Jak čistit espadrilky

Pokud vaše espadrilky začínají vypadat opotřebované a špinavé, věnujte jim chvilku osvěžení. Místo toho, abyste je hodili do pračky, budete je muset vyčistit ručně, aby se juta nerozmotala. Smíchejte jemný čisticí roztok a ponořte do něj starý zubní kartáček. Vydrhněte jím podrážky obuvi a pomocí hadříku namočeného v roztoku vyčistěte horní látkovou část. Poté otřete podrážky a horní část vlhkým hadříkem a nechte boty uschnout na vzduchu.


Část 1 ze 2: Praní jutových lanových podešví

 1. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Krok 1

  1 V míse smíchejte čisticí roztok. Do misky nalijte 2 šálky (470 ml) vody a 1 polévkovou lžíci (15 ml) jemného mýdla, jako je prací prostředek nebo mýdlo. Směs míchejte, dokud se mýdlo nerozpustí.
  • V čisticím roztoku byste měli vidět několik bublin, ale moc nepění.
  • Mějte na paměti, že silně voňavá mýdla mohou pár dní provonět vaše boty.
 2. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Krok 2

  2 Osušte boty, pokud jsou blátivé. Vyhněte se vtírání bláta do obuvi, což ztěžuje jejich čištění. Místo toho nechte boty úplně uschnout. Poté můžete zaschlé bahno jemně setřít prsty nebo malým štětcem.
 3. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Krok 3

  3 Pomocí zubního kartáčku vydrhněte roztok do podrážek. Namočte starý zubní kartáček do čisticího roztoku a jemně jej vetřete na jutovou podrážku espadrilky. Při čištění stále namáčejte zubní kartáček do čisticího roztoku.
  • Pokud mají vaše boty části ze semiše, použijte místo zubního kartáčku kartáček určený pro semiš.
  • Zajistěte, aby nebyla juta nasycena vodou, protože by to mohlo poškodit. Místo toho zkuste špínu z podrážek vydrhnout a poté s drhnutím přestat.
 4. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Krok 4

  4 Podrážky otřete vlhkým hadříkem. Držte čistý bavlněný hadřík pod teplou tekoucí vodou. Vytáhněte hadřík, aby byl vlhký a ne mokrý. Poté jím setřete čisticí roztok a nečistoty z podrážek.
  • Pokud jsou podrážky velmi špinavé, budete možná muset hadřík znovu spustit pod čistou vodou a vyždímat ho. Otírejte, dokud na podrážkách nejsou viditelné nečistoty.
  reklama

Část 2 ze 2: Praní horní části

 1. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Krok 5

  1 Stejným řešením potřete tkaninu plátna. Namočte bavlněný hadřík do pracího prostředku a vlažné vody a odstraňte všechna špinavá místa v horní části obuvi. Utěrkou pracujte krouživými pohyby, aby se nečistoty uvolnily.
  • Pokud jsou boty velmi špinavé, možná budete muset vysypat čisticí roztok a namíchat novou dávku.
 2. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Step 6

  2 Čisticí roztok setřete vlhkým hadříkem. Vezměte čistý bavlněný hadřík a spusťte jej pod teplou vodou. Vytáhněte hadřík, abyste odstranili vodu, a poté hadřík otřete přes horní část obuvi.
  • Tím odstraníte čisticí roztok a veškeré povrchové nečistoty.
  • Pokud jsou boty velmi špinavé, možná je budete muset znovu potřít čisticím roztokem.
 3. Obrázek s názvem Clean Espadrilles Step 7

  3 Espadrilky sušte na vzduchu. Umístěte boty někam s dobrou cirkulací vzduchu a nechte je úplně uschnout na vzduchu. Nedávejte je do sušičky, protože teplo může zmenšit tkaninu horní části.
  • Espadrilles by měly být suché během několika hodin, pokud nejsou zcela nasycené.
  • Plnění bot novinami jim může pomoci rychleji schnout.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si vyčistím boty, pokud jsou zablácené? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Odpověď Doporučuji vysušte si boty, abyste se zbavili nečistot a bláta, než uschnou. Poté je můžete vyčistit vlažnou vodou a jemným čisticím prostředkem.
 • Otázka Jak odstraním oděrky z bot? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Zkuste použít kouzelnou gumu. Stačí namočit a drhnout oděrky, dokud nevyjdou. Můžete dokonce zkusit použít gumu na tužky číslo dvě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jemné mýdlo
 • Miska
 • Odměrky a lžíce
 • Metla nebo lžíce
 • Malý štětec
 • Bavlněné utěrky
 • Starý zubní kartáček

Populární Problémy

Roger Federer i jeho (miliony) fanoušků doufali, že se dočká svého dlouho očekávaného návratu na nadcházející Australian Open 2021.Zjistěte vše, co potřebujete vědět, než si koupíte ortézu, popruh nebo rukáv na tenisový loket, včetně našich tipů na nejlepší.

Výsledky jako z týmové tenisové akce v Perthu.10 největších afroamerických tenistů.

'Our Boys' je nová minisérie od HBO. Zde je návod, jak sledovat epizody online bez kabelu.