Jak čistit falešné šperky

Bižuterie může být opravdu krásná, i když není vyrobena ze vzácných drahokamů. Ale udržet ji krásnou může být úkol. Bižuterie se nemůže opotřebovávat tak, jako jemné šperky. Znečišťuje se vodou, vystavením vzduchu a dokonce i krémy a pleťové vody. Klíčové je naučit se pečovat o své předměty tak, aby zůstaly krásné co nejdéle, zvláště pokud je chcete nosit po mnoho let.

Část 1 ze 4: První kroky

 1. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 1

  1 Sbírejte šperky, které je třeba vyčistit. Neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo, kdy by měl být vyčištěn. Obecně platí, že čím více jej nosíte, tím častěji jej musíte čistit. Vyčistěte jej přibližně jednou za několik měsíců nebo když začne vypadat matně.
  • Pamatujte, že falešné šperky nejsou pravé zlato nebo mincovní stříbro a nemá drahé drahokamy. I když šterlinků stříbrný kazí, nemělo by být čištěno způsobem, jakým byste čistili falešné šperky nebo bižuterii. „Skutečné“ zlato vůbec nezakaluje.
  • Pokud máte potíže s rozhodováním, co je klasifikováno jako falešné šperky a co je skutečné, mějte na paměti, že pozlacené šperky jsou považovány za „autentické“. Vzhledem k tomu, že vrchní vrstva kovu je autentické stříbro nebo zlato, je považováno za „skutečné“ šperky, i když to není celé zlato ani stříbro. Místo uvedených metod tedy můžete k čištění zlatých a postříbřených šperků použít běžný čistič šperků.
  • Pokud si nejste jisti, zda je šperk pravý nebo falešný, nechte klenotníka otestovat pravost kovu a drahokamů.


 2. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 2

  2 Zkontrolujte šperky. Všimněte si, jestli jsou na něm nějaké drahokamy. Pokud ano, musíte si dávat pozor, kolik kapaliny v dané oblasti nanesete.
  • Kapalina by se mohla dostat pod drahokamy a uvolnit lepidlo pod drahokamy, což by mohlo způsobit, že později spadnou. Také příliš mnoho vody by mohlo zničit fóliovou podložku, která způsobí, že se falešné drahokamy budou třpytit.
  • Nedovolte, aby se pod nimi sklouzla voda, aby se lepidlo, které je drží, neuvolnilo.
 3. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 3

  3 Zkuste k čištění šperků použít špičku Q nebo zubní kartáček. Tyto běžné produkty, které má většina lidí ve svých domovech, fungují dobře i na těžko čistitelné štěrbiny nebo kolem drahých kamenů. Můžete také vyzkoušet kouzelnou gumu.
  • Váš Q-Tip by měl začít vykazovat známky odstranění špíny a špíny. Jeho konec by měl začít špinit.
  • Zkontrolujte, zda je zubní kartáček nový a zda nebyl dříve použit. Nechcete přenášet materiál na starý zubní kartáček na šperky. Zjevně už nepoužívejte zubní kartáček poté, co jej použijete k čištění šperků.
  • Klenot otřete suchým měkkým zubním kartáčkem nebo Q-Tipem na šperky. Verdigris je zelený šmejd, který navazuje na některé bižuterie. Q-Tipy a měkké zubní kartáčky jsou o něco abrazivnější, když jsou suché, takže mohou lépe seškrabat odpadky. Pokud se vám to stále nedaří, zkuste použít párátko.
  reklama

Část 2 ze 4: Domácí prostředky

 1. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 4

  1 Zkuste použít citrón na falešné šperky. Citron je již dlouhou dobu používán k odstranění šperků z vrstvy oxidu, která se na kovech postupem času vytváří. Možná budete chtít do citronu přidat trochu jedlé sody.
  • Citron je přírodní kyselina a třením napůl nakrájeného citronu na šperky může proces čištění urychlit. Stříbrné šperky můžete na noc vložit do šálku limonády s trochou soli. Citron funguje zvláště dobře na stříbro.
  • Na malém talíři můžete odšťavnit citron a poté touto šťávou potřít šperky, které chcete vyčistit, a poté pomocí hrubého hadříku (nebo světlé skotské) silně ošoupat šperky.
 2. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 5

