Jak vycházet s ostatními

Jste ten typ člověka, který má jen problém s většinou lidí vycházet? Urážíte lidi nebo se hádáte, když si jen zkoušíte objednat kávu nebo pozdravit své spolupracovníky? Nebo se jen snažíte vycházet s lidmi trochu lépe, abyste si usnadnili život? Ať už je váš důvod, proč chcete vycházet s ostatními, jakýkoli, vše, co musíte udělat, je pracovat na tom, aby lidé měli pocit, že vám na nich skutečně záleží, a přitom brát ohled na jejich pocity.

úchyty na tenisovou raketu

Část 1 ze 3: Udělat dobrý dojem

 1. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 1

  1 Úsměv. Úsměv není nikdy přeceňován. I když si můžete myslet, že úsměv nebude mít dopad na to, co si o vás lidé myslí, čas na úsměv na lidi jim ukáže, že jste rádi, že jste v jejich přítomnosti a že jste vřelý a přátelský člověk, který stojí za to mluvit. Ať už mluvíte s lidmi nebo jdete kolem nich, zkuste se příště usmát. Vědecký výzkum navíc ukázal, že s úsměvem se cítíte šťastnější, takže vyhrává každý!
  • Snažte se dnes usmát alespoň 10 lidem. Jakmile si na to zvyknete, bude vám to připadat naprosto přirozené.


 2. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 2

  2 Buďte plně přítomni. Pokud dáte jasně najevo, že jste plně zapojeni do konverzace a nemáte nikde jinde, kde byste raději byli, pak bude k vám lidé mnohem pravděpodobněji přitahováni. Nekontrolujte telefon každých pět minut, nerozhlížejte se po místnosti, hrajte si s nehty nebo si promluvte o schůzce, na kterou se musíte dostavit později, nebo se lidé budou cítit jako sekaná játra, když s nimi budete mluvit. Místo toho si udělejte čas na oční kontakt, pokládejte lidem otázky a dejte jim pocítit, že si užíváte chvíle, kterou s nimi strávíte rozhovorem.
  • Může být těžké tyto rušivé vlivy vypnout a naučit se žít v současnosti. Někdy je prvním krokem odpojení. Pokud mluvíte se spolupracovníkem, ustupte od počítače. Pokud máte rande s blízkým přítelem na večeři, vypněte na několik hodin telefon.
  • Věnujte tomu, komu mluvíte, pozornost, kterou si zaslouží. Udělejte si čas a přečtěte si jeho řeč těla a výrazy obličeje, abyste zjistili, jak se cítí, místo aby viděli, o co se snaží ostatní lidé v místnosti.
 3. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 3

  3 Pěstujte pozitivitu. Další snadný způsob, jak přimět lidi, jako jste vy, je mít pozitivní chování. Pokud vyzařujete pozitivní energii místo toho, abyste si stěžovali, dělali si legraci z lidí nebo byli jen zlí, pak vás lidé budou více přitahovat, protože se ve vaší přítomnosti budou cítit nabití energií. Zaměřte se na dobré věci v životě a naučte se smát se špatným. Pokud chcete vycházet s lidmi, bude to mnohem snazší, pokud budete místo zamračení přistupovat k životu s úsměvem.
  • Pokaždé, když uslyšíte, že děláte negativní komentář, udělejte dva nebo tři pozitivní komentáře, abyste to kompenzovali. Je v pořádku být jednou za čas negativní, ale měli byste se soustředit na to dobré, co je čeká, místo na ty, které vás táhnou dolů.
  • Dalším způsobem, jak udržet věci pozitivní, je pracovat na komplimentech lidí častěji. Tím se konverzace nastaví pozitivněji a může to vést k některým komplimentům.
  • Další způsob, jak pěstovat pozitivitu, je obklopit se pozitivními lidmi. Jejich myšlení a chování bude nakažlivé a pomůže vám vycházet s ostatními. Přinášení zábavného a pozitivního přítele vám také může pomoci vycházet s lidmi.
 4. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 4

