Jak vycházet s lidmi

Vycházet s lidmi může být těžké. Někteří lidé se nemohou spřátelit, někteří se na všechno zlobí a někteří lidé mají spoustu přátel, které nechtějí. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše překážky, v tomto wikiHow najdete rady, které vám mohou pomoci. Začněte krokem 1 níže nebo najděte výše uvedenou část, která se zdá, že pokrývá váš problém.

Metoda 1 ze 4: Porozumění lidem

 1. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 01

  1 Přijměte lidskou přirozenost. Lidé dělají chyby. Lidé nejsou vždy milí. Říkají špatnou věc, nechají se rozptýlit, zapomínají. Musíte si pamatovat: všechny problémy, které máte ve svém životě právě teď, všechny vaše bolesti, mají to také. Každý se potýká se svým souborem problémů. To je důležité si pamatovat, když se snažíte vyjít s lidmi, kteří jsou velmi obtížní nebo se zdá, že vás ignorují; každý dělá jen to nejlepší, co může.
 2. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 02

  2 Zkuste pro ně najít sympatie nebo empatii. Soucit je, když rozumíte nebo se pokoušíte pochopit, proč se někdo cítí tak, jak se cítí. Empatie je, když jste tam byli sami a víte, jak se cítí. Oba jsou skvělé pocity vůči jiné osobě. Když je někdo obtížný nebo vás ignoruje, snažte se porozumět jeho pocitům. Pochopte, že právě proto, že je nesdílíte, jsou pocity a zkušenosti, které mají, stále platné. Pamatujte, že dělají to nejlepší, co mohou, a že bojují se svými vlastními problémy. Zamyslete se nad tím, jak vás někdy vaše problémy podnítí, než byste chtěli, nebo vás nutí dělat věci, kterých litujete. Díky tomu se budete cítit lépe a vaše interakce s nimi by měla být také lepší.
 3. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 03

  3 Postavte se na jejich místo. Přemýšlejte o tom, co lidé dělají, a pak přemýšlejte o tom, co byste dělali na jejich místě. Odstraňte co nejvíce své osobní zaujatosti a pamatujte, že nemusí být tak emocionálně rozvinutí nebo citliví jako vy. Udělali byste stejná rozhodnutí jako oni? Buďte k sobě pravdiví. Odpověď bude často ano, zkuste tedy lidem zkrátit přestávku.
 4. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 04

  4 Respektujte, že existuje spousta platných možností. Lidé jsou všichni velmi odlišní: to je to, co dělá život zajímavým. A stejně jako jsou lidé všichni jiní a nejsou to jen černobílé postavičky vykrajovátek, je svět také velmi složitý. Každá situace je jiná, vždy. Jen proto, že se někdo nerozhodne tak, jak byste se rozhodli vy nebo jen proto, že se vydá méně efektivní nebo chytrou cestou, aby se dostal tam, kam jde, neznamená, že se mýlí. Život není test s odpovědí: je to jen něco, co musíme udělat pro sebe a nemůžeme držet ostatní lidi podle našich standardů.
 5. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 05

  5 Přemýšlejte o tom, jak děti jednají a přemýšlejí. Když to s lidmi máte opravdu těžké, myslete na děti. Děti často říkají špatné věci a dělají špatné věci, protože se stále učí. Nejtěžší na životě je, že je velmi složitý. Je toho hodně co se učit. Někteří lidé se možná ještě nepoučili. Pokuste se k nim chovat se stejnou trpělivostí, jakou byste chovali k dítěti, aniž byste byli patronovaní. Všichni jsme v procesu dospívání, celý náš život. reklama

Metoda 2 ze 4: Zacházení s vašimi frustracemi

 1. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 06

  1 Opravte problémy, které mohou a měly by být vyřešeny. Když máte problémy s lidmi, měli byste začít tím, že přesně určíte, o jaké problémy jde. Pokud se jedná o závažné problémy, které je třeba řešit, například někdo je hulvát nebo dělá něco nebezpečného, ​​pak byste měli zavolat a vyřešit to. Neměli byste přijmout nebo ignorovat špatné chování. Pokud je však někdo jen otravný nebo jiný a dělá vám to nepříjemné, pak je dobré přejít do jiných prodejen.
 2. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 07

