Jak najít držák

Každý čas od času něco ztratí, ale ztráta držáku na zuby může být obzvláště frustrující. Pojistky fungují pouze tehdy, když je nosíte co nejvíce, takže každý okamžik se ztraceným držákem je okamžik, o který není postaráno o váš úsměv. Je důležité udělat vše pro to, aby nedošlo ke ztrátě držáku, protože jsou nezbytné pro výměnu úsměvu a nákladné. Pokud ale ztratíte držák, existuje několik věcí, které vám mohou pomoci najít!

Část 1 ze 3: Vracení kroků

 1. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 1

  1 Zastavte se a přemýšlejte. Než zpanikaříte a budete celý běhat hledat, sedněte si a přemýšlejte o tom, co jste dělali, když jste si to pamatovali naposledy. Pokuste se mentálně obnovit scénu: kde jste byli? S kým jste byli? Co jsi dělal? Pokuste se zrekonstruovat podrobnou paměť, včetně toho, jak jste se cítili, chuti jídla, které jste možná jedli, vůní v místnosti a dalších detailů, které si pamatujete.
  • Zkuste si vzpomenout na události, které následovaly po vaší poslední vzpomínce na to, že jste ji měli s sebou. Pokud jste ho naposledy vytáhli, abyste jedli chipsy a sodu, přemýšlejte o tom, co jste dělali dál. Šel jsi dát své nádobí do dřezu? Možná jste si s sebou do kuchyně přinesli držák. Utíkali jste na záchod? Možná jsi to tam vzal. Nebo jste si ho dali pod ubrousek, když jste jedli, složili ubrousek a poté nechtěně zlikvidovali celou věc. V takovém případě může být v koši.


 2. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 2

  2 Zůstaň v klidu. Jinak se vám zvýší hladina stresového hormonu, což způsobí rychlý puls a zpocené dlaně. Tyto intenzivní emoce zatemňují váš úsudek a paměť, mohou vás snadno odvrátit od toho, abyste si dokázali vzpomenout, kde jste to měli naposledy.
  • Pokud cítíte, že začínáte panikařit, několikrát se zhluboka nadechněte nosem a vydechněte ústy. Než se pustíte do hledání, posaďte se a na pár minut zavřete oči.
 3. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 3

  3 Podívejte se všude. Pokud jste své kroky zopakovali a stále je nemůžete najít, je načase začít hledat na nečekanějších místech. Klidně to může být v koupelně, ve vašem pokoji, batohu nebo skříňce. To, že to nebylo na vašem nočním stolku, neznamená, že to není pod vaší postelí.
  • Přihlaste se k hledání systematicky; Je pravděpodobnější, že budete úspěšní, pokud se ke každé místnosti nebo místu budete chovat jako k místu činu a pečlivě je analyzujete, než když začnete po panice házet další předměty a kopat věci. Když vstoupíte do místnosti, kde chcete hledat, začněte na jedné stěně nebo části místnosti a poté pracujte v kruhu, dokud nevyhledáte celou místnost. Nezapomeňte hledat v úrovních, včetně úrovně terénu (dívat se pod nábytek a na zem), v zásuvkách a na stolech a stolech a na vrcholu vyššího nábytku a polic.
 4. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 4

  4 Zeptejte se kolem. Nebuďte v rozpacích a řekněte svým rodičům, přátelům nebo spolubydlícím, že jste ztratili držák. Je to lepší alternativa ke křivým zubům, protože jste nenosili držák.
  • Dejte lidem vědět, kde jste to viděli naposledy, a podívejte se, jestli to náhodou neviděli. Někteří lidé nejsou obeznámeni s držáky a nemusí si uvědomit, že to není odpad. Pokud jste ji například ztratili v restauraci nebo jídelně, řekněte lidem, kteří tam pracují, že jste ji ztratili; možná to vyhodili do odpadu, aniž by si to uvědomili.
 5. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 5

  5 Získejte pomoc. Pokud vše ostatní selže, požádejte někoho, aby vám pomohl s hledáním. Ostatní lidé nebudou cítit stejnou úzkost jako vy, takže mohou hledat s čistou hlavou. Mohou také pomoci vidět věci, které jste přehlédli.
  • V případě rodičů si pamatujte, že by vám pravděpodobně raději pomohli najít držitele, než platit za nového!
  reklama

Část 2 ze 3: Zabraňte ztrátě držáku

 1. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 6

  1 Noste držák. Pokud je to v ústech, neztratíte to. To je obzvláště užitečné v raných fázích, kdy si na tento nový přírůstek do své rutiny teprve zvyknete.
  • Ve většině případů, alespoň první měsíc, je jediným důvodem, proč byste jej měli odstranit, jíst, čistit si zuby nebo hrát kontaktní sporty. Poté byste jej měli nosit každý rok po dobu dvou let a poté alespoň tři noci v týdnu po zbytek svého života.
 2. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 7

