Jak pít brandy

Brandy je skvělá sama o sobě, v koktejlu nebo jako drink po večeři. Brandy, naplněné delikátními chutěmi a vůněmi, se destiluje z vína, aby se vytvořil alkohol, který obsahuje 35 až 60 procent alkoholu. Nápoj si můžete vychutnat s trochou znalostí jeho historie, druhů brandy a správného způsobu pití brandy.

Metoda 1 ze 3: Seznámení s výběrem brandy a jeho výběr

 1. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 1

  1 Zjistěte jak pálenka se vyrábí . Brandy je jakýkoli destilát vyrobený z ovocné šťávy. Ovoce je rozdrceno, aby získalo jen šťávu, a poté šťáva fermentuje a vyrábí ovocné víno. Poté se ovocné víno destiluje na výrobu brandy. Brandy pak obvykle zraje v dřevěných sudech, i když některé pálenky nezestárly.
  • Brandy se vyrábí z hroznů, ale existují brandy z jiného ovoce, jako je jablko, broskev, švestka a mnoho dalších. Když je brandy vyrobena z jiného ovoce, název ovoce se řekne jako první před slovem „brandy“. Pokud by se například vyráběl z jablek, říkalo by se mu jablková pálenka.
  • Brandy získávají svou tmavou barvu stárnutím v sudech. Nezletilé brandy nebudou mít tuto karamelovou barvu, ale často budou přidány barvy, které vytvoří stejný vzhled.
  • Pomace brandy se vyrábí trochu jinak. Místo pouhého kvašení hroznové šťávy bude fermentace a destilace na výrobu brandy zahrnovat slupky, stonky a semena hroznů. Pomace brandy je také známá jako marc (anglicky a francouzsky) a grappa (italsky).


 2. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 2

  2 Získejte přehled o historii pálenky. Název „brandy“ pochází z holandského „brandewijn“ nebo „spáleného vína“, které evokuje hřejivý, zářící pocit z prvního doušku jemné brandy.
  • Brandy se vyrábí od 12. století, ale původně ji vyráběli pouze lékárníci a lékaři a používalo se jako lék. Francouzské úřady povolily vinařům zahájit destilaci až v 16. století.
  • Francouzský průmysl brandy rostl pomalu, dokud Nizozemci nezačali dovážet brandy ke spotřebě a na export do jiných evropských zemí. Přeprava z hlediska množství alkoholu byla levnější než víno, a proto byla pro obchodníky ekonomicky životaschopná.
  • Nizozemci investovali do stavby lihovarů ve francouzských vinařských oblastech Loiry, Bordeaux a Charente. Charente se stal nejlukrativnější oblastí pro výrobu brandy a je místem, kde se město jmenuje Cognac.
 3. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 3

  3 Zjistěte, že existují různé typy brandy s různými systémy hodnocení v závislosti na věku. Mezi oblíbené druhy patří Armagnac, Cognac, americká brandy, pisco, jablková pálenka, eaux de vie a Brandy de Jerez. Brandy jsou kategorizovány podle věku, podle různých systémů pro různé druhy brandy.
 4. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 4

  4 Seznamte se s různými systémy stárnutí. Brandy se zpracovává pomalým a jemným způsobem, aby vyniklo všechny jeho chutě, a tradičně zraje v dubových sudech. Existují různé systémy stárnutí a kategorizace pro různé druhy brandy. Mezi obecné značky pro stárnutí mohou patřit AC, VS (Very Special), VSOP (Very Special Old Pale), XO (Extra Old), Hors d’age a vintage, ale ty se u různých druhů brandy velmi liší.
  • VS (Very Special) stárne minimálně dva roky. Ty se nejlépe používají k míchání, na rozdíl od čistého pití.
  • Brandy VSOP (Very Special Old Pale) je obvykle mezi 4 a půl až šesti lety.
  • Pálenka XO (Extra Old) má obvykle šest a půl roku a více.
  • Brandy Hors d’age jsou příliš staré na to, aby z nějakého důvodu určily věk.
  • U některých brandy jsou tyto štítky regulovány, zatímco u jiných nikoli.
 5. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 5

