Jak založit firmu ve škole

Školy jsou často dobrým místem pro učení a rozšiřování vašich znalostí o obchodu a obchodu. Ať už jste na jakékoli úrovni školy - základní, střední, vysokoškoláci nebo absolventi - existuje mnoho příležitostí, jak vydělat peníze. Nejen, že máte v zajetí ostatní studenty, ale ostatní studenti budou mít obecně nějaké peníze, které mohou utratit ve formě příspěvků, stipendií nebo finanční pomoci. Pokud to školní řád dovoluje, je možné prodávat sladkosti, čokoládu nebo jakýkoli druh výrobku, o který by vaši spolužáci mohli mít zájem, a možná jste našli způsob, jak zvýšit kapesné.Část 1 ze 3: Identifikace tržního výklenku

 1. Obrázek s názvem Ušetřete peníze pro teenagery Krok 5

  1 Zjistěte, co vaši vrstevníci chtějí. První věc, kterou musíte udělat, je zjistit, co si vaši vrstevníci chtějí koupit. To může zahrnovat širokou škálu věcí. Chcete -li to provést, věnujte nějaký čas sledování toho, co si kupují vaši přátelé a vrstevníci, co je populární a co lidé chtějí. Zvažte vytvoření seznamu oblíbených položek.
  • Oblečení.
  • Jídlo.
  • Hry, hračky nebo sběratelské předměty.
  • Informace jako studijní příručky.
  • Služby jako doučování nebo venčení psa.


 2. Obrázek s názvem Ušetřete peníze jako dítě Krok 10

  2 Znáte zdroje svých potenciálních zákazníků. Nyní, když máte představu o tom, co by si vaši vrstevníci chtěli koupit, musíte zjistit, co mohou a budou od vás kupovat. Není třeba říkat, že problémem mohou být peněžní omezení. Zatímco někteří z vašich potenciálních zákazníků mohou mít našetřené vlastní peníze - z povolenek, zvláštních zaměstnání nebo z jiných zdrojů - mnoho z nich se pravděpodobně bude spoléhat na peníze od svých rodičů nebo finanční pomoc, pokud jsou na vysoké škole.
 3. Obrázek s názvem Žádost o stipendium Krok 1

  3 Přemýšlejte o cenách ve vztahu k vašim potenciálním zákazníkům. Znalost zdrojů vašich potenciálních zákazníků vám pomůže informovat o vašem výběru zboží nebo služeb (a pomůže vám nastavit ceny). Při výběru a stanovení cen zboží a služeb byste měli zvážit několik věcí:
  • Nízká cena znamená více potenciálních zákazníků.
  • Větší zákaznická základna znamená vyšší zisky při nižší marži.
  • Pokud si vyberete vyšší cenový bod nebo prémiové zboží nebo služby, ujistěte se, že marže nebo přirážka je dostatečně vysoká, aby to stálo za to, že se budete spoléhat na mnohem menší skupinu potenciálních zákazníků.
 4. Obrázek s názvem Ušetřete peníze pro teenagery Krok 1

  4 Zúžit seznam potenciálních produktů nebo služeb. Máte představu o tom, co lidé chtějí, víte, co mohou vaši vrstevníci utratit, nyní stačí zúžit seznam toho, co byste mohli prodat. Při tom musíte vzít v úvahu několik faktorů:
  • Chystáte se s velkým objemem a nízkým maržovým produktem. To může zahrnovat cukrovinky, jídlo nebo podobné položky. Jsou to položky, na kterých příliš nevyděláte, ale které si u vás lidé koupí opakovaně, možná několikrát týdně.
  • Vybíráme nízkoobjemový produkt s vysokou marží. To může zahrnovat tenisky, sběratelské předměty nebo oblečení. Jedná se o položky, kterých prodáte jen několik, ale jejich prodejem vyděláte slušné peníze.
  • Prodej řady věcí, které jsou „horké“. Může existovat nová hračka, hra nebo elektronika, kterou by každý chtěl na Vánoce, ale je ve vaší oblasti vyprodaná. Pokud máte schopnosti a zdroje, můžete cestovat do sousedního města a koupit si zde tyto produkty. Doma je pak můžete prodat lidem ve škole.
  • Nabídka služby, jako je doučování nebo něco podobného, ​​vám zajistí spolehlivé a opakované zákazníky.
 5. Obrázek s názvem Raise Money Online Krok 19

