Jak řezat kuřecí stehna

] Kuřecí stehna jsou kusy tmavého masa, které zůstanou křehké a šťavnaté, když je uvaříte. Zatímco můžete vařit kuřecí stehno s kostí dovnitř, jeho vyjmutí vám umožní kuře krájet mnohem snáze. Začněte krájet kolem stehenní kosti, abyste ji mohli vytáhnout z masa. Poté, co odstraníte kost, pokračujte v odřezávání nejedlých částí a porcování masa. Jakmile kuře nakrájíte, důkladně ho uvařte, aby dosáhlo teploty 74 ° C, aby nedošlo k otravě jídlem!

Metoda 1 ze 3: Deboning stehna

 1. Obrázek s názvem Řezaná kuřecí stehna Krok 1

  1 Syrové kuřecí stehno osušte papírovými ručníky. Vypusťte jakoukoli šťávu z obalu kuřete do popelnice nebo do dřezu. Zakryjte stehno papírovou utěrkou a vyvíjejte mírný a rovnoměrný tlak, aby se přebytečná tekutina vstřebala. Pokračujte v sušení kuřete, dokud se necítí kluzké.
  • Sušení stehna vám pomůže neklouzat, zatímco se ho pokoušíte podříznout.
  • Pokud se syrové kuře cítí lepkavé, má silný zápach nebo vypadá matně šedě, vyhoďte ho, protože se pokazilo.


 2. 2 Pokud je palička na stehno a stehno stále připevněna, prořízněte spoj mezi paličkou na stehno a stehnem. Použijte filetový nůž s dlouhou, úzkou čepelí, abyste mohli snadno krájet podél kostí, aniž byste poškodili maso. Umístěte kuře na prkénko kůží nahoru a ohněte paličku dozadu od stehna, dokud neuvidíte bílou čáru tuku v linii kloubu. Krájejte nožem přímo podél tlusté linie, abyste snadno oddělili stehno a paličku.
  • Kuřecí stehna, která se prodávají jako „čtvrtky“, mají paličky stále připevněné.
  • Pokud při řezání do masa narazíte na kost, přesuňte nůž a zkuste to znovu, dokud čistě neklouže skrz kloub.
  • Ujistěte se, že používáte a ostrý nůž protože si pravděpodobněji ublížíš tupou čepelí.
 3. 3 Krájejte nožem podél levé strany stehenní kosti. Otočte kuřecí stehno tak, aby kůže směřovala dolů, a najděte hrbolatý konec kosti vyčnívající z nejsilnější části masa. Položte špičku nože na levou stranu kosti a po délce dělejte pomalé, krátké kusy, abyste maso oddělili. Snažte se držet čepel co nejblíže kosti, abyste omylem nezanechali kousky masa.
  • Při řezání nevyvíjejte příliš velký tlak, jinak by vám čepel mohla vyklouznout z kosti a pořezat vás.
  • Pokud chcete upéct vykostěná kuřecí stehna, nemusíte kost vyjmout.
 4. 4 Zatlačte maso, abyste mohli krájet podél pravé strany kosti. Odložte nůž a rukama rozdělte řez, abyste viděli na pravou stranu kosti. Maso poklepejte, aby zůstalo na svém místě, než přiložíte špičku nože podél nepokosené strany kosti. Používejte krátké, pomalé tahy s čepelí šikmo ke kosti, abyste odstranili většinu masa. Krájejte, dokud se nedostanete na druhý konec kosti.
  • Když krájíte maso, pokračujte v jeho odtlačování od kosti, abyste ho pevně přitáhli, abyste mohli dělat nejčistší kusy.
 5. 5 Při krájení z masa vytáhněte kost nahoru a ven ze stehna. Svou nedominantní rukou zvedněte hrbolatý konec kosti z prkénka. Čepel nože položte na konec kosti podél nepokosené strany kosti. Zvedněte kost, abyste maso pevně stáhli, a seškrábáním čepele na délku dokončete odřezávání masa. Když dosáhnete konce kosti, odřízněte všechna místa, kde je stále připevněna k masu, abyste ji odstranili.
  • Nikdy nestříhejte směrem k prstům, protože byste se mohli snadno poranit, pokud by čepel uklouzla.
  • Uložte kosti, pokud chcete udělat a kuřecí vývar .

  Spropitné: Procvičte si vykostění více stehen současně, abyste získali více cviku. Všechna stehna, která nechcete vařit, zabalte do alobalu a uložte do mrazničky až na 9 měsíců.

