3krát, když Novak Djokovič promrhal mečboly, aby prohrál zápas

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novak Djokovic je jedním z nejúspěšnějších hráčů v historii mužského tenisu. Srbských 17 grandslamových titulů je v žebříčku všech dob pouze za Rogerem Federerem (20) a Rafaelem Nadalem (19), zatímco jeho 34 titulů Masters 1000 stíní pouze Nadal (35).

podávat tenisový skok

Jediný hráč, který vyhrál kariérní grandslam i Golden Golden Masters (úspěch, když během své kariéry vyhrál všech 9 turnajů Masters 1000), má Djokovic nejlepší start do sezóny ATP v roce 2020 od 41 let- 0 v roce 2011. Srb vyhrál všech 6 svých singlových zápasů za Srbsko v úvodním poháru ATP a následně na to navázal rekordním 8. titulem na Australian Open, než vyhrál 5. dubajský titul a v sezóně vyhrál 18: 0.

Také by se vám mohlo líbit | Tři milníky Djokovič dosáhl vítězstvím na Australian Open 2020

Během svého vítězného běhu se Djokovič nebezpečně přiblížil ke své první porážce v sezóně, když upustil úvodní sadu dubajského semifinále proti Gaelu Monfilsovi a poté zíral na tři po sobě jdoucí mečboly, z toho dva po sobě.

Bylo to místo, kde Super Srb opakoval svého záchranného avatara „match-point“, který si naposledy oblékl během epického finále Wimbledonu 2019 proti Rogerovi Federerovi, kde ukládal po sobě jdoucí mečboly na Federerově podání, aby se stal prvním šampionem na travnatém hřišti za 71 let, který zachránil několik mistrovských bodů.

Monfils zamrzl na prahu svého prvního vítězství nad Djokovičem v 17 zápasech, vypálil nervózní bekhend široký a další forhend dlouho předtím, než Srb vyrobil forhendový vítěz, aby vymazal třetí. O několik bodů později byl zápas na vyrovnané úrovni při nastaveném počtu kusů. Djokovič byl mužem znovuzrozeným ve třetím, vyhrál šest po sobě jdoucích her, aby prodloužil svůj dokonalý rekord proti Monfils na 17: 0, což znamenalo 15. čas, kdy 17násobný grandslamový šampion vyhrál zápas od zisku bodů.

Jeden z mentálně nejnáročnějších hráčů, jaké hra kdy viděla, proti Djokovičovi se nevyhrává žádný zápas, dokud se nevyhraje mečbol. Podívejme se tedy na 3 příležitosti, kdy se Djokovič vrátil druhý nejlepší poté, co se dostal do bodu od vítězství.


Finále č. 3 královen, 2018 | Prohrál s Marin Cilic 7-5, 6-7 (4), 3-6

Djokovič prohrál s Cilicem (vpravo) ve finále královen 2018

Djokovič prohrál s Cilicem (vpravo) ve finále královen 2018

Při pohledu na svůj první titul za více než 12 měsíců nemohl Djokovič doufat v lepšího soupeře než Marina Čiliće, kterého v 15 turné tohoto páru porazil 14krát.

Ukázal úroveň hry, která byla v souladu s jeho dominancí v dvojité rivalitě dvojice, Djokovic vzal úvodní sadu 7-5 a ve druhé sadě zahodil pouze jeden bod prvního podání, když viděl mistrovský bod na podání Čiliće na 5- 4. Ale vzkvétající podání daleko od Chorvatů znamenalo, že se Djokovič v ten den nedostal tak blízko vítězství.

Navzdory tomu, že Srb v následném tie-breaku vedl 4: 1, Čilić se probojoval zpět na 4-all, než Djokovič vyprodukoval nervózní dvojchybu. O dva body později to byl jeden set za kus. V konkurenceschopném třetím setu Čilić proměnil svou osamělou příležitost k bodu zlomu za stavu 4: 3 a okamžitě se oddal lásce, aby zpečetil 18. a poslední ze svých singlových titulů v kariéře.

