Jak vzbudit respekt ostatních lidí

Být respektovánje jedna věc, ale velící respekt je další. Zdá se, že někteří lidé vzbuzují respekt od chvíle, kdy procházejí pokojem. Výzkum ukazuje, že někdy soudíme vůdce ne podle toho, jak vystupují, ale podle toho, jak vypadají. To je ještě důležitější, když vezmete v úvahu, že ostatní lidé si o vás vytvoří dojem do 7 sekund od setkání s vámi, a to je obecně dojem, který budou mít. pryč s nimi.Část 1 ze 3: Silný první dojem

 1. 1 Vyzařujte důvěru prostřednictvím řeči těla. Pamatujte, že není důležité, jak se cítíte - je to, jak si osoba, která vás sleduje, myslí, že se cítíte. Toto je běžný problém řeči těla: vaše neverbální signály často nesdělují to, co jste zamýšleli. Možná se válíte, protože jste unavení, ale ostatní to mohou číst jako projev nezájmu. Možná vám bude pohodlnější stát se založenýma rukama na hrudi, ale ostatní vás budou považovat za odolného a nepřístupného a držet ruce strnule vedle sebe nebo zaseknuté v kapsách může budit dojem, že si nejste jistí nebo něco skrýváte - ať už jste nebo ne.
  • Abyste projevili sebevědomou řeč těla, musíte místo vyvalování stát vysoko, dívat se před sebe nebo na lidi, s nimiž mluvíte, místo na podlaze, a mít ruce uvolněné a připravené v případě potřeby gestikulovat.
  • Neházejte se s vlasy, oblečením nebo rukama, jinak budete vypadat znuděně nebo nejistě. Udržujte své tělo ve střehu a aktivitě, čímž se budete více prezentovat.
 2. 2 Spravujte svou mimiku. Dostali jste někdy ve skupině obtížnou otázku? Pravděpodobně jste chtěli působit znalým, sebevědomým a sympatickým dojmem, ale co kdybyste při hledání odpovědi sevřeli čelist, zvedli obočí nebo se šklebili? Nebo jste si povzdechli, blahosklonně se usmívali a kroutili hlavou? A co si myslíte, že z toho udělali lidé kolem vás? Dávejte si tedy pozor na to, jak budete reagovat.
  • Udržujte výraz své tváře pozitivní a sebejistý, mírným úsměvem, nedívejte se dolů a vyhýbejte se svraštění obočí nebo kousání do rtu.
  • Když mluvíte, ujistěte se, že vypadáte, že věříte tomu, co říkáte, místo výrazu, který říká: „Nemůžu uvěřit tomu, co mi vychází z úst.“
 3. 3 Nepodceňujte sílu dotyku. Jsme naprogramovaní tak, abychom se cítili blíže někomu, kdo se nás dotkl. Osoba, která se dotýká, se také cítí více propojená. Pevný dotek je účinnější než lehký dotek, což ve skutečnosti může někomu dělat méně pohodlí. Je to přesvědčivá síla a dokonce i chvilkové dotyky mohou vytvořit lidské pouto. Dotek na předloktí, který trvá pouhou 1/40 sekundy, může přijímač nejen cítit lépe, ale také vidět dárce jako laskavější a teplejší.
  • I u dospělých v podnikatelském prostředí studie o podávání rukou od Income Center for Trade Show ukázala, že lidé si dvakrát častěji pamatují, když si s nimi podáte ruku.
 4. 4 Přiřaďte řeč svého těla ke svým slovům. Když řeč vašeho těla není synchronizována s vašimi slovy, lidé věří tomu, co vidí. Je důležité komunikovat shodně - to znamená sladit své tělo, aby místo sabotáže podporovalo zamýšlenou zprávu. Smíšené signály mají negativní vliv na výkon a téměř znemožňují budování vztahů důvěry. Kdykoli jsou vaše neverbální signály v rozporu s vašimi slovy, lidé, které oslovujete-zaměstnanci, zákazníci, voliči-jsou zmateni. A pokud jsou nuceni si vybrat, zřeknou se vašich slov a uvěří tomu, co vaše tělo řeklo.
  • Pokud například někdo mluví s publikem o tom, jak moc vítá jeho příspěvek, ale stojí za řečnickým pultem nebo se nakloní od publika nebo strčí ruce do kapes, pak publikum uvěří verbální signál, že tato osoba nemá zájem o publikum a že by se o něj mohla méně starat!
 5. 5 Pamatujte, že nikdy nejste mimo kameru. Jako vůdce vždy komunikujete. Lidé jsou neustálými pozorovateli vůdců a vaše chování „mimo záznam“ je pečlivě sledováno. Podle slov jednoho důvtipného vůdce: „To, co dělám na chodbě, je silnější než cokoli, co řeknu před publikem.“ Nemůžete přednést rázný, velící projev, poté odejít z pódia a začít pokárat zaměstnance nebo člena rodiny po telefonu, aniž byste ztratili respekt.
  • Pokud řeknete něco několika lidem a poté, co vás brzy uvidí, že vám to odporuje, jak můžete očekávat, že budete mít jejich respekt?
 6. 6 Myslete méně, pomaleji, níže. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou muži častěji vnímáni jako vůdci než ženy? Většinou používají méně, nižší a pomalejší pohyby. Ve výzkumu provedly ženy v průměru 27 velkých pohybů při vstupu do místnosti na schůzku, ve srovnání s pouhými 12 muži. Ženy, které se stanou lídrkami, používají méně pomalých pohybů, srovnatelných s muži. Pokud tedy chcete vzbudit respekt, zpomalte a nemávněte rukama. reklama