  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Ořezávání a krájení masa

 1. 1 Pomocí nože odřízněte přebytečný tuk nebo chrupavku. Kuřecí stehno držte kůží dolů, aby bylo maso dobře vidět. Podívejte se na nějaké velké kusy bílého tuku nebo žluté chrupavky, které zbyly na mase, které nechcete jíst. Nečinnou rukou zatáhněte tuk nebo chrupavku, abyste mohli krájet maso co nejblíže k vašemu noži. Když skončíte, vyhoďte všechny zbytky.
  • Je v pořádku nechat část tuku na stehně, protože se vaří a udržuje kuře šťavnaté.
 2. 2 Pokud ji nechcete, odlepte prsty kůži. Otočte kuřecí stehno tak, aby kůže směřovala nahoru. Uchopte dominantní rukou okraj kůže a druhou rukou přidržte maso na prkénku. Vytáhněte kůži přímo nahoru a směrem od masa, aby se snadno oddělila. Pokud se kůže neodlepí, stáhněte ji co nejtěsněji a špičkou nože krájejte podél masa.
  • Kuřecí kůže je po uvaření křupavá, takže ji můžete nechat na stehně, pokud chcete. Odstraňte přebytek, který visí z masa, nožem.
 3. 3 Butterfly nejtlustší část stehna, pokud je na jedné straně tenčí. Otočte maso tak, aby strana, která měla kůži, směřovala dolů, a vyrovnejte ho, abyste viděli, jak je tlusté. Pokud je jedna strana masa silnější než druhá, nakrájejte silnou stranu pod úhlem 45 stupňů, aby čepel prošla polovinou masa. Po krájení stáhněte boky od sebe a znovu maso rozložte, abyste zjistili, zda má konzistentní tloušťku. V opačném případě krájejte maso hlouběji, dokud nezačne.
  • Kuřecí stehna nemusíte motýlit, pokud nechcete, ale pomůže to masu uvařit rovnoměrně.

  Variace: Položte stehno naplocho na kousek igelitu a přikryjte ho dalším kusem. Libujte kuře plochou stranou kladiva na maso, dokud nebude mít stejnou tloušťku.

 4. 4 Pokud chcete menší kousky, poraďte stehno na proužky nebo kostky. Udržujte maso naplocho na prkénku, aby bylo snazší ho rozdělit na stejné porce. Držte kuře na místě svou nedominantní rukou, když budete nožem pomalu a hladce krájet maso. Pokud je chcete nakrájet na proužky, zkuste je udělat asi 5,1 cm široké a 10 cm dlouhé. Pokud chcete maso nakrájet na menší kousky, zkuste vytvořit kostky 2,5 x 2,5 cm.
  • Kuřecí stehno můžete také uvařit celé, pokud ho nechcete krájet.
  • Nezapomeňte vyčistit nebo dezinfikovat všechny povrchy, na kterých bylo syrové kuře, abyste nerozšířili bakterie.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Vaření kuřecích stehen

 1. 1 Pokud chcete jednoduché jídlo, upečte v troubě kuřecí stehna. Přesuňte jeden z roštů do střední polohy a předehřejte troubu na 425 ° F (218 ° C). Kuřecí stehna ochutíme solí a pepřem, než je vložíme do vymazaného pekáčku. Vložte kuře do trouby asi na 20 minut, než pomocí teploměru na maso zkontrolujete, zda má vnitřní teplotu 74 ° C. Pokud ne, vložte jej zpět do trouby a zkontrolujte znovu za 5 minut. Vyndejte stehno z trouby a nechte 10 minut odpočinout, aby zůstalo šťavnaté.
  • Nejezte kuře, které má vnitřní teplotu pod 74 ° C, protože byste mohli riskovat otravu jídlem.
  • Jak dlouho pečení kuřecích stehen závisí na tloušťce masa. Vždy kontrolujte teplotu, než abyste se spoléhali na nastavené časy.
  • Snaž se marinování kuře v omáčce, než ho upečete, pokud chcete, aby mělo větší chuť.
 2. 2 Kuřecí stehna opečte na rozpálené pánvi, aby byla šťavnatá. Než kuře uvaříte, okořeňte ho kuřecím masem a solí. Pánev se 2 lžičkami (9,9 ml) olivového oleje rozpalte na sporáku, dokud nezačne kouřit. Kuřecí stehno položte doprostřed pánve a nechte 5 minut vařit, aby bylo křupavé. Obraťte kuře a snižte jej na střední teplotu, dokud nebude mít vnitřní teplotu 165 ° F (74 ° C).
  • Pokud necháte kůži na stehně, vložte ji do pánve kůží dolů, aby mohla být křupavá.
  • Pokud chcete jinou chuť, zkuste použít různé koření a koření. Vyzkoušejte například kajenský pepř nebo papriku, abyste přidali nějaké koření, nebo použijte oregano a bazalku, pokud chcete něco bylinnějšího.
 3. 3 Gril kuřecí stehno pro klasickou grilovací příchuť. Spusťte gril a nechte jej dosáhnout středně vysokého tepla. Než na něj položíte kuře, potřete rošty olivovým olejem, jinak se stehno může k roštům přilepit. Položte stehno na gril a nechte jej asi 5 minut samotné. Otočte stehno na druhou stranu a nechte jej vařit dalších 5 minut, než zkontrolujete teplotu.
  • Pokud chcete připravit šťavnatá kuřecí stehna, použijte barbecue omáčku jako marinádu.
  • Během vaření udržujte gril zakrytý, aby se rychleji zahřál.
 4. 4 Smažte kuřecí nudličky na oleji, pokud chcete, aby byly křupavé a snadno se konzumovaly. Po rozkrojení kuřecího stehna na proužky 2 palce × 4 palce (5,1 cm × 10,2 cm) je marinujte v podmáslí po dobu až 24 hodin, aby byly šťavnaté. Přebytečné podmáslí setřeme, než je obalíme v mouce ochucené solí a pepřem. Před pokládáním 4–5 proužků najednou zahřejte hrnec rostlinného oleje na 177 ° C. Nechte je vařit asi 7 minut, nebo dokud nebudou mít vnitřní teplotu 165 ° F (74 ° C).
  • Kuřecí nudličky podávejte s omáčkami, jako je medová hořčice, barbecue omáčka nebo rančový dresink, pro další chuť.