  5 Zkuste vyzkoušet Armagnac. Armagnac je hroznová pálenka pojmenovaná podle oblasti Armagnac na jihozápadě Francie. Je vyroben ze směsi hroznů Colombard a Ugni Blanc a jednou destilován v destilačních jednotkách. Poté zraje nejméně dva roky ve francouzském dubu, což má za následek rustikálnější brandy než koňak. Po stárnutí se míchají různě staré pálenky, aby vznikl konzistentní produkt.
  • 3-hvězdičková nebo VS (Very Special) brandy má nejmladší brandy ve směsi, která zrála alespoň dva roky v dubu.
  • VSOP (Very Superior Old Pale) brandy je období, kdy nejmladší brandy ve směsi zrálo v dubu nejméně čtyři roky, přestože mnohé z těchto brandy jsou ve skutečnosti mnohem starší.
  • Brandy Napoleon nebo XO (Extra Old) jsou tehdy, když nejmladší brandy ve směsi zrálo v dubu nejméně šest let.
  • Hors d’age brandy je, když nejmladší brandy ve směsi zestárlo nejméně o deset let.
  • Pokud má Armagnac na etiketě věk, znamená to, že nejmladší brandy v lahvi je tímto věkem.
  • Existují také vintage armagnaci, kteří jsou nejméně deset let starí a na skle se zobrazí rok sklizně.
  • Tyto věkové kategorie platí pouze pro Armagnac; Koňaky a další brandy budou mít pro tyto kategorie odlišný význam.
 6. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 6

  6 Zkuste koňak vyzkoušet. Cognac je hroznová pálenka pojmenovaná podle francouzského města, ze kterého pochází, a je vyrobena ze směsi konkrétních hroznů včetně Ugni Blanc. Musí být dvakrát destilována v měděných hrncových destilačních zařízeních a zrána ve francouzských dubových sudech po dobu nejméně dvou let.
  • 3-hvězdičkové nebo VS (velmi speciální) brandy je, když nejmladší brandy ve směsi zrálo v dubu alespoň dva roky.
  • Brandy VSOP (Very Superior Old Pale) je, když nejmladší brandy ve směsi zestárlo nejméně o čtyři roky, ačkoli většina brandy v této třídě je ve skutečnosti mnohem starší.
  • Napoleon, XO (Extra Old), Extra nebo Hors d’age brandy je, když nejmladší brandy ve směsi zrálo v dubu nejméně šest let. V průměru jsou tyto brandy obvykle ve skutečnosti 20 let nebo starší.
  • Některé koňaky stárnou v dubu 40–50 let.
 7. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 7

  7 Zkuste vyzkoušet americkou pálenku. Americká brandy zahrnuje mnoho různých značek a nemá mnoho zákonných předpisů. Jakékoli kategorizace věku, jako jsou VS, VSOP a XO, nejsou právně kontrolovány a při nákupu byste si toho měli být vědomi. Pokud jde o brandy, na spotřebitele mají vliv pouze dva předpisy USA.
  • Pokud brandy ze zákona nestárlo dva roky, musí mít podle zákona na etiketě slovo „nezralý“.
  • Navíc podle zákona, pokud není vyroben z hroznů, pak musí říci ovoce, ze kterého bylo vyrobeno.
  • Protože klasifikace nejsou regulovány zákonem, různé značky mají pro své klasifikace různý věk a jejich procesy stárnutí nemusí být příliš dlouhé. Další informace o konkrétních odrůdách a stáří najdete na webových stránkách palíren.
  • Neexistují žádné právní požadavky, které by určovaly, které destilační techniky by měly být použity.
 8. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 8

  8 Zkuste vyzkoušet pisco brandy. Pisco je nezralá hroznová pálenka vyrobená v Peru a Chile. Protože je nezralý, má jasnou barvu. V současné době existuje spor mezi Peru a Chile o to, kdo by měl mít povoleno vyrábět pisco a zda by měl být omezen na určité regiony.
 9. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 9

  9 Zvažte zkusit jablečnou pálenku. Jablečná pálenka se vyrábí z jablek a pochází buď z Ameriky, kde se nazývá applejack , nebo Francie, kde se mu říká Calvados. Je velmi univerzální a může být použit v řadě koktejlů.
  • Americká verze, applejack, je velmi jasná a ovocná.
  • Francouzská verze Calvados je jemnější, jemnější a má více vrstev.
 10. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 10

