Jak se oblékat jako žena v 19. století

Ať už se oblékáte na Halloween, cosplay, divadelní produkci nebo jen pro zábavu, dámská móda v 19. století je skvělou volbou. Klasický viktoriánský vzhled kombinuje dlouhé, volně šité sukně s ozdobnými klobouky a složitými kudrnatými účesy, zatímco průkopnický vzhled je jednodušší a praktičtější a dobře se hodí pro hrubování na hranici. Ať už se vydáte jakkoli, určitě vzbudíte komplimenty a obdiv.

restaurování tenisových bot

Metoda 1 ze 2: Oblékání jako viktoriánská žena

 1. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, krok 1

  1 Noste korzet pro královský, historicky přesný vzhled. Korzety byly nezbytností pro každou viktoriánskou ženu a jejich moderní obnova v popularitě znamená, že je snadné ji najít a koupit pro svůj vlastní viktoriánský vzhled. Pro historicky nejpřesnější vzhled použijte siluetu ve tvaru S ve viktoriánském stylu, která dodá klasický tvar přesýpacích hodin.
  • Podívejte se na korzety na specializovaných prodejnách online.
  • Pokud korzet zkoušíte poprvé, nešněrujte jej tak pevně, jak jen můžete. Nechte své tělo zvyknout si na mírné zúžení. Šněrujte asi 2,5 cm a nechte asi 2 hodiny. Pokud se vaše tělo cítí v pořádku, sešlápněte další palec; pokud ne, sundejte korzet a zkuste to znovu zítra.
  • Většina viktoriánských žen nenosila své korzety příliš pevně, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, takže se nemusíte cítit pod tlakem zeštíhlit pas do bolestivých rozměrů. Pokud se rozhodnete vůbec nosit korzet (nejsou povinné!), Jednoduše jej nasaďte, aby vám byl pohodlný kolem hrudníku a pasu.


 2. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, 2. krok

  2 Oblečte si šaty po celé délce se spodničkou a ruchem. Ženy v 19. století nosily šaty s dlouhými, plnými sukněmi, které sahaly až na zem, ale přesný styl šatů se v průběhu století měnil. Pokud hledáte obecnější kostým, vezměte si dlouhou, plnou sukni z hladké látky v tlumené, jednobarevné barvě. Pokud je to možné, navršte si šaty spodničkou nebo shonem.
  • Chcete-li si jednoduše obléknout šaty z 19. století, kupte si online šaty v plné délce s dlouhým rukávem a vyplňte je spodničkami, které si můžete koupit nebo udělej se. Pro podobný efekt můžete také spárovat celoplošnou košili s obyčejnou košili s knoflíkem.
  • V polovině 19. století přibližně do roku 1865 nosily ženy sukně ve tvaru zvonu s objemnými spodničkami. Na konci 19. století se přední část sukně zploštila, protože důraz se přesunul dozadu, se spoustou volánů a ruchů.
  • Živůtová oblast šatů zůstala po celé 19. století relativně stejná, těsně přiléhavá k vysokým límcům a někdy se šikmými výstřihy pro večerní nošení.
 3. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, krok 3

  3 Nasaďte si rukavice po lokty. Dlouhé, elegantní rukavice jsou nezbytností každého kostýmu viktoriánské éry. Vsaďte na krémově bílou barvu s krajkou, nebo barvu rukavic přiřaďte k šatům.
  • Dlouhé rukavice můžete koupit online nebo ve stranických obchodech.
  • Pokud nemůžete najít delší pár, budou fungovat i rukavice kratší délky.
 4. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 18. století, krok 4

