Jak řídit golfový míček

Ať už jste v golfu noví, nějakou dobu jste nehráli, nebo se jen snažíte trochu vylepšit svou hru, je třeba udělat několik kroků, abyste mohli dobře řídit golfový míček. Uvedení odpaliště do hry je kombinací znalosti vašeho vybavení, toho, jak se postavit, zvládnutí švihu a udržení čisté hlavy. Tyto taktiky vám pomohou naučit se správně řídit golfový míček a zlepšit svoji hru. A s trochou praxe na hřišti a dosahu můžete z těchto podvozků udělat otvory v jednom.

Část 1 ze 3: Získání správného vybavení

 1. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 1

  1 Vyberte si řidiče se správným podkrovím. Vzhledem k tomu, že věda o sportu a vybavení pokročila, volte raději řidiče s 9 nebo 10 stupni podkroví než staršího řidiče se 7 nebo 8 stupni. Amatérští hráči mohou optimalizovat nošení míče výběrem ovladače s 1-3 stupni vyššího podkroví než profesionální profesionálové. Vyšší loftovaný řidič vám poskytne větší přenos, což vám pomůže zůstat konzistentnější ve vašich úderech.
  • Úhel spuštění (určený loftem na hlavě hole, který udeří do míče), rychlost, kterou míč dopadne z tváře hole (určeno rychlostí hlavy hole při dopadu na golfový míček) a rotace golfový míček (určeno předchozími 2 faktory, jakož i některými dalšími faktory, včetně drážek na klubové ploše, zda se při nárazu dostala nějaká plocha mezi tvář hole a míč atd.), aby míč zůstal ve vzduchu (nést).


 2. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 2

  2 Vyberte si správný klub. Zatímco pro par 4 nebo par 5 většinou používáte ovladač mimo odpaliště, máte možnosti jiného dřeva nebo železa. Ne vždy použijete ovladač při řízení golfového míčku. Některé otvory budou nastaveny tak, že budete muset použít dřevo 3, 5 nebo dokonce 7, nebo jednu ze svých žehliček, řekněte, jestli jste na úrovni 3.
  • Při výběru hole zohledněte design jamky, kterou hrajete, i svou vlastní hru. Pokud například narazíte na své 3 dřevo dále než váš řidič a myslíte si, že byste mohli použít 8-žehličku zelená poté, co trefíte míč 3-dřevem, možná budete chtít vybrat 3-dřevo, abyste pořídili svůj první výstřel, pokud si dobře poradíte s 8-ironem.
  • Rychlost odpalu můžete použít k určení, kterou hůl potřebujete z odpaliště. Řekněme, že trefíte svých 7 žehliček na 150 yardů, rychlost vašeho švihu se s největší pravděpodobností pohybuje kolem 95–104 mph. Železo 8 nebo 9 bude kolem 105-115 mph.
  • Žehličky mají vyšší loft než dřevo a v případě díry o par 3 budete mířit přímo na green, což znamená, že chcete více přenášet a méně rolovat. Pokud je green vzdálen méně než 183 m, budete chtít použít žehličku.
 3. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 3

  3 Zjistěte, jaký míč používáte. Výběr správného golfového míčku pro vaši hru může být trochu bolest hlavy. Musíte zohlednit rotaci, tvrdost, vzdálenost a hlavně cítit. Bohužel neexistuje žádný „zlatý míč“, který by pro vás měl všechny odpovědi.
  • Nejlepší způsob, jak určit ten správný míč pro vás, je zajít do místního golfového obchodu a promluvit si s profesionálem o tom, co chcete ve své střele. Mohou s vámi spolupracovat na určení rychlosti vaší hlavy hole a pomohou vám vybrat golfové míčky se správnou tloušťkou krytu a hustotou jádra pro váš golfový styl. Trefte pár míčků a spoléhejte na to, jak se budou cítit. Golf je jednou z nejvíce mentálních her a pocit, že se cítíte dobře v tom, co trefíte, může vaši střelu výrazně ovlivnit.
  • Profesionální pravidla vám zakazují používat různé typy míčků během stejného kola. Pokud však hrajete s přáteli, vezměte si několik typů míčků a experimentujte, abyste zjistili, který vám nejlépe vyhovuje.
 4. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 4