  10 Zkuste vyzkoušet eaux de vie. Eaux de vie jsou nezralé brandy vyrobené z jiného ovoce než z hroznů, jako jsou maliny, hrušky, švestky, třešně a další. Obvykle mají jasno, protože nejsou staří.
  • V Německu se eaux de vie nazývá „Schnapps“, ale není to totéž jako americká pálenka.
 11. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 11

  jedenáct Zkuste vyzkoušet Brandy de Jerez. Brandy de Jerez pochází z oblasti Andalusie ve Španělsku a má svůj vlastní předepsaný způsob výroby, při kterém se pouze jednou destiluje v měděných destilačních zařízeních. Poté zraje v sudech z amerického dubu.
  • Brandy de Jerez Solera je nejmladší a nejplodnější a má minimální průměrný věk 1 rok.
  • Brandy de Jerez Solera Reserva má minimální průměrný věk 3 roky.
  • Brandy de Jerez Solera Gran Reserva je nejstarší z brandy s minimálním průměrným věkem 10 let.
 12. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 12

  12 Vyberte si brandy podle typu a potom věku při nákupu. Typ může být jeden z diskutovaných nebo může jednoduše říci „brandy“. Pokud nemá konkrétní typ, vyhledejte zemi dovozu a použitý zdroj (například hrozny, ovoce nebo výlisky). Vyberte si podle věku poté, co jste vybrali podle typu. Pamatujte, že obecné věkové kategorie brandy jsou velmi variabilní a liší se podle druhu.

Metoda 2 ze 3: Pití brandy úhledné

 1. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 13

  1 Zjistěte, co znamená úhledné. Pití „úhledné“ brandy znamená, že ji pijete samotnou bez ledu nebo mixéru. Ochutnáte pouze brandy a nic jiného, ​​což vám umožní plně si vychutnat chuť.
  • Led se taje a zalévá brandy, což ničí chuť.
 2. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 14

  2 Pijte brandy úhledně, pokud máte kvalitní zrající brandy. Nejlepší brandy byste si měli vychutnat sami. To vám pomůže plně si vychutnat chuť, umocní váš zážitek a umožní vám skutečně ochutnat nejlepší zážitek z brandy.
 3. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 15

  3 Pořiďte si brandy sniffer. Brandy snifter nebo brandy balón je krátká sklenice se širokou základnou, jejíž strany se v horní části zužují. Bude mít krátký stonek a bude k dispozici v mnoha velikostech, i když obvykle nebude najednou podáváno více než 2 unce (60 ml). Tyto sklenice jsou ideální pro pití brandy, protože koncentrují jemné vůně v horní části sklenice, když je čichají nebo voní.
  • Důkladně čistá sušička, která byla sušena na vzduchu, brání tomu, aby jiné chutě zasahovaly do chuti brandy.
 4. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 16

  4 Ihned podávejte. Brandies nemusí dýchat jako víno. Pokud ji necháte příliš dlouho působit, část těkavých alkoholů se odpaří. Tím ztratíte část charakteru pálenky.
 5. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 17

  5 Zahřejte sklenici v ruce. Mnoho znalců dává přednost ohřátí brandy, protože jemné teplo zvýrazňuje chuť a vůni. Nejlepší způsob, jak to udělat, je jednoduše držet sklenici v ruce a jemně ji zahřát. Široká základna skla usnadňuje zahřátí v ruce.
  • Sklenici můžete také ohřát tak, že do ní nalijete teplou vodu a poté ji nalijete, než ji naplníte brandy.
  • Dalším způsobem, jak ohřát brandy, je opatrně zahřát sklenici na otevřeném plameni.
  • Dávejte pozor, abyste se nepřehřáli! Přehřátí může způsobit odpaření alkoholu a zničení vůně a chuti.
  • Sklenici neproplachujte, protože v brandy můžete přijít o některé jemné vůně.
 6. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 18

  6 Ucítíte vůni brandy a přitom držíte sklo ve výšce hrudníku. Nos (vonící nosem) brandy na tuto vzdálenost vám umožní cítit květinové tóny a vnese do vašeho nosu delikátní vůně. Zabráníte tak zahlcení svých smyslů při ochutnávání.
 7. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 19

  7 Přineste sklenici k bradě a znovu čichejte nosem. Zvedněte sniftera do výšky brady a zhluboka se nadechněte nosem. Nos v této výšce vám umožní cítit vůni sušeného ovoce v brandy.
 8. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 20

  8 Zvedněte sniftera přímo pod nos a čichejte ústy i nosem. Když si přivezete nosítka k nosu, ucítíte vůni koření v brandy. Tento nos bude mnohem složitější než předchozí dva.
 9. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 21

  9 Dejte si malý doušek. Váš první doušek by vám měl jednoduše namočit rty, aby vás nepřemohl. První doušek by měl být co nejmenším douškem a přinese chuť do vašich úst. Pokud budete přemoženi, může vás to odradit znovu ochutnat pálenku.
 10. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 22