  4 Natáhněte si staromódní punčochy. Viktoriánské ženy nikdy nevycházely bez dlouhých punčoch. Podívejte se na tenký, lehký pár, který vám sahá alespoň po kolena, vyrobený z pevné látky jako bavlna nebo vlna. Ženy často chodily po párech s pěknou výšivkou nebo zajímavými vzory, takže můžete jít stejnou cestou a přidat svému vzhledu šmrnc jemné barvy.
  • Podívejte se na staromódní vzor, ​​jako jsou jednoduché pruhy, malé květiny nebo dokonce odvážnější pléd. Zkuste najít takový, který odpovídá barevnému schématu vašich šatů.
  • Ve většině obchodů s oblečením najdete punčochy po kolena nebo stehna.
 5. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, krok 5

  5 Jděte s černými botami nebo botami na obuv. Obuv byla pro viktoriánské ženy, která inklinovala k černým šněrovacím botám na plochém podpatku, sahající až do lýtek, docela jednoduchá. V druhé polovině století však do módy začaly přicházet i boty se špičatými a zaoblenými prsty. Vyberte si ten styl, který je pohodlnější a vypadá nejlépe s vaším oblečením.
  • Ve většině obchodů s obuví najdete šněrovací kožené boty, které mohou se správnými šaty a doplňky vypadat docela přesně. Můžete také jít s kratšími botami na podpatku pro pozdější vzhled.
 6. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 18. století, krok 6

  6 Natočte vlasy a natočte je na updo. Pro jednoduchý viktoriánský vzhled udržujte rovnou střední část a k vytvoření použijte kulmu prstýnky. Zatáhněte většinu z nich zpět do a dobrý a přitom si nechat projít pár stop po tváři.
  • Pokud si nechcete vlnit vlasy, zkuste je dát do drdolu a nechat 2 silné kusy na boku volné. Vytáhněte je volně zpět k drdolu a připněte je, abyste vytvořili zajímavé smyčky.
  • Viktoriánské ženy také rády experimentovaly s copánky a styly, jako je krimpování, takže neváhejte a buďte kreativní.
  • Rovné vlasy doleva dolů jsou dobrým vzhledem pro mladší dívky oblékající se ve viktoriánském stylu, ale ženy nad 20 let by měly vždy jít s updo. Viktoriáni nepovažovali za vhodné, aby si starší ženy nechaly vlasy na veřejnosti.
 7. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, 7. krok

  7 Doplňte vzhled ozdobeným kloboukem. Viktoriánské ženy se vždy snažily chránit svou pokožku před sluncem, což znamenalo, že venku byly všechny vzteky velké klobouky. Tyto velké ozdobné klobouky si můžete koupit online (hledejte „viktoriánské dámské klobouky“) nebo si vyrobit vlastní ozdobením světlého slaměného klobouku stuhou a látkovými květinami.
 8. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 18. století, krok 8

  8 Doplňky můžete ozdobit šperky nebo ventilátorem. Svůj vzhled můžete zvýraznit jednoduchými šperky, jako medailonek zavěšený na stuze nebo klasický kouzelný náramek. Pro další zábavné příslušenství si pořiďte lehký ventilátor ve viktoriánském stylu nebo udělejte si vlastní z hezkého papíru nebo látky.
  • Můžete také nosit slunečník, který viktoriánské ženy používaly jako další vrstvu sluneční ochrany.
  • Pokud chcete svůj vzhled ozdobit make -upem, mějte věci velmi jednoduché - viktoriáni si mysleli, že nošení velmi viditelného líčení není vhodné. Místo toho jednoduše obličej lehce přepudrujte a do tváří přidejte trochu tvářenky, navíc velmi jemnou rtěnku a oční stíny.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Jde o styl Pioneer

