Jak cvičit štěně border kolie

Štěňata border kolie mají jedny z nejvyšších energetických hladin ze všech plemen. Každý den potřebují značné množství fyzických cvičení. Vaše štěně Border Collie dobře reaguje na výcvik, takže se může snadno naučit nové hry, které s vámi bude hrát. Ať už je cvičíte uvnitř nebo venku, zajistěte svému štěněti možnost hrát si a cvičit každý den.js tenisky

Metoda 1 ze 4: Cvičte své štěně bezpečně

 1. 1 Pochopte rizika nadměrného výkonu vašeho štěněte. Mnoho majitelů psů je v pokušení tlačit své štěně příliš rychle. Mít nové štěně je zábavné a vzrušující, takže budete chtít strávit spoustu času procházením a hraním her. Vaše štěně však není připraveno na spoustu cvičení a jeho přílišné dávkování by mohlo dlouhodobě poškodit jeho klouby. To by nakonec mohlo způsobit artritidu. Naštěstí se tomuto problému můžete vyhnout nastavením limitů pro vaše štěně.
  • Cvičte kratší dobu.
  • Omezte činnosti, kterým se štěně věnuje, na lehká cvičení.
  • Soustřeďte se více na mazlení štěněte než na jeho cvičení.


 2. 2 Chcete -li nastavit časové limity pro cvičení, dodržujte pravidlo „5 minut“. Je snadné nadměrně cvičit štěně, které může časem uškodit psovi. Chcete -li určit, jak často byste měli štěně cvičit, vynásobte počet měsíců věku štěněte 5 minutami. Říká se tomu „pravidlo 5 minut“. Udržujte cvičení štěněte v tomto časovém limitu.
  • Například 4měsíční štěně by nemělo cvičit déle než 20 minut.
 3. 3 Vyhněte se činnostem, které namáhají klouby vašeho psa. Vaše štěně by nemělo skákat ze stěn nebo cvičit agility, protože to může poškodit klouby vašeho štěněte. Psi by se neměli účastnit výcviku agility, dokud nemají alespoň 12 měsíců.
  • Vyberte si jednodušší cvičení, jako je procházka, hraní aportu nebo běhání se štěnětem.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Cvičení venku

 1. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 1

  1 Vezměte své štěně do psího parku. Psí parky jsou také skvělým způsobem, jak socializovat vaši novou borderku. Vezměte své štěně do místního psího parku a nechte ho mít příležitost komunikovat s ostatními psy a volně běhat. Když jste v parku, pozorně sledujte svého psa, abyste se ujistili, že pozitivně interaguje s ostatními psy a je vám neustále na očích.
  • Nevystavujte své štěně na veřejnosti, dokud nedostane všechna očkování. Neměli by komunikovat s jinými psy, dokud nejsou plně očkováni.
 2. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 2

  2 Cvičení na oploceném dvoře. Štěňata border kolie mají tendenci nutkavě pronásledovat a pronásledovat cokoli, co se hýbe. Může to být kolemjdoucí, veverka, dítě nebo pták. Mohou se volně pohybovat po oploceném dvoře, ale měli by být stále pod vaším dohledem. Velké oplocené dvory jsou skvělými oblastmi pro hraní her, jako je aport se štěnětem border kolie. Mnoho border kolií si užívá aport nebo hraní s frisbees, a to jsou skvělé způsoby, jak spálit část energie vašeho štěněte.
  • Ujistěte se, že je váš plot velmi bezpečný. Štěňata border kolie mohou být únikovými umělci a je známo, že kopou pod ploty nebo virtuálně vybírají zámky, aby se dostali ven.
 3. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 3

  3 Udělejte si rande se štěnětem. Domluvte si schůzku štěněte s přítelem nebo členem rodiny, který má také psa. Pokud se oba psi ještě nepotkali, dejte jim nějaký čas na to, aby se navzájem poznali, než jim umožní hrát. Buď je můžete nechat hrát venku v oplocené oblasti, nebo uvnitř. Socializace je důležitým aspektem vývoje mladého štěněte a hraní s jinými psy v bezpečném a kontrolovaném prostředí podpoří pozitivní a zdravé rysy chování.
  • Stejně jako v psím parku by vaše štěně mělo být plně očkováno, než bude moci komunikovat s jinými psy.
 4. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 4

