Jak rozvíjet podnikání v cestovním ruchu

Podnikání v oblasti cestovního ruchu je skvělý způsob, jak sdílet svou vášeň s ostatními, kteří chtějí poznat nové místo nebo kulturu, ať už z hlediska podnikání nebo volného času. Chcete -li rozvíjet podnikání v oblasti cestovního ruchu, musíte se nejprve rozhodnout o svém zaměření a vytvořit podnikatelský plán. Poté můžete přejít na marketing a růst svého podnikání.

Část 1 ze 4: Zaměření na výběr vašeho podnikání

 1. Obrázek s názvem Buď tajným agentem Krok 13

  1 Vyberte si geografickou polohu, kterou důvěrně znáte. Vytvoření firmy v zeměpisné oblasti, kterou znáte a máte rádi, znamená, že můžete tyto znalosti využít k zajištění lepšího zážitku pro své zákazníky. Tyto znalosti vždy sdílejte se svými zákazníky a naučte je vše, co o regionu víte.
  • Nebojte se posílat své zákazníky do jiných podniků - ukazuje to, že danou oblast dobře znáte a věnujete se tomu, aby měli co nejlepší čas.
  • Zaměřte se pomocí zvolené geografické oblasti. Pokud je například vaše poloha izolovaná od obyvatelstva a hustá vinařství, pak jsou životaschopné obchodní možnosti prohlídky vinařství s průvodcem, místní nocleh se snídaní a služby letištní dopravy.


 2. Obrázek s názvem Vyberte si personální agenturu Krok 19

  2 Prozkoumejte hotely v této oblasti a zjistěte, co je každý úspěšný. Zeptejte se sami sebe, v čem je každý jedinečný, pokud jde o nabídky potravin, ceny za noc a balíčky. Zjistěte, zda mají partnerství s místními restauracemi a podniky. Rezervujte si noc v hotelích s nejvyšším a nejnižším hodnocením. Všímejte si toho, co dělají jinak.
  • Představte si, jak by váš hotel vypadal a jak by vynikl.
  • Zeptejte se místních majitelů firem na jejich zkušenosti v oboru, abyste měli přehled o jejich každodenních aktivitách a o tom, jak se jim daří.
 3. Obrázek s názvem Odpovězte na otázky pohovoru Krok 10

  3 Prozkoumejte místní agentury pro cestovní ruch, abyste zjistili, jaké aktivity jsou k dispozici. Pokud jste obeznámeni s nabídkami svého města, zvažte cestovní agenturu. Zeptejte se sami sebe, co vaše město nabízí (např. Ziplining, chráněná území, exotická zvířata) a jak můžete každému zážitku přinést jedinečný výhled, aby vaše společnost vyčnívala z konkurence.
  • Rezervujte si prohlídku u místní agentury a zjistěte, co nabízejí. Všímejte si jejich cen a tras.
 4. Obrázek s názvem Buďte skvělým fotbalistou Krok 2 Bullet1

  4 Ochutnejte jídlo z místních restaurací a podívejte se, co nabízejí. Najděte si kuchyni, která je vášnivá nebo která je ve vaší lokalitě nedostatečně zastoupena. Pokud například vaše město nemá dobrou korejskou restauraci, zvažte, zda jste první! Pokud v této oblasti nějaké jsou, vyzkoušejte je. Zeptejte se majitelů na podnikání, aniž byste příliš přemýšleli.
  • Porovnejte nejrušnější restaurace s nejpomalejšími. Zeptejte se sami sebe, co dělají jinak a jak by se mohli zlepšit.
 5. Obrázek s názvem Rychlé získání zaměstnání Krok 8

