Jak opravit klesající gauč

Pohovky se mohou časem opotřebovat, což způsobí pokles polštářů. Vždy ho můžete vyhodit a koupit si nový gauč, nebo můžete ušetřit peníze tím, že ho opravíte. Nejprve musíte gauč prohlédnout a zjistit, proč se prohýbá. Může to být záležitost starých polštářů, nebo to může být něco tak složitého jako rozbitý rám.

recenze tenisek

Část 1 ze 3: Kontrola gauče

 1. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 1

  1 Zjistěte, proč se vám gauč prohýbá. Propadlý gauč může být důsledkem opotřebovaných polštářů, starých pružin nebo špatného rámu.
  • Pokud jsou problémem polštáře, čeká vás snadná oprava. Pokud se vám polštáře po kontrole zdají v pořádku, možná budete muset vyměnit pružiny nebo rám. V závislosti na míře poškození budete možná muset vyměnit celý gauč.


 2. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 2

  2 Fotit. Než začnete rozkládat gauč, udělejte pár obrázků, abyste měli na co odkazovat. Pokud můžete, vezměte obrázky do místní opravny nábytku a zjistěte, zda vám mohou pomoci určit problém.
 3. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 3

  3 Zkontrolujte rám pohovky. Odstraňte všechny polštáře na pohovce a otočte gauč, abyste viděli na dno. Hledejte potrhanou látku a rozbité nebo shnilé dřevo.
  • Pokud uvidíte prasklé dřevo nebo dřevo, které je „vyklenuté“, budete ho muset vyměnit. To bude zahrnovat svlékání většiny potahových látek a může to být časově náročné.
  • Chcete -li zkontrolovat pružiny, možná budete muset odstranit část látky na dně, známou jako protiprachový kryt. Buďte jemní a dávejte pozor, abyste neroztrhli látku.
 4. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 4

  4 Všimněte si, jaké pružiny má váš gauč. Některé pohovky mají cik-cak pružiny, které jsou také známé jako 'průvěsné' prameny. Jiné pohovky používají vinuté pružiny.
  • Zjistěte, zda jsou vaše pružiny ohnuté nebo zlomené. Pokud jsou pružiny ohnuté, můžete je opravit sami. Pokud jsou rozbité, možná budete muset přivést pohovku k čalouníkovi.
  • Starší pohovky mívají vinuté pružiny, zatímco novější pohovky mají klikaté pružiny. V závislosti na kvalitě rámu nemusí váš gauč vůbec mít pružiny.
  • Zkontrolujte prostor pod polštáři. Můžete zjistit, že lamely nebo popruhy gauče praskly.
  reklama

Část 2 ze 3: Plnění polštářů

 1. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 5

  1 Zkontrolujte pevnost polštářů. Pokud jsou polštáře příliš měkké, možná budete muset přidat další náplň. Otevřete kryt individuálního polštáře a vyjměte jeho vnitřní části.
  • Je to dobrá příležitost k praní potahů polštářů.
 2. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 6

  2 Zkontrolujte pěnu a vatelín. Vatelín je tkanina používaná v čalounění, aby polštáře získaly hladký vzhled. Obvykle je vyroben z bavlny nebo vlny, ale může to být také směs materiálů, včetně polyesteru.
  • Pokud má pěna viditelné promáčknutí, možná budete muset vyměnit celý polštář. Pokud je vatelín opotřebovaný, ale pěna je v pořádku, vystačíte si jen s výměnou vatelínu.
 3. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 7

  3 Vyměňte pěnu nebo vatelín. Zjistěte, co je třeba ve vašich polštářích vyměnit. Pěnu i vatelín můžete zakoupit online nebo v obchodě s čalounickým zbožím.
  • Pokud chcete, můžete také polštáře na gauč nacpat jiným materiálem. Nemusíte používat pěnu. Místo toho můžete najít bavlněné, prachové, dokonce i staré oblečení, pokud byste chtěli. Použitý materiál ovlivní měkkost gauče. Ujistěte se, že se vám líbí pevnost, než vycpete každý polštář.
  • Zvažte trvanlivost vašich materiálů. Některé materiály nemusí dobře držet, ale pěnové polstrování vám může vydržet roky.
 4. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 8

  4 Nakrájejte vatelín do tvaru a navrstvěte jej na polštářovou výplň dle vlastního výběru. Ujistěte se, že používáte „listy“ vatelínu. Odřízněte sedadlo a zabalte polštáře o několik vrstev. Nezapomeňte jej uhladit, jinak můžete vytvořit hrudkovité sedadlo.
 5. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 9

  5 Vyměňte potahy polštářů. Jakmile opravíte své polštáře, můžete je vrátit zpět do potahů. Posaďte se na gauč a ujistěte se, že polštáře byly jediným problémem klesajícího gauče. Pokud se gauč stále prohýbá, znovu zkontrolujte rám. reklama

Část 3 ze 3: Upevnění rámu

 1. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 10

  1 Zkontrolujte lamely. Pokud se dřevěné desky, které podpírají rám gauče, zlomily, budete muset vyměnit dřevo a šrouby. Změřte lamely a poznamenejte si, kolik jich potřebujete. Měli byste mít možnost koupit si materiál v železářství.
  • Pokud potřebujete, vezměte laťku jako referenci, abyste se ujistili, že dostanete přesně to, co potřebujete.
  • Můžete také umístit kus překližky mezi rám a polštáře pro větší podporu. Toto není trvalé řešení a pohovka by mohla být trochu pevnější, než byste chtěli.
  • Konce zalepte lepidlem na dřevo. Zajistěte paprsek na místě pomocí sešívačky s dlouhými, silnými sponami nebo kladiva a velmi tenkých hřebíků.
 2. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 11

