Budete muset použít svůj nůž, abyste pokračovali v práci směrem ke kloubu, který by se měl snadno odtáhnout tím, že jej zatáhnete zpět na sebe.
  • Vepřová plec nebo „zadek“ je nejlepší vepřové maso na pomalé vaření avýroba vytaženého vepřového masa. Je to tučný řez, a když se kuřák začne pomalu a pomalu, bude znamenat vynikající jídlo s vidličkou.
 3. 3 Odstraňte kotlety a svíčkovou. Otočte stranu znovu, řezanou stranou nahoru. Počítejte od nejmenšího žebra na úzkém konci boku a počítejte až do třetího nebo čtvrtého žebra a pomocí sekáčku prořízněte páteř v tomto bodě mezi žebry. Odstraňte vše pod touto čarou a maso si rezervujte pro mlýnek, nebo jej vyhoďte. Pokud máte elektrickou řezničku, je to mnohem jednodušší.
  • Chcete-li kotlety najít, otočte stranu a podívejte se na ni čelem a dívejte se dolů na páteř ze strany, která měla rameno. Najděte „oko“ bedra, které by mělo běžet podél páteře. Je to tenká čtvrtinová (možná větší nebo menší, podle toho) tmavá skvrna masa, která běží podél páteře, obklopená kruhem tuku. Kolmo na žebra pomocí sekáčku nebo pily prořízněte žebra a oddělte část svíčkové, kterou můžete rozdělit na kotlety, od spodní části žeber, která obsahuje slaninu a žebra.
  • Otočte část svíčkové podélně, abyste mohli krájet plátky a tvořit vepřové kotlety, jako byste krájeli plátky chleba. Začněte nožem, prořízněte až na kost, než se přepnete zpět na pilu. Chcete, aby byly rovnoměrné, asi 2 palce (5,1 cm) silné a prořezávaly kost, aby ji udržely. Je těžké jít, pokud to děláte ručně, tak pokud je to jen trochu možné, použijte pilu nebo řezničku.
  • Kostní střepy je dobré vyčistit co nejrovnoměrněji, aby neprotrhly řeznický papír v lednici, což může podporovat zkažení. Nechte partnera, aby se vrátil po každé kotletě pomocí kovové čisticí podložky, aby zředil všechny otřepy a odstranil přebytečný tuk, přičemž z každého nezůstane více než 3/4 palce. Pokud existují úlomky kostí, setřete je studenou vodou a při práci je vyčistěte.
 4. 4 Oddělte slaninu. Spodní, tenčí část boku obsahuje oblíbené vepřové maso: žebra a slaninu. Nejlepší je nejprve slaninu oddělit. Je to těsně pod místem, kde končí žebra, a mělo by se zdát, že je dost tučné.
  • Chcete -li jej odstranit, vložte nůž pod žebra, prořízněte pojivovou tkáň a zatáhněte za žebra zpět a pryč. Chrupavku nechte přichycenou k žebrové části, a ne ke slanině. Použijte to při řezání vlasce. Mělo by to vyjít docela snadno. Slaninu můžete nakrájet na plátky, nebo ji nechat celou pro snazší skladování, dokud nebudete připraveni s ní něco udělat.
  • Nechte část žebra vcelku, nebo pokud chcete, rozdělte ji na části žeber. Častější je nechat stranu celou.
 5. 5 Vykostěte krk a pomelte párky. Jediné zbývající maso je obvykle nejlépe vyhrazeno pro mletí na klobásu. Pokud máte přístup k mlýnku na maso, můžete vepřové maso rozemlít naudělat klobásunebo základní mleté ​​vepřové maso. Obvykle je nejlepší maso před vložením do mlýnku znovu vychladit, protože chladnější maso má tendenci se drtit rovnoměrněji.
  • Řezte i s kostí podél krku, aby maso odlupovalo a oddělilo kost. Nemusí to být super čisté, protože jde do mlýnku.
 6. 6 Maso řádně skladujte. Jakmile porcujete vepřové maso, je důležité, abyste ho úhledně zabalili do čistého řeznického papíru, označili jej střihem a datem pomocí značky. Maso, které plánujete použít, můžete hned zchladit a pro zbytek najít mrazicí prostor. K vypořádání bude hodně masa, takže je obvyklejší většinu z nich okamžitě zmrazit.
  • Vepřové maso je dobré dvakrát zabalit do řeznictví, které je obzvláště náchylné na spálení a zkažení mrazem z chladu. To platí zejména pro větší části, které mají ostré úlomky kostí, které mohou proříznout papír.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu nechat mrtvé divoké prase přes noc před jeho čištěním? Ne, pokud nechcete zkažené maso. Po zabití je lepší to vykrvácet, obléknout do terénu a vyčistit. V závislosti na místě, kde se nacházíte, to není vždy nejpohodlnější, ale je to nejlepší postup.
 • Otázka Jak vyčistím žaludek? Myslíte celou střevní oblast? Nebo jen žaludeční orgán? Pokud jde jen o varhany, vezměte jeden konec a udělejte dlouhou štěrbinu. Otočte žaludek naruby a omyjte jej čistou, studenou vodou.
 • Otázka Potřebuji licenci k zabíjení prasete? Licenci byste měli potřebovat pouze v případě, že lovíte prase na cizím majetku kromě svého vlastního. Pro jistotu byste si měli dvakrát ověřit zákony o lovu vašeho státu.
 • Otázka Kolik masa mohu očekávat od prasete o hmotnosti 250 liber? V průměru se asi 57% vepřů dostane z kotce na pánev. Prase o hmotnosti 250 liber přinese přibližně 144 liber maloobchodních škrtů. Přibližně 28% živé hmotnosti prasete je nejedlý produkt, který je odstraněn během porážky a oblékání.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob krájení masa, aby bylo křehké? Diagonální řezy jsou dobré pro začátek masových proužků v „restauračním stylu“, ale křehkost masa často vyplývá z toho, jak ho připravujete před vařením, během vaření a po něm. Snadný způsob, jak zjemnit, je použít klasické masové kladivo pro méně rafinovaný způsob nebo mírně kyselou marinádu (rajčatový nebo citrusový základ, podle masa nebo třeba vinný základ pro hovězí a zvěřinu). Suché stárnutí je u hovězího masa běžnější než jiné maso, alespoň podle mých zkušeností, a dodává řezu jedinečnou chuť a něhu. Koření, omáčky, enzymy a úrovně tepla také hrají do něhy, stejně jako způsob vaření (pečení, pečení, grilování atd.).
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte velmi opatrní, když se blížíte k praseti, abyste ho přilepili. Mlácení a kvílení je celkem běžné a prasata v jejich smrtících hodech mohou být docela nebezpeční, zvláště větší prasata.reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Cowboys vs Bears online, pokud nemáte kabel.LSU vezme svůj neporažený rekord do Starkville, aby v sobotu čelil státu Mississippi. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Volně tvarované drama „Tučný typ“ je zpět na 5. sérii. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Packers vs Lions online bez kabelového nebo kabelového přihlášení.Cardinals a Ravens jdou proti sobě v zápase 2. týdne NFL. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.

Spasticita je, když se vaše svaly stanou hyperaktivními v důsledku poranění míchy nebo nemoci. Tento stav může pomoci tónovat vaše svaly, ale také může ztěžovat zapojení do určitých činností, jako je chůze. Můžete také ...