  2 Zkuste použít roztok bílého octa a vody. Namočte šperky do roztoku a poté se pomocí měkkého zubního kartáčku dostanete do rohů a děr.
  • Čištění falešných šperků v octě může zanechat řetězy lesklé. Zubní kartáček s měkkými štětinami může pomoci, pokud šperky obsahují drahokamy tím, že se dostanou do prasklin. Ocet můžete jednoduše nanést na houbičku a použít k čištění šperků.
  • Dalším přírodním produktem, který lze použít k čištění šperků, je olivový olej. Olivový olej bude zářit, ale nezapomeňte ho umýt. Můžete také použít zubní tabletu a rozpustit ji ve vodě. Poté nechte šperky na chvíli namočit a jemně vydrhněte kartáčkem na zuby
 3. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 6

  3 Zkuste použít mýdlo na ruce a teplou vodu. To nejen zvyšuje šance, aby šperky vypadaly hezky, ale také dobře voní. Nalijte na šperky co nejméně vody a omezte vystavení šperků vodě. Voda může pošpinit a zrezivět bižuterii, pokud sedí příliš dlouho.
  • Šampon jemně očistěte žínkou. Obvykle není dobré nechat falešné šperky namočené ve vodě na dlouhou dobu, protože to může zničit vzhled nebo povrchovou úpravu šperku. Tento přístup může dobře fungovat na zlatých špercích s drahokamy.
  • Nebo nalijte horkou vodu do misky. Do misky vložte sůl, sodu a tekutinu na mytí nádobí. Šperky položte na fólii a nechte 5 až 10 minut uležet. Šperky opláchněte ve studené vodě a šperky zcela osušte měkkým hadříkem.
  • Pokud se rez vyvine náhrdelníky , náramky, prsteny nebo jiné kousky bižuterie, budete muset podniknout další kroky k jeho odstranění co nejdříve, abyste omezili poškození.
 4. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 7

  4 K čištění šperků použijte dětský šampon. Dětský šampon je mírnější šampon, takže může být dobrým čisticím prostředkem na falešné šperky. Zvláště šampon může být dobrým přístupem k čištění perel.
  • Smíchejte po jedné kapce dětského šamponu a vody. K čištění těžko přístupných míst použijte měkký zubní kartáček nebo Q-Tip. Mixujte, dokud nebude mít konzistenci husté polévky. Pokud je směs příliš hustá, přidejte několik dalších kapek vody.
  • Dětský šampon rychle opláchněte studenou vodou a osušte čistým, měkkým ručníkem nebo hadříkem z mikrovlákna.
 5. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky, krok 8

  5 Použijte čistič čoček nebo zubní pastu. V okolí domu je mnoho různých čisticích prostředků, které lidé často používají k čištění falešných šperků. Na některé bižuterie může být účinný čistič čoček a zubní pasta.
  • Ale buďte velmi opatrní! Přečtěte si pokyny a výstražné štítky. Nepoužívejte čistič čoček na drahé kovy a mějte na paměti, že může dojít k odlakování barvy nebo povrchové úpravy. Nepoužívejte také, pokud máte citlivou pokožku nebo náušnice.
  • Zubní pasta je při čištění šperků méně problematická. Zubní pastu jednoduše naneste na kartáček a vetřete jím šperk. Tuto metodu lze použít na různé formy falešných šperků, jako jsou náramky.
  reklama

Část 3 ze 4: Silnější produkty

 1. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 9

  1 Kupte si lesk na šperky speciálně vyrobený pro šperky. Falešné nebo nečisté kovy se rychle znehodnocují, pokud nepoužíváte správné leštidlo.
  • V mnoha klenotnictvích nebo obchodních domech můžete koupit lesk na zlaté nebo stříbrné předměty. Mějte na paměti, že některé běžné čisticí prostředky na šperky, obvykle určené pro skutečné obchody, jsou příliš drsné na použití na kostýmech.
  • Jednoduše namočte šperk do leštidla na nejdéle 30 sekund, poté jej vyjměte a jemně otřete, aby nedošlo k poškrábání nebo otlačení šperků. Po ponoření do roztoku můžete použít zubní kartáček.
 2. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 10

