Jak se bránit útokům zbraní pomocí bojových umění

Naštěstí se nikdy nedostanete do situace, kdy se budete muset bránit ozbrojenému útočníkovi. Svět může být bohužel tak trochu nepředvídatelný. Mějte na paměti, že je vždy lepší běžet, pokud se můžete dostat pryč. Pokud nemůžete běžet a útočník klade požadavky, je lepší vyhovět. Pokud na vás někdo aktivně skočí nebo vás napadne, vraťte se. Pamatujte, že nikdy nemá cenu riskovat život, pokud útočník požaduje peníze. Osobní věci lze vyměnit a váš život je vždy cennější než cokoli, co máte v peněžence.

bekhendový smeč

Metoda 1 ze 3: Odzbrojení ozbrojence

 1. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 1

  1 Počkejte na otvor, kde se na vás střelec nedívá. Pokud se rozhodnete zaútočit na střelce, počkejte na příležitost, kde vám zbraň drží. Pokud můžete, počkejte, až se střelec odvrátí, nebo se něčím vyrušte. Útočte pouze tehdy, pokud jste v dosahu 1,5–3,0 m od útočníka. Pokud se dívají a míří na vás, neprovádějte žádné náhlé pohyby.
  • Čím blíže jste, tím lépe. Pokud se dívají jinam, možná dokážete vystoupit o 1-2 velké kroky, než dostanou příležitost otočit se a stisknout spoušť.


  Varování: Boj by měl být vaší poslední možností. Vždy je lepší řídit se pokyny střelce a nechat je v klidu, pokud máte pocit, že chtějí jen vaše peníze.

 2. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 2

  2 Sejděte z cesty a sklouzněte na stranu svého protivníka. Jakmile se připravíte zasáhnout ozbrojeného střelce, uhněte z hlavně a sklouzněte na vnější stranu zbraně. Jinými slovy, pokud ji drží pravou rukou, sklopte se a sklouzněte 1–2 stopy (0,30–0,61 m) na pravou stranu útočníka.
  • Pokud se pohnete směrem k hrudi útočníka, mohou se stát dvě věci. Za prvé, váš útočník vás bude moci snáze sledovat a může na vás jen ukázat a vystřelit. Za druhé, mohou vás zasáhnout volnou rukou, zatímco jdete pro zbraň. Pokud se některá z těchto věcí stane, jste ve vážném nebezpečí.
 3. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 3

  3 Udeřte střelce do zápěstí, abyste je rychle odzbrojili. Buď štípněte soupeři zápěstí dominantní rukou, nebo mu udeřte zápěstí zvenčí. Existuje velká šance, že zbraň vyletí přímo z ruky střelce. Pokud ano, a jsou tu další lidé, zavolejte, aby popadli zbraň a potýkali se s útočníkem. Jinak se ponořte do zbraně, pokud můžete, abyste převzali kontrolu nad situací.
  • Pokud zraníte útočníka nebo spadnou, když to uděláte, neobtěžujte se zbraní. Soustřeďte se jen na jejich omezení.
 4. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 4

  4 Volnou rukou uchopte ozbrojené zápěstí, pokud se drží zbraně. Pokud udeříte zápěstí a oni se drží zbraně, mohou se k vám otočit a vystřelit. Aby se to nestalo, okamžitě je uchopte za zápěstí volnou rukou. Poté zvedněte druhou ruku nahoru a zpevněte úchop oběma rukama. Držte to tak tvrdě, jak to jen jde, abyste si udrželi kontrolu.
  • Při tom zůstaňte na straně útočníka. Pokud jste uvnitř, mohli by vás opakovaně bít volnou rukou, takže ztratíte kontrolu nad jejich zápěstím.
 5. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 5

  5 Vytáhněte ozbrojené zápěstí pryč z volné paže útočníka. Jakmile získáte kontrolu nad jejich zápěstím, strhněte ho dolů a pryč od volné paže útočníka. Táhněte jejich zápěstí dolů k zemi a krouživým pohybem ho od nich stáhněte. To je může vyvést z rovnováhy a zabránit jim získat kontrolu.
  • Pokud jste nižší, stáhněte jim paži pod pas, pokud můžete.
  • Důvodem stažení je to, že pro lidské tělo je snazší něco držet, než proti něčemu tlačit. Váš útočník nebude moci zvednout zbraň zpět.
 6. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 6

  6 Otočte jejich paží a vytáhněte pistoli z jejich ruky. Jakmile budete mít zápěstí držené dolů a pryč od útočníka, otočte mu paži směrem k zádům. Naštěstí to roztrhne šlachu nebo vaz a oni okamžitě upustí zbraň. V opačném případě vám usnadní zvednutí zápěstí a uchopení zbraně nedominantní rukou, než ji odejmete.
  • Jakmile budete mít zbraň, zazálohujte a zvedněte ji, abyste se ochránili. Nestřílejte, pokud na vás neskočí. Držte je tam, kde jsou, a zavolejte policii.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Neutralizace útočníka s nožem

 1. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 7

  1 Pokuste se odzbrojit útočníka s nožem až jako poslední možnost. Ve skutečnosti je mnohem těžší odzbrojit nůž než zbraň. Důvodem je, že je relativně snazší držet zbraň namířenou od vás, zatímco nůž se stává nebezpečnějším, čím blíže jste. Pokud je to možné, běžte. Pokud to není možné, zálohujte co nejvíce a pokuste se útočníkovi uniknout. Skutečně byste se měli pokusit odzbrojit útočníka ovládajícího nože, pouze pokud nemáte jinou možnost, jak se bránit.

