Jak rozebrat kulečníkový stůl

Demontáž kulečníkového stolu vyžaduje správné nástroje a pořádné množství svalů. Standardní domácí kulečníkový stůl má dřevěný rám, těžkou břidlicovou postel a kožené kapsy. Stoly na mince, stoly s mechanismy návratu koulí a stoly s povrchem z dřevovláknitých desek je mnohem těžší rozebrat.

Metoda 1 ze 2: Standardní břidlicová tabulka

 1. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 1

  1 Odpojte kapsy od stolu. Odstraňte vložky kapes, pokud jsou k dispozici. Odstraňte šrouby nebo sponky, které připevňují popruhy kapes ke stolu. Pokud nemáte odstraňovač sponek, vypáčte sponky plochým šroubovákem. Kapsy zatím nechte na místě.
  • To je obvykle snazší zpod stolu. Noste ochranné brýle na ochranu před padajícími sponkami.


 2. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 2

  2 Demontujte šrouby kolejnic pod každou kolejnicí. Pod každou kolejnicí jsou obvykle tři nebo čtyři šrouby. Demontujte je nástrčným klíčem.
  • Staré kulečníkové stoly mohou mít speciální šrouby se dvěma otvory. Chcete -li je odstranit, objednejte si vidlicový nástroj z obchodu se zásobami kulečníkových stolů.
 3. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 3

  3 Odstraňte kolejnice a kapsy. Rozeberte všechny kolejnicové části, které se snadno oddělují, a odložte je stranou. Pokud jsou v rohu připevněny dvě kolejnice, překlopte je na stůl s pomocí jiné osoby a poté oddělte dvě části. Odložte si také kapsy.
  • Při překlápění kolejnic opatrně položte a dávejte pozor, abyste nepoškodili boční kapsy.
 4. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 4

  4 Odpojte plsť z břidlicové postele. Plsť je obvykle buď přilepená nebo sešitá na dřevěnou podložku břidlice. Pokud je sešitá, vyjměte každou sponku opatrně, aby nedošlo k slzám. Pokud je lepený, táhněte okraj plsti velmi jemně dozadu (nikdy ne nahoru ani dopředu) a postupujte kolem stolu. Jakmile plsť odstraníte, opatrně ji složte. Abyste se vyhnuli vráskám a záhybům, nemačkejte ohybové linie.
  • Pokud se plsť opotřebovává, zvažte její odtržení a instalace nové plsti při opětovné montáži.
 5. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 5

  5 Odstraňte šrouby břidlice vrtákem. Tyto šrouby jsou obvykle v rozích stolu, ale mohou být i po stranách a středovém paprsku.
  • Pokud na šroubcích najdete včelí vosk nebo tmel, opatrně jej seškrábněte šroubovákem, abyste odhalili hlavu šroubu, aniž byste poškrábali břidlici.
 6. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 6

  6 Zvedněte každou břidlici a položte ji na stranu. Většina stolů má hrací plochu vyrobenou ze tří břidlicových desek a každý z nich může vážit 250 liber (110 kg). Získejte pár přátel, kteří vám pomohou, a přesuňte je tak opatrně, jak je to možné. Škrábance nebo čip v jedné břidlici by mohl zničit stůl a vyžadovat nákladnou výměnu všech tří břidlic.
  • Jednodílné břidlice mohou vážit až 360 liber. Získejte několik silných lidí, kteří vám s jejich přesunem pomohou.
 7. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 7

  7 Demontujte rám. Otočte stůl a uvolněte nohy. Rozložte poslední lehké kousky a můžete vyrazit.
 8. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 8

  8 Přepravujte břidlici opatrně. Nejtěžší na přepravu je břidlicová deska stolu, která je těžká i křehká. Najměte několik silných lidí, aby naložili břidlici na nábytkový vozík na boku. Břidlici pevně připevněte nábytkovým popruhem. Při přepravě kamionem upevněte popruh kolem břidlice a na lamely nákladního vozu. Pokud je to jen trochu možné, naložte jej do nákladního vozu pomocí výklopných dveří.
  • Pokud uložíte kulečníkový stůl do skladu, vyberte si klimatizovanou skladovací jednotku nebo místnost s minimálními výkyvy teploty a vlhkosti. Položte břidlici na plastovou fólii a na ni nalepte další plastovou fólii. Pečlivě složenou plsť skladujte v zapečetěném plastovém sáčku a všechny ostatní součásti v pohyblivých dekách nebo jiných ochranných materiálech.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Mechanizovaný nebo nebřidlicový kulečníkový stůl

 1. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 9

  1 Ze stolu na mince můžete odstranit pouze kolejnice a nohy. Demontujte šrouby kolejnice nástrčným klíčem a odpojte je od stolu. Pokud jsou v rohu spojeny dvě délky kolejnice, možná je budete muset převrátit, než je opatrně odpojíte. Opatrně překlopte stůl a uvolněte nohy. Nepokoušejte se rozebrat zbytek stolu bez profesionální pomoci, protože vyjmutí mechanismu na mince může znesnadnit nebo znemožnit opětovné sestavení.
  • Některé stoly ovládané mincemi Valley Dynamo mají kovovou lištu zakrývající kolejnicové šrouby. Vyšroubujte šrouby držící obložení na místě, posuňte obložení směrem k rohu a poté je zvedněte nahoru a ven.
 2. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 10