 1. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, krok 9

  1 Spárujte sukni po podlahu s košili s knoflíky. Pionýrské ženy měly tendenci oblékat se praktičtěji než jejich kosmopolitnější protějšky ve městě. Chcete -li vytvořit autentický průkopnický vzhled, kupte nebo vyrobte si plnou sukni v plné délce který dosahuje 1–2 palce (2,5–5,1 cm) nad podlahou a nosí jednoduchý top s dlouhým rukávem s knoflíkovým zapínáním.
  • Pro historicky nejpřesnější styl hledejte u obou kusů pevné, tmavé barvy. Pokud chcete být kreativnější, vyberte si světlejší modrou barvu nebo staromódní vzor, ​​jako jsou květiny nebo ptáci, který mohla nosit průkopnice při zvláštní příležitosti.
  • Pokud nemáte košili s knoflíky, bude fungovat i obyčejná košile s dlouhým rukávem nebo tříčtvrteční délkou.
  • Svou sukni můžete spárovat s spodnička pokud chcete, i když to není nutné; průkopnické ženy se potřebovaly snadněji pohybovat, takže často nosily pod sukní méně látky než viktoriánky.
 2. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 18. století, krok 10

  2 Noste korzet nebo jej přeskočte, abyste vypadali „venku“. Některé průkopnické ženy nosily korzety, ale nebylo to považováno za nutné jako ve městě. Pokud to chcete vyzkoušet, podívejte se po korzetu ve viktoriánském stylu ve tvaru S, který najdete online.
  • Pokud korzet zkoušíte poprvé, nešněrujte jej tak pevně, jak jen můžete. Nechte své tělo zvyknout si na mírné zúžení. Šněrujte asi 2,5 cm a nechte asi 2 hodiny. Pokud se vaše tělo cítí v pořádku, sešlápněte další palec; pokud ne, sundejte korzet a zkuste to znovu zítra.
 3. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, krok 11

  3 Na sukni položte zástěru. Zástěry byly pro praktické hraniční ženy nutností. Uvažte si jeden kolem pasu v jednoduchém bílém nebo krémovém odstínu, nebo si pohrajte se vzorem nebo barvou, aby se vaše sukně vyrovnala. Podívejte se na styl, který přijde o vaše lýtka.
  • Dlouhé zástěry můžete najít online, nebo si vyrobit vlastní odstřižením kusu látky o 3/4 délky sukně a stejné šířky kolem pasu. Shromážděte horní okraj a sevřete jej zhruba do poloviny délky. Přišijte stuhu k hornímu okraji zástěry, abyste vytvořili pásek.
 4. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 18. století, krok 12

  4 Natáhněte si silné punčochy a obyčejné kožené boty. Ženy Pioneer se obvykle rozhodly pro pohodlné boty na plochém podpatku, které sahaly až do jejich poloviny lýtek, což umožňovalo snadný pohyb. Spárujte je s pohodlnými punčochami po kolena se zábavným nebo praktickým vzorem-ty neuvidíte, pokud je neukážete, takže si to užijte.
  • Kožené boty a vysoké punčochy najdete v obchodech s obuví i online.
 5. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, 13. krok

  5 Zaplést si vlasy nebo jej zajistěte v a dobrý. Udržujte svůj účes jednoduchý s klasickým nízkým drdolem, nebo ho zamíchejte přidáním copánků na stranu hlavy nebo kolem drdolu. Vytvořte středovou část pro jakýkoli účes, se kterým se rozhodnete jít.
  • Můžete si také zaplést vlasy jednoduše do zad. Pro mladší dívky jsou další dobrou volbou dva copánky.
 6. Obrázek s názvem Oblečte se jako žena v 19. století, krok 14