  2 Kupte si láhev tření alkoholu z drogerie nebo maloobchodního oddělení. Potom vezměte malou misku a nalijte do ní alkohol. Namočte do ní šperky na půl hodiny.
  • Poté šperky vyjměte a setřete z nich přebytečný alkohol. Nechte 15 minut zaschnout.
  • Pokud každá část není čistá, otřete ji alkoholem nebo postup opakujte. Náušnice můžete vložit do peroxidu a nechat je namočit alespoň 2 až 3 minuty. Peroxid může bublat nebo šumět, což znamená, že vaše náušnice jsou opravdu špinavé a pravděpodobně byste je měli nechat déle.
  • Pokud to vypadá, že odíráte více povrchu než gunk, přestaňte. Možná drhnete příliš tvrdě. Jemně vetřete, abyste nepoškodili povrch.
 3. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky Krok 11

  3 Důkladně opláchněte. Po nanesení směsi a vyčištění všeho kusu okamžitě opláchněte studenou vodou. Opláchněte jen tolik, aby se ze šperků dostal roztok mýdlové vody.
  • Vysušte fénem. Ihned poté, co šperky opláchnete, položte je na ručník, aby vsákly přebytečnou vodu. Odstraňte přebytečnou vodu ručníkem. Poté dmychadlo nastavte na chladné místo a pomocí vysoušeče šperků rychle usušte.
  • Pohybujte sušičkou kolem kusu, aby se vzduch distribuoval. Rychlým sušením je méně pravděpodobné, že zkoroduje a vytvoří vodní skvrny. Pokračujte v sušení šperků fénem, ​​dokud není zcela suchý.
  • Snažte se nedržit fén přímo nad oblastmi s drahokamy po dlouhou dobu, zvláště pokud se rozhodnete použít teplejší nastavení. Nechcete, aby teplo z foukací sušičky roztavilo lepidlo, které je drží dolů.
  reklama

Část 4 ze 4: Údržba

 1. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky, krok 12

  1 Před nasazením šperků nastříkejte parfém, sprej na vlasy a potřete pleťovou vodou. Vzhledem k tomu, že cokoli na vodní bázi může potenciálně poškodit vaše bižuterie, dokonce i parfémy a pleťové vody mohou pošpinit povrch.
  • Pokud nastříkáte parfém a nejprve si nasadíte pleťové vody, snížíte pravděpodobnost, že šperky potáhnou. Počkejte, až bude vaše tělo suché. Poté si oblékněte bižuterii.
  • To by mělo zabránit nahromadění falešných šperků, které vypadá matně a vyžaduje časté čištění.
 2. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky, krok 13

  2 Denně utírejte své šperky. Pokud po každém použití utřete šperky čistým hadříkem z mikrovlákna, nebudete je muset čistit tak často.
  • Také bude po delší dobu vypadat jako nový.
  • Každodenní otírání také omezuje vystavení šperků vodě nebo čemukoli, čemu mohl být vystaven, když jste jej ten den nosili.
 3. Obrázek s názvem Čisté falešné šperky, krok 14