Také by se vám mohlo líbit | Poslední 3krát Djokovič utekl ze zápasových bodů dolů.


Semifinále č. 2 Madrid, 2009 | Prohrál s Rafaelem Nadalem 6-3, 6-7 (5), 6-7 (9)

Djokovič prohrál s Nadalem (vpravo) v epickém semifinále Madrid Masters v roce 2009.

Djokovič prohrál s Nadalem (vpravo) v epickém semifinále Madrid Masters v roce 2009.

čištění bílých tenisek

Poté, co prohrál každé ze svých 8 předchozích antukových setkání s Nadalem, Djokovič třikrát dosáhl bodu prvního vítězství na povrchu proti Španělovi v epickém střetu v semifinále Madrid Masters 2009.

V historicky nejdelším zápase v historii Masters 1000 získal Djokovič více bodů (125 až 120), ale v tie-breaku třetího setu přišel o 5: 6, 6: 7 a 9: 8, když Nadal vytáhl z výhry ve 4hodinovém 3minutovém slugfestu.

Srb nedokázal ve vteřině převést zarážky na 4: 4 poté, co vzal otvírák, když Nadal obnovil paritu při nastaveném počtu kusů, ale rychle potvrdil své prvenství ve třetím, když se dostal dopředu 3: 1, jen aby ztratil jediné podání. v zápase hned v další hře. V následném tie-breaku Djokovič viděl, že jeho první dva mečboly byly vymazány puchýřkovými forhendovými vítězi z obou boků, než třetina v 9-8 také šla žebrat. Nadal vyhrál poslední tři body zápasu, aby Djokoviče nechal deflovaného a bez vítězství proti Španělovi v 8 zápasech na antuce.

Vítězství však stálo za cenu pro Španěla, který další den prohrál s Federerem a o několik týdnů později viděl jeho neporažený rekord 31: 0 na Roland Garros, který chytil Robin Soderling.


Semifinále #1 Rotterdam, 2007 | Prohrál s Michailem Youžnym 6-3, 6-7 (7), 5-7

Djokovič s Michailem Youžnym

Djokovič s Michailem Youžnym

Poté, co prohrál s Michailem Youžnym v prvním setkání dvojice v úvodním kole v Marseille v roce 2007, měl Djokovič rychlou příležitost k odvetě, když o týden později v rotterdamském semifinále zkřížil meče s Rusem.

Poté, co vzal úvodní set, vypadal Djokovič dobře na svou první výhru s Youzhnym, když v tie-breaku druhého setu viděl mečbol 7: 6. Rusovi se však podařilo tuto příležitost zachránit a vyhrál set, aby vynutil rozhodování, kde se ocitl na konci 0-3.

Koncentrace Djokoviče opět kolísala, když se Youzhny probojoval zpět do zápasu, dvakrát zlomil svého soupeře, aby do třetice zpečetil výhru 7: 5. O den později Youzhny porazil Ivana Ljubicice ve dvou setech, aby získal třetí titul v kariéře.


Také by se vám mohlo líbit | Novak Djokovic a jeho fascinace zachraňováním mečbolů

Populární Problémy

Nákup klasického auta se nijak neliší od nákupu typického auta. Abyste se ujistili, že dostanete kvalitní vozidlo, vyžaduje to hodně výzkumu a inspekce. Koupě klasického auta má ještě větší problém s jeho používáním ...

'The Alienest' se vrací pro 2. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Ivy League nepřátelé Penn a Yale náměstí v sobotu v New Haven. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Pro cvičení na biceps, které nevyžaduje nic jiného než váhu a lavičku k sezení, vyzkoušejte koncentrační kadeře! Toto základní zvlnění koncentrace bicepsu procvičuje sval brachialis. Koncentrace bicepsu zahrnuje pomalu a plynule ...

Novak Djokovic se zúčastní dalšího Instagram Live, kde bude hovořit o výhodách výživy a detoxikace. Srb byl během aktivního období COVID-19 poměrně aktivní na sociálních médiích.

S blížícím se koncem evropské houpačky na antuce se tenis vydává na americký břeh na Truist Atlanta Open.