Jak uvařit krůtí prsa

Přestože je krůta oblíbeným jídlem o prázdninách, krůtí prsa jsou skvělým jídlem kdykoli během roku! Koření můžete upravit v závislosti na druhu jídla, které připravujete, a vařit maso v troubě nebo pomalý kuchař . Pečením krůtích prsou získáte opečenou, křupavou kůži, zatímco při pomalém vaření vám krůta poskytne chutnou večeři.

Ingredience

 • 3 až 7 liber (1,4 až 3,2 kg) vykostěná krůtí prsa na kůži
 • 1 polévková lžíce (14 g) změklého másla nebo extra panenského olivového oleje
 • 1 polévková lžíce (18 g) košer soli
 • 1/2 čajové lžičky (1 g) mletého černého pepře
 • 2 čajové lžičky (4 g) sušených bylin, jako je rozmarýn, oregano nebo šalvěj


Dělá 1 krůtí prsa

Metoda 1 ze 3: Rozmrazování a dochucování krůtí prsou

 1. Obrázek s názvem Vařte krůtí prsa Krok 1

  1 Nákup 1 1/4 570 g krůtích prsou pro každou osobu, které byste chtěli sloužit. Pokud v kufříku na maso nejsou k prodeji čerstvá krůtí prsa, zkontrolujte mrazicí box oddělení masa. Měli byste si být schopni koupit vykostěná prsa na kost po celý rok.

  Pokud jsi obsluhující 2 až 4 osoby „podívejte se na krůtí prsa, která má asi 1,4 kg. Na sloužit 6 až 8 lidem , kupte si krůtí prsa o hmotnosti 2,7 až 3,2 kg.

 2. 2 Krůtí prsa rozmrazte na 1 den v chladničce. Nejméně 24 hodin, než budete připraveni krůtí prsa uvařit, nechte ji v obalu a přeneste ji z mrazničky do spodní police vaší chladničky.
  • Jakmile je krůta rozmrazená, můžete ji před uvařením uložit až na 2 dny do lednice.
  • Pokud jste si koupili čerstvá krůtí prsa, můžete tento krok přeskočit.
 3. 3 Odstraňte obal a krůtí prsa osušte. Rozřízněte obal krůty a vyhoďte jej. Poté vložte krůtí prsa na pekáč nebo velký talíř a osušte papírovou utěrkou.
  • Neoplachujte krůtí prsa, protože to může šířit bakterie vaší kuchyní.
 4. 4 Krůtí prsa potřete máslem a kořením. Prsty vmasírujte 1 polévkovou lžíci (14 g) změklého másla nebo extra panenského olivového oleje na kůži krůty a pod ni. Poté celé krůtí prso posypte 1 polévkovou lžící (18 g) košer soli a 1/2 čajové lžičky (1 g) mletého černého pepře.
  • Na krůtí prsa můžete také nasypat 2 čajové lžičky (4 g) sušených bylin, jako je rozmarýn, oregano nebo šalvěj, podle vašeho výběru.

  Variace citronového česneku: Smíchejte kůru z 1 citronu s 1 šalotkou, 2 stroužky česneku, 3 lžícemi (44 ml) olivového oleje, 1 lžičkou (2 g) sušeného tymiánu, 1 lžičkou (5 g) soli a 1/2 lžičky ( 1 g) mletého pepře. Poté jej rozetřete na krůtí prsa.

  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Pečení krůtí prsa v troubě

 1. Obrázek s názvem Vařte krůtí prsa Krok 5

  1 Předehřejte troubu na 450 ° F (232 ° C) a upravte rošty. Přesuňte rošt do spodní třetiny trouby. Pravděpodobně budete muset ve své troubě posunout prostřední rošt výše nebo jej vyjmout, aby se krůtí prsa vešla.
  • Pokud vyjmete rošt, dejte jej stranou, dokud pečení krůtích prsou nedokončíte.
  • Předehřátí trouby na vyšší teplotu, než ve které vaříte krůtu, pomůže její kůži křupat.
 2. 2 Otočte teplotu na 177 ° C a pečte krůtu 25 až 30 minut na 0,45 kg. Pekáč s krůtovými prsíčky položte na spodní rošt a při pečení nechte krůtí prsa odkrytá.
  • V závislosti na velikosti krůty může vaše krůtí prsa trvat déle.
  • Pokud krůtí prsa příliš hnědne, přikryjte je volně hliníkovou fólií.