  4 Vezměte je na plavání. Plavání je pro vaše štěně skvělé aerobní cvičení a mnoho border kolií si užívá vodu. Štěně můžete vzít na místo vhodné pro psy, jako je pláž nebo rybník, a nechat ho plavat. Ujistěte se, že dodržujete všechny pokyny a pravidla dané oblasti a pozorně sledujte své štěně. Někteří psi jsou přirozeně silní plavci, ale možná budete muset naučte je plavat .
  • Můžete si přinést vznášející se plastovou hračku, například aportovací hračku určenou pro použití ve vodě nebo Frisbee, a hodit ji do vody, aby si ji štěně vzalo zpět.
  • Zatímco většina border kolií je zdatnými plavci, můžete si koupit psí záchrannou vestu, která vašemu štěněti pomůže plavat při plavání.
 5. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 5

  5 Choďte, běhejte a jezdte na kole se štěnětem. Možná jste si pořídili štěně border kolie s úmyslem mít partnera pro výcvik a cvičení. Můžete začít trénovat své nové štěně, aby s vámi cvičilo brzy, aby se mohly stát celoživotními tréninkovými partnery. Ať už chodíte, běháte nebo jezdíte na kole, můžete své štěně vzít s sebou. Postupně v průběhu času prodlužujte délku nebo vzdálenost cvičební rutiny a pečlivě sledujte, zda vaše štěně není nadměrně namáhané. Dobrým pravidlem je zvýšit trénink o pět minut každý měsíc, jak vaše štěně stárne.
  • Než s nimi začnete běhat nebo jezdit na kole, budete muset vodítko vycvičit, ale učí se rychle.
  • S jejich přirozenými energetickými hladinami může vaše štěně Border Collie vyzvat a tlačit vás, abyste porazili své tréninkové rekordy! Štěňata se mohou přetěžovat, takže je bedlivě sledujte a dělejte si přestávky, když je potřebujete.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Cvičení uvnitř

 1. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 6

  1 Cvičte denně. Štěňata border kolie jsou velmi aktivní a mají spoustu energie. Jako plemeno byli původně chováni jako pracovní psi, takže mají silnou vůli dodržovat pokyny a pracovat. I když je ideální cvičit štěně venku, během nepříznivého počasí je možná budete muset cvičit uvnitř. Bez ohledu na to štěňata potřebují každodenní cvičení.
  • Štěňata border kolie mívají hodně energie a mohou cvičit hodinu i více denně. Neexistuje určité množství cvičení, které potřebují, ale dobrým pravidlem je, že vaše štěně potřebuje pět minut cvičení každý měsíc věku dvakrát denně. 3měsíční štěně tedy potřebuje 15 minut cvičení až dvakrát denně.
 2. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 7

  2 Přejděte na halovou agility třídu. Border kolie jsou známé svou hbitostí a atletikou. Border kolie se dobře hodí ke sportu agility a je to skvělý způsob, jak vaše štěně mentálně stimulovat a poskytnout cvičení, které potřebuje a po kterém touží. Přihlášením štěněte na halovou agility třídu, kterou pořádá místní instruktor nebo školicí středisko, naučíte své štěně dodržovat vaše příkazy a poskytne mu prostor pro výdej energie.
  • Agility se také může stát celoživotním pronásledováním vaší border kolie, když vyrostou do dospělosti. Mnoho majitelů border kolií, kteří přihlásí své psy do tříd agility, skončí tak, že jejich psi budou soutěžit v agility turnajích nebo akcích.
 3. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie Krok 8

  3 Vezměte je do vnitřního cvičebního prostoru. Některé obchody s domácími mazlíčky, tělocvičny nebo školicí střediska umožňují psům hrát si a cvičit v jejich vnitřních prostorách. Existují dokonce psí fitness centra, kde mohou trenéři pomoci vašemu psovi naučit se nové hry a nové povely. Protože nevlídné počasí může bránit venkovním aktivitám, bude mít vnitřní prostor jako záloha, aby vaše štěně dostalo aktivitu, kterou potřebuje. Štěně můžete také cvičit uvnitř hraním míčových her nebo vytvořením vnitřní překážkové dráhy.
  • Můžete si udělat vnitřní překážková dráha označením malých překážek nebo překážek, které vaše štěně obejde. Zkuste dát přikrývku přes dvě židle, abyste vytvořili tunel, kterým vaše štěně projde, nebo použijte plastové hula obruče, aby vaše štěně proskočilo.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Hraní her a školení