  5 Seznam služeb nabízených konkurencí. Zvýrazněte běžné služby, méně časté služby a ty, které zcela chybí. To vám pomůže rozhodnout se, jak vyniknout vaše podnikání. Než se rozhodnete, které zaměření je pro vás to pravé, důkladně prozkoumejte podniky cestovního ruchu ve vaší oblasti.
  • Můžete například zjistit, že všechny hotely nabízejí snídani zdarma, takže tuto nabídku určitě nabídněte. Pokud ale zjistíte, že žádný z nich nenabízí večeři zdarma, můžete to nabídnout, abyste se odlišili.
  • Určete odvětví cestovního ruchu, které není příliš přetížené a do kterého můžete přispět něčím jedinečným.
 6. Obrázek s názvem Prepare for College if You

  6 Zaměřte se na konkrétní mezeru ve zvoleném odvětví cestovního ruchu. Vytvořte si seznam výklenků, které vás zajímají. Zapište si všechny zkušenosti, které máte v každém výklenku. Zaměřte se na to, co můžete nabídnout turistům v nich a jak se můžete odlišit od jiných podobných podniků.
  • Pokud se například chcete zaměřit na poskytování zájezdů, rozhodněte se pro místo, které dobře znáte z hlediska jeho historie, jídla i zábavy. Pokud si myslíte, že je vaším posláním pohostinnost, rozhodněte se o druhu jídla a nápojů, které chcete poskytovat turistům.
  • Seznam kontaktů, které máte v každém výklenku, abyste získali lepší představu o tom, ve kterém z nich máte nejvíce spojení.
  reklama

Část 2 ze 4: Nastavení základů pro vaše podnikání

 1. Obrázek s názvem Buy Small Business Insurance Krok 15

  1 Získejte všechny příslušné licence a povolení. Kontaktujte místní vládní agenturu a zeptejte se, jaké licence a povolení potřebujete k podnikání v oblasti cestovního ruchu. Vytvořte si seznam všeho, co potřebujete získat. Požadovaná povolení budou záviset na povaze vašeho podnikání, jako je poskytování pronájmu ubytování, cestovní balíčky a přeprava zákazníků po vodě.
  • Pokud poskytujete výlety do přírodních oblastí, budete pravděpodobně potřebovat konkrétní povolení pro každý region nebo park.
 2. Obrázek s názvem Buy Small Business Insurance Krok 10

  2 Požádejte o potřebné pojistné krytí. Obraťte se na asociaci odvětví cestovního ruchu ve vaší zemi, vaši obec a agenta pro pojištění podnikání a požádejte o úplné pokrytí. Je obzvláště důležité získat řádné pojištění, když provozujete cestovní kancelář nebo přepravní službu.
  • Zjistěte, zda musíte pro své zaměstnance nosit invalidní, nezaměstnané nebo jiné druhy pojištění.
 3. Obrázek s názvem Žádost o podnikatelský grant Krok 8

  3 Napsat podnikatelský plán . Váš podnikatelský plán je plánem pro vaše podnikání v oblasti cestovního ruchu. Měl by obsahovat shrnutí, které pokrývá účel vašeho podnikání, tržní sektor, konkurenci a finanční projekce. Z velké části by měl obsahovat všechny informace, které jste prozkoumali až dosud.
  • Zahrňte přehled produktů a/nebo služeb, které bude vaše firma poskytovat turistům.
  • Poskytněte informace o svém cílovém trhu a své konkurenci.
  • Popište, jak plánujete provozovat svoji firmu a stanovovat ceny svých produktů nebo služeb
 4. Obrázek s názvem Pronájem umělců Krok 5

  4 Spočítejte si denní a měsíční náklady vaší firmy. Nejprve určete, kolik peněz musíte denně utratit, a poté pokračujte v měsíčních nákladech. Předpověď vašeho měsíčního peněžního toku je klíčová k zajištění toho, abyste měli dostatek peněz, aby vaše podnikání pokračovalo. Nezapomeňte určit náklady na:
  • Marketing
  • Pojištění
  • Zaměstnanecké výhody
  • Nad hlavou
 5. Obrázek s názvem Staňte se milionářem Krok 15