  5 Přemýšlejte nad rámec a zvažte zboží nebo služby, které jsou nové nebo jedinečné. Většina lidí dnes ví o úspěšném příběhu Facebooku. Facebook představuje možná nejúspěšnější podnikání, které bylo zahájeno ve škole. Zvažte přijetí tohoto typu inovací, abyste vytvořili úspěšné podnikání.
  • Neomezujte se pouze na prodej produktů z batohu.
  • Zvažte prodej informací, jako jsou poznámky, testovací tipy nebo podobné služby.
  • Pokud jste ve škole, která je dostatečně velká, zvažte vytvoření webové stránky, která nabízí novou službu.
 6. Obrázek s názvem Přežít střední školu Krok 13

  6 Zjistěte, zda existují nějaká pravidla, zákony nebo vyhlášky, které by mohly omezit vaše podnikání. Nyní, když jste identifikovali svůj trh a víte, co chcete prodat, musíte se ujistit, že je to skutečně legální a přípustné, než uděláte něco jiného.
  • Pokud nabízíte zboží nebo službu v univerzitním kampusu, měli byste se obrátit na příslušný úřad v kampusu a zjistit, zda si v areálu můžete vyměnit zboží nebo služby.
  • Zvažte reklamu ve škole, ale výměnu peněz za zboží nebo služby jinde. To vám umožní obejít všechna pravidla nebo předpisy, které vaše škola nebo škola může mít.
  • Ujistěte se, že k provozu nepotřebujete živnostenské oprávnění. Na mnoha místech můžete vykonávat určité množství podnikání (pod určitým dolarem), aniž byste museli skutečně žádat o živnostenské oprávnění. Pokud je však vaše podnikání úspěšné a chcete expandovat, možná budete muset požádat o licenci.
  reklama

Část 2 ze 3: Budování vašeho podnikání

 1. Obrázek s názvem Přežít střední školu, krok 8

  1 Zamyslete se nad svými prodejními očekáváními. Udělejte si malou předpověď, kolik byste mohli prodat. Chcete mít nějakou představu o objemu produktu nebo množství služeb, které můžete ve skutečnosti prodat. Získáte tak lepší představu o tom, kolik produktu potřebujete mít na skladě a jak budete muset rozdělit další zdroje.
  • Pokud prodáváte produkt, ujistěte se, že máte po ruce dostatek na uspokojení denní nebo týdenní poptávky, aniž byste investovali příliš mnoho peněz do akcií, které byste v případě neúspěchu nemuseli prodat.
  • Nejprve byste měli být velmi opatrní, než budete znát trh a konkrétní poptávku po vašem produktu. Neinvestujte - můžete místo toho prodat těch 500 bonbónů, než je sníst.
  • Pokud nabízíte službu, jako je doučování nebo sekání trávníků, musíte zjistit maximální čas, který můžete svému podnikání věnovat. Určitě máte další povinnosti, takže se příliš nerozšiřujte.
  • Pokud si myslíte, že budete hned rezervováni, zvažte najetí někoho jiného, ​​s kým se o práci podělí.
 2. Obrázek s názvem Raise Money Online Krok 3

  2 Nastavte si cenové body. Nyní, když jste identifikovali svůj trh a trochu přemýšleli o tom, co budete prodávat, musíte se rozhodnout pro cenové body pro vaše zboží nebo služby. To je důležité, protože chcete být schopni skutečně prodat produkt nebo službu a přitom dosáhnout zisku.
  • Stanovte cenu svého produktu nebo služby konkurenceschopně s ostatními, kteří nabízejí stejný produkt nebo službu.
  • Pokud si myslíte, že je váš produkt nebo služba lepší, naceňte je o něco výše, ale ujistěte se, že můžete zákazníkům sdělit, proč je váš produkt nebo služba lepší než u konkurence.
  • Mějte na paměti náklady a zisk.
 3. Obrázek s názvem Rychle ušetřit peníze Krok 10