Část 2 ze 3: Mít silný charakter

 1. 1 Buďte dobrým vzorem. Pokud chcete budovat respekt, pak musíte být pro lidi dobrým vzorem. Měli by vidět, jak žijete svůj život, a cítit se inspirovaní. Ačkoli to může znít trochu obecně, stačí žít svůj život tak, jak si myslíte, že by se měl žít ideální život. Buďte laskaví k lidem v odvětví služeb, dosahujte svých cílů, věnujte své práci všechno a udělejte si čas na laskavost a velkorysost ve svém životě.
  • Pokud jste člověk, který žije svůj život s třídou, důstojností a grácií, pak budete respektováni pro svou silnou povahu.
 2. 2 Nevyužívejte výhody ostatních lidí. Vzbudit respekt neznamená využít výhody ostatních lidí. Pokud chcete vzbuzovat respekt, pak musíte být k lidem ohleduplní a laskaví, místo abyste se z nich snažili udělat své přisluhovače nebo štěňata. Nevyužívejte výhod lidí ve vaší kanceláři na nižších pozicích nebo potřebných přátel nebo souhlasných sourozenců. Díky tomu nebudete vypadat úžasně, protože lidé dělají vše za vás; místo toho budete vypadat jako člověk, který se nestará o nikoho jiného, ​​a nic vám neztratí respekt rychleji.
  • Pokud vás lidé respektují, pak s vámi rádi budou spolupracovat na dosažení společných cílů. Ale pokud lidi používáte jen pro peníze, jízdy a laskavosti, dostanou se rychle.
 3. 3 Zacházet každý se stejnou úrovní respektu. I když jste generálním ředitelem vaší společnosti, neznamená to, že máte právo být zlý k poštovnímu doručovateli. Měli byste být vděční za jakoukoli pozici, kterou máte, a zacházet s lidmi nad sebou i pod vámi laskavě a pečlivě. To znamená, že byste měli respektovat lidi na autoritativních pozicích a věnovat pozornost lidem, kteří pod vámi pracují; pokud se chystáte na servírku nebo jste zlí k novému zaměstnanci, pak lidé uvidí, že nedáváte společnou zdvořilost jiným lidem.
  • Jistě, stoupání na vrchol ve vaší společnosti vám může získat určitý respekt. Ale když tomu chlapíkovi, který vám doručil firemní oběd, dostane spropitné, vyděláte ještě víc.
 4. 4 Vyhněte se chlubení svými úspěchy. Možná jste tak zoufalí, aby vás ostatní lidé respektovali, že cítíte potřebu vychloubat se každou maličkostí, kterou jste kdy udělali, od získání první tenisové trofeje na střední škole až po vítězství v newyorském maratonu. Pokud však budete dost tvrdě pracovat a zachovat si svou skromnost, lidé se o vašich úspěších dozvědí a stejně na ně zapůsobí. Pokud jste tím, kdo musí vychovat všechny skvělé věci, které jste udělali, pak vaše úspěchy začnou ztrácet lesk.
  • Může chvíli trvat, než si lidé všimnou všech skvělých věcí, které jste udělali, ale jakmile si toho všimnou, bude to stát za to.
