Jak vyčistit podložku na matraci

Matrace je pokryta prostěradly na vaší posteli, ale měla by být pravidelně čištěna. Kontrola pokynů k péči na vaší podložce na matraci a výběru způsobu čištění podle toho, z čeho je podložka vyrobena, může udržet vaši matraci čistou a zabránit jejímu zničení.

Metoda 1 z 5: Čištění podložky z paměťové pěny

 1. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 1

  1 Vysajte matracovou podložku. Před čištěním matrace z paměťové pěny vysajte z podložky veškeré nečistoty nebo prach. Na vysavač použijte měkký kartáčový nástavec a krouživými pohyby se pohybujte po podložce. To zabrání vniknutí nečistot nebo prachu nebo jiných materiálů do vaší podložky matrace, když ji na místě vyčistíte.
  • Při vysávání podložky matrace je nejlepší ji položit na podlahu. Umístěte prostěradlo na podlahu pod podložku, aby byla spodní strana čistá a chránila vaši podlahu při vysávání.


 2. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 2

  2 Vyberte si čističku. K čištění matracového polštáře z paměťové pěny můžete použít buď enzymatický čistič, jako je OxiClean, nebo domácí řešení. Na přípravu domácího roztoku smíchejte stejné díly vody, bílého destilovaného octa a citronové šťávy.
  • K čištění podložky na matraci můžete použít peroxid vodíku, ale může to způsobit změnu barvy.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 3

  3 Začněte zvenčí od skvrny. Pomocí zubního kartáčku zapracujte čistič do skvrny z vnější strany skvrny směrem do středu. Bodové čištění tímto způsobem zabrání šíření roztoku do dalších oblastí podložky matrace.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 4

  4 Nechte čistič namočit deset až patnáct minut. Jakmile na místě vyčistíte všechny skvrny na podložce matrace, nechte čistič vsáknout na deset až patnáct minut. To pomůže rozbít skvrnu a usnadní pozdější opláchnutí.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 5

  5 Skvrny odstraňte houbou. Namočte houbu do studené vody a skvrny, které jste si všimli, očistěte. Použití houby by mělo pomoci nasáknout rozbité skvrny i čistič, který jste použili. Možná budete muset několikrát namazat každou skvrnu, abyste se ujistili, že vše dostanete.
 6. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 6

  6 Podložku osušte čistým ručníkem. Jakmile skvrny omyjete na podložku z paměťové pěny, pomocí čistého ručníku tyto oblasti vysušte. Možná budete muset oblasti několikrát vyschnout, abyste z nich dostali veškerou vlhkost. Pokud nemůžete matraci úplně vyschnout, můžete ji nechat uschnout na vzduchu.
 7. 7 Znovu vysajte matracovou podložku pomocí kartáčového nástavce. Kartáčovým nástavcem pracujte krouživými pohyby po celé ploše podložky matrace. To pomáhá sbírat veškeré zbývající nečistoty a nečistoty.
  • Pokud chcete ošetřit jakékoli přetrvávající nepříjemné pachy, jako je cigaretový kouř, můžete podložku matrace posypat jedlou sodou. Nechte působit alespoň 8 hodin, poté vysajte.
  • Před dalším vysáváním se ujistěte, že je podložka matrace zcela suchá.
  reklama

Metoda 2 z 5: Čištění podložky z bavlněné matrace

 1. Obrázek s názvem Clean a Matrace Pad Krok 7

  1 Zkontrolujte štítek péče. Většina bavlněných podložek může jít přímo do pračky, ale měli byste se nejprve ujistit na štítku péče. Štítek vám řekne, zda existují speciální potřeby péče o vaši podložku na matraci.
 2. Obrázek s názvem Vyčištění podložky matrace Krok 8

