US Open 2021: Plánovaná cesta Naomi Osaky do finále

Naomi Osaka byla šampionkou na US Open 2020, kde ve finále porazila Victorii AzarenkovouOd vítězství na Australian Open až po bojkot tiskových konferencí na Roland Garros a následné zapálení ohně na olympijských hrách v Tokiu má Naomi Osaka za sebou opravdu bohatý rok.

23letá dívka zaznamenala extrémní maxima a minima v sezóně, ve které se dostala na titulky na hřišti i mimo něj.Pozornost Japonky bude prozatím věnována pouze US Open, kde doufá, že senzačním způsobem obhájí titul, který získala loni.

Osaka přistála v poměrně ošemetné části losování. Zde se podíváme na její potenciální cestu k titulu US Open 2021.

Soupeř 1. kola Naomi Osaka - Marie Bouzková

Naomi Osaka se v otvíráku turnaje postaví na světovou č. 86 Marie Bouzkovou. Češka se potýkala s přípravou na US Open, když nedokázala vyhrát zápas v hlavním tahu svých posledních šesti akcí.Bouzkova a Osaka se již jednou setkali na turné, v prvním kole Australian Open 2020. Osaka vyhrála 6: 2, 6: 4.

Japonka je po dlouhé odmlce stále rezavá, ale Bouzkovou by měla zvládnout bez přílišného úsilí.

Pravděpodobný soupeř 2. kola Naomi Osaka - Alycia Parks

Osaka by neměla mít příliš mnoho potíží ve druhém kole, kde by mohla narazit na světovou jedničku 246 Alycia Parks. Parksová zahájí kampaň proti kvalifikaci, protože vypadá, že vyhraje svůj první zápas v hlavním tahu grandslamu.Dvacetiletý Američan, který prohrál v kvalifikačních kolech v Cincinnati, nikdy předtím Osaku nehrál. I když třetí semeno možná o Parksově hře moc nevědělo, měla by být stále schopná ji bez větších obtíží překonat.

Pravděpodobný soupeř 3. kola Naomi Osaka - Julia Putintseva

Toto bude pravděpodobně první velká zkouška turnaje v Ósace. Nejen, že je Julia Putintseva na 33. místě na světě, ale také se může pochlubit pozitivním vzájemným rekordem proti Osace. Duo se na turné předtím setkalo čtyřikrát, přičemž kazašský vyhrál třikrát.

Osaka si však v posledním střetnutí ve čtvrtfinále Japan Open v roce 2019 vedl nejlépe. Jejich vzájemný souboj na tvrdých kurtech je nerozhodný 1: 1. Putintseva, která se minulý měsíc přihlásila k titulu na maďarském Open, jako taková si své šance představí, pokud bude čelit Osace.

Pravděpodobný soupeř 4. kola Naomi Osaka - Angelique Kerber / Coco Gauff / Madison Keys

Cesta bude pro Osaku jen tvrdší. Japonci by mohli ve čtvrtém kole narazit na šampionku z roku 2016 Angelique Kerberovou nebo finalistku 2017 Madison Keysovou. Dospívající senzace Coco Gauff také číhá v této části losování a je potenciálním soupeřem posledních 16 let pro Osaka.

Osaka bude znepokojovat fakt, že má negativní výsledky jak proti Kerberové, tak proti Keys: 1-4, respektive 1-3. Gauff také v minulosti porazil Osaka na tvrdém hřišti.

Pravděpodobný čtvrtfinálový soupeř Naomi Osaka - Elina Svitolina / Simona Halepová

Pátá nasazená Elina Svitolina nebo dvojnásobná vítězka Slamu Simona Halepová bude ve čtvrtfinále pravděpodobně soupeřkou Ósaky.

Ukrajinka je v současné době uprostřed působivé kampaně v Chicagu, kde se dostala do semifinále jako nejlepší nasazená. Osaka a Svitolina rozdělili svých předchozích šest setkání.

Pokud jde o Halepovou, která se letos na Australian Open dostala do osmičky, mohla by mít nad Osakou mentální náskok. Dosud vyhrála čtyři z jejich pěti zápasů, poslední z nich se hrál v roce 2018.

Pravděpodobný semifinálový soupeř Naomi Osaka - Aryna Sabalenka

Na Osaka čeká v semifinále druhá nasazená Aryna Sabalenka, která je jednou z nejoblíbenějších, které si mohou odnést trofej US Open. Sabalenka byla vyřazena ve druhém kole v Cincinnati, ale její silná strokeplay a forma v roce 2021 z ní dělaly hrozbu pro všechny hráče při losování.

Osaka hrála Sabalenku zatím jen jednou v kariéře, shodou okolností na US Open. Dvojice se setkala v osmifinále v roce 2018, kde Osaka vytáhl vítězství 6-3, 2-6, 6-4.

Pravděpodobný soupeř Naomi Osaka ve finále - Ashleigh Barty

Western & Southern Open - 8. den

Ashleigh Bartyová, nejkonzistentnější hráčka letošního roku, bude chtít zakončit grandslamovou sezónu trofejí ve Flushing Meadows. Světová jednička nikdy neprošla čtvrtým kolem na US Open, ale tentokrát bude mít zrak na nepolapitelnou trofej.

Osaka a Barty se zatím na turné potkali čtyřikrát a jejich vzájemný zápas je nerozhodný 2: 2. Australanka je v lepší formě, ale co bude fungovat ve prospěch Osaky, je fakt, že po dosavadním překročení čtvrtého kola na grandslamu nikdy neprohrála.

Pokud se ti dva ve finále setkají, může to být zápas pro věky.

Populární Problémy

Andy Murray a jeho manželka Kim Sears mají zbrusu nový přírůstek do své rodiny - své čtvrté dítě. V důsledku toho se Murray rozhodl odstoupit z příštího týdne Dubaj Duty Free Tennis Championships.

Kompletní průvodce sledováním online přenosů Texas Rangers bez kabelového předplatného v roce 2017.

Sascha Bajin dříve pracoval se Serenou Williamsovou a nyní věří, že Naomi Osaka, jeho současný chráněnec, by se mohl stát skvělým hráčem všech dob.

Jak uspořádat skvělou párty. Večírek je skvělý způsob, jak strávit čas s přáteli a oslavit zvláštní příležitosti. Pokud chcete pro sebe a své hosty ten nejlepší čas, naplánování večírku předem a zajištění nezbytných věcí zajistí ...