  4 Poznejte své publikum. Pokud chcete na lidi udělat dobrý dojem, musíte se naučit je rychle přečíst, abyste pochopili, s jakým člověkem máte co do činění. Pokud vidíte, že stojíte tváří v tvář konzervativci z jihu, pak témata, o kterých hovoříte, se mohou zcela lišit, než kdybyste mluvili s hippie z Berkeley; Než představíte něco, co by mohlo být kontroverzním tématem, vezměte v úvahu osobu, se kterou mluvíte. Pokud chcete vycházet s lidmi, je důležité vědět, co by chtěli a nechtěli slyšet, abyste mohli udělat první pozitivní dojem.
  • Sledujte, jak ten druhý reaguje na ostatní, abyste získali lepší představu o věcech, o věcech, které se mu budou nebo nebudou líbit. Pokud se ten člověk rozbrečí nad prostým vtipem jiné osoby, pak budete vědět, že tento druh humoru je v pořádku.
  • Uvědomte si také věk osoby. Starší člověk nemusí ocenit komentář o tom, jak stárnete, když jste o deset let mladší; mladší člověk nemusí rozumět jednomu z vašich kulturních odkazů.
  • Svou roli v tom může hrát i úroveň vzdělání. Pokud mluvíte s osobou s doktorátem v angličtině, může být uražen, pokud se pokusíte vysvětlit, kdo je Ernest Hemingway.
 5. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 5

  5 Povídejte si. Další dovedností, kterou lidé, kteří dělají dobrý první dojem, je vědět, jak mluvit. I když si můžete myslet, že je to frivolní, small talk je to, co vás vede k hlubším konverzacím a ke skutečnému spojení s lidmi, takže je důležité vědět, jak chatovat s novými lidmi, když je poprvé potkáte. Jediné, co musíte udělat, je pokládat otázky s lehkým srdcem, abyste je trochu poznali, naučili se škádlit a pohodlně cítili osobnost nového člověka. Zde je několik tipů, jak efektivně mluvit:
  • Pochválte věc, kterou osoba používá nebo nosí. Může to vést k dobré konverzaci.
  • Nebojte se diskutovat o počasí. Mohlo by to vést k rozhovoru o vašich víkendových plánech nebo dokonce o vašich koníčcích.
  • Pokládejte otázky, které vyžadují více odpovědi než odpověď „ano“ nebo „ne“. To může pomoci rozpoutat konverzaci.
  • Nevyvíjejte přílišný tlak na trapné ticho. Místo toho, abyste to komentovali, položte jednoduchou otázku nebo prohlášení, abyste posunuli konverzaci vpřed.
 6. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 6

  6 Projevujte opravdový zájem o lidi. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udělat dobrý první dojem, je projevit o ně opravdový zájem, jakmile jim podáte ruce. Nemusíte jim klást milion otázek, ale projevujte zájem o jejich nápady, jejich koníčky nebo pozadí, aniž byste byli příliš nosní. Pravdou je, že lidé milují, když o ně druzí projevují zájem, a chovat se, jako bys je raději poznal, místo toho, abys o sobě mluvil, ti může hodně pomoci v tom, abys vycházel s ostatními.
  • Nejlepší způsob, jak projevit opravdový zájem, je opravdu poslouchat, než procházet pohyby, dokud nebudete na řadě vy.
  • Když člověk sděluje dobré zprávy, ujistěte se, že vidí, že vám na nich opravdu záleží, místo aby jste je jen přehlíželi.
  • Pokud je člověk na něco odborník, zeptejte se ho na to, abyste ukázali, že vás zajímá, co říká.
  reklama

Část 2 ze 3: Být dobrým konverzátorem

 1. Obrázek s názvem Získejte spolu s ostatními Krok 7

  1 Nechte své ctnosti mluvit samy za sebe. Abyste si rozuměli s lidmi v konverzaci, neměli byste se chlubit tím, jak jste skvělí v práci, tenisu nebo při psaní románů. Pokud jste v něčem opravdu dobří, lidé to časem uvidí sami nebo o tom uslyší od někoho jiného. Pokud ovládáte konverzaci tím, že mluvíte o tom, jak jste úžasní, pak bude těžké vyjít s lidmi, protože si o vás mohou myslet, že jste pohrouženi do sebe a mohou vás nudit nebo dokonce otravovat.
  • Můžete mluvit o svých zájmech, aniž byste mluvili o tom, jak jste v nich skvělí. Není třeba zmiňovat žádná ocenění, která jste vyhráli, a lidi to bude trochu krčit.
  • Místo toho chvalte ctnosti ostatních lidí. To je pro ně mnohem zajímavější.
 2. Obrázek s názvem Získejte spolu s ostatními Krok 8