  2 Vložte podložku do pračky. Nalijte do pračky jemný prací prostředek. Na střední/velkou náplň byste měli použít jakékoli množství, které je uvedeno na vašem pracím prostředku. Nastavte teplotu vody na teplou nebo chladnou a přidejte podložku na matraci.
 3. Obrázek s názvem Clean a Matrace Pad Krok 9

  3 Sušte v sušičce. Pokud můžete sušit matraci v sušičce, přihoďte do sušičky pár tenisových nebo gumových míčků. Necháte -li je poskakovat kolem sušičky s vaší podložkou na matraci, udrží nadýchanost podložky. reklama

Metoda 3 z 5: Čištění podložky s vinylovou podložkou

 1. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 10

  1 Nechte pračku naplnit vodou. Před vložením podložky matrace nastavte pračku na nastavení teplé/studené vody a nechte ji naplnit vodou. Pokud vložíte podložku jako první, vinylová podložka na podložce může v určitých oblastech zadržovat vodu a zabránit úplnému promáčení podložku.
 2. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 11

  2 Přidejte do vody jemný prací prostředek a promíchejte. Jakmile je pračka naplněna vodou, přidejte do vody jemný prací prostředek. Poté, co jste přidali prací prostředek, roztočte středové míchadlo vaší pračky, aby se voda a prací prostředek důkladně promíchaly. Opět nechcete hned přidat matracovou podložku, protože může zabránit úplnému smíchání vody a pracího prostředku.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 12

  3 Nepoužívejte aviváž. Aviváž můžete použít v jiném prádle, ale nepřidávejte ji do pračky pomocí podložky na matraci. Chemikálie v aviváži mohou přežrat a zničit vinylovou podložku na vaší podložce.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 13

  4 Přidejte podložku do matrace do pračky. Jakmile budete mít vodu a prací prostředek důkladně promíchané, vložte podložku do matrace do pračky. Ujistěte se, že je zcela ponořeno a neplave jen na hladině vody. Pokud k tomu dojde, vinylová podložka na podložce může bránit látce dosáhnout vody.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 14

  5 Sušte na nejnižší stupeň. Pokud je na štítku péče o matraci uvedeno, že můžete podložku sušit v sušičce, nastavte ji na nejnižší stupeň a přidejte podložku na matraci. Možná budete muset podložku matrace několikrát vysušit, aby byla úplně suchá. reklama

Metoda 4 z 5: Praní podložky z matrace

 1. Obrázek s názvem Vyčištění podložky matrace Krok 15

  1 Zkontrolujte otevřené švy. Než začnete čistit podložku na matraci, zkontrolujte, zda nejsou otevřené švy. Pokud vyperete podložku na matraci a budou tam otevřené švy, můžete skončit s pračkou plnou peří! Pokud objevíte otevřené švy, budete muset podložku matrace opravit nebo nechat opravit, než ji budete moci prát.
 2. Obrázek s názvem Vyčištění podložky matrace Krok 16

  2 Předběžně ošetřete skvrny. Než vložíte podložku do matrace do pračky, vetřete trochu použitého pracího prostředku do jakýchkoli skvrn na podložce. Nechte prací prostředek 10 až 15 minut vsáknout do skvrn. Díky tomu budou skvrny během praní snadněji vystupovat.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 17

  3 Použijte pračku s předním plněním. Zkontrolujte štítek péče o vaši podložku. Pokud můžete prát podložku z matrace v pračce, použijte pračku s předním plněním. Použití pračky se středovým míchadlem může roztrhnout podložku matrace a rozlít do vaší pračky peří.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 18

  4 Praní na jemném cyklu. Nastavte pračku na jemný cyklus - stejné nastavení, jaké byste použili na jemné prádlo. Nastavte teplotu vody na ochlazení a přidejte malé množství jemného nebo prachového pracího prostředku.
 5. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 19