  2 Opravte ohnuté pružiny. Pokud jsou zkroucené nebo ohnuté, můžete je opravit pomocí kleští a ohnout pružiny zpět do tvaru ostatních cívek.
  • Pokud potřebujete vyměnit pružiny, je nejlepší vzít pohovku do profesionální opravny nábytku. Výměna pružin vyžaduje specializovaný nástroj, například pružinová nosítka.
 3. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 12

  3 Odstraňte veškeré rozbité dřevo. Pokud je dřevěný rám prasklý nebo shnilý, budete muset rozebrat gauč a vyměnit dřevo. Možná zjistíte, že dřevo použité na stavbu vašeho gauče je překližka. Pokud tomu tak je, zvažte jeho výměnu za tvrdé dřevo.
  • Odstraňte veškerou látku připevněnou ke dřevu, které budete vyměňovat. Dávejte pozor, abyste tkaninu nepoškodili.
  • Budete muset odstranit pružiny připevněné k rámu, což bude vyžadovat použití speciálního nástroje. Tento proces může být nebezpečný, proto buďte opatrní.
  • Jakmile budou pružiny a tkanina bezpečně odstraněny, vezměte dřevo z gauče.
 4. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 13

  4 Připojte nové dřevo k gauči. Pomocí sešívačky nebo kladiva a hřebíků vyměňte rozbité desky za nové dřevo.
  • Desku zajistěte lepidlem na dřevo a nechte ji úplně zaschnout.
  • Znovu připevněte pružinové spony k novému dřevu. To může vyžadovat použití pružinového nosítka. Zajistěte spony novými šrouby.
 5. Obrázek s názvem Fix a Sagging Couch Krok 14

  5 Položte čalounění a látku zpět na gauč. Po výměně rámu můžete znovu nasadit čalounění na dřevo. Sešívací pistolí látku pevně přitáhněte a sešijte na spodní část rámu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu velikost desky umístit pod polštáře? Velikost je tak, aby spočívala na dřevěném rámu, ne jen na pružinách.
 • Otázka Mohu dát kus prkna pod polštáře, abych zastavil prověšení? Ano, toto poskytne další podporu.
 • Otázka Jak opravím povislý gauč? Můžete zkusit vyměnit pěnu pod ním nebo zkontrolovat, zda máte záruku.
 • Otázka Proč se můj gauč, který je starý jen dva měsíce, začíná prohýbat? Je pravděpodobné, že pěna pouze vnikla dovnitř. Nová pěna používáním změkne. Nikdy se nebude cítit přesně tak, jako v den, kdy jste ho přinesli domů. Neznamená to nutně, že je pěna vadná.
 • Otázka Pokud pokleslé pružiny spadly z rámu, co mám dělat? Měli byste to vzít do opravny, protože možná budou muset pružiny znovu natáhnout.
 • Otázka Co mám dělat, pokud kožené polštáře nelze vyjmout? Sundejte prachový hadřík, uvolněte látku ze zad a zevnitř paží. Plné místo k sezení by se pak mělo jen otočit dopředu, aby se odstranila pěna.
 • Otázka Jak silné by mělo být dřevo na vyztužení gauče? Podívejte se na velikost dřeva, ze kterého byla pohovka vyrobena. Toto je dobré měřítko, které lze použít při určování velikostí dřeva, které se má použít.
 • Otázka Pokud přidám pod polštáře překližku, roztrhne látku pod ní? Existuje nějaký způsob, jak tomu zabránit? Použil jsem kombinaci 1/4 palcové překližky s masonitem přilepenou k ní, která skončila asi na 3/4 palce a vytvořila velmi hladký povrch, takže polštáře se neroztrhnou ani se neroztříští. Masonite je k dispozici kdekoli, kde je překližka, je to velmi hladké tvrdé dřevo.
Nezodpovězené otázky
 • Když jsem rozkládací pohovku nastavil jako pohovku, polštáře klesaly dozadu. Jak to opravím?
 • Jeden z popruhů se uvolnil z mých kožených polštářů, jde doprostřed gauče, mohu dostat náhradní popruh?
 • Co mám dělat, když se konec pružiny prodírá mým gaučovým polštářem?
 • Můj povislý sedací polštář je prošitý uprostřed. Jak to vyřeším?
 • Jak mohu přidat výplň do horních polštářů látkového gauče?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před provedením těchto postupů se poraďte se specialistou na opravy nábytku. Bez správných nástrojů mohou být některé z těchto úkolů nebezpečné.
 • Vždy používejte ochranné brýle a rukavice.
 • Pokud se necítíte na opravu gauče sami, zvažte jeho opravu nebo dokonce koupi nového gauče.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

„The Rook“ je nová série Starz, která vychází ze stejnojmenného románu. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez kabelu.

„Impeachment“, nejnovější ze série FX „American Crime Story“, má premiéru v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat streamování online.

Jak poskytnout první pomoc zlomené kosti. Zlomenina kosti neboli zlomenina je závažné a traumatické poranění, které vyžaduje lékařskou pomoc. Získat včasnou první pomoc od vyškolených zdravotníků však není vždy možné ...

Jak hledat dlouho ztraceného přítele. Přestože žijeme ve světě, kde je většina z nás vždy online a vždy k dispozici, někdy o někoho přijdeme. Naštěstí dlouho ztracený přítel nemusí zůstat navždy ztracen ....

Jak uvařit kávu. Existuje mnoho způsobů, jak kávu připravit, ale existuje několik triků, které můžete použít k přípravě opravdu dobrého šálku kávy v kávovaru. Pokud nemáte po ruce kávovar, nebojte se; kávu si stále můžete vychutnat ...

Profilování 8 hráčů, kteří se kvalifikovali na finále ATP v Londýně končící sezonu.