 5. 5 Místo pomlouvání lidi chvalte. Pokud chcete vzbudit respekt, pak lidé musí vidět, že jste tak investováni do důležitějších věcí v životě, aby vám záleželo na tom, kdo se s kým o víkendu spojil. Místo toho začněte trend tím, že něco řeknete pěkný o lidech „za zády“. Lidem bude imponovat, že máte tolik dobré vůle a že nejste oškliví, žárliví nebo přisluhovači. Budou vás respektovat za to, že se nepoddáváte nečinným drbům a že nešíříte zvěsti.
  • A kdo ví, možná se budou řídit i vaším trendem a vy budete vzbuzovat nejen respekt k laskavosti, ale také k zahájení pozitivního pohybu.
  • Navíc nikdy neuškodí komplimentovat lidem jejich tváře. Odolejte nutkání přitahovat se k lidem nebo být zlí, pokud máte špatnou náladu, a místo toho se zaměřte na to, abyste byli k lidem milí. Lidé budou mít tendenci vás mít rádi - a respektovat - vás víc, pokud jim dáte dobrý pocit ze sebe.
 6. 6 Dej tomu čas. Pokud chcete vzbuzovat respekt, pak nemůžete žít sobecky. Udělejte si čas ze svého nabitého programu na dobrovolnictví ve své komunitě, na pomoc spolužáka nebo spolupracovníka pochopit obtížný úkol nebo na pomoc rodičům kolem domu. Akt nezištného věnování času, i když toho moc nemáte, způsobí, že vás lidé budou více respektovat, ale také se budete cítit lépe. Pokud se tak soustředíte na dosažení svých cílů a zapůsobíte na všechny, že nemáte čas pomáhat druhým, pak určitě ztratíte respekt.
  • Samozřejmě byste neměli dělat dobrovolníky ani pomáhat druhým, jen aby vás lidé více respektovali. Měl by to být přirozený impuls.
 7. 7 Excel v něčem. Dalším způsobem, jak přimět lidi, aby vás respektovali, je být v něčem opravdu vynikající. Mohli byste být ve své práci úžasní, psát krásnou poezii nebo být nejlepšími brankáři, jaké kdy váš vysokoškolský tým měl. Můžete dokonce vyniknout tím, že někoho rozesmějete za méně než minutu, bez ohledu na to, jak hrozně se cítí. Najděte to, v čem jste dobří, a posuňte to na další úroveň. Pokud opravdu jdete v něčem nad rámec svého každodenního života, lidé si toho všimnou.
  • Opět to neznamená, že byste se měli chlubit tím, jak jste v něčem úžasní. Pokud na to půjdete správnou cestou, lidé si toho všimnou.
 8. 8 Držte se svého slova. Být mužem nebo ženou vašeho slova je klíčem k prokázání silné povahy a vzbuzování respektu. Jak vás mohou lidé respektovat, pokud si myslí, že se na ně vrhnete nebo se ke slovu vrátíte během několika minut? Pokud řeknete, že něco uděláte nebo něco slíbíte, raději to zazálohujte. A pokud si nejste jisti, zda to opravdu dokážete, pak nedávejte plané sliby, které lidem jen dočasně udělají lepší pocit. Práce na tom, být někým, na koho se lidé mohou spolehnout, a zbytek bude následovat.
  • Znáte své limity. Neříkejte, že budete dělat dvacet různých věcí, pokud budete mít čas jen na pět z nich.
  reklama