  3 Nakupujte své zásoby za nízké velkoobchodní ceny. Pokud jde o nákup produktu nebo produktů, které budete prodávat, musíte se ujistit, že platíte spíše velkoobchodní ceny než maloobchodní ceny. Budete prodávat v maloobchodě, takže nechcete za svůj produkt platit maloobchod. V opačném případě budete platit příliš mnoho a vaše potenciální zisky zmizí, než něco prodáte. Zvážit:
  • Sestavte seznam potenciálních prodejců pro produkt, který chcete koupit, a poté jim zavolejte, aby zjistili, kdo prodává levněji.
  • Cestování mimo vaše město za účelem nákupu vašich produktů za velkoobchodní ceny.
  • Objednávka vašich produktů u internetového velkoobchodu.
 4. Obrázek s názvem Sledování peněžní objednávky MoneyGram, krok 9

  4 Zjistěte načasování, kdy budete muset zakoupit produkty. Vaše „dodací lhůta“ - doba mezi potřebou a objednáním zboží a skutečným časem, kdy jej získáte - je velmi důležitá. Pokud dobře porozumíte své dodací lhůtě, budete mít v každém okamžiku vždy dostatek produktů k uspokojení poptávky.
 5. Obrázek s názvem Sledování peněžní objednávky MoneyGram, krok 14

  5 Připravte si službu. Pokud jste se rozhodli nabízet službu místo prodeje skutečného zboží, musíte si službu připravit, než uděláte něco jiného. K přípravě služby je třeba udělat řadu věcí. Zvážit:
  • Procvičte si nabídnutí své služby někomu. Pokud budete doučovat, doučte několikrát přítele, abyste si osvojili vychýlení ve vašem přístupu k doučování. Pokud budete svým rodičům vrstevníků nabízet služby venčení psů nebo péče o trávník, procvičte si tyto služby ještě předtím, než budete mít svého prvního zákazníka.
  • Ujistěte se, že jste si sedli a přemýšleli o všech otázkách, které by potenciální zákazníci mohli mít ohledně vaší služby. Nechcete, aby vám nikdo nemohl odpovědět na otázku potenciálního zákazníka.
  • Pokud nějaký máte, podívejte se na svůj web a vyzkoušejte, zda není zauzlený. Pokud děláte něco na webu, ujistěte se, že jste svůj web několikrát otestovali, než ho otevřete veřejnosti. Pozvěte všechny své přátele a rodinu na web jako testery. Je pravděpodobné, že najdou něco, o čem jste možná nepřemýšleli.
  reklama

Část 3 ze 3: Obchodování a jednání se zákazníky

 1. Obrázek s názvem Spřátelit se v nové škole Krok 1

  1 Reklama a získávání zákazníků. Nyní, když máte své produkty a služby nastavené a máte cenové body a vše, musíte se pustit do hledání zákazníků. Koneckonců, zákazníci budou dělat vaše podnikání. Bez nich je vaše podnikání neúspěch. Chcete -li najít zákazníky, můžete udělat několik věcí.
  • Vytiskněte si letáky a rozešlete je svým přátelům a vrstevníkům ve škole. Než to uděláte, ujistěte se, že je to v pořádku se školními úřady.
  • Vylepte plakáty nebo letáky na určené reklamní tabule ve škole nebo v kampusu. Školy a vysoké školy často určí určité oblasti pro zasílání reklam. Zveřejněte tam své letáky.
  • Propagujte své podnikání ústně. Řekněte všem o službě, kterou nabízíte, nebo o produktu, který prodáváte. Nakonec to mohou být vaši přátelé a lidé, které vídáte každý den, kdo tvoří vaši zákaznickou základnu. Spolehněte se na tyto lidi a požádejte je, aby řekli ostatním, které znají.
  • Propagujte své podnikání na sociálních sítích. K propagaci své firmy použijte sociální sítě, jako je Facebook, Twitter a Instagram. To vám pravděpodobně pomůže dostat se ke slovu nejrychleji, zvláště pokud máte přátele propagující vaše podnikání za vás.
 2. Obrázek s názvem Buďte v pohodě ve škole, krok 14

  2 Připravte si vzorky produktů, které můžete lidem ukázat. Kamkoli jdete, vezměte si sebou vzorky produktů nebo leták s vysvětlením vašich služeb a cen. Nikdy nevíte, kdy narazíte na někoho, koho vaše podnikání zajímá. Dokážete rychle a stručně ukázat a vysvětlit svůj produkt nebo službu. Dokážete také vysvětlit, proč by s vámi měli obchodovat, aniž by to vyznělo dotlačně nebo suverénně.
 3. Obrázek s názvem Ušetřete peníze jako dítě Krok 6