  3 Šperky řádně skladujte. Můžete zkusit šperky uložit do sáčků na zip. Označte jeden kus na pytel. Vložte šperky. Vytlačte z tašky veškerý vzduch. Potom jej zavřete.
  • Když je vzduch odstraněn, kov nemůže oxidovat ani zezelenat působením vzduchu. Bude tedy vypadat čistší a novější po delší dobu.
  • Uchování vašich šperků ve šperkovnici, která má zavírací víčko a sametovou podšívku, také omezuje vystavení vašich šperků vzduchu a také je chrání před poškrábáním.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak čistíte levné šperky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Zkuste použít citrónovou šťávu k odstranění špíny a rzi z levných šperků. Vydrhněte levné šperky měkkým zubním kartáčkem.
 • Otázka Jak čistíte šperky z oxidovaného kovu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Naneste na oxidované kovové šperky bílý ocet a pomocí kartáčku na zuby s měkkými štětinami setřete vrstvu rzi.
 • Otázka Může koks odstranit rez? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, kyselina citrónová v cole dokáže odstranit rez z povrchu kovu, včetně levných nebo falešných šperků.
 • Otázka Kovové šperky mají tendenci po použití, zejména kontaktu s vodou, matně měděno-zlaté. Jak mohu obnovit vzhled oxidovaného kovu? Omlouváme se, ale měď-zlato je to, co se stane, když pokovení odezní. Na trhu existuje několik sad, pokud chcete šperky ozdobit stříbrem nebo zlatem, ale to není vždy cenově dostupné nebo efektivní, podle toho, z čeho jsou šperky vyrobeny. Nejlepší, co můžete udělat, je zabránit oxidaci a opotřebení šperků tím, že je potřete čirým leskem nebo čirým lakem na nehty.
 • Otázka Zabrání stříkání laku na šperky jeho pošpinění? Ne. Pokud jde o bižuterii, můžete ji natřít čirým lakem na nehty, aby se zabránilo oxidaci.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se falešné a bižuterie zbarvily do kůže? Zkuste postříkat své bižuterie sprejem s lesklým smaltem. To je ekvivalent potažení vašeho zboží sprejovým smaltem, který mu dodá rovnoměrný lesk a zajistí, že kov neoxiduje (oxidace mědi způsobí, že se vaše pokožka zazelená). Stačí vzít list voskového papíru a položit ho na stůl venku. Umístěte na něj své falešné šperky. Protřepejte plechovku s rozprašovacím smaltem a držte ji asi šest palců od sebe. Stříkejte v krátkých dávkách, dokud nebudete mít vše rovnoměrně zakryté. Nepřekračujte stříkání, protože světlo, které projde, stačí. Ujistěte se, že kameny jsou pokryty čirou nebo malířskou páskou. Nezapomeňte také postříkat zadní část šperků.
 • Otázka Můj náhrdelník je náhrdelník s náladou. Jak to vyčistím? Použijte zubní pastu a starý zubní kartáček. Zubní pastu jemně vetřete a poté ji vyčistěte.
 • Otázka Mohu použít citrón místo limetky? Ano. Můžete také použít citronovou šťávu v lahvích.
 • Otázka Je stroj na čištění šperků (ultrazvukový/parní) bezpečný pro čištění těchto druhů šperků? Tyto stroje mohou poškodit falešné a pozlacené šperky. Vibrace mohou také poškodit mnoho typů drahokamů.
 • Otázka Mám falešné výdělky z diamantů, které jsem čistil třecím alkoholem a zanechal na nich bílé zbarvení a matný povrch. Jak je opravím? Kelsey Crank Promiň, ale ty ne. Pravděpodobně se jednalo o nějaký druh plastu a bílý matný byl plast, který se rozpadal na povrchu.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Mám náhrdelník z růžového zlata, na kterém jsou šmouhy, a nevím, čím ho vyčistit. Je to falešné růžové zlato. Co bych měl dělat?
 • Mám postříbřený náramek s kameny AAA CZ. Která z těchto metod je nejlepší, aby náramek a kamínky zůstaly lesklé?
 • Mohu tyto metody použít pro své maškarní šaty?
 • Jak získám poddajnost ze silných plátovaných šperků pro fotografie?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Před cvičením si ho sundejte, aby vám pot nezpůsobil zelenou/špinavou kůži.
 • Na vnější stranu falešných šperků naneste čistý lak na nehty, aby byl povrch chráněn před zelením.
 • Sundejte si šperky poblíž vody. Když máte na sobě falešné šperky, nedělejte nádobí, nesprchujte se ani nemyjte auto. Odstraňte šperky úplně.
 • Nenechávejte své šperky delší dobu ležet na příliš horkých nebo chladných místech.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Šperky okamžitě osušte, jinak se na nich mohou vytvořit vodní skvrny nebo rez.
 • Nenechávejte šperky dlouho sedět v kaluži vody, protože by se mohly pošpinit.
 • Použijte zubní kartáček s měkkými štětinami, abyste zabránili poškození šperků.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak spát se skoliózou. Skolióza je stav, který způsobuje nepřirozené zakřivení páteře. Pokud máte skoliózu, budete muset být zvlášť opatrní, pokud jde o způsob spánku, protože výběr špatné polohy může způsobit skoliózu ...

Bývalý německý profesionál Patrik Kuhnen nedávno sklidil bohatou chválu na Rogera Federera a tvrdil, že žádný jiný hráč se nevyrovná 39letému „božskému“ statusu.

Nedávná historie naznačuje, že udělat si známku jako teenager se v tenise stává stále obtížnějším úkolem.

Fretky jsou chytrá a zvídavá zvířata, která potřebují spoustu fyzické a duševní stimulace. Je důležité dát jim hračky, se kterými si můžete hrát, ať už jste poblíž nebo ne. Chcete -li pro svou fretku vybírat hračky, nezapomeňte, že jí můžete dát obě ...

Gritty Anshuman bouří do hlavního tahu

Nejlepší nasazený a 11násobný šampion Rafael Nadal se ve čtvrtek v 16. kole na Barcelona Open utká s japonským veteránem Keiem Nishikorim.