  10 Vezměte si více doušků, začněte od malých a postupně se propracujte k větším douškům. Ty mají aklimatizovat vaše ústa na chuť. Až když se vaše chuťové pohárky aklimatizují, můžete plně ocenit chuť brandy.
  • Pití brandy je stejně tak o vůni, jako o chuti, takže se ujistěte, že i nadále oceníte aroma, když popíjíte brandy.
 11. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 23

  jedenáct Pokud ochutnáte více brandy, začněte mladý a stěhujte se starší. Ochutnáváte -li řadu brandy, měli byste nejprve začít s nejmladším. Vždy nechte malé množství každého, aby se vrátilo později- budete překvapeni, jak moc se první chuť může změnit poté, co se váš nos a patro zahřeje na brandy.
 12. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 24

  12 Pokud ochutnáváte řadu brandy, zkuste se nedívat na druh a cenu brandy. Typ i cena mohou ovlivnit způsob, jakým ochutnáte brandy, takže je nejlepší tyto informace při ochutnávání pokrýt, abyste skutečně objevili chutě, které máte rádi. To vám také může pomoci dozvědět se o sobě více.
  • Brýle můžete na dně nějakým způsobem označit, než je nalijete. Poté sklenice před pitím promíchejte, abyste nevěděli, která je která.

Metoda 3 ze 3: Pití koktejlů z brandy

 1. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 25

  1 Pijte pálenku v míchaných nápojích, pokud máte mladší a levnější pálenku. Například pokud máte pálenku VS nebo jinou bezejmennou pálenku, můžete je smíchat do koktejlů. Brandy je součástí vinařské rodiny, takže ne vždy dobře funguje s určitými limonádami a toniky, ale existuje mnoho dobře chutnajících míchaných nápojů.
  • Ačkoli je Cognac letitá, dražší pálenka, běžně se používá i do míchaných nápojů.
 2. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 26

  2 Zkuste vyzkoušet koktejl Sidecar. Sidecar je klasický koktejl, který Hôtel Ritz v Paříži ve Francii tvrdí, že vynalezl na počátku 20. století. Budete potřebovat 1,5 ml (45 ml) koňaku, 1 unci (30 ml) Cointreau nebo triple sec, 0,5 unce (15 ml) čerstvé citronové šťávy, citronovou ozdobu na ozdobu a volitelně cukr na lemování.
  • Vychladlou martini sklenici obložte cukrem. Sklenice na martini má tvar dlouhého stonku vzhůru nohama. Sklenici ochlaďte v mrazničce a poté namočte horní okraj do talíře cukru, aby se ohraničil.
  • Nalijte přísady (kromě citronového kroucení) do koktejlové třepačky s několika kostkami ledu a energicky protřepejte.
  • Kmenem vyjměte kostky ledu a nalijte do sklenice.
  • Ozdobte citronovým kroucením. Citron můžete zkroutit odloupnutím tenkého proužku kůry kolem citronu v jednom plném kruhu.
  • Poměr koňaku, Cointreau a citronové šťávy můžete trochu změnit, abyste našli dokonalou chuť pro vás.
 3. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 27

  3 Zkuste zkusit metropolitu. Metropolitan je klasický koktejl, jehož první recept pochází z roku 1900. Budete potřebovat brandy 1,5 (45 ml), 1 unci (30 ml) sladkého vermutu, 0,5 lžičky jednoduchého sirupu a 2 pomlčky Angostura bitters.
  • Vytvořte jednoduchý sirup kombinací 1 šálku vody s 1 šálkem jemného cukru ve sklenici. Nádobu uzavřete a protřepávejte, dokud se cukr zcela nerozpustí. Uchovávejte nádobu v chladničce.
  • Nalijte všechny ingredience do koktejlové třepačky s kostkami ledu a dobře protřepejte.
  • Přecedíme do vychlazené martini sklenice. Sklenice na martini má dlouhý stonek s šálkem ve tvaru obráceného trojúhelníku.
 4. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 28