  3 V případě potřeby proveďte změnu. Je pravděpodobné, že vzhledem k povaze vašeho podnikání budete přijímat hotovost od svých zákazníků. V důsledku toho budete muset být schopni poskytnout změnu. To je důležité, protože pokud nebudete mít změnu, můžete přijít o podnikání nebo o peníze.
  • Jděte do banky a získejte spoustu centů, ubikací, desetníků a niklů.
  • Nechcete, aby vám byla vydána směnka ve výši 5 USD, a nikoli.
  • Abyste se vyhnuli problému se změnami, zkuste nacenit svůj produkt způsobem, který lidem usnadní placení. Vyhněte se prodeji bonbónu za 95 centů, když si můžete účtovat dolar. Neprodávejte něco za 4,35 $, když to můžete prodat za 4 $ nebo 4,50 $.
 4. Obrázek s názvem Ušetřete peníze jako dítě Krok 1

  4 Udržujte své peníze v bezpečí. Uchránit své peníze je také v bezpečí vás a vašeho živobytí. Musíte zajistit, aby vaše peníze byly vždy v bezpečí a aby lidé nevěděli, kolik peněz v daném okamžiku nosíte. Existuje řada věcí, které můžete udělat, abyste minimalizovali riziko, že vám tyran vezme peníze nebo vás někdo náhodně okradne:
  • Nikdy v daný den nenoste více peněz, než potřebujete.
  • Pokud jste měli lukrativní ráno, oběd nebo odpoledne, uložte přebytečné peníze někam do bezpečí, pokud můžete. Přinejmenším oddělte větší účty od menších a umístěte je někam jinam, než kam ukládáte své změny.
  • Nenechávejte své změny v peněžence nebo kabelce. Ujistěte se, že máte něco konkrétního, například peněžní pouzdro, které používáte k držení peněz, které budete pro své podnikání potřebovat.
  • Nemrhejte penězi a neříkejte svým přátelům nebo komukoli jinému, kolik vyděláte každý den. Čím méně lidí ví, tím lépe.
  • Pokud se vás někdo pokusí okrást, nebojujte s ním. Je lepší přijít o jeden den peněz než o cestu do nemocnice nebo na ošetřovnu.
 5. Obrázek s názvem Přežít střední školu Krok 1

