Jak zjistit, zda jste zamilovaní

Zamilovanost může být velmi silná věc. Pokud jste zamilovaní, můžete si všimnout, že vaše emoce jsou všude. Pravděpodobně jste však příliš zaneprázdněni přemýšlením, zda vás má rád ten, koho máte rádi, aby o tom přemýšlel. Zamilovanost je fází, kterou prochází mnoho jednotlivců, a obvykle je na začátku romantického vztahu nebo na začátku možného romantického vztahu. Existuje mnoho známek lásky, které doprovázejí zamilovanost, jako jsou pocity sexuální touhy a intenzivní loajality, ale tato fáze a tyto pocity nemusí vždy trvat věčně.

Metoda 1 ze 3: Učení o zamilovanosti

 1. Obrázek s názvem Prevent Teenage Těhotenství Krok 1

  1 Zamyslete se nad tím, zda máte trvalé a rušivé myšlenky o jedné osobě. Možná vás překvapí, jak často na toho člověka myslíte. Může to být pro vás dráždivé a obtížné se od toho odvrátit. Pokud jsou vaše myšlenky na tuto osobu velmi romantické a obsedantní, nebo pokud ve vás vyvolávají hrůzu a úzkost vyvolávající pocity téměř paniky, můžete být zamilovaní.
  • Například můžete svému příteli říci: „Nemůžu na tu osobu přestat myslet!“


 2. Obrázek s názvem Ovládejte své emoce Krok 29

  2 Zjistěte, zda máte silné emoce. Pokud máte velké výkyvy nálad v závislosti na tom, jak si myslíte, že se o vás cítí osoba, která se vám líbí, můžete být zamilovaní. Pokud si myslíte, že vás ten člověk má rád, můžete cítit naprostou radost a naprosté štěstí. Nebo pokud od nich nedostanete dost odpovědi, nebo si myslíte, že vás ten člověk nemá rád, můžete být úplně sklíčení, smutní nebo rozrušení.
  • Také můžete rychle přepínat mezi těmito dvěma emocemi. V jednu chvíli máte možnost opětovat své pocity, ale hned v další chvíli narazíte na zeď strachu, když uvažujete o něčem novém a rozhodnete se, že ten člověk by k vám možná nemohl cítit to samé.
 3. Obrázek s názvem Získejte muže Berana Krok 17

  3 Uvědomte si, že fantazírujete o nereálné budoucnosti. Představujete si, že váš život od nynějška bude zahrnovat tuto osobu, a zjistíte, že předefinujete svůj život v celkovém obrazu této nové osoby. Pokud věříte, že vaše pouto je navždy s někým, ke komu jste nedávno začali cítit romantické city, můžete být zamilovaní.
 4. Obrázek s názvem Be Calm on a First Date Krok 1

  4 Zjistěte, že toužíte po jedné osobě. Osoba, která je zamilovaná, bude mít obvykle romantické city k této jedné osobě. Zamilovaná osoba navíc bude chtít být jedinou osobou pro osobu, po které touží.
 5. Obrázek s názvem Neotěhotnět Krok 1

  5 Zvažte, zda máte o této osobě sexuální fantazie. Studie ve zprávě ukázaly, že 87% lidí, kteří byli zamilovaní, si sexuálně přáli svůj milostný předmět. Sex však nebyl hlavní, což vedlo část lidské touhy po osobě, do které byli zamilovaní. Lidé, kteří byli zamilovaní, nejčastěji chtěli sdílet emocionální spojení s touto osobou nad čímkoli jiným.
 6. Obrázek s názvem Získejte datum Krok 7

  6 Zjistěte, zda v této osobě vidíte jen to dobré. Lidé, kteří jsou zamilovaní, si obvykle všimnou jen dobrých věcí v osobě, ke které něco cítí. Zdá se, že si ani nevšimnou negativních vlastností této osoby a nezajímá je. Mohou vám být schopni říci o špatných vlastnostech osoby, do které jsou zamilovaní; nebudou se však cítit příliš přesvědčeni, že tyto vlastnosti jsou důležité.
  • Tato kvalita zamilovanosti se může stát nebezpečnou. Protože po skončení počátečního období zamilovanosti si můžete všimnout, že jste s někým, kdo vám nevyhovuje.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vypadnutí ze zamilovanosti