  5 Získejte potřebné finanční prostředky. Předložte svůj podnikatelský plán potenciálním věřitelům a/nebo obchodním partnerům, abyste získali počáteční a provozní kapitál, který budete potřebovat k provozování svého podnikání v cestovním ruchu. Určitě jim řekněte své plány do budoucna a proč si myslíte, že je vaše podnikání potřeba. Přesvědčte je, že jste hodnotnou investicí.
  • Pokud zjistíte, že máte málo finančních prostředků, požádejte o půjčku nebo grant pro malé firmy. Navštivte Grants.gov ( https://www.grants.gov/ ) pro seznam grantů dostupných po celém světě, nebo navštivte svou banku a informujte se o půjčkách.
  reklama

Část 3 ze 4: Marketing vašeho podnikání v oblasti cestovního ruchu

 1. Obrázek s názvem Získejte soudní příkaz Krok 6

  1 Spojte se s místní komunitou cestovního ruchu prostřednictvím akcí a setkání. Pořádejte síťové akce a místní setkání s jinými vlastníky firem a buďte otevřeni předávat zákazníky jiným firmám. Dejte majitelům firem vědět, co můžete nabídnout, a budou s větší pravděpodobností posílat lidi vaší cestou - zvláště pokud pro ně uděláte totéž.
  • Pořádejte místní propagační akce pro své vrstevníky a jejich rodinu a přátele.
 2. Obrázek s názvem Staňte se softwarovým inženýrem Krok 10

  2 Rozvinout a marketingový plán pro vaše podnikání. Nastavte si účty a stránky na bezplatných sociálních sítích. Seznamte svou firmu ve všech příslušných online adresářích a kontrolních webech. Odlišujte své podnikání od ostatních na základě ceny, propagačních akcí, produktů a umístění. Pokud například zákazníci zakoupí roční průkaz pro vaši přepravní společnost, nabídněte nižší cenový bod než konkurence.
  • Vezměte si reklamní prostor v novinách, časopisech a lifestylových publikacích.
  • Produkujte všechny relevantní marketingové materiály, jako jsou loga, pravidelné zpravodaje a vizitky.
 3. Obrázek s názvem Think Like a Graphic Designer Krok 7

  3 Navrhněte web aby klienti mohli zjistit, co můžete nabídnout. Pokud si vytváříte vlastní, použijte redakční systém, jako je WordPress. Pokud si najmete profesionála, vyberte někoho, kdo má zkušenosti s navrhováním obsahu pro podniky cestovního ruchu.
  • Ujistěte se, že najmete specialistu na optimalizaci pro vyhledávače (SEO), abyste maximalizovali online prezentaci svých stránek.
 4. Obrázek s názvem Investujte do nemovitostí bez peněz Krok 10

  4 Vytvářejte vztahy s komunitními ovlivňovateli. Lidé a události, které ovlivňují a spojují vaši zákaznickou základnu, jsou důležitými kontakty. Pokud podnikáte v pohostinství a do města přichází nový festival jídla, nezapomeňte se ukázat a spojit se s dalšími podniky. Vždy se snažte ukázat komunitě, o co vám jde!
  • Zůstaňte ve spojení s místními radami odvětví cestovního ruchu a příslušnými médii a obchodními organizacemi.
  reklama

Část 4 ze 4: Rozvoj vašeho podnikání

 1. Obrázek s názvem Resign Gracefully Krok 9

  1 Najměte zaměstnance na výlety a výlety. Jakmile se pustíte do dalšího podnikání, zvažte najímání zaměstnanců. Zeptejte se sami sebe, jak dlouho je budete potřebovat a v jaké funkci. Potřebujete je dočasně na krátkou dobu? Nebo delší období na částečný úvazek? Zjistěte, kolik jste ochotni zaplatit, a zahrňte to do svých nákladů a předpokládaných zisků na nadcházející měsíce.
  • Zveřejněte reklamy na klasifikovaných webech. Nezapomeňte uvést dovednosti a zkušenosti, které hledáte.
  • Vyberte zaměstnance, kteří jsou obeznámeni s vaší firmou. Pamatujte, že vždy chcete svým zákazníkům nabídnout personalizovaný a poutavý zážitek.
  • Naplánujte si své zaměstnance tak daleko dopředu, jak jen můžete. Na rušná období roku si určitě pečlivě naplánujte.
 2. Obrázek s názvem Žádost o podnikatelský grant Krok 14

