Jak řezat ocel

Ocel se dodává v mnoha různých formách a tloušťkách. Tloušťka oceli se označuje jako „rozchod“. Čím menší je počet měřidel, tím je ocel tlustší. Tenká ocel, jakoplech, lze řezat širokou škálou nástrojů. Silnější ocel - jako trubky, trubky a desky - může vyžadovat použití motorových pil a hořáků. Pily a hořáky lze také použít na tenkou ocel, ale jsou nepraktické, pokud nebudete řezat velký objem nebo nebudete muset řezat ocel často. Nejlepších výsledků dosáhnete, když před řezáním setřete nečistoty z povrchu. Proveďte svá měření a označte na oceli čáry řezu, které použijete jako vodítko.Metoda 1 ze 3: Řezání tenkostěnné oceli a plechu

 1. 1 Pomocí směsných nůžek provádějte malé řezy v tenkostěnné oceli. Sloučené nůžky se někdy označují jako „letecké nůžky“ nebo „cínové nůžky“. Tyto nůžkové nástroje vám umožní proříznout tenkou ocel-24 nebo tenčí-stejným způsobem, jako byste řezali papír běžnými nůžkami. Nůžky jsou dobrou volbou, pokud potřebujete provádět rychlé a krátké řezy na velmi tenké oceli. Existují tři druhy složených odstřelovačů s barevně odlišenými držadly, které je snadno rozeznají.
  • Rovné nůžky mají žluté rukojeti a umožňují stříhat rovné čáry.
  • Left-cut snips mají červené rukojeti a umožňují řezat křivky proti směru hodinových ručiček.
  • Pravořezané nůžky mají zelené rukojeti a umožňují řezat křivky ve směru hodinových ručiček.
 2. 2 Vyberte si nibbler pro delší řezy do tenkostěnné oceli. Složené odstřižky fungují skvěle na krátké řezy, ale delší řezy nejlépe zvládne okusovač. Nibblers jsou ruční nástroje. Jsou relativně levné a dělají čisté, vysokorychlostní řezy s minimálním zkreslením a velmi malým hlukem. Při řezání také nevytvářejí jiskry. Tloušťky se liší od značky k značce, ale obecně může nibbler řezat ocel až do průměru 14.
  • Na trhu jsou ručně ovládané, vrtací, elektrické a pneumatické verze.
  • Pokaždé, když nibbler provede řez, vyrazí malý kousek plechu. Než skončíte, budete mít po celé podlaze rozházené mnoho malých ocelových kousků ve tvaru půlměsíce.
  • Rozhodně je vyčistěte co nejdříve - v opačném případě se mohou ostré hrany zapíchnout do podrážky obuvi a způsobit zranění.
 3. 3 Pro hrubé řezy použijte úhlovou brusku vybavenou kovovým řezacím kotoučem. Úhlová bruska je cenově dostupný ruční ruční nástroj, který zvládne mnoho různých úkolů broušení a řezání. Může být vybaven řadou různých nožů, díky čemuž je velmi univerzální. Čepel, kterou musíte použít k řezání oceli, se nazývá kovová čepel. S řeznou čepelí můžete provádět rychlé řezy, ale nevýhodou je, že budou poměrně drsné. S tímto nástrojem je obtížné dosáhnout dokonalé přesnosti.
  • Při práci s tímto nástrojem noste ochranu obličeje, ochranu sluchu (je to velmi hlasité) a silné pracovní rukavice. Jiskry budou létat, když se čepel dotkne kovu, takže se ujistěte, že v blízkosti není nic hořlavého.
  • Ujistěte se, že jste si pozorně přečetli návod k použití a používáte pro řezání oceli správný kotouč.
 4. 4 Na jednoduché, mělké řezy použijte pilu. Pila na kov může řezat plech, ale její tvar omezuje typy řezů, které může provádět. Řezy mohou být také trochu drsné, s pilou nebudete moci příliš manévrovat a její čepel nemůže řezat příliš hluboko. Pila je však skvělý nástroj, který můžete mít při ruce při jednoduchých úkolech řezání oceli.
  • Udržujte jeho čepel v dobrém stavu tak, že ji po každém použití otřete voskem.
  • Chcete -li dosáhnout čistšího řezu, zkuste použít pás maskovací pásky na spodní a horní část plechu. Zabráníte tím poškrábání.
 5. 5 Pomocí stolních nůžek můžete snadno řezat většinu měřidel plechu. Stolní nůžky se dodávají ve dvou obecných typech: rovné a bezhrdlové. Přímé nůžky provádějí řezy, které jsou přímými liniemi. Průhledy bez krku mohou řezat vnitřní křivky a další komplikované tvary, kromě vnějších křivek a přímých čar. Vypadají a fungují podobně jako kancelářské řezačky papíru. Páka opatřená čepelí je stažena dolů nad místo, které chcete řezat.
  • Chcete -li pracovat, označte čáru řezu na kusu plechu. Umístěte kov pod čepel a zarovnejte čepel s linií řezu.
  • Rukou pomalu stáhněte rukojeť dolů a rozřízněte kov.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Řezání silnější oceli pomocí motorových pil