  Spropitné: Tento proces je zaměřen na útočníka s nožem, ale stejný postup platí v podstatě pro jakoukoli zbraň na blízko. To může fungovat s páčidlem, pálkou nebo jiným tupým předmětem.

  live stream Steelers vs Rams
 2. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 8

  2 Pokud je to možné, srazte nůž úderem do zápěstí z obou stran. Pokud váš útočník jednou rukou drží nůž, existuje jeden pohyb, který může fungovat tak, aby je okamžitě odzbrojil. S oběma otevřenými dlaněmi udeřte soupeřovo zápěstí z obou stran. Silnou rukou udeřte do jejich paže těsně pod kosti zápěstí. Současně udeřte rukou do zadní části jejich nože. Nůž jim může vyletět přímo z ruky.
  • Pokud to uděláte správně, přitlačíte jejich dlaň dovnitř a přitom budete tvrdě tlačit na předloktí. V nejlepším případě jim zlomíte zápěstí. V nejhorším případě jim nůž vyrazíte z ruky.
  • Toto je starý taekwondový trik na odzbrojení útočníka ovládajícího zbraň.
  • Musíte to udělat velmi rychle a musíte být přesní, aby to fungovalo. Pokud je to možné, udělejte to, zatímco se dívají jinam, aby je zaskočili.
 3. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 9

  3 Alternativně uchopte útočníkovu ozbrojenou ruku a ovládněte jeho zápěstí. Pokud nemůžete útočníkovi vyrazit nůž z ruky, rychle ho uchopte za zápěstí oběma rukama. Uchopte ho tak tvrdě, jak jen můžete, a buď ho stáhněte dolů nebo pryč od útočníka. Na směru nezáleží tolik, pokud je vyvedete z rovnováhy a ovládnete jejich zápěstí.
  • Na rozdíl od zbraně, která je nebezpečná pouze tehdy, když na vás míří, je nůž nebezpečný v podstatě v jakémkoli úhlu. Proto je lepší vytáhnout zápěstí jakýmkoli směrem, který s největší pravděpodobností vyvede útočníka z rovnováhy.
 4. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 10

  4 Otočte útočníkovou paží od nich tak silně, jak jen můžete. Jakmile odtáhnete zápěstí od útočníka, použijte veškerou svou váhu a roztrhněte mu ruku kruhovým pohybem. Pokud máte jejich pravou paži, otočte ji proti směru hodinových ručiček. Pokud máte levou paži, otočte ji ve směru hodinových ručiček. V ideálním případě jim to zlomí zápěstí nebo loket. Ve většině případů to přinejmenším způsobí, že upustí nůž.
  • Pokud upustí nůž a vy budete mít kam utéct, teď je nejvyšší čas to udělat. V opačném případě odkopněte nůž a podmaňte si útočníka.
 5. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 11

  5 Vraťte se zpět a zkuste to znovu, pokud nemůžete ovládat jejich zápěstí. Pokud v kterémkoli okamžiku ztratíte kontrolu nad jejich zápěstím, skočte zpět, abyste se dostali mimo dosah nože. Buď se pokuste nůž znovu vyrazit, nebo se pokuste uchopit zápěstí z větší vzdálenosti. Dokud jste blízko soupeři a nemáte kontrolu nad jeho zápěstím, hrozí vám vážné nebezpečí bodnutí. reklama

Metoda 3 ze 3: Posouzení rizika

 1. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 12

  1 Zůstaňte tak klidní, jak je to jen možné, abyste ovládli své emoce. Panika je zde nepřítelem. Pokud má někdo zbraň a vy panikaříte, můžete udělat chybu. Podobně, pokud jste viditelně zpanikařeni, může útočník zpanikařit také. Zhluboka se nadechněte, snažte se co nejlépe relaxovat a udržujte chladnou frontu, zatímco budete hodnotit, co se děje.
  • Držte ruce vzhůru a počkejte, až útočník vypsá své požadavky nebo řekne svůj kousek. V tuto chvíli nemáte kontrolu, takže je lepší počkat a zjistit, co útočník chce, než se vrhnete do boje.
 2. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 13

  2 Pokud vás okradou, odevzdejte své peníze nebo věci. Pokud mají zbraň a chtějí jen vaše věci, vydejte je a nepokoušejte se útočníka odzbrojit. Pokud to uděláte, vystavujete se riziku. Vaše věci lze vyměnit a nejsou ani zdaleka tak cenné jako váš život.
  • Většina pokusů o odzbrojení útočníka není úspěšná. Je mnohem pravděpodobnější, že se zraníte, než zastavit šíleného střelce nebo maniaka ovládajícího nože. Vždy je nejlepší dát útočníkovi to, co chce, pokud to bude v bezpečí.
  ODBORNÁ TIP