Část 3 ze 3: Mít sebeúctu

 1. 1 Přestaňte se za všechno omlouvat. Velkou součástí sebeúcty je spokojenost s tím, co děláte a kým jste. A pokud to nemáte, nikdo vás nebude respektovat. Přestaňte se tedy omlouvat za to, že mi potřebujete nějaký čas, za to, že nechodíte na večírek svého přítele, protože byste raději trávili čas s rodinou, za to, že nesplňujete nerealistická očekávání svého šéfa nebo za to, že se nemůžete potýkat s rodinou, protože máte blíží se závěrečná zkouška. Vlastněte své činy a nevymlouvejte se na ně a ostatní lidé uvidí, že si zasloužíte respekt.
  • To neznamená, že byste se neměli omlouvat cokoliv. Pokud jste udělali něco špatného, ​​získáte mnohem větší respekt, pokud si přiznáte své chyby, než když je budete muset kartáčovat pod koberec.
 2. 2 Naučte se říkat ne. Osoba, která nemá sebeúctu, vždy říká lidem ano, protože je to jednodušší než je odmítnout. Můžete říci ano posezení s domácím mazlíčkem, když nemáte čas, ano tomu, že se svezete se svým přítelem, když si chcete raději odpočinout, a ano, když přijmete více práce, protože nechcete naštvat svého šéfa. Pokud chcete mít sebeúctu, musíte se naučit říkat ne, když to myslíte vážně, aniž byste se kvůli tomu cítili špatně.
  • Nevymlouvejte se, proč to nemůžete udělat, nebo se omluvte, pokud to situace opravdu nevyžaduje. Uspokojte se se svým rozhodnutím.
  • Pokud vám je z nějaké situace opravdu špatně a přesto byste chtěli nějakým způsobem pomoci, můžete osobě, která žádá o laskavost, nabídnout jinou alternativu.
 3. 3 Ujasněte si své hranice. Musíte dát lidem vědět, kde přesně od začátku uděláte čáru. Pokud se vždy poddáváte lidem a děláte, co chtějí, pak vás budou tlačit dál a dál. Pokud například budete pět hodin týdně sledovat děti své sestry, ale řeknete si, že už prostě nemůžete pomoci, pak vás nevyužije; ale pokud se poddáte a pomůžete i o víkendu, pak uvidí, že vás může přimět udělat cokoli. Pokud si váš tým myslí, že se může dostat pryč, když vás požádá, abyste udělali více práce, pak vás rychle posunou dál, než opravdu chcete.
  • Vyjádřete svá očekávání od začátku a držte se jich, ať se děje cokoli, a lidé uvidí, že respektujete vlastní hodnotu a svůj čas.
 4. 4 Setkávejte se s lidmi, kteří vás respektují. Pokud chcete mít skutečnou sebeúctu, musíte se potloukat kolem lidí, díky kterým se cítíte dobře, ne lidí, kteří vás položili a cítíte se malí. Pokud si lidé kolem vás vždy dělají legraci nebo se cítíte oškliví, chudí, hloupí nebo prostě obecně bezcenní, jak pak můžete očekávat, že k vám bude mít někdo na vaší oběžné dráze respekt? Pokud se svými nejbližšími přáteli necháte zacházet s do očí bijící neúctou, pak si ostatní lidé budou myslet, že je v pořádku, že se k vám chovají také tak.
  • Je na čase přehodnotit své vztahy. Jsou lidé, se kterými trávíte čas, díky nim se cítíte jako hodnější člověk nebo jako někdo, kdo je úplně bezcenný? Pokud nejsou s vámi, pak jsou proti vám a je na čase najít lidi, kteří se k vám chovají tak, jako byste si zasloužili, aby se jednalo s vámi.