 1. 1 Pro přesné hranaté řezy použijte brusnou pilku. Kotoučová pila je účinná a odolná kotoučová pila. Je podepřen kovovou základnou a upevněn na otočném rameni, což velmi usnadňuje používání. Řezací pila zvládne spoustu různých úkolů při řezání oceli a dokáže provádět přesné hranaté řezy. Je to cenově dostupný nástroj, který je v prostředí domácího obchodu realističtější než horizontální pila nebo studená pila. Nemůže však provádět tak přesné řezy jako oba tyto nástroje.
  • Kotoučové pily jsou vysoce výkonné. Během řezu vzniká velké množství tepla, což činí ocel extrémně horkou. S čerstvě řezanou ocelí zacházejte opatrně.
  • Spolu s těžkými rukavicemi a ochranou očí musíte při práci s elektrickými pilami používat také ochranu sluchu. Jsou velmi hlasití a mohou poškodit sluch.
 2. 2 Použijte horizontální pásovou pilu. Pásové pily jsou poměrně ekonomické a mohou řezat silnější ocel s větší přesností než brusná kotoučová pila. Jejich použití je velmi snadné - stačí jen vložit kov do pily a ostří se postará o zbytek. Ujistěte se, že ve své pásové pile používáte kotouče na řezání kovů (uhlíková ocel nebo bimetal). Existují tři hlavní vzory zubů čepele - raker, wave a straight. Pro řezání oceli silnější než plech použijte vzor rakeru. U tenčí oceli použijte vzor vlnového zubu.
  • Čepele se snadno otupí a je třeba je vyměnit, aby byla zajištěna správná přesnost.
  • Pásové pily řežou pomalu a možná budete muset po řezání zbrousit drobné hrubé hrany.
  • Pásové pily mají vyšší kapacitu než studené pily, ale neřezají tak přesně.
 3. 3 Provádějte vysoce přesné řezy studenou pilou. Studená pila je velmi drahé vybavení a obecně není realistickou volbou pro domácí obchod, pokud jej neplánujete často používat. Studené pily provádějí čisté řezy, které jsou přesnější, než jaké dokáže pásová pila, ale kapacita studené pily je menší. Pokud se snažíte vybírat mezi těmito dvěma, rozhodněte se podle toho, kolik oceli musíte řezat a jak přesně ji musíte řezat.
  • Studená pila je kruhová a její čepel má spoustu zubů. Samotná čepel se otáčí velmi pomalu, ale řez je proveden rychle.
  • K studené pile se používá chladicí kapalina, aby se zabránilo zahřívání oceli. Po provedení řezu by měla být chladicí kapalina z oceli okamžitě setřena.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí pochodní