  2 Sledujte své obchodní náklady na denní bázi. Zaznamenejte si každou transakci, kterou provedete. Vždy mějte na paměti, kolik peněz přichází a odchází z vašeho podnikání. Pokud nevytváříte dostatečný zisk, zvažte snížení cenového bodu nebo snížení akcií. Pokud máte období vysoké poptávky, zvyšte své sazby. Pokud je poptávka nízká, zeptejte se sami sebe, co můžete přidat ke své službě nebo produktu, abyste zvýšili jeho hodnotu.
  • Sledujte pravidelně produkty, ceny a hodnotu konkurenčních produktů.
 3. Obrázek s názvem Staňte se softwarovým inženýrem Krok 4

  3 Investujte do softwaru tour operátora pro rezervaci zákazníků. Mezi oblíbený software patří Rezdy, Checkfront, Tour & Activity Booking System a Starboard Suite. Porovnejte funkce s dostupným softwarem a neplatte za nic s funkcemi, které nebudete používat.
  • Vytvořte pro své zákazníky dárkové karty, propagační kódy a poukázky.
 4. Obrázek s názvem Pay It Forward Krok 10

  4 Věnujte pozornost zpětné vazbě od zákazníků. Vždy si přečtěte recenze zákazníků a vezměte v úvahu pozitivní i negativní zpětnou vazbu. Vaše podnikání je založeno na tom, aby byli lidé šťastní - pokud se často objevuje stížnost, pracujte na tom, abyste to okamžitě změnili.
  • Hlavním cílem je splnit své sliby a řešit každý problém zákazníka osobně.
  • Povzbuďte své zákazníky, aby zanechali zpětnou vazbu o službách sociálních médií.
 5. Obrázek s názvem Najděte si práci v Dubaji Krok 8

  5 Vytvořte nezapomenutelný plán služeb zákazníkům. Plánujte prodeje a balíčky a vytvořte podrobný nástin toho, jak budete komunikovat se zákazníky před i po jejich zkušenostech. Pokud nabízíte služby, které vyžadují předběžnou registraci, jako jsou výlety zip-line nebo jízda na kajaku, pošlete každému zákazníkovi potvrzovací zprávu, kterou jim poděkujete.
  • Vždy informujte své zákazníky o dalších zajímavostech v okolí a cestovním ruchu, které jsou vám blízké a které mohou v dané oblasti zažít.
  • Informujte své zákazníky o výhodných balíčcích, výprodejích a slevách.
  • Zašlete zákazníkům následný e-mail s poděkováním, že si vybrali vaši firmu, a přimějte je, aby se kdykoli vrátili!
 6. Obrázek s názvem Přestaňte používat rasistické komentáře Krok 1