  Spropitné: Pokud vyrábíte více dávek kuřecích proužků, uchovávejte ty, které jste již uvařili, na plechu v troubě na 250 ° F (121 ° C).

 5. Obrázek s názvem Řezaná kuřecí stehna Krok 14

  5 Špízové ​​kostky kuřete a zeleniny, pokud chcete dělat kebab . Kuřecí stehna nakrájejte na kousky 2,5 cm × 2,5 cm, aby dobře pasovaly na kebab. Středem kousku kuřecího stehna protlačte dřevěnou špejli a zasuňte je dolů. Střídejte kousky kuřete a podobně velké zeleniny, jako jsou kousky cibule, pepře nebo hub. Kebab položte na gril na vysokou teplotu a vařte ho asi 3 minuty, než ho obrátíte. Vařte druhou stranu další 2–3 minuty nebo dokud kuře nedosáhne 74 ° C.
  • Chcete -li kuře a zeleninu během vaření potřít omáčkou nebo marinádou, pokud chcete naplnit chutě.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nejezte kuře, pokud jej nevaříte na vnitřní teplotu 74 ° C (165 ° F), jinak riskujete otravu jídlem.
 • Povrch, který přijde do styku se syrovým kuřetem, očistěte mýdlovou vodou nebo dezinfekčním prostředkem, abyste nerozšířili škodlivé bakterie.
 • Dávejte si pozor, abyste si při používání nože neřezali prsty. Vždy je držte mimo dosah čepele,
reklama

Věci, které budete potřebovat

Deboning stehna

 • Filetový nůž
 • Prkénko
 • Papírové ručníky

Ořezávání masa

 • Filetový nůž
 • Prkénko

Populární Problémy

Jak nahrát video na Twitch. Tento wikiHow vás naučí, jak nahrát video z počítače do účtu Twitch a publikovat jej na svém kanálu. Vaše nahraná videa budou k dispozici na kartě Videa vašeho kanálu. Video...

Oprah Winfrey vyzpovídá žalobce Michaela Jacksona, kteří jsou uvedeni v kontroverzním dokumentu 'Leaving Neverland'. Zde je návod, jak to sledovat online.

Emo

Emo je o vyjádření sebe sama pomocí hudby jako průvodce. Je to spontánní, aktivní a expresivní způsob tance. Nemůžeš to udělat špatně. Nechte energii proudit vaším tělem a vyjadřujte se navenek. Vaše pohyby, ...

Jak napsat soucit Děkuji. Nalezení slov k vyjádření vděku během období zkoušek, zejména úmrtí, může být velmi obtížné. Chcete-li napsat poděkování za soucit, postupujte podle těchto pokynů. === Napište vlastní Děkuji ===

Jak pomoci někomu se spánkovou apnoe. Pokud žijete s osobou, která má spánkovou apnoe, může to být znepokojující, zvláště pokud je slyšíte, jak při spánku lapají po dechu. S tímto stavem člověk na krátkou dobu přestane dýchat ...

Když přijde čas na výběr chodítka nebo rolátoru, budete mít z čeho vybírat. Chodítka a kolečkové brusle slouží nejen různým účelům, ale jsou vybaveny řadou funkcí. Výsledkem je, že definitivní ...