  2 Být konzistentní. Udržujte držák na stejném místě pokaždé, když jej odeberete, abyste v budoucnu nemuseli trávit čas jeho hledáním.
  • Uložte ho někam pohodlně, mimo dosah dětí a domácích zvířat. Dobrou volbou může být polička ve vaší ložnici nebo v koupelnové lékárničce.
 3. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 8

  3 Nikdy jej nebalte do ubrousku. Nejběžnějším způsobem ztráty držáků je, když jsou odstraněni v restauraci nebo v jídelně a zabaleni do ubrousku, aby je nikdo neviděl, a poté nechtěně vyhozeni do koše.
  • Může být trapné mít vystavený svůj držák, aby ho viděl celý stůl, ale pravděpodobně ne tak trapné, jako když budete muset požádat hostesku v restauraci, aby se prohrabala v koši, aby našla ztracený držák.
 4. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 9

  4 Používejte paměťové strategie. Když musíte odebrat držák v situaci, kdy jej nemůžete rychle umístit na normální místo, použijte paměťové strategie k zapamatování, kam jste jej vložili. Pokud svůj držák bezmyšlenkovitě odložíte, bude těžší si vzpomenout, kam jste jej později dali. Pokud si ale uvědomujete, kde to je, když to odložíte (čemu psychologové říkají „namáhavé zpracování“), můžete k zapamatování použít strategie odvolání.
  • Řekněte, kde to je, nahlas, jak to položíte. Například: 'Položím svůj držák na pult vedle rostliny aloe vera.' Když budete věci říkat nahlas, váš mozek bude vědomě přemýšlet o vaší akci, což vám pomůže vzpomenout si na to, co jste udělali později.
  • Říct někomu. Když vezmete svůj držák, řekněte komukoli, kde jste, kam ho dáváte. Můžete dokonce napsat příteli! Pokud se vám to později nepodaří, můžete se kdykoli zeptat. To má stejnou výhodu, když to řeknete nahlas, ale s tím dalším přínosem, že máte druhou osobu, která vám pomůže si vzpomenout.
  • Procvičte si všímavost. Všímavost je meditativní praxe, která zahrnuje soustředění se na vjemy, zraky, zvuky a další detaily přítomného okamžiku. Pokud se budete snažit být mentálně přítomni ve své každodenní rutině, můžete se vyhnout bezmyšlenkovitému odkládání držáku a místo toho se vycvičit, abyste vědomě mysleli na okamžik, když jej odstraníte.
 5. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 10

  5 Získejte případ. Vždy tu budou chvíle, kdy budete muset sundat držák a nebudete ho mít kam nenápadně dát, například když budete jíst v restauraci nebo se budete chtít v kině vrhnout na popcorn. Stojí za to utratit trochu peněz za pouzdro, stejně jako za brýle nebo cokoli jiného, ​​co potřebujete sledovat.
  • Vyberte si pouzdro ve velmi jasné barvě, aby bylo poutavé a snadno rozpoznatelné, pokud jej špatně umístíte. Pokud se náhodou stane, že bude vyhozen do koše, bude snazší ho najít.
  • Pokud nosíte kabelku nebo batoh, mějte pouzdro stále v tašce. Tímto způsobem, když vyjmete držák, můžete jej uložit zpět do speciální kapsy v tašce, abyste nezapomněli, kde je.
  • Pro větší bezpečnost zvažte přepravní pouzdro s klipem. Pouzdro můžete připnout na poutko na oblečení nebo v tašce, aby vám nechtěně nespadlo. Ty jsou k dispozici na Amazonu nebo na webových stránkách, jako je Dentakit.
 6. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 11

  6 Motivujte se, abyste to udrželi v bezpečí. Pojistky jsou nákladné, takže pokud víte, že jejich ztrátou utrpíte finanční překážku, můžete udělat lepší práci, abyste ji udrželi v bezpečí.
  • Pokud za vaše držáky obvykle platí rodiče, rozhodněte se zaplatit za vlastní náhradu, pokud ji ztratíte. Vědět, že se budete muset vzdát příspěvku nebo pracovat na zvláštních zakázkách, abyste zaplatili za výměnu, může být velkou motivací!
  • Pokud obvykle nakupujete vlastní držáky, slibte si odměnu, pokud se vám ji nepodaří ztratit, než bude čas ji znovu vyměnit. Odměnou může být něco, co jste si chtěli pořídit jako nové boty nebo opasek, den v lázních nebo lanýž z cukrárny. Ujistěte se, že je to něco, čím byste se běžně neodměnili, aby to pro vás bylo motivující!
  • Jediný způsob, jak tyto motivátory budou fungovat, je povzbudit vás k procvičování paměťových strategií a snažit se zapamatovat si, kam jste si přidělili držák, takže se zavažte, že do toho vložíte další kognitivní práci!
  reklama