  Dany Zelig

  Trenér sebeobrany Dany Zelig je zakladatelem a majitelem Tactica a Tactica Krav Maga Institute se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Je izraelským instruktorem Krav Maga 2. generace Imiho Lichtenfelda, certifikován přímo nejvyšším žákem Imi a vedoucím hodnostního výboru. V roce 1987 získal certifikaci instruktora Military Krav Maga od Wingate Institute v Izraeli. Dany Zelig
  Trenér sebeobrany

  Přistupte k situaci za předpokladu, že váš útočník je silnější než vy. Předpokládejme, že váš protivník je ve všem silnější, rychlejší a lepší než vy. V souboji nechcete soudit ani nic brát jako samozřejmost, a když konflikt začne, musíte udělat vše pro to, abyste vyhráli nebo unikli.

 3. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 14

  3 Utíkejte a křičte o pomoc, pokud si myslíte, že jste rychlejší a oni mají nůž. Pokud jste v dobré kondici a útočník nemá zbraň, je nejlepší utéct. Nože, netopýry a další zbraně s tupou silou je ve skutečnosti těžší odzbrojit než zbraně, takže je vždy lepší běžet, pokud můžete. Pokud existuje nějaká rozumná úniková cesta nebo jste již venku, jednoduše se rozběhněte a najděte pomoc při pokřiku.
  • Křičte „Jsem napaden, prosím, pomozte“ nebo „Zavolejte policii, snaží se mě zabít!“
  • Totéž platí, pokud mají pálku, páčidlo nebo nějakou jinou zbraň zblízka.
 4. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 15

  4 Pokud má útočník zbraň, postupujte podle pokynů a počkejte. Pokud vás drží u hlavně, jednoduše zvedněte ruce a udělejte, co ozbrojenec žádá. Běh je nebezpečný a skákání na útočníka je ještě lehkomyslnější. Opravdu byste se neměli pokoušet odzbrojit ozbrojence, pokud neexistuje vážné riziko, že stisknou spoušť nebo to již udělali.
  • Vědět, kdy zaútočit na střelce, je opravdu obtížné. Ve většině případů je lepší neútočit, pokud na někoho aktivně nevystřelili nebo pokud nejeví známky toho, že by vás nechali žít. Opět je extrémně nebezpečné pokoušet se bojovat s útočníkem se zbraní.
 5. Obrázek s názvem Defend Against Weapon Attacks With Martial Arts Step 16

  5 Po incidentu podejte policejní zprávu, aby byl útočník usvědčen. Kdykoli incident skončí, co nejdříve zavolejte policii. Podrobně popište událost a dejte policii vše, co o útočníkovi víte. Pokuste se zapamatovat si nějaké definující rysy, jako jsou jizvy, značky nebo tetování. Policie tak bude mít větší šanci dopadnout osobu, která na vás zaútočila. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka A co mačety? Protože v blízkosti mé školy je spousta lidí, kteří sekají nevinné lidi (můj přítel toho byl již svědkem). Fuj, to je kruté. Mačety se obvykle brání předními kopy (nebo prostě kopy). Chlap s nožem/mačetou se obvykle pokusí použít zbraň. A vy mu prostě kopnete do břicha, abyste si udrželi odstup (pokud tento trik použijete příliš často, pak vám ten chlap sekne kotník). Většina nože jde na břicho nebo krk, takže kopat do určité vzdálenosti je dobré (vaše noha je pravděpodobně delší než jeho paže). Natáhněte záda co nejdále od útočníka.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vždy utečte, pokud se dokážete dostat pryč od útočníka s nožem. Je větší pravděpodobnost, že vás někdo pořezá, než někoho odzbrojit nožem, zvláště pokud útočník ví, co dělá.

reklama

Varování

 • Většina efektních metod, se kterými se setkáte a které zahrnují karate sekání útočníka nebo úder do krku zvláštním pohybem, je buď zcela špatná, nebo jednoduše nerealistická. Neexistují žádné „skryté techniky“, které byste mohli použít k odzbrojení ozbrojeného útočníka. Je to opravdu jen o získání kontroly nad jejich zápěstím.
reklama

Populární Problémy

Creighton a Kansas se střetnou v bitvě Big East-Big 12 v úterý. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos hry online.

Exhibiční turnaj, který se bude konat v Berlíně za účasti Dominica Thiema, vydal přísné varování pro Alexandra Zvereva. Zverev, který byl přítomen na Adria Tour, se vrátil ke svému slibu, že se izoluje, a místo toho bezohledně odešel.

„The Comedy Store“, nový dokumentární seriál z Showtime, má premiéru v neděli 4. října. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Není to tak dávno, co vědci a lékaři věřili, že počet neuronů, buněk a drah, které byly přítomny v našem mozku při narození, byl téměř vše, co by existovalo, takže bychom měli „použít nebo ztratit“, jak se říká jde. Vaše ...