  4 Zkuste vyzkoušet Gentleman’s Hot Toddy . Hot Toddy je klasický horký nápoj, který byl historicky často používán jako lék. Může být vyroben z různých destilátů, včetně brandy a jablečného brandy. Budete potřebovat 1 unci (30 ml) pálenky nebo jablka, 1 polévkovou lžíci. med, ¼ citron, 1 šálek vody, špetka hřebíčku, špetka muškátového oříšku a 2 tyčinky skořice.
  • Potřete dno hrnku nebo sklenice irské kávy medem a poté přidejte brandy nebo jablko a šťávu z ¼ citronu.
  • Vodu uvařte v konvici nebo hrnci a nalijte do sklenice.
  • Směs promíchejte a přidejte hřebíček a tyčinky skořice.
  • Nechte působit 5 minut a poté přidejte muškátový oříšek a užívejte si!
  • Poměr brandy k vodě můžete změnit. Používáte -li jablečnou pálenku, můžete se rozhodnout zvýšit množství jablečné pálenky pro extra chuť.
 5. Obrázek s názvem Pijte brandy, krok 29

  5 Zkuste vyzkoušet Pisco Sour. Pisco Sour je nejpopulárnějším způsobem konzumace pisco a je podpisovým nápojem Peru a také velmi populární v Chile. Budete potřebovat 3 unce (95 ml) pisco, 1 unci (30 ml) čerstvě vymačkané limetkové šťávy, ¾ unce (22 ml) jednoduchý sirup, 1 čerstvý vaječný bílek a 1 pomlčku Angostura nebo Amargo (pokud ho najdete).
  • Vytvořte jednoduchý sirup kombinací 1 šálku vody s 1 šálkem jemného cukru ve sklenici. Nádobu uzavřete a protřepávejte, dokud se cukr zcela nerozpustí. Uchovávejte nádobu v chladničce.
  • Zkombinujte pisco, limetku, jednoduchý sirup a vaječný bílek v koktejlové třepačce bez ledu a silně protřepávejte, dokud není bílek pěny, asi 10 sekund.
  • Přidejte led a poté velmi silně protřepejte, dokud nebude dobře vychlazený, opět asi 10 sekund.
  • Sceďte led a nalijte vychlazenou pisco kyselou sklenici. Pisco kyselá sklenice je relativně malá a má tvar trochu jako normální sklenice, kromě toho, že základna je tenčí a okraje jsou nahoře trochu roztažené.
  • Na pěnu z vaječných bílků přidejte špetku hořkosti.
 6. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 30

  6 Zkuste Jacka Rose vyzkoušet. Jack Rose je klasický koktejl, který byl velmi populární ve dvacátých letech minulého století a používá applejack, americký typ jablečné pálenky. Budete potřebovat 2 unce (60 ml) applejacku, 1 unci (30 ml) limetkové šťávy a 0,5 unce (15 ml) grenadinu. Skutečný americký applejack je těžké najít, ale pokud se ho dokážete zmocnit, zkuste tento koktejl.
  • Nalijte přísady do koktejlové třepačky s ledem a dobře protřepejte.
  • Přeceďte do vychlazené koktejlové sklenice. Toto sklo bude mít dlouhý stonek s šálkem, který má tvar obráceného trojúhelníku.
 7. Obrázek s názvem Pijte brandy Krok 31

  7 Zkuste vyzkoušet předpis Julep. Tento nápoj se poprvé objevil v tisku v roce 1857 a kombinuje koňak a žitnou whisky pro uklidňující osvěžení ideální pro léto. Budete potřebovat 45 ml koňaku VSOP nebo jiné dobré brandy, 15 ml žitné whisky, 2 lžičky cukru rozpuštěného v 0,5 ml (15 ml) vody a 2 snítky čerstvé máty.
  • Cukr a vodu vložte do vysoké sklenice nebo julepového šálku (tradiční stříbrný pohár) a míchejte, dokud se cukr nerozpustí.
  • Přidejte do sklenice lístky máty a jemně stiskněte, aby se uvolnil aromatický olej. Mátu nerozdrťte, jinak uvolníte hořkost z listů.
  • Přidejte do sklenice brandy a žitnou whisky a promíchejte.
  • Naplňte sklenici drceným ledem a míchejte dlouhou lžící, dokud sklenice nezačne po stranách mrazit.
  • Ozdobte snítkou čerstvé máty a podávejte se slámou.