Část 3 ze 3: Výměna ztraceného držáku

 1. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 12

  1 Zavolejte svého ortodontisty. Je důležité získat nový držák, pokud absolutně nemůžete najít ten svůj. V opačném případě se vaše zuby posunou a přijdete o jakýkoli pokrok, kterého jste při jejich řazení dosáhli.
  • Zavolejte, pokud jste po několika hodinách nenašli svého držitele. Váš ortodontista bude chtít rychle naplánovat schůzku, aby se zabránilo relapsu zubů, a bude trvat několik dní, než budou vyrobeny nové držáky.
 2. Obrázek s názvem Najděte si držák Krok 13

  2 Buďte připraveni na náklady na výměnu. Držáky jsou drahé a většina stojí pár set dolarů (USA) za kus (horní nebo dolní).
  • Zeptejte se svého zubaře nebo ortodontisty na její zásady výměny za ztracené držáky. Zeptejte se také, zda můžete získat sníženou sazbu, pokud si koupíte více než jeden držák najednou, abyste měli zálohu po ruce, pokud ji budete znovu potřebovat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když jsou moji rodiče naštvaní, že to ztratím? Co mohu říci, aby se cítili lépe? Omluvte se a řekněte jim, že pomůžete platit za nový tím, že budete dělat další práce, starat se o své sourozence, dělat úkoly pro sousedy, pokud vám to povolí atd.
 • Otázka Moje babička už nahradila jeden z mých ztracených držáků a teď se cítím hrozně, že jsem ztratil i ten nový. Co bych měl dělat? Mám teď stejný problém. Cítil jsem se tak špatně, že jsem plakal. Nechci nikoho nutit platit za nový kromě sebe. Vložím všechny své peníze na hlídání a cokoli jiného na nákup nového. Jakmile si ji koupím, vím, že o ni nepřijdu, protože jsem ji koupil za své vlastní peníze.
 • Otázka Nemohu to najít. Budou se moji rodiče nebo ortodontista zlobit? Ano, vaši rodiče se nejspíš naštvou. Ale nebojte se, každý dělá chyby. Je lepší, aby tvoji rodiče věděli, že jsi ztratil pojistku, než aby měl křivé zuby.
 • Otázka Zblázní se ortodontista, když zapomenu přinést svůj držák na první prohlídku? Pokud řekl, že to musíte přinést, mohl by být podrážděný, ale můžete jednoduše vysvětlit, že to byla chyba, a omluvit se.
 • Otázka Je v pořádku záměrně vyhodit držák do koše? Proč byste to schválně vyhazovali? Pokud nechcete mít držák, vezměte si ho zpět nebo ho v první řadě vůbec nedostaňte. Pokud vám ho koupili rodiče, budou velmi naštvaní, když ho vyhodíte.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem ztratil držák vyhozením do odpadu? Zeptejte se svých rodičů, jestli vynášeli odpadky. Pokud to neudělali, prohledejte odpadky. Pokud jste jej ztratili v koši ve škole nebo na jiném veřejném místě, budete si muset pořídit nový.
 • Otázka Co mám dělat, když přijdu o držitele a že mě za to rodiče naštvou? I když mohou být vaši rodiče naštvaní, stále vědí, že lidé dělají chyby. Měli byste jim to hned říct, protože o vaše zuby je třeba pečovat. Můžete nabídnout práci, která vám pomůže zaplatit za novou.
 • Otázka Moje máma mi vzala telefon, protože nemohu najít držák a stresuji se kvůli tomu. Co můžu dělat? Vysvětlete své matce, že to nebyla vaše chyba, že jste to ztratili, protože jste to neztratili schválně. Pokud jste to ztratili schválně, omluvte se své matce a nabídněte, že ušetříte peníze na zaplacení nákladů. Pokud nemáte dost, nabídněte zaplatit polovinu nákladů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nezoufej! Nejlepší, co můžete udělat, je zůstat v klidu.
 • Zkontrolujte každou místnost, i když si myslíte, že tam nebude.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

bodování tenisových pravidel

Populární Problémy

Kabaddi je populární, snadno osvojitelný týmový kontaktní sport s kořeny v tisícileté historii starověké Indie a jižní Asie. Základní pravidla Kabaddi jsou jednoduchá: dva týmy po sedmi hráčích se utkají ve velké čtvercové aréně ...

Obrovsky uznávaná kniha „Mezi světem a mnou“ je skokem na velkou obrazovku. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování filmu online.

Roger Federer nedávno hovořil o přestávce od tenisu a o tom, jak rád trávil čas se svou rodinou. Švýcarská hvězda si také posvítila na život poté, co jeho slavná tenisová kariéra skončila.

Jak používat závěs Ehmer. Závěs „Ehmer“ je vázací technika používaná veterináři ke stabilizaci vykloubené zadní nohy u psů. Konfigurace zábalu snižuje pohyb zraněné nohy, brání dalšímu zranění a ...

3krát Djokovič netypicky promrhal mečboly, aby prohrál zápas.

Martina Hingis a Leander Paes Melbourne 1. února (IANS) Indická tenisová hvězda Leander Paes a jeho švýcarská partnerka Martina Hingisová porazili francouzský Kanad.