 1. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie krok 9

  1 Poskytněte příležitosti pro mentální stimulaci. Extrémně inteligentní plemeno Border Collies potřebuje příležitosti k mentální stimulaci, aby je udrželo obsazené, zaujaté a ostražité. Štěňata musí být udržována v mentálním a fyzickém cvičení, nebo mohou vyvíjet destruktivní chování. Štěňata border kolie se mohou snadno stát hyperaktivními, takže nalezení času na mentální styk s nimi může toto chování omezit.
  • Hry, které používají smysly vašeho štěněte, jako je zrak a čich, jsou dobrým způsobem, jak vaše štěně mentálně stimulovat, ať už jste doma nebo venku.
  • Nácvik poslušnosti je skvělý způsob, jak mentálně stimulovat štěně. Učí se velmi rychle a jako pracovní psi jsou chováni tak, aby reagovali na povely. Naučte je základním příkazům poslušnosti jako sedni, zůstaň a Přijít než přejdete na pokročilejší triky.
 2. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie krok 10

  2 Hrát na schovávanou. Vaše štěně Border Collie má silný čich a bude si užívat hry, které zahrnují hledání jídla a hraček, protože to apeluje na jejich instinkt najít kořist. Můžete hrát hry uvnitř nebo venku tím, že skryjete pamlsek nebo kousek psího granule a necháte své štěně najít. Je to také dobrá příležitost procvičovat povely jako zůstat a přijít.
  • Můžete také hrát na schovávanou schováním za dveřmi nebo kusem nábytku a vyslovením jména vašeho štěněte. Pokusí se vás najít a vy je můžete odměnit pochvalou nebo malou odměnou, kdykoli vás úspěšně najdou.
 3. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie krok 11

  3 Naučte je základním povelům poslušnosti. Je důležité začít s výcvikem nového štěněte brzy. Border kolie jsou velmi inteligentní a dobře reagují na výcvik, ale mohou být svéhlaví a přehnaně nezávislí, pokud je nenaučí respektovat své majitele hned na začátku. Začněte používat pozitivní posílení k povzbuzení dobrého chování a odradit od negativního chování, jako je štípání nebo kopání. Nácvik poslušnosti je také skvělý způsob, jak mentálně stimulovat štěně a omezit destruktivní návyky.
  • Zatímco mladá štěňata, ta čtyři měsíce stará a mladší, se mohou naučit základním povelům, jako je sedět a zůstat, nemusí být schopna plně pochopit pokročilejší povely, jako všechny triky k převrácení, dokud nejsou starší.
 4. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie krok 12

  4 Hrát aport. Border kolie rádi aportují a mohou si přivézt míč nebo hračku celé hodiny. Se svým štěnětem můžete hrát aport buď uvnitř, nebo venku, což z něj dělá skvělou hru bez ohledu na počasí. Naučte své štěně získávat míč nebo hračku pomocí pozitivního posílení, jako je nabídka pamlsku pro úspěšné získání. Hru aportu můžete vylepšit házením hračky nahoru nebo dolů po schodech, což dá vašemu štěně další cvičení.
  • Když hrajete venku, použijte bílý nebo světle zbarvený míč, zejména pro viditelnost, zejména pokud zapadá slunce.
  • Měkčí hračky lze použít k vyzvednutí uvnitř, protože gumové míčky by mohly poškodit předměty ve vaší domácnosti.
 5. Obrázek s názvem Cvičení štěněte border kolie 13. krok