 1. 1 Při používání hořáku proveďte příslušná bezpečnostní opatření. Pochodně vydávají intenzivní teplo a světlo. Když je použijete k proříznutí oceli, vrhají také jiskry, což z nich činí nebezpečí požáru. Je nutné, abyste nosili rukavice a stínovanou ochranu očí v rozmezí odstínů #7 až #9. Noste ochranný plášť používaný svářeči. Nenoste kalhoty z přírodních vláken a ujistěte se, že nemají manžety (jiskry se mohou zachytit v manžetách).
  • Pracujte v dobře větrané místnosti a v případě potřeby noste respirátor.
  • Ujistěte se, že v bezprostřední blízkosti není nic hořlavého, protože jiskry by mohly materiál zapálit.
 2. 2 Na kov, který je 0,25 palce a tenčí, použijte plazmový hořák. Plazmový hořák je relativně levný, vysoce výkonný nástroj, který prořezává ocel pomocí procesu tepelného řezání. Je ideální pro kov, který je 0,25 palce a tenčí. Tyto pochodně nezdeformují tenký kov, zatímco kyslíko-palivový hořák ano. Plazmové hořáky dělají velmi čisté řezy a jsou extrémně účinné.
  • Plazmový hořák může proříznout jakýkoli vodivý materiál, nejen ocel. Kyslíkovo-palivový hořák je schopen řezat pouze ocel.
 3. 3 K řezání silných ocelových desek použijte oxyacetylenový hořák. Oxypalivové hořáky prořezávají mnohem silnější materiály než plazma. K řezání oceli o tloušťce větší než 1 palec (2,5 cm) použijte kyslíkové palivo. Kyslíkové palivo dokáže proříznout až 120 cm oceli. Ocelové desky však mají obvykle tloušťku 12 palců (30,5 cm) nebo méně. Oxypalivové hořáky provádějí řezy s hladkým, hranatým povrchem.
  • Okolo oleje nebo tuku nepoužívejte kyslíko-palivové hořáky. Vysokotlaké kyslíkové nádrže s nimi mohou prudce reagovat.
  • Acetylen je také nebezpečný plyn pro práci. Je nestabilní nad 15 psi, proto se snažte během používání udržovat kolem 5 psi. Tyto nádrže vždy skladujte ve svislé poloze.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Může pila proříznout Trumpovu navrhovanou novou zeď? Pilou lze proříznout ocelovou břidlici, což Trump u nové zdi propagoval.
 • Otázka Mám ocelovou policovou jednotku a potřebuji odříznout nohy kvůli rzi. Lze to udělat? Pokud ano, jak? Ano, dá se to zvládnout. Ocelové nohy na policové jednotce budou vyžadovat použití nějakého druhu pily nebo hořáku k prořezání tloušťky.
 • Otázka Mohl bych pilou řezat odizolovaný šroub? Můžete, ale pokud je to tvrzená ocel, trvalo by to dlouho. Raději byste použili kotoučovou brusku.
 • Otázka Co mohu použít k prořezání tyčí cvičebního pera pro kočky? Užitečná je úhlová bruska, protože je malá a šikovná. Musíte jen najít správný disk, abyste mohli klec odříznout.
 • Otázka Jak poznám, co mám použít k řezání oceli? Jak poznám, který typ oceli je který? Pomocí testu pilníkem, magnetem a jiskrou určete typ a obsah uhlíku v oceli. Magnetický test určí, zda je to nerezová ocel, protože nerez nebude magnetický (nebo velmi slabý). Test pilníkem lze použít ke stanovení tvrdosti, která určí, zda je materiál nástrojová ocel nebo měkká ocel.
 • Otázka Ztratil jsem klíče od svého malého domácího trezoru. Pokusil jsem se provrtat zámek, ale bit se odlomil. Co můžu dělat? Můžete zkusit vyvrtat pojistnou zátku karbidovým nebo diamantovým vrtákem, nebo můžete zkusit použít acetylenový hořák.
 • Otázka Jak mohu doma odříznout kovový rám postele? Je to možné? Lze jej řezat kyslíkovým acetylenovým hořákem nebo plazmovým hořákem. Vysoce kvalitní pila to zvládne, ale musíte být velmi opatrní.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu řezat plech z měkké oceli 3 mm pomocí drátové pily?
 • Jaký je nejlepší způsob řezání kovu při výrobě nožů?
 • Chtěl bych pořezat tváře ve starých plynových plechovkách. Jak bych to měl udělat?
 • Který způsob řezání zajistí hladké složité řezy při řezání nerezové oceli? Mám použít čepele nebo pochodeň?
 • Jak mám řezat ocel, když nemám správné nástroje?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak roztočit bowlingovou kouli. Ať už jste doma sledovali profesionální bowlingovou akci nebo jste příležitostní nadšenci, kteří věnovali pozornost uličce, pravděpodobně jste si všimli, že nejúspěšnější nadhazovači vědí, jak důsledně ...

Pokud jste v čínském kung -fu nebo v jiných bojových uměních úplní nováčci, nebo teprve začínáte s protahováním a flexibilitou a chtěli byste být flexibilnější, toto je článek pro vás. Pokud se chcete naučit tradiční čínskou Shaolin Kung Fu, mít ...Domácí oblíbená Madison Keys se v úvodním kole US Open 2020 postaví specialistce na čtyřhru Timea Babos. Keys vede proti sobě u obou hráčů s náskokem 3: 1.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Spurs vs Clippers online bez kabelu, ať už jste v San Antoniu, Los Angeles nebo mimo trh.

Jak natáhnout triceps. Protahování tricepsů je skvělý způsob, jak zlepšit flexibilitu a rozsah pohybu horní části těla. Ať už si potřebujete odpočinout v práci nebo jste právě skončili s tvrdým tenisovým cvičením, věnujte si pár minut rychlé ...