 5. 5 Nepros. Lidé, kteří si sami sebe neváží, prosí o pomoc, laskavost, pozornost a spoustu dalších věcí, které po prosbě ztrácejí na přitažlivosti. Pokud si vážíte sami sebe, můžete požádat o pomoc s obtížným úkolem, ale neměli byste se degradovat tím, že budete prosit o pomoc lidi, kteří vám ji nechtějí dát. Pokud vám vaše přítelkyně nevěnuje dostatečnou pozornost, nedonutte ji, aby vás respektovala ještě méně tím, že o to budete prosit; místo toho ji nechte vidět, jak moc byste pro ni měli znamenat tím, že budete svým nejlepším já, a pokud by to nestačilo, je načase přerušit pouta.
  • Nejenže prosba o pomoc ukazuje nedostatek sebeúcty vůči osobě, se kterou mluvíte, ale lidé kolem vás vás budou považovat za zoufalého, pokud vypadáte, že nemůžete sami něco udělat.
 6. 6 Opatruj se. Pokud chcete u ostatních vzbuzovat respekt, musíte se o sebe dobře starat. To znamená, že byste neměli nechat lidi vidět, jak jste přehnaně opilí, a že byste se měli ukázat v práci nebo ve škole vypadat upraveně a odpočatě, místo abyste po třech hodinách spánku klopýtli z postele s trčícími vlasy. Měli byste se ujistit, že jíte tři jídla denně a máte čas dělat věci, které máte rádi; to vše souvisí s péčí o sebe fyzicky i emocionálně.
  • Pokud jste šťastní a hrdí na to, kým jste, pak jste člověk, který se o sebe dobře stará. A pokud se o sebe dobře staráte a dáváte najevo, že si zasloužíte respekt, ostatní lidé vám ho dají.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj otec a bratr přirozeně vzbuzují respekt, když hovoří v konverzaci, takže lidi mnohem méně zajímá, co říkám. Je mi z toho zle. Co mohu udělat, aby byl můj názor respektován? Tom de backer Nejlepší respondér Tento problém nevlastníte. Váš názor musí být respektován, protože jste lidská bytost, rovná se všem ostatním. Pokud to není respektováno, neptejte se, co děláte špatně, ale upozorněte ty, kteří vás nerespektují, že jejich chování je nepřijatelné. Nejsi to ty, ale oni. Kromě toho se lze naučit různé věci. Řeč těla, intonace, vzorce řeči, ale také triky, jako je snížení hlasitosti nebo uvedení informací na začátek toho, co říkáte.
 • Otázka Vždy mám pocit, jako by si moji vrstevníci o mě méně mysleli, takže se snažím co nejvíce získat jejich respekt, ale nikdy to nefunguje. Jediné, co mám, je spousta lidí, kteří mi zasahují do života. Co můžu dělat? Musíte si promyslet, co chcete pro svůj vlastní život. Pokud žijete svůj život, snažte se dělat to, co si myslíte, že od vás ostatní očekávají, pravděpodobně nikdy nebudete opravdu šťastní. Vaši přátelé a vrstevníci by vás měli mít rádi takového, jaký jste.
 • Otázka Jak poznám, zda má někdo ke mně respekt nebo ne? Známky respektu s vámi zacházejí jako se sobě rovným, ctí vaše požadavky (v rozumných mezích) a naslouchají vám, když stanovujete hranice a vyjadřujete svůj názor.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dívat se neustále vzhůru lze považovat za arogantní.
reklama

Populární Problémy

Wozniacki porazila druhou nasazenou Plíškovou a dostala se do finále Miami

Sacramento Summer League 2019, jinak známá jako California Classic, začíná v pondělí. Zde je návod, jak sledovat živý přenos každé hry online.

Zde je vše, co potřebujete vědět o 1. dni Hopmanova poháru.

Veruca Salt, dívka z Charlie a továrny na čokoládu od Roalda Dahla, byla ta dívka, která byla vyhozena na odpadkový žlab! Nicméně pro ty z nás, kteří nechtějí být vyhozeni na hromadu odpadků, existuje několik způsobů, jak být jako ona. Mít na sobě...Novak Djokovic a Serena Williams vedou seznam hráčů s většinou titulů Miami Open.