  4 Vyberte si správné tričko. V dnešní době má všechno v golfu na výběr z několika možností, včetně odpaliště, které používáte. Se spoustou moderních řidičů s velkými hlavami vyvstala potřeba vyrobit vyšší odpaliště, což mělo za následek odpaliště různé délky. Když střílíte, golfový míček by měl být vytažen dostatečně vysoko, aby horní část obličeje řidičského klubu odhalila „rovník“ golfového míčku.
  • Abyste se vyhnuli nárazu na zem před odpalem golfového míčku, použijte vyšší odpaliště. Podobně, pokud jste na dlouhém par 4 nebo par 5 a potřebujete rozdrtit míč, abyste dosáhli greenu v rámci par, obvykle postačí vyšší odpaliště pro vašeho řidiče.
  • Vyšší triko však není vždy tou nejlepší volbou při používání žehličky, protože byste mohli míč odpíchnout příliš vysoko a stříhat pod míčem. Když používáte žehličku, odpalte míč tak, aby vypadal, že spočívá na trávě. Pouze dno 1/4 na 1/10 0,64 až 0,25 cm míče musí být nad zemí.
  reklama

Část 2 ze 3: Dostat se do pozice

 1. Obrázek s názvem Be a Better Golfer Krok 12

  1 Srovnejte své tělo se svislou značkou v dálce. Vyberte svislou značku jako strom nebo stojící osoba přímo za horizontálním bodem, kde chcete míček přistát. Je lepší použít svislou značku než vodorovnou. Jakmile najdete značku, zarovnejte své tělo a nastavte se k tomuto cíli. Ze značky můžete nakreslit neviditelnou čáru na místo několik yardů před golfovým míčkem, které vám pomůže vyrovnat se.
  • Pokud máte tendenci ohýbat levou paži brzy, bude to bránit vzdálenosti; Udržujte své „V“ co nejdéle, než se v cíli vašeho švihu ohne, a zjistíte, že se vám dostává mnohem větší vzdálenosti.
  • Pro mnoho hráčů golfu je snadné vybrat si nějakou značku, která je v souladu s tím, kde chcete umístit míč na hřiště. Zhruba budete vědět, jak daleko míček zasáhnete, takže si vyberte místo a poté hledejte strom nebo něco kolem cíle, na který chcete mířit, protože na předmět se míří snáze než na místo na zemi.
 2. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 7

  2 Nastavte nohy do správné polohy. Protože golfový švih má horizontální i vertikální rys, bude střed vašeho švihu pár centimetrů na cílové straně hrudní kosti. Umístěte míč inline s patou přední nohy nebo tam, kde je kapsa nebo logo na vaší košili (pokud jste správný).
  • Vyhněte se umístění míče směrem k přední části vašeho postoje, protože to může ztížit dobrý kontakt a zasáhnout míč před zemí. Umístění míče směrem k přední části vašeho postoje může také zhoršit problémy s krájením nebo vyblednutím.
  • Pokud používáte žehličku nebo 0,61 m od sebe, umístěte nohy od sebe přibližně 0,46 m od sebe.
 3. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 8

  3 Upravte ruce. Chcete -li, aby vaše paže byly rovné a vytvářely tvar „V“, když nastavíte svůj postoj. Při jízdě si představte, že vaše tělo dělá zpátečku „K“. Uchopte hůl tak, aby její přední hrana byla rovná na zemi. Ruce dejte 2,5-3 šířky ruky před vnitřní stranu předního stehna. S rukama na místě pro švih byste měli na adresu stát asi 8 palců (20 cm) od zadku vašeho úchopu.
 4. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 10

  4 Použijte správný přítlak. I když si můžete myslet, že silnější uchopení a silnější houpání přináší lepší výsledky, není tomu tak. Příliš tvrdý úchop může bránit vaší schopnosti dosáhnout konzistentní vzdálenosti. Poučující legenda, Phil Galvano nejprve představil myšlenku, že zjistíte, že skvělí hráči naznačili, že tlak v sevření by měl připomínat držení ptáka, aniž by ho rozdrtil, ale také nepustil. Čím pevněji držíš klub , tím méně se uvolní v celém míči. Vaše ruce by měly být bez napětí.
  • Vyzkoušejte různé síly úchopu v dosahu a sledujte výsledky. Všimněte si, když se vaše hůl nepřipojí dobře, protože sevřete příliš uvolněně, nebo vytáhnete míč, protože svíráte příliš pevně.
  • Pokud jste pravák, chcete sevřít hůl levou rukou, kde se vaše prsty dotýkají dlaně. Pokud jste levák, udělejte to samé s pravou rukou.
  • Omotejte prsty kolem kyje a poté, aniž byste pohnuli rukojetí, přejeďte rukou tak, aby palec byl na horní části rukojeti.
  • To samé udělejte s druhou rukou (pravá ruka, pokud jste pravák, a levá, pokud jste levák). Umístěte kyj mezi prsty a dlaní a pinky položte na kloub mezi ukazováčkem a prostředníkem. Pokud chcete, můžete je také zablokovat.
  • Přetáhněte palec přes palec na druhé ruce.
  reklama