  Spropitné: Krůtí prsa plánujte asi 25 až 30 minut na 0,45 kg.

 3. 3 Zkontrolujte krůtí prsa, zda nedosáhla 165 ° F (74 ° C). Do nejsilnější části prsou vložte teploměr na okamžité čtení masa. Krůta je uvařená, jakmile má alespoň 74 ° C.
  • Pokud krůta ještě nemá 74 ° C, vložte ji zpět do trouby a pečte dalších 15 minut, než znovu zkontrolujete.
 4. 4 Krůtí prsa vyjměte a nechte 20 minut odpočívat. Krůtu položte na vyřezávací desku a zakryjte hliníkovou fólií. Poté nechte krůtí prsa odpočinout, aby se šťávy znovu rozdělily uvnitř masa.
  • Muzes udelat omáčka krocan odpočívá.
 5. 5 Vyřízněte krůtí prsa a podávejte se svými oblíbenými stranami. Protože vyřezávat krůtí prsa je snazší než vyřezat celé krůtí maso, stačí, když použijete kuchařský nůž na krájení sem a tam po jedné straně hrudní kosti, dokud se nedostanete do středu. Poté vydlabejte druhé prsa a podávejte krůtu s bramborová kaše , zelené fazole , a například nádivka.
  • Pokud vám zbyly zbytky, uložte je do vzduchotěsné nádoby na 4 dny.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Pomalu vaření krůtí prsa

 1. 1 Krůtí prsa naaranžujte do pomalého hrnce. Nakrájenou zeleninu můžete dát na dno pomalého hrnce, pokud chcete přidat další chuť nebo si dát zeleninu k krůtím prsům. Poté položte krůtí prsa na vrchol.
  • Pokud chcete krůtu jen ochutit a vytvořit šťávu z omáčky, nakrájejte 1 nebo 2 cibule a položte je na dno pomalého hrnce.

  Spropitné: U pečené zeleniny můžete do hrnce nasypat 3 nakrájené brambory a 6 nebo 7 nakrájených mrkví spolu s 1 nakrájenou cibulkou.