 1. Obrázek s názvem Vypadni z lásky se svým nejlepším přítelem Krok 1

  1 Podívejte se na pravdu o svých rozdílech. Často z této fáze zamilovanosti začnete vypadávat, jakmile projdete všemi možnostmi plánování společného života a všimnete si reality situace. Například víte, že chcete děti a druhá osoba děti nechce. Možná jste si mysleli, že byste to mohli zvládnout, ale postupem času začínáte zjišťovat, jak moc je to pro vás důležitější, než jste si mysleli.
  • Věci, které si o člověku uvědomíte po skončení období zamilovanosti, nejsou vždy neslučitelné s tím, kým jste nebo se svým životem. Můžete si například uvědomit, že i když jste si zpočátku nemysleli, že její rodina žijící na Havaji bude výzvou, je to skutečná výzva. Tato výzva vám však stojí za to.
 2. Obrázek s názvem Vypadni z lásky se svým nejlepším přítelem Krok 13

  2 Najděte si informace o tom, co k vám cítí. Jakmile budete mít dostatek dat, abyste věděli, zda vás osoba, do které jste zamilovaní, opravdu miluje nebo nemiluje, začnete fázi zamilovanosti opouštět. Časem si i ten nejzamilovanější člověk začne osvojovat vzorce, kterými prochází s láskou/neopětovanou láskou. Tato nahromaděná zkušenost pomůže období zamilovanosti skončit.
 3. Obrázek s názvem Be Lovable Step 11

  3 Zjistěte o tom druhém téměř vše. Pokud jste spolu strávili hodně času, měli jste dost rozhovorů a dělali jste spolu dost věcí, až nakonec máte pocit, že ho opravdu znáte, pravděpodobně se blížíte ke konci své zamilovanosti. Podle toho, co vidíte, vypadá tato osoba jako osoba, která by pro vás byla vhodná a pro kterou byste byli dobří?
 4. Obrázek s názvem Zjistěte, jestli vás někdo miluje, krok 11

  4 Zhodnoťte způsob, jakým tato osoba zapadá do vašeho života. Po zamilovanosti mohou páry úspěšně přejít do dlouhodobých, milujících a oddaných vztahů. Možný je však i opak. Je možné, že jste byli s někým, kdo pro vás nebyl dlouhodobě vhodný, ale kvůli pocitům zamilovanosti jste to neviděli.
  • Sdílí tato osoba stejné zájmy, cíle, hodnoty a životní styl jako vy?
  • Vyvolává tento člověk ve vás tu dobrou stránku?
  • Nebo byl vztah jen o chemii, kterou jste sdíleli?
 5. Obrázek s názvem Vypadni z lásky se svým nejlepším přítelem Krok 11

  5 Rozhodněte se, zda vztah ukončíte, nebo se pokusíte, aby fungoval. Na základě vašich znalostí se rozhodněte, zda je tento vztah dobrou volbou pro váš život. Pokud se rozhodnete, že s tímto člověkem chcete být, jděte kupředu a pracujte na tom, abyste do svého vztahu vybudovali komunikaci, soucit a zapracovali na tom, aby vydržel. Pokud se rozhodnete, že tento vztah není pro vás to pravé, měli byste se rozejít.
 6. Obrázek s názvem Získat někomu důvěru Krok 7

  6 Zamyslete se nad tím, jak dlouho to bylo. Zamilovanost obvykle trvá 18 měsíců až tři roky. Zamilovanost obecně netrvá déle, pokud není prodloužena vztahem na dálku nebo hlubokou nejistotou v osobě, která je zamilovaná.
  • Vztahy znovu vypnuté/znovu zapnuté mohou také způsobit, že období zamilovanosti bude trvat delší dobu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Učení o lásce

 1. Obrázek s názvem Fall Out of Love with Your Best Friend Krok 6

  1 Miluj nejprve sebe. Láska a zamilovanost jsou dvě různé věci. Láska zahrnuje odhodlání a kompatibilitu. Než najdete tento druh lásky, dokonce i u někoho, do koho jste zamilovaní, měli byste se naučit milovat sami sebe. Milovat sebe sama znamená, že nemusíte hledat lásku nebo ujištění u někoho jiného, ​​abyste se cítili dobře. Víte, že stojí za to milovat. Nehledáte partnera, který by vás dokončil, protože už toho máte dost.
  • Pokud se nemilujete a potřebujete se z něčeho uzdravit, možná se budete chtít pokusit vyřešit to sami, než se dostanete do vážného vztahu. Zvažte návštěvu terapeuta, který vás může naučit, jak podnikat kroky ke zdravé sebelásce.
 2. Obrázek s názvem Keep Your Girlfriend Happy Step 21