Část 3 ze 3: Provedení správného švihu

 1. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 11

  1 Zjistěte, jaký druh švihu používáte. Měli byste mít dvě houpačky, jednu pro sílu a jednu pro ovládání. Ne každá díra vám umožní rozdrtit míč tak daleko, jak jen můžete. U některých otvorů může dojít k proříznutí vodní překážky nebo k uchycení doprava nebo doleva, takže musíte být schopni ovládat i vzdálenost svého výstřelu.
  • Chcete -li silový švih, chcete hlavu a hřídel umístit mírně dozadu za svůj míč s mírně širším postojem.
  • Chcete -li kontrolní střelu, mírně zúžte svůj postoj, umístěte míč o něco více dozadu ve svém postoji a trochu se uduste kyjem.
 2. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 12

  2 Začněte zpětný pohyb. Houpačka vašeho řidiče může být rozdíl mezi birdie a bogey.
  • Když jdete na zpětný pohyb, měli byste přesunout váhu dozadu. To dodá vašemu švihu větší sílu.
  • Mnohokrát může být váš instinkt rychlý zpětný pohyb v domnění, že vám dá větší sílu rozdrtit míč. Je to past, protože příliš rychlé houpání vás vyvede z vyrovnání.
  • Zůstaň v klidu. Vaše dřevo na řízení by mělo zůstat podél země, nebo jen líbat trávu-nechcete ji zahnat do země-alespoň prvních 20 až 25 procent vašeho houpačka . Pokud se váš klub zvedá, vyskočíte míč a nezískáte tak dlouhou a hladkou jízdu, kterou profesionálové vidí pravidelně.
  • Udělejte stabilní zpětný pohyb a nahoře se zastavte, abyste mohli resetovat, než začnete s klesáním. To neznamená přestat, protože to odhodí vaši hybnost. Představte si, že se mírně vznášíte, než se spustíte dolů.
 3. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 13

  3 Nechte si začátek svého downswingu uklidnit a nespěchal. To vám umožní zvýšit rychlost tak, aby golfová hůl při dosažení míče stále zrychlovala.
  • Váš downswing by měl být jediným pohybem, který využívá celé vaše tělo současně. Ale nespěchejte sem, pokud to uděláte, opustíte letadlo.
  • Jedním velmi důležitým faktorem vašeho downswingu je držet hlavu dole a na místě. To vše se děje velmi rychle a můžete být nadšení, když uvidíte, jak daleko jste odpálili míč. Pohyb hlavy vám ale rozhýbe celé tělo a zničí vaši střelu.
  • Můžete být v pokušení zkusit pomoci míči nahoru zvednutím paží. Udržujte však svůj švih konzistentní a věřte, že váš klub práci zvládne.
 4. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 14

  4 Udržujte úhel na přední ruce. Mnoho amatérů má tendenci převracet ruce dopředu ve snaze dostat míč do vzduchu, což poráží účel mít dobré vybavení a správné nastavení. Vedoucí ruka (pro většinu hráčů levá ruka, pro leváky pravá ruka) by měla být při sestupu nakloněna dolů směrem k míči.
  • Představte si to jako odpalování míče hřbetem přední ruky. Pokud se vaše ruka převrací dolů, můžete dopadnout na zem před míčem nebo zasáhnout pouze horní část míče. Udržování úhlu začíná míč nízko a umožňuje mu vylézt sám prostřednictvím vaší generované síly.
 5. Obrázek s názvem Drive a Golf Ball Krok 15