  6 Navrhněte plány balíčků pro výlety v různých ročních obdobích. Balíčky jsou pro zákazníky velkou pobídkou. Mohou zahrnovat cokoli od ubytování v hotelu a stravování až po slevové ceny pro páry a skupiny. Pokud například pořádáte prohlídky svého města s průvodcem, nabídněte balíček, který zahrnuje pobyt v hotelu, jídlo a rodinnou slevu. Zavolejte místní firmu a vytvořte partnerství, z nichž budou mít prospěch oba. V předchozím příkladu můžete požádat o zlevněnou hotelovou sazbu na propagaci místního hotelu ve vašich skupinových balíčcích.
  • Naplánujte si různé balíčky pro různá roční období.
  • Při vytváření balíčků zvažte své publikum. Nabídněte jim věci, díky nimž bude zážitek příjemnější a pohodlnější.
  • Podívejte se na balíčky od konkurenčních podniků a zkuste nabídnout něco, co oni ne.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Potřebuji podat obchodní návrh, pokud nevyžaduji investory? Nemusíte, ale měli byste. Obchodní návrh je součástí domácího úkolu pro vaši firmu. Se slušným obchodním návrhem budete úspěšnější. Existuje mnoho bezplatných šablon online, které vám s tímto procesem pomohou.
 • Otázka Pokud potřebuji najmout lidi na cílovém zámořském trhu (například v Indii), aby inzerovali a byli zákaznickou základnou jménem mé společnosti, jaké věci musím vzít v úvahu? Mohou to být moji zákonní zástupci, nebo se také musím zaregistrovat na cílovém trhu? K zahájení podnikání v Indii budete potřebovat partnerství s místním zástupcem/domorodcem. Pomůže vám také s provedením vaší firmy místními zákonnými zákony a právními závazky. 100 procent přímých zahraničních investic zatím není v zemích jako Indie prosazován. Mnoho věcí samozřejmě závisí na tom, do kterého odvětví jste zapojeni.
 • Otázka Jaké vzdělávací kvalifikace jsou nutné k založení vlastní turistické společnosti? V tomto odvětví neexistují žádné konkrétní kvalifikace. Cizí jazyk vám však pomůže růst vašeho podnikání.
 • Otázka Jak mohu zajistit, aby mé muzeum bylo dobře propagováno, aby přilákalo turisty? Jayy Fayǯze Toho můžete dosáhnout vytvořením letáků, reklam a používáním sociálních médií jako základny pro propagaci vašeho muzea.
 • Otázka Jak v Indii rozvíjím cestovní ruch? Další informace o Indii, hodně o Indii a zahájení podnikání v oblasti cestovního ruchu.
 • Otázka Jak získám licenci pro své podnikání v oblasti cestovního ruchu? Kontaktujte divizi obchodní regulace vaší místní vlády. Pokud to nemůžete konkrétně najít, obraťte se na někoho z vaší místní správy a ten vás může nasměrovat na správné místo.
 • Otázka Jak mohu zjistit, kdo jsou moji konkurenti? Použij internet! Rychlé vyhledávání na Googlu zvýrazní vaši nejvýznamnější konkurenci v jakémkoli odvětví. Většina spotřebitelů bude používat internet k nalezení firem, které používají, takže rychle uvidíte ty, kterým se dostane největší pozornosti.
Nezodpovězené otázky
 • Jaká by byla šablona pro obchodní plán pro kyvadlovou dopravu a výlety?
 • Jsem v Kanadě. Chci začít podnikat v cestovním ruchu. Co mám udělat jako první krok?
 • Jak můžeme přilákat cizince do našeho podnikání?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak zůstat energičtí při hraní fotbalu (fotbalu). Unavení při hraní fotbalu (v USA známý jako fotbal) snižuje vaši schopnost a pravděpodobnost hrát na konkurenční úrovni. Tento článek vysvětluje, jak zůstat energický! Přijmout...

Zde je návod, jak můžete sledovat premiéru WandaVision online právě teď.

Miloš Raonic a Julien Benneteau vypadli z French Open 2015.

Nástěnné koule jsou oblíbeným cvičením CrossFit, které procvičí ramena, záda, bicepsy, hrudník a jádro. Je to jedno z nejintenzivnějších cvičení CrossFit, které můžete dělat, ale je také jedním z nejvíce obohacujících. Pokud jste se právě zaregistrovali do CrossFitu, ...

'Fosse/Verdon' je nová série na FX. Získejte přehled o tom, jak sledovat premiéru a další nové epizody online prostřednictvím živého přenosu.

Kampaň Andyho Murraye na US Open skončila ztrátou druhého kola s Felixem Augerem-Aliassimem.