Terminologie brandy a recepty na nápojeTerminologie brandy vědět


Recept na postranní vozík


Francouzský 75 recept

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Měla by se pálenka konzumovat po večeři? Brandy je považováno za nápoj po večeři, protože výrazná chuť může při jídle otupit vaše chuťové buňky. Takže ano, je vhodný čas na konzumaci brandy.
 • Otázka Mohu pít brandy s mlékem? V mnoha zemích je to velmi běžné, přidejte trochu vanilky - říká se tomu tacao (španělsky). Přidejte trochu brandy do vaječného koňaku (mléko a vejce) a říká se mu bílé tygří mléko (britské). Brandy a mléko na ledě s kávou je brandy nebo Allenovo mléko (hlavní skupina potravin ve státě Maine)!
 • Otázka Mohu pít brandy přes led? Můžete, ale jak je uvedeno výše, led taje a ničí chuť brandy. Nejlépe se podává „úhledný“ (sám o sobě, bez ledu).
 • Otázka Jaká velikost skla by měla být použita k podávání úhledné pálenky? Jakékoli velikosti snifter by bylo v pořádku. Stačí přidat brandy, aby se naplnil jen základ, abyste si mohli vychutnat vůni. Držadlo sklenice je drženo, takže můžete pálenku naklonit nad plamen, aby se zahřála, což také uvolňuje vůně alkoholu.
 • Otázka Co znamená 'brandy water'? Znamená to brandy se sklenicí vody jako stíhačem. Někteří lidé dávají přednost pití alkoholu úhledně a pak ho následují douškem vody.
 • Otázka Mohu zapít brandy vlažnou vodou? Řekl bych, že ne; zničí chuť a chuť. Brandy je nejlepší čistá nebo v koktejlu. Pokud hledáte „Hot Toddy“, doporučil bych whisky, teplou vodu a trochu citronové šťávy, pokud ji máte.
 • Otázka Je brandy užitečné při nachlazení? Zatímco brandy může poskytnout určité pohodlí, když jste nemocní, bylo by lepší vyhnout se alkoholu, protože se vaše tělo pokouší bojovat s nachlazením. Můžete si však dát trochu whisky v horké kaši s citronovou šťávou.
 • Otázka Mohu použít sodu s brandy? Ano můžeš. Doporučuji experimentovat s různými druhy, abyste našli chuť, kterou máte nejraději.
 • Otázka Je brandy dobré pro diabetika? Alkohol není vhodný pro diabetiky, protože nepříznivě ovlivňuje hladinu cukru v krvi.
 • Otázka Je brandy lepší než whisky? Brandy a whisky jsou dva zcela odlišné likéry, takže neexistuje způsob, jak měřit, který je lepší. Je to věc osobních preferencí.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jaké je datum expirace brandy v lahvi od data výroby?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Tipy

 • Pokud nezvládáte chuť při úhledném pití brandy, můžete před ochutnávkou do sklenice přidat nejnutnější množství vody.
 • Existuje mnoho různých druhů koktejlů vyrobených z brandy a můžete si také vymyslet vlastní. Proveďte svůj průzkum nebo buďte kreativní!

Varování

 • Konzumace alkoholických nápojů zhoršuje vaši schopnost řídit auto nebo obsluhovat stroje a může způsobit zdravotní problémy. Při konzumaci alkoholu buďte vždy v bezpečí.
 • Nepijte alkohol, pokud jste těhotná, protože existuje riziko pro vaše dítě.

Populární Problémy

Jak zpomalit kočku, která jí příliš rychle. Mnoho koček se při krmení vzrušuje a může skončit přejídáním nebo příliš rychlým jídlem. Vaše kočka může zvracet poté, co jí příliš rychle, může mít problémy s trávením nebo může mít nadváhu kvůli příliš rychlému jídlu ...

Ochranný kelímek je tvrdá skořápka, která je vložena do atletického popruhu nebo kompresních šortek k ochraně mužského reprodukčního systému při hraní fyzických sportů. Někteří muži se domnívají, že při hraní nemusí používat ochranný kelímek nebo ...

Hubnutí není jen o dietách - musíte také rozhýbat tělo. Zatímco jakékoli cvičení spaluje kalorie a zrychluje váš metabolismus, nalezení správné rovnováhy mezi kardio a silovým tréninkem je důležité, pokud se chcete setkat ...

Když se Roger Federer a John Isner chystají zamknout rohy ve finále Miami, podívejte se dopředu, co se v zápase může stát.

Lendale Johnson hovořil o tom, jak moc pro hráče LGBTQ znamená podpora Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Murraye. Johnson také odhalil různé potíže, se kterými se potýkají sportovci, kteří přicházejí ke svým vrstevníkům a do světa.

Dnešní basketbalový zápas Oklahoma State vs Iowa State není v televizi, ale zde je návod, jak můžete hru sledovat živě online na ESPN Plus.