  5 Dokončete golfový švih následováním. Palice by se měla houpat přes levé rameno (pro pravoruké golfisty) nebo pravé rameno (pro leváky). Opět nespěchejte, abyste se podívali nahoru a zjistili, kam míč zmizel. Pokud jste to udělali správně, míč bude cestovat tam, kam chcete. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak přestanu zahákat golfový míček doprava? Pokud jste spravedlivý, ve skutečnosti „krájíte“ svůj míč. Abyste se vyhnuli krájení míče, vyhněte se houpání kyjem v pohybu. Během vašeho zpětného švihu držíte hůl příliš daleko a při svislém pohybu přivádíte hůl dovnitř. To vám způsobí krájení míče.
 • Otázka Jak mohu získat lepší vzdálenost od odpaliště? Jen se uvolněte - to je klíčový tip. Pokud se soustředíte pouze na míč, budete mít více štěstí. Zajistěte také dostatečný výkon za švihem, abyste zajistili větší vzdálenost.
 • Otázka Když trefím míč s řidičem, nevyletí do vzduchu, ale kutálí se po zemi. Co můžu dělat? Nastavte si tričko výše a dostaňte se přímo pod míč se sladkým místem řidiče. Po celou dobu švihu držte hlavu sklopenou a oko na kouli. Svůj míč hledejte až poté, co do něj trefíte.
 • Otázka Při mém golfovém švihu mám ve zvyku upustit pravé rameno a dopadnout tak na zem před míčem. Jak mohu tento problém vyléčit? Položte ručník za míč asi 6 'na stopu a zkuste ručník minout. Cvičte také více na sestupných svazích směrem ke kolíku.
 • Otázka Jak mohu zlepšit houpání zad při golfu? Při švihu nemusíte švihem rychle ustupovat. Pomalu se houpejte zpět a udeřte silou, protože to zlepší vaši koncentraci.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se míč unášel doleva? Vyrovnejte míč dále od hřídelí na hlavě klubu. Úder blízko hřídele způsobí, že míč půjde doleva.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se moje koule unášela správně? Zavřete tvář ovladače přibližně o 1/32 palce a neměňte švih.
 • Otázka Jak mohu zastavit svůj míč driftovat správně, když používám svůj ovladač? Zkontrolujte svoji přilnavost. Pravoruký golfista by měl na adrese vidět 3 klouby levé ruky.
 • Otázka Slušně trefuji míč se svým řidičem, ale nedostávám odstup! Jsem docela malý a přemýšlím, jestli můj řidič není pro mě příliš dlouhý. Také, jak více zapojím boky při používání ovladače? Jsem docela krátkonohý. Stojím 5 stop 9 palců, ale mám 28palcový vnitřní šev, čímž jsem blíže k zemi než většina mužů. Zjistil jsem, že mohu použít jakýkoli klub s nějakou prací. Ale ano, pořiďte si kratší hřídele. Používal jsem ovladač Callaway Big Bertha a dokázal jsem ho rozdrtit. Ale pak jsem použil manželčin kratší, přizpůsobený ovladač Lady Cobra a nikdy v životě jsem nezasáhl tak přímo. Něco vlastního pro vás je drahé, ale cesta.
 • Otázka Mohl bych si zlomit zápěstí při řízení golfového míčku? Za normálních okolností byste neměli, ale pokud se nějakým způsobem dotknete země, je to možné.

Populární Problémy

Důvěra je skvělá, ale nečekejte, až se budete cítit sebevědomě, když dáte najevo svou zamilovanost. Přiblížit se někomu atraktivnímu je pro většinu lidí nervy, takže je pravděpodobné, že nikdy nebudete riskovat, pokud budete čekat, až se budete cítit naprosto klidně ....

Jak udržet skóre v tenise ve francouzštině. V každém jazyce je sportovní slovník často oddělený od slov, která byste mohli použít pro každodenní konverzaci. Ať už jste hráč nebo vášnivý fanoušek, naučte se mluvit o svém oblíbeném ...

Mark Twain skvěle řekl: „Pokud nemohu v nebi pít bourbon a kouřit doutníky, nepůjdu.“ To je způsob myšlení většiny milovníků bourbonu: kde je bez bourbonu krása v pití? Pokud jste však nikdy neochutnali bourbon a ...

Ukázka zápasů druhého kola ve skupině A finále ATP World Tour.

AHS 1984 má premiéru na FX. Podívejte se, jak sledovat 9. sérii seriálu American Horror Story online prostřednictvím přímého přenosu bez kabelů.