 2. 2 Krůtí prsa vařte 7 až 8 hodin na 'Low. „Přikryjte pomalý hrnec a nezvedejte víko, když vaří krůtí prsa. Pokud sejmete pokličku, teplota uvnitř vařiče výrazně klesne, což vám krůtí prsa uvaří déle.
  • Pokud byste chtěli krůtu uvařit na stupni „Vysoká“, zkontrolujte, zda je krůta vařená po dobu 4 nebo 5 hodin.
 3. 3 Krůtí prsa vyjměte, jakmile dosáhne 74 ° C (165 ° F). Jakmile si myslíte, že krůtí prsa dokončila vaření, vložte do nejtlustší části prsu teploměr pro okamžité čtení masa. Pokud krůta nedosáhla 165 ° F (74 ° C), vařte ji dalších 15 až 20 minut, než ji znovu zkontrolujete.
  • Pokud chcete použít a vykostěná krůtí prsa , mějte na paměti, že se bude vařit o něco rychleji než vykostěná krůtí prsa.
 4. 4 Krůtí prsa grilujte na pekáči 5 minut. Pokud chcete, aby vaše krůta měla křupavou kůži, položte ji na pekáč a dejte asi 3 palce (7,6 cm) pod brojler. Krůtí prsa opečte, dokud kůže nezhnědne a nebude křupavá.
  • Pokud vám nevadí, že je kůže bledá, můžete tento krok přeskočit.
 5. 5 Nechte krůtu odpočívat 20 minut, než ji budete podávat. Kousek alobalu položte volně na prsa a položte krůtu tak, aby se šťávy znovu rozdělily uvnitř masa. Poté opatrně použijte ostrý nůž vyřezat krůtí prsa do 1/4 na 1/2 palce (0,64 až 1,27 cm) silné plátky. Poté podávejte krůtu s jakoukoli zeleninou, kterou jste uvařili vedle ní.
  • Zbylé krůty uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě v chladničce po dobu až 4 dnů.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Uvařit tři krůtí prsa trvá déle, než uvařit jedno? Záleží. Pokud uvaříte postupně tři krůtí prsa, pak ano, bude to trvat déle. Ale pokud je uvaříte všechny najednou, ne.
 • Otázka Kolik lidí mohu krmit 6 kilovou kostí v krůtí prso? Moje pokyny doporučují 1/2 libry na osobu, takže teoreticky je 12 krmeno 6 librovými prsy. Pokud ale chcete mít jistotu a/nebo vám zbyly zbytky, postavte se na 8-9 místo na 12.
 • Otázka Musím cestovat 1 1/2 hodiny s vařenými krůtími prsy. Jak jej udržím v teple a zajistím, aby nevyschl? Zabalte některé cihly do fólie a vložte je do teplé trouby, dokud nebudou pěkné a horké. Zabalte je do ručníku a položte je pod krůtu. Měli by krůtu udržovat hezkou a teplou, aniž by ji více vařili.
 • Otázka Jak dlouho mám vařit 8 kilová krůtí prsa v sáčku? Při 350 stupních nechte asi 15-20 minut na libru; vykostěné a vykostěné se budou vařit jinak a uvnitř sáčku v troubě se obvykle vaří rychleji než jednoduše uvnitř pekáče. Nejlepší způsob: Používám kabelový teploměr na maso s nastavenými externími ovládacími prvky, aby se vypnul asi na 150/155 stupňů. Když se vypne, troubu vypněte a nechte maso odpočinout, zatímco bude ještě několik minut jemně vařit. To zajistí, že prsa dosáhne minimální bezpečné teploty 160 stupňů, ale zachová vlhkost a vyhne se převaření, což je hlavní důvod, proč krůtí maso končí v suchu.
 • Otázka Může být uvařená krůta vynechána? Může být vynecháno asi dvě hodiny, ale poté bude muset být chlazeno.
 • Otázka Jak dlouho mám vařit 5 kilogramů krůtích prsou? Standardem je 15 až 20 minut na libru (přibližně 1/2 kg) při 325 ° F, na vnitřní teplotu 165 stupňů. Necháme 20 minut odpočinout na pultu zakrytém stanem z alobalu a před vyřezáváním šťávy recirkulujeme.
 • Otázka Jak dlouho lze krůtu vynechat při pokojové teplotě a přesto ji bezpečně jíst? Obvykle je bezpečné nechat krůtu na dvě hodiny nebo méně.
 • Otázka Jak dlouho mám nepřímo vařit krůtí prsa na grilu na dřevěné uhlí? Asi 1-1 1/2 hodiny, v závislosti na velikosti ptáka a teplotě grilu.
 • Otázka Mohu uvařit krůtí prsa při nižší teplotě, například 175 nebo 200? Ne, nepoužívejte konvenční způsoby vaření, jako je pečení v troubě. Můžete si namočit krůtí prsa až na ~ 130 ° F, ale to vyžaduje speciální vybavení.
 • Otázka Jaká je správná teplota pro plně uvařená krůtí prsa? Obecně se doporučuje, aby vnitřní teplota dosáhla 160 stupňů. Použijte teploměr na maso vložený v nejsilnější části prsou.

Populární Problémy

Caroline Wozniacki postupuje do dalšího kola wimbledonského mistrovství. .

Podívejme se na pět hráčů, kteří by mohli obsadit zbývajících pět míst na finále WTA v Singapuru.

Jak používat Jigglypuff v Super Smash Bros Melee. Máte potíže se zvládnutím nebo dokonce hraním Jigglypuff v Super Smash Bros Melee? Pokračujte v čtení, abyste si pomohli vylepšit postavu a nakonec ji zvládnout. Naučte se analogovou páčku ...

Zde je návod, jak zdarma sledovat online epizody Archer Season 11, pokud nemáte kabel.

Roger Federer přežil v úterý obrovské zděšení proti Adrianovi Mannarinovi v prvním kole Wimbledonu 2021.

Chcete se podívat na dnešní basketbalový zápas Kansas vs Iowa State? Není to v televizi, ale je snadné to sledovat online. Zde je vše, co potřebujete vědět.