  2 U systémů pro návrat míče buďte opatrní. Většina stolů se systémem návratu koulí je také na mince, ale některé stoly ze 70. nebo 80. let mají jednodušší mechanismus. V některých modelech je odstranění mechanismu bez poškození stolu obtížné. Pokud pro svůj model nemáte příručku, nechte mechanismus návratu koule při přepravě připojený.
  • Zbytek stolu můžete obvykle rozebrat, jak je popsáno v pokynech ke standardní břidlicové tabulce.
 3. Obrázek s názvem Demontáž kulečníkového stolu Krok 11

  3 Přepravujte nebřidlicové stoly v jednom kuse. Pokud je povrch vašeho kulečníkového stolu vyroben z dřevovláknitých desek (MDF), dřeva nebo jakéhokoli jiného břidlicového materiálu, jedná se pravděpodobně o levný „jednorázový“ stůl. Ty obvykle nejsou určeny k rozebírání, a to ani profesionálem. Přepravujte stůl v jednom kuse.
  • Některé z těchto stolů mají skládací nohy, které usnadňují přepravu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik břidlic potřebuji pro kulečníkový stůl? Kolik váží? Kulečníkové stoly budou mít obecně 3 kusy břidlicových palců o hmotnosti 100-300 liber.
 • Otázka Jak vypadá konfigurace návratu míče na stole ovládaném mincemi? Liší se podle výrobce, ale obecně se jedná o otevřené žlaby vyrobené z kovových kolejnic nebo žlabů, které se montují na dřevěné dílce stolu nebo jiné závěsné prvky určené k umístění, aby všechny žlaby byly ve správných úhlech, aby se kuličky podávaly do vratného zásobníku. Jakmile je horní hrací postel odstraněna, mohou být skluzy vyjmuty, opraveny nebo rozebrány; ale každý kus by měl být označen, pokud jde o jeho přesnou orientaci a umístění, aby bylo možné jej znovu sestavit. Nedoporučuje se to, protože jakékoli ohýbání kolejnic nebo nesouosost upevňovacích bodů může způsobit problémy, jako je skákání míčků po kolejích nebo uvíznutí během hry. Není legrace.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udržujte uzavíratelné sáčky po ruce, abyste při jejich vyjímání drželi šrouby a šrouby. Každý vak označte štítkem, aby byla opětovná montáž snazší.
 • Většina kulečníkových stolů má buď nastavitelné nohy, nebo malé dřevěné podložky pro vyrovnání hrací plochy. Budete muset vyrovnejte kulečníkový stůl znovu po přesunutí. Některé stoly také vyžadují podložky přilepené na stranu břidlice, aby ji udržely na úrovni i přes slabý nebo pokřivený rám.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Glosář

 • Nárazníky: Gumová část kolejnice. Jsou potaženy filcem.
 • Sestava kolejnice: Obsahuje dřevěnou kolejnici, polštář nebo nárazníky, ke kterým se připevňuje zástěra.
 • Plsť: Tkanina, která zakrývá hrací plochu a železniční nárazníky. Obvykle se jedná o směs 75% vlny a 25% nylonu.
 • Zástěry: Zalesněný segment, který je připevněn k sestavě kolejnice.
 • Břidlice: Hrací plocha kulečníkového stolu. Obvykle se dodává v (3) kusech. Může být buď podložený dřevem, nebo bez zábran.
 • Rám: Základna kulečníkového stolu, na kterém sedí břidlice.

Věci, které budete potřebovat

 • Zásuvkový klíč (obvykle 9/16 ')
 • Šroubovák Philips
 • Plochý šroubovák
 • Značené sendvičové baggy k umístění šroubů a šroubů.
 • Vrták s vrtákem

Populární Problémy

Zranění Rafaela Nadala ukradlo soustředění na vítězství Stanislase Wawrinky na Australian Open 2014. Možná by měly být zakázané lékařské časové limity?

Jak vyrobit bílou broskvovou drobenku. Tento drobeček se vyrábí s použitím mírně sladší a méně kyselé chuti bílých broskví. Jedná se o jednoduchý pokrm z broskví, který je posypán křupavou polevou. Chuť v křupavém je jemná a ...

PACER je běžící test, který ukazuje, kolik kol můžete udělat. Může to být zábavné, ale většinou je to frustrující. Jste více unavení, že bolest v boku pálí, musíte běžet rychleji, všechny ty zábavné věci. Tady je ...

„Město a země“ je velmi krásný ženich na standardním pudlovi. Zahrnuje oholenou tvář, nohy, krk a břicho. Tento řez je často zaměňován s jehněčím řezem na pudlovi kvůli podobně oholeným nohám, obličeji a krku. Ale ty ...

Jak přestat bolet v kostech. Bolest vašich kostí může způsobit řada vážných stavů a ​​zranění. Pokud trpíte bolestmi kostí, budete chtít okamžitě navštívit lékaře, který určí příčinu. Pokud je příčinou tvé kosti ...

Kouzelný Murray skrz jako Tsonga klesá