  2 Mysli než začneš mluvit. Jednou z klíčových součástí dobré konverzace je, že věnujete čas zvážení svých slov, než vyjdou z vašich úst. Pokud jste typ člověka, který přemýšlí dříve, než mluví, nebo dokonce myslí tím, že mluví, pak je na čase zpomalit a zvážit, jak vaše slova ovlivní lidi kolem vás, abyste se vyhnuli urážení lidí. Je to také dobrý trik, protože si můžete uvědomit, že lidem kolem sebe říkáte něco trochu trapného nebo dokonce nudného.
  • Pokud víte, že bude mít citlivou povahu, věnujte několik sekund formování otázky ve své hlavě. To je mnohem lepší, než rozplést něco, čeho byste mohli litovat.
 3. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 9

  3 Neovládejte konverzace. Dobrý konverzátor nikdy nepřevezme konverzaci; místo toho ví, jak přimět lidi mluvit a jak se v nich cítit pohodlně. Pokud chcete vycházet s lidmi, nemůžete o sobě dál a dál; místo toho byste měli mluvit dost na to, abyste byli zajímaví a vyhráli, ale ujistěte se, že nebudete hovořit více než zhruba polovinu rozhovoru, když budete hovořit jeden na jednoho, aby se ten druhý necítil znuděný nebo nestaraný.
  • Pokud jste ve skupinové konverzaci, můžete říct jednu nebo dvě vtipné anekdoty, ale ujistěte se, že do konverzace přispějí další lidé. Nechte ostatní mluvit, když mají co říct, a nepřerušujte je, jen abyste jim dokázali, že se mýlí.
  • I když někdo říká něco trochu nepravdivého, měli byste se vyhnout pokušení hádat se s každou maličkostí, kterou říká. To vám nezíská žádné přátele a rozhodně vám to nepomůže vycházet s lidmi.
 4. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 10

  4 Vyhněte se tématům, která pravděpodobně povedou k neshodě. Dalším způsobem, jak snáze vycházet s lidmi, je vyhýbat se tématům, která mohou způsobit, že se lidé snadno rozčílí. Patří sem potraty, práva homosexuálů, obecné politické názory a kontroverzní názory na manželství nebo výchovu dětí. Jakmile se s lidmi lépe seznámíte, budete s nimi moci diskutovat o vážnějších tématech, ale když se poprvé pokoušíte vyjít s lidmi v konverzaci, měli byste se držet příjemnějších témat, jako jsou plány na víkend, vaše koníčky, nebo vaše oblíbené kapely.
  • Pokud někdo jiný vyvolá citlivé téma, pak vám může pomoci vyjít s lidmi, pokud ho můžete taktně odvést od tohoto tématu k něčemu uživatelsky přívětivějšímu.
 5. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 11

  5 Buďte taktní. Takt je klíčový, pokud jde o vycházení s lidmi v konverzaci. Mít takt znamená pečlivě vybírat slova a načasování. Pokud chcete někomu například poskytnout osobní radu, měli byste to udělat, když jste sami, aby se dotyčný necítil trapně; totéž platí pro to, když řeknete člověku, že mu něco uvízlo v zubech. Měli byste se vyvarovat neopatrných komentářů, jako je například „Manželství je nejdůležitější součástí života“ někomu, kdo byl právě rozvedený, a vždy byste měli být citliví na pocity druhých, než promluvíte.
  • Další způsob, jak být taktní, je vyhnout se odhalení příliš mnoha osobních údajů lidem, které tolik neznáte. I když můžete mít pocit, že vám to pomůže vycházet s lidmi, ve skutečnosti je to může odstrčit.
  • Taktní lidé také uznávají kulturní rozdíly, když mluví s lidmi. To vám pomůže zjistit, zda vaše komentáře budou dobře přijaty.
 6. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 12