  6 Vyrobte nebo kupte obyčejnou kapotu. Dokončete svůj průkopnický ženský vzhled s praktickou kapotou, která by byla použita k ochraně před sluncem a udržení zkroucených vlasů. Podívejte se online na jednoduchou látkovou kapotu, která bude ladit se zbytkem vašeho outfitu.
  • Můžete také přivázat kapesník nebo šátek místo kapoty, nebo si zkuste vyrobit vlastní podle online návodu k šití.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když jsem dítě? Udělejte to samé, ale můžete se dostat pryč s mírně kratšími šaty (nejvýše do poloviny lýtek) a pro vlasy je buď úhledně natočte, nebo splétejte do copu. Fungovala by i kapota.
 • Otázka Jaké šaty používám, aby to vypadalo, že jsem v 19. století? Claire Anemone To závisí na tom, jak správné období chcete, aby to bylo. Nejjednodušší jsou šaty po kotníky s pasem a buď malým potiskem (kaliko), nebo žádné. Počátek 19. století měl krátké, nafouklé rukávy, velmi vysoké linie pasu a světlé barvy. Později byly pod šaty se spodním pasem a dlouhými rukávy obručové sukně.
 • Otázka Jak vypadám, že se oblékám na viktoriánský vánoční večírek? Noste červené sametové šaty se zlatým lemováním, výstřihem do V a spoustou volánů.
 • Otázka Jaký účel měl ruch? Nosila jsi to, aby se ti šaty nafoukly vzadu. Bez toho by vám šaty jen převisly. Dnes se také používá ke shromáždění vlaků svatebních šatů po obřadu, aby nevěsta snáze tančila.
 • Otázka Jak vytvořím kapotu? Laskavost Vezměte kulatý kus látky o průměru asi 12 palců. Poté, co ohraničíte okraje, sešijte kruh a kruh utáhněte, aby byla kapota trojrozměrná. Poté vezměte dva kusy provázku, každý asi 24 palců, a přišijte je na rovnoběžné strany kapoty. Poté jste dokončili kapotu!
 • Otázka Jak zjistím westernové oblečení? Můžete se podívat na Amazon nebo na místní obchod s kostýmy, jako je Party Time nebo Party City.
 • Otázka Jak se od konce 19. století oblékám, jako bych byl Ir? Můžete nosit to, co je popsáno v článku, ale držet se fádních barev, jako třeba obyčejná bílá košile s knoflíky, černý nebo tmavě hnědý pásek a tmavě námořnická nebo hnědá maxi sukně.
 • Otázka Do jakých dobrých obchodů s oblečením jít? Prior Attire, Historical Emporium a Etsy budou dobře fungovat. Jděte do obchodů s kostýmy pro příslušenství.
 • Otázka Mám velmi krátké vlasy (oholené boky s ofinou) a málo peněz. Mám to zakrýt kapotou nebo koupit levnou paruku? Je mi 13 let. koláčový box Volba je na tobě. Na tvém místě bych nosil kapotu. Upřednostňuje se kapota, protože paruky nemusí vypadat přirozeně, zvláště levné.
 • Otázka Jaký typ sukně je nejlepší pro průkopnický vzhled? Maxi sukně mi připadala příliš štíhlá. Historicky přesnější je použít na veřejnosti maxi sukni. Zkuste si pro jednoduchost koupit islámské šaty ve viktoriánském stylu.

Populární Problémy

Je tu závěrečný turnaj kalendáře Masters 1000 a tento týden se to na kurtu zahřeje! .

Andre Agassi a Steffi Graf odešli z tenisu před více než deseti lety, ale nadále pomáhají světu prostřednictvím své charitativní činnosti.

Jak číst data vypršení platnosti. Spousta potravin, kosmetických přípravků a léků se každoročně vyhodí kvůli nepochopeným datům vypršení platnosti. Zjistěte rozdíl mezi otevřeným kódem, který vám poskytne doporučení k ...

Jak mít krásné psaní. Rukopis může v našem moderním světě vypadat jako starodávná památka; někteří dokonce tvrdí, že výuka kurzivního psaní ve školách je „zastaralá“ a „ztráta času“. http://www.makeuseof.com/tag/cursive-writing-obso ...

Pokud máte dostatečně výkonný počítač, můžete hrát hry Wii a Gamecube pomocí [https://www.gamulator.com/emulators/nintendo-wii/windows/dolphin Dolphin Emulator]. Je to skvělý způsob, jak hrát hry, když s sebou nemáte Wii, ...

Váš průvodce sledováním Andi Mack online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.