  5 Podložku matrace dvakrát opláchněte. Vzhledem k tomu, že jsou podložky z matrace vyrobeny, budete je pravděpodobně muset dvakrát vypláchnout, aby se veškerý prací prostředek dostal ven. Chcete -li to provést, nechte podložku matrace v pračce a jednou ji spusťte bez pracího prostředku (při praní již získáte jeden cyklus máchání).
 6. Obrázek s názvem Clean a Matrace Pad Krok 20

  6 Vysušte podložku na matraci. Pokud sušíte péřovou podložku, zastavte sušičku každých 15 minut a rozlomte peří ve své podložce. Pokud to neuděláte, uschnou ve shlucích a zničí hladkost vaší podložky na matraci. reklama

Metoda 5 z 5: Čištění podložek na vajíčka

 1. Obrázek s názvem Clean a Matrace Pad Krok 21

  1 Zkontrolujte štítek péče. Některé polštářky od vajíček můžete prát v pračce, ale některé je třeba vyčistit na místě. Podívejte se na štítek s péčí na podložce matrace od přepravky na vajíčka, abyste zjistili, jakou metodu byste měli použít.
 2. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci, krok 22

  2 Použijte komerční nebo nadměrně velkou podložku. Pokud můžete matracovou podložku z přepravky na vajíčka prát v pračce, použijte komerční nebo nadrozměrnou podložku. Pračky s míchadlem - typ většiny domácích praček - roztrhnou pěnu na vaší podložce na matraci. Místo toho použijte komerční nebo nadměrně velkou podložku, abyste se ujistili, že se vaše podložka neroztrhá.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci Krok 23

  3 Opakujte proces bodového čištění u pěnových matrací. Pokud nemůžete matracovou podložku z přepravky na vajíčka prát v pračce, použijte postup bodového čištění podložky z paměťové pěny vysvětlený v tomto článku.
  • K čištění matracového polštáře na vajíčko můžete použít měkký kartáčový nástavec vakua. Pohybujte štětcem krouživými pohyby po povrchu podložky, přičemž zvláštní pozornost věnujte štěrbinám.
 4. Obrázek s názvem Vyčištění podložky na matraci, krok 24

  4 Položte matraci z přepravky na vejce naplocho, abyste uschli. Jakmile matraci podložku na vajíčka umyjete, položte ji naplocho, aby mohla uschnout. Můžete také jemně vklouznout a vytlačit část vody, ale nevyždímat příliš silně. To může zničit tvar vaší podložky na matraci. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Podložku na matraci byste měli prát zhruba každé tři měsíce. Pokud máte alergie nebo domácí zvířata, budete je chtít prát častěji, asi každý měsíc.
 • Nepokládejte matraci zpět na postel, dokud úplně nevyschne. V opačném případě může na podložce matrace růst plíseň.

reklama

Varování

 • Na podložku matrace nepoužívejte bělidlo. Může zničit materiály podložky, zejména vinylové podložky nebo pěnové podložky.
reklama

Populární Problémy

Jižní Afrika vs Austrálie zahajuje Rugby Championship 2019. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Nové verze Hulu: co přijde na Hulu v prosinci? Hulu vydá osm filmů Pátek 13., mezi několika komiksovými filmy, horory a dalšími.

Dnes večer jsou ceny American Music Awards 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat AMA online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Boty Converse mohou být potíže s čištěním. Ať už je to špína, ostré skvrny, krev nebo barva, bývají špinavé. Takže pro vás všechny, kteří jste majiteli Converse, zde je jednoduchý způsob, jak si boty vyčistit a nechat je zazářit pomocí pana ...

Wii U, podobně jako současné herní konzole, má online komunitu. Přidání přátel do seznamu přátel vám umožní komunikovat a hrát hry s přáteli online. Pokud máte Nintendo Network ID svých přátel, můžete je přidat ...

Zvedání nohou se týká obecné skupiny cvičení, která zahrnují zvedání nohou do vzduchu. Pokud máte cvičební míč, známý také jako švýcarský míč, můžete jej použít k provádění různých zdvihů nohou. Zvedání nohou můžete provádět na ...