  6 Najděte společnou řeč. Dalším skvělým způsobem, jak konverzačně vyjít s lidmi, je najít společná pouta, která vás sblíží. Když mluvíte s lidmi, mějte uši otevřené pro náznaky, že byste mohli mít podobné zájmy; pokud se ukáže, že pocházíte například ze stejného státu, pak to může být známkou toho, že sledujete stejné sportovní týmy. Ačkoli s člověkem, se kterým mluvíte, nemusíte mít všechno společné, stačí najít jednu nebo dvě věci, se kterými se spojíte, ať už je to vaše láska k Bakaláři nebo posedlost vařením pečiva.
  • I když se vy a člověk neshodnete téměř ve všem na světě, pokud jste oba fanoušci 49 let, můžete si z toho vybudovat celý vztah. Nikdy nepodceňujte, jak důležité je mít něco, s čím se můžete spojit.
  reklama

Část 3 ze 3: Být ohleduplný

 1. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 13

  1 Vyberte si své bitvy. Dalším způsobem, jak vycházet s lidmi, je být vybíravý, když se opravdu chcete začít hádat nebo bojovat. Můžete mít pocit, že každý malý konflikt stojí za to řešit, ale ve skutečnosti může být lepší po většinu času držet jazyk za zuby. Ať už mluvíte s kolegou nebo s novým známým, často není důvod k boji o politiku, sport nebo o to, jak šek rovnoměrně rozdělit. Ačkoli je důležité postavit se za sebe, je stejně důležité vědět, kdy se lépe držíte jazyk za zuby.
  • Než se s danou osobou začnete hádat, zeptejte se sami sebe, jestli to opravdu stojí za to a co získáte, když prokážete, že máte pravdu. Někdy stojí za to postavit se za sebe, ale jindy je jednodušší prostě vycházet s lidmi.
  • Existuje několik argumentů, že prostě nemůžete vyhrát, a může být mnohem lepší souhlasit s nesouhlasem, než začít kontroverzi.
 2. Obrázek s názvem Získejte spolu s ostatními Krok 14

  2 Dejte lidem prospěch z pochybností. Lidé, kteří mají problém vyjít s ostatními, mají tendenci si myslet, že ostatní lidé jsou blbci, pokud neprokáží opak. Lidé, kteří vycházejí s většinou lidí, mají tendenci vidět to nejlepší na ostatních, a dokonce pro ně předpokládat to nejlepší, když nemají dostatek informací. Měli byste pracovat na předpokladu, že každý nový člověk, kterého potkáte, je laskavý a rozumný jedinec, pokud nepůsobí opravdu strašným dojmem; dejte lidem dostatek času, aby se vám dokázali, a bude pro vás mnohem snazší s nimi vycházet.
  • Dejte někomu alespoň dvě nebo tři šance, aby si vás získal. Ne každý je dobrý na první dojmy.
  • Pokud vám někdo jiný řekl o novém člověku něco negativního, měli byste tomu člověku dát šanci, než mu odepíšete.
 3. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 15

  3 Omluvte se, pokud jste udělali chybu. Abyste byli opravdu ohleduplní, musíte rozpoznat, kdy jste se spletli, a být připraveni se zvednout. Ať už jste uráželi komentář nebo se objevili s půlhodinovým zpožděním na večeři, pokud chcete vycházet s lidmi, musíte zapracovat na omluvě za své chyby a na tom, že to opravdu myslíte. To ukazuje, že máte soucit a že své chyby nechcete pouze zamést pod koberec. Lidé s vámi budou moci vycházet mnohem snáze, pokud budou vědět, že si o vás nemyslí, že jste dokonalí.
  • Když se omluvíte, podívejte se lidem do očí a ukažte, že to myslíte vážně. Neodhlížejte a nekontrolujte svůj telefon, jinak si budou myslet, že se nijak nesnažíte.
  • Jedním z klíčů k vycházení s lidmi je také vyhnout se opakování svých chyb. Jedna věc je omluvit se a druhá dodržovat.
 4. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 16

  4 Vžijte se do kůže druhého člověka. Jedním z hlavních způsobů, jak můžete být ohleduplní a lépe vycházet s lidmi, je procvičit se v jejich kůži, než s nimi budete mluvit. Zkuste přemýšlet o tom, jak může druhá osoba přemýšlet a cítit, a podle toho přizpůsobte svůj rozhovor s touto osobou. I když není možné přesně vědět, co se děje v mysli jiné osoby, pouhé úsilí zkusit vám může pomoci vycházet s lidmi, protože budete pracovat na konverzaci, která je osloví.
  • Pokud například vaše spolupracovnice právě utrpěla ztrátu rodiny, měli byste vidět, že byste se k ní měli chovat citlivě a nemluvit o něčem příliš temném.
  • Pokud se vaše přítelkyně bude vdávat za dva týdny, pak teď možná není nejvhodnější doba na to, abyste na ni vyložili všechny své emocionální problémy, protože se pravděpodobně cítí přemožená.
 5. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 17