  5 Zahrajte si přetahovanou. Pomocí dlouhé pevné lanové hračky si zahrajte se štěnětem přetahovanou. K přetahování nepoužívejte oděvy, zejména ponožky nebo boty. To může podpořit negativní chování, jako je žvýkání oblečení, protože vaše štěně začíná spojovat žvýkání se hrou. Tato hra může také sloužit jako kompliment tréninku.
  • Procvičte povel „pusť“ pomocí přetahování lanem a odměňte své štěně malou odměnou za úspěšné naslouchání.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu své štěně naučit chodit na gauč, jen když chci? Rozhodně. Vše, co musíte udělat, je naučit příkaz znamenat „přijít“ nebo „mazlit se“ a poté odpovídající příkaz znamená „sestoupit“. „Hup“ a „Get“ jsou příkazy, které jsem svého psa pro tuto situaci naučil.
 • Otázka Pokud si adoptuji starší borderku, řekněme 3-4 roky starou, použil bych stejné metody? Ano, můžete, ale může to trvat trochu déle, když jsou plně dospělí. Může vám pomoci, když si promluvíte s předchozími majiteli a zjistíte, zda absolvovali nějaké předchozí školení.
 • Otázka Může být border kolie psem, který vidí oko? Mohou, ale nedoporučuje se to. Mívají velmi silné pastevecké a honící instinkty, takže často nejsou tou nejlepší volbou pro služebního psa.
 • Otázka Kolik hodin cvičení a hraní je k tomu potřeba? Jelikož border kolie původně pasou psy, potřebují každý den alespoň 30 - 60 minut cvičení.
 • Otázka Budu mít dvě štěňata a jsou to bratři. Budu moci vycvičit ty dva společně? Ano můžeš! Pokuste se však vyvážit svou pozornost mezi dvěma psy a zavolejte přítele na pomoc. Nezapomeňte se také podívat na články WikiHow o výcviku psů, kde najdete další tipy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Cvičení jako štěně může pomoci zabránit některým zdravotním stavům později v životě, jako jsou problémy související s obezitou.
 • Border kolie si užívá rutiny a daří se jí cvičební plány.
 • Pokud cvičíte štěně venku, sledujte počasí. Border kolie se obecně dobře přizpůsobuje teplu a chladu, ale neměli byste se štěnětem provádět žádné extrémní outdoorové aktivity v extrémních povětrnostních podmínkách.
 • Pokud cvičíte venku brzy ráno nebo později v noci, ujistěte se, že vy a vaše štěně jste viditelní pro ostatní. Zvažte nákup obojku nebo vodítka, které má na sobě reflexní materiál, aby byly lépe viditelné.

reklama

Varování

 • Štěňata border kolie milují běh a je známo, že od této příležitosti utíkají od svých majitelů. Zvažte, zda by vaše štěně nemělo být čipováno kvůli své bezpečnosti.
 • Štěňata se mohou snadno dehydratovat, zejména v teplejším počasí. Vždy nechte štěně dělat přestávky na vodu a mít přístup k čisté vodě.
 • Udělejte si přestávku, když to vaše štěně potřebuje. I při vysokých energetických hladinách může být vaše štěně unavené a potřebuje odpočívat. Respektujte jejich potřeby a dejte si pauzu od hraní, když to potřebují.
 • Border kolie mají pastevecký instinkt a mohou během hry štípnout. Dávejte pozor na toto chování a přestaňte hrát hru, kdykoli se vás vaše štěně pokusí naštvat.
reklama

Populární Problémy

Získejte přehled o tom, jak sledovat sezónu 33 seriálu The Challenge: War of the Worlds MTV online prostřednictvím živého přenosu.Navigace v sociálním světě na střední škole může být zastrašujícím zážitkem, ale neměli byste se nechat zklamat. Pokud se naučíte milovat osobu, kterou ve skutečnosti jste, a také to, jak ve své přítomnosti ulehčit ostatním lidem, pak ...Jak vyrobit koktejly s nízkým obsahem karbohydrátů. Pokud se snažíte omezit příjem sacharidů, možná už dáváte pozor na jídla, která jíte, a velikost porcí. Měli byste ale také zvážit uhlohydráty v nápojích, které si vyberete. Mnoho...

Rafael Nadal v úterý vystoupil z National Bank Open s odvoláním na chronický problém s levou nohou, který se v posledních měsících rozhořel.Jak nosit Gingham Print. Gingham tisk může být zábavná a roztomilá stylová volba pro různé příležitosti. Pokud jde o navrhování vašeho outfitu, trochu experimentujte s barvami a vzory. Gingham lze spárovat s více ginghamem, ale také ...