  2 Doplňte druhou osobu. Pokud někoho milujete, pracujete na podpoře jeho vášní a silných stránek. Také uznáváte a přijímáte slabiny této osoby. Láska neignoruje nedostatky druhého člověka, ale snaží se mu pomoci růst a překonat jeho problémy.
  • Ujistěte se, že vás druhá osoba také doplňuje. Než se odhodláte k dlouhodobému vztahu, najděte si někoho, kdo pro vás představuje výzvy a přináší to nejlepší.
 3. Obrázek s názvem Keep Your Girlfriend Happy Krok 4

  3 Ukaž svou lásku. Skutečná láska hledá příležitosti, jak dělat věci pro osobu, kterou milují. Čím více sdílených pozitivních zkušeností a tvrdé práce mohou lidé ve vztahu sdílet, tím silnější bude pouta, bezpečí a důvěra, které budou do tohoto vztahu zabudovány.
  • Dělejte pro svého partnera malé věci. Umyjte svým partnerům nádobí, nechte partnerovi poznámku nebo jim kupte jejich oblíbené cukrovinky.
  • Dělejte velké věci pro a se svým partnerem. Vyrazte si na víkend, abyste společně udělali něco zvláštního, naplánovali oslavu narozenin pro svého partnera nebo si společně udělali hodinu. Dělejte věci, které vyžadují více času, úsilí a lásky.
 4. Obrázek s názvem Know if You

  4 Hrajte společně v týmu. To znamená, že se oba soustředíte na to, aby věci ve vašem vztahu fungovaly. Nepracujete pro své vlastní touhy nebo potřeby, místo toho se soustředíte na dobro společného života. Například si místo sledování své oblíbené televizní show můžete vypůjčit film a koupit popcorn. Strávte večer tím, že si budete užívat jeden druhého a budete mít skutečné rozhovory. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, že jsem do někoho zamilovaný? Vážený Gopmane
  Seznamovací trenérka Cher Gopman je zakladatelkou NYC Wingwoman LLC, datové koučovací služby se sídlem v New Yorku. „NYC Wingwoman“ nabízí dohazování, služby křídelnic, koučování 1 na 1 a intenzivní víkendové bootcampy. Cher je certifikovaná trenérka života, bývalá psychiatrická sestra a její práce byla uvedena na Inside Edition, Fox, ABC, VH1 a The New York Post. Vážený Gopmane Expertní známost Odpověď Pokud nad nimi hodně přemýšlíte a chcete s nimi být neustále v kontaktu, můžete být do nich zamilovaní. Zkuste s nimi navázat konverzaci, abyste je mohli lépe poznat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Keds jsou pohodlné a stylové, ale pokud se nosí delší dobu, plátno se může znečistit a ušpinit. Keds by se neměly dávat do pračky, ale naštěstí je ruční čištění Keds poměrně jednoduchý proces. Můžete buď použít ...

Jak nosit džínové šaty. Džínové šaty jsou jedním z těch klasických šatních šatů, které nikdy nevyjdou z módy - a má to dobrý důvod. Je to jeden z nejvšestrannějších kousků, které můžete mít ve skříni, protože ...

Švýcarský maestro honí svůj šestý titul v Indian Wells a má plné ruce práce s udržováním míčků na špičkách.

Stefanos Tsitsipas byl pohlcen kontroverzemi poté, co si v sobotu udělal dlouhou přestávku v koupelně při semifinálové prohře s Alexandrem Zverevem na Western & Southern Open v Cincinnati.

Roger Federer se bez 11-12 hodin spánku necítí dobře a studie ukazují, že toto množství je pro sportovce užitečné. Stejně jako Federer přísahá na svůj spánek několik velkých olympioniků a legend NBA.

Jak nasadit atletický pohár. Nosit atletický pohár je důležité, pokud hrajete kontaktní sporty. Klíčem k úspěšnému nošení atletického poháru je najít ten, který je pohodlný a správně sedí. Ať už máte kalíšek dole ...