  5 Nabídka dobrých zákaznických služeb. Abyste mohli opakovaně obchodovat, musíte nabídnout nejlepší možný zákaznický servis. Koneckonců, šťastný zákazník je dobrý zákazník. Nepokládejte své zákazníky pouze jako zdroje příjmů, ale jako členy vaší komunity a jako součást férové ​​výměny, do které se zapojujete.
  • U vadných produktů proveďte výpočet. Jak často očekáváte prodej něčeho, co je vám neznámé, rozbité nebo zkažené? V rámci běžného podnikání určitě narazíte na zákazníky, kteří za vámi přijdou s žádostí o vrácení peněz za něco, co „není v pořádku“.
  • Pokud to dává ekonomický smysl, nabídněte svým zákazníkům náhradu a vrácení peněz. Díky tomu budou nesmírně šťastní a je pravděpodobné, že se k vám zase vrátí.
  • Vždy se omluvte a nikdy neobviňujte zákazníka. Hádání nebo hrubý přístup ke svému zákazníkovi o vás přijde.
  • Přijměte zpětnou vazbu a požádejte o zpětnou vazbu. Bez ohledu na to, zda váš zákazník nabízí negativní nebo pozitivní zpětnou vazbu, měli byste ji přijmout a pokusit se ji internalizovat. Pokud máte stálé zákazníky, požádejte je o zpětnou vazbu, jak jim můžete lépe sloužit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak získám investory pro nové podnikání? Helena Ronisová
  Business Advisor Helena Ronis je spoluzakladatelkou a generální ředitelkou VoxSnap, platformy pro vytváření vzdělávacích hlasových a zvukových materiálů. Pracovala v produktovém a technologickém průmyslu více než 8 let a bakalářský titul získala na Sapir Academic College v Izraeli v roce 2010. Helena Ronisová Business Advisor Expert Answer Většina lidí hledá půjčky nebo úvěrové linky, i když to nemusí být pro vás možnost, pokud jste ve škole. Pokud můžete, obraťte se na členy rodiny, abyste zjistili, zda je vaše firma zaujala. Můžete také oslovit spolužáka s více penězi než vy, abyste zjistili, zda s vámi chce jít jako partner do obchodu.
 • Otázka Jaké věci bych mohl prodat na základní škole? Pokud je to povoleno, můžete prodávat sladkosti, samolepky, komiksy nebo hračky. Existuje mnoho dalších věcí, které byste mohli prodat. Promluvte si se svými přáteli a zjistěte, co je zajímá.
 • Otázka Kolik peněz můžete vydělat za jeden den? Záleží na tom, co prodáváte, komu to prodáváte a kolik času věnujete svému podnikání. Může se pohybovat od několika dolarů do mnohem více.
 • Otázka Co když rádi doučujete, ale nejste tak chytří jako všichni ostatní? Mladší děti byste mohli doučovat v předmětu, ve který si věříte.
 • Otázka Jak mohu vydělat peníze prodejem zdravého občerstvení ve své škole? Samuel Němec Můžete začít s nízkými cenami a říct lidem, proč by si měli koupit vaše zdravé občerstvení. Můžete také prodávat zdravé jídlo, které chutná a které lidem chutná.
 • Otázka Mohu prodat výkresy? Samuel Němec Ano. Stačí dělat nízké ceny a dělat vlastní objednávky, abyste mohli vydělat slušné peníze.
 • Otázka Jak vás nechytí učitelé nebo ředitel? Pokud je vaše firma proti školním pravidlům, měli byste najít jiný způsob, jak získat peníze.
 • Otázka Mohu při zakládání firmy ve škole prodávat kameny s googly? Jistě, pokud pro ně existuje trh.
 • Otázka Co mám dělat, když mě lidé šikanují pro peníze a já nevím, jak se bránit? Leo French Řekněte odpovědné dospělé osobě; pokud vám nevěří, domluvte si schůzku s ředitelem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Neodhalujte svým zákazníkům příliš mnoho o svém podnikání. Neprozrazujte, kde jste své položky koupili, kolik jste za ně zaplatili nebo jaký máte zisk.
 • Považujte to za vážný obchod. Mohli byste se naučit spoustu věcí, které se vám budou hodit, když si později v životě založíte skutečné podnikání.
 • Buďte připraveni na soutěž. Pokud někdo prodává stejné produkty jako vy za levnější cenu, snižte ceny, ale nikdy se nesnižujte pod své náklady.
 • Získejte partnera, který vám pomůže.
 • Pokud peníze, které vyděláváte, půjdou na charitu, zeptejte se učitele na otevření vaší firmy, je pravděpodobné, že vám umožní půjčit si stůl a postavit si vlastní stánek, stejně jako vám umožní inzerovat po škole.
 • Pokud je soupeř populárnější než vy a účtuje si tak málo peněz, že nemůžete soutěžit, zkuste na chvíli nový produkt, ale pokud je to možné, mějte zásoby.
 • Pochopte, že prvních pár dní nebude mnoho zákazníků. Možná o vaší firmě neslyšelo mnoho zájemců. Jen buďte trpěliví a doufejme, že vám vše vyjde.
 • Buďte laskaví a buďte první, kdo to nastaví.

reklama

Varování

 • Nejezte svůj inventář.
 • Sledujte své peníze pečlivě a nemíchejte je se svými osobními penězi.
 • Nedělejte to, aniž byste požádali o svolení rodiče a školu.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak napsat sportovní report. Sportovní zpráva řekne čtenáři, co se stalo ve hře nebo zápase, včetně nejdůležitějších událostí a čehokoli kontroverzního nebo průkopnického, k čemu mohlo dojít. Úlohou spisovatele je přinést ...David Ferrer možná nezískal mnoho titulů ve své kariéře, ale už si získal naše srdce několika svými letošními výkony!

Jak jíst koblihu. Kobliha je lahodná a sladká pochoutka ze smaženého těsta. Některé koblihy přicházejí v kruhu s otvorem uprostřed, ale jiné nemají díru a ve středu jsou vybaveny báječnou náplní. Existuje mnoho koblih ...Do zahájení US Open zbývá jen pár hodin, pojďme se podívat na některé temné koně na turnaji dvouhry žen.Zde je návod, jak můžete tento týden sledovat živý přenos ze soutěže mužů a žen v plážovém volejbale.

Jermell Charlo se v sobotu večer v San Antoniu ujal Briana Castana. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos z boje, pokud nemáte kabel.