  5 Udělejte si čas na poděkování lidem. Projevování vděčnosti je jedním z nejlepších způsobů, jak být ohleduplný. Udělejte si čas a řekněte lidem, že jste vděční za to, co pro vás udělali, ať už píšete děkovnou kartu svému šéfovi nebo dáváte svému příteli květiny za pomoc s úklidem vašeho bytu, je důležité být vděční, pokud chtít vycházet s lidmi. Pokud neposkytnete úvěr tam, kde je splatný kredit, bude pro vás lidi těžké vycházet s vámi, protože si budou myslet, že si myslíte, že jste příliš dobří na to, abyste poděkovali.
  • Nepodceňujte sílu dopisu nebo poděkování. Ačkoli to může znít staromódně, mohou lidem skutečně ukázat, jak moc pro vás znamenají.
 6. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 18

  6 Pamatujte si důležité detaily. Jedním ze způsobů, jak ukázat lidem, že vám na nich opravdu záleží, je zapamatovat si důležité detaily, které vám řeknou. Pokud si zapamatujete jméno člověka poté, co jste se s ním setkali jen na několik minut, bude se vám pravděpodobně líbit. Pokud si pamatujete jména jeho sourozenců, bude na něj ještě větší dojem a bude mnohem pravděpodobnější, že vám přinese užitek z pochybností. Věnujte pozornost tomu, co vám lidé říkají, abyste jim mohli později ukázat, jak moc vám na nich záleží.
  • Pokud jste typ člověka, který rychle zapomene na všechno, co se mu řekne, pak z vás budou lidé pravděpodobně frustrovaní nebo naštvaní.
  • Pokud vám to opravdu záleží, můžete si dokonce napsat několik důležitých podrobností, které vám nový člověk řekl, abyste si je příště mohli pamatovat.
  • Zkuste si také zapamatovat narozeniny a výročí. Pokud to uznáte, může to lidem pomoci vyjít s vámi, protože budou vědět, že vám na tom záleží.
 7. Obrázek s názvem Vycházejte spolu s ostatními Krok 19

  7 Udělejte z člověka dobrý pocit. Dalším způsobem, jak vycházet s lidmi, je pracovat na tom, aby se cítili dobře v tom, kým jsou. Dávejte lidem upřímné komplimenty ohledně jejich nového účesu nebo jejich smyslu pro humor, pokud to myslíte vážně, místo toho, abyste se k nim přisáli. Nechte svůj obličej rozzářit, když kolem prochází člověk, místo aby vypadal sotva potěšen, že ho vidí. Požádejte lidi o radu v jejich oblastech odbornosti, aby ukázali, že si jejich názorů opravdu vážíte.
  • Lidé vycházejí s lidmi, díky kterým se cítí dobře, a mají tendenci nevycházet s lidmi, kteří je položili. Je to tak jednoduché.
  • Na konci dne je mnohem důležitější zajímat se o ostatní, než být zajímaví. Nedělejte si tolik starostí se snahou zapůsobit na ně a místo toho se soustřeďte na to, abyste se o ně starali.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

River Plate a Palmeiras se setkají v semifinále Copa Libertadores. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste ve Spojených státech.

Rafael Nadal se k radosti svých fanoušků vrátil na cvičiště na akademii Rafa Nadala na Mallorce.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Cowboys vs Bears online, pokud nemáte kabel.

Druhá epizoda 4 epizody „The Masked Singer“ se koná ve středu 16. října v 8/7c na FOX. Zde je návod, jak se dívat zdarma, pokud nemáte kabel.

Takže chceš být tenista? Pokračuj. Je to zábava, ale musíte být také připraveni. Zde je několik způsobů, jak můžete být připraveni. Uvědomte si, jaká je práce. Abyste věděli, co se děje, budete muset znát nějaké informace o ...

Jak sundat barvu z plátěných bot. Ať už pracujete na uměleckém projektu nebo vymalováváte novou místnost ve svém domě, snadno si na boty namalujete barvu. Boty se často obtížně čistí, ale vaše plátěné tenisky nemusí být trvale zničené ...