  2 Pamatujte, že je to dočasné. Rozvíjejte svou trpělivost, která vám pomůže vypořádat se s lidmi, kteří vás naštvou. Dobrým výchozím bodem je pamatovat si na to, jak velký Joseph Campbell tak rád citoval: „i to přejde“. Všechno je v tomto světě dočasné, včetně toho otravného chlapa ve vaší kanceláři. Musíte se naučit nenechat se pohltit negativními pocity, které máte, a naopak je odsunout stranou, abyste se mohli soustředit na vytváření pozitivnějších pocitů.
  • Pokud se s tímto krokem potýkáte, zkuste se rozptýlit prací.


 3. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 08

  3 Zazpívejte si v hlavě píseň. Pokud vás někdo obtěžuje, zkuste si v hlavě zazpívat píseň, abyste se udrželi v klidu a aby vaše chování odpovídalo. Můžete zpívat jakoukoli skladbu, která se vám líbí! „Let it Go“ od Disney's Frozen je dobrý začátek, za předpokladu, že vás píseň už nezbláznila.
 4. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi, krok 09

  4 Představte si, že jste někde jinde. Další taktikou je předstírat, že jste někde jinde, zatímco se potýkáte s frustrujícími lidmi. Předstírejte, že vás všichni šílí, je kočka, která neustále mňouká. Někdy jsou kočky otravné, ale později jsou většinou roztomilé, že? Můžete si také představit, že jste úplně někde jinde, jako když v létě plujete po řece. Jen si představte zvuk cikád a bublání vody ...
 5. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 10

  5 Odměňte se později. Dobrým způsobem, jak si zachovat chladnou hlavu v těžkých situacích, pokud se musíte příliš soustředit, abyste se rozptýlili, je slíbit si odměnu za dobrý sport. Řekněte si například, že pokud zůstanete zdvořilí, dostanete zmrzlinu. Pokud dané osobě pomůžete, přestože vás přivádí k šílenství, získáte dvojnásobek dobrých věcí!
 6. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 11

  6 Cvičte odpuštění. Odpouštějte lidem, když dělají chyby. Někdy se prostě musíte zastavit a dát lidem výhodu pochybností. Mohlo by jim to být opravdu líto, nebo by možná opravdu nevěděli, že to, co udělali, bylo špatné. Musíte jim odpustit, abyste na sobě mohli přejít ke šťastnějším pocitům. Nikdo se nechce zaseknout v myšlenkách na to, jak je na někoho naštvaný. reklama

Metoda 3 ze 4: Dobře komunikovat

 1. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 12

  1 Mějte otevřenou mysl. Někdy musíte dát lidem prospěch z pochybností: můžete si myslet, že vás nenávidí, ale možná se k vám upřímně snaží být milí. Když vás například lidé zvou na večírky, opravdu zvažte, že místo toho, abyste pozvání jen tak odložili, místo toho, abyste si mysleli, že to nemyslíte vážně, raději odešli.
 2. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 13

  2 Poděkujte lidem, i když vás šílí. I když vás někdo rozčiluje, poděkujte mu za snahu pomoci nebo za jeho návrhy. Většinou to myslí dobře a když jste blbci nebo nevděční, nebudete se cítit lépe. Buďte milí a počkejte, až se vydají na cestu. Opravdu je někdy poděkování někomu nejrychlejší způsob, jak přimět ho, aby mlčel.
 3. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 14

  3 Řekněte, co máte na mysli. Když se snažíte spojit s lidmi, začněte tím, že budete upřímní. Řekněte, co opravdu myslíte, místo toho, abyste se pokoušeli tančit kolem tématu nebo být pasivně agresivní.
 4. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 15

  4 Nastavit limity. Pokud vám není s lidmi dobře, stanovte limity interakcí, abyste se chránili. Pokud například vždy chtějí dělat věci, ale nejste tak společenští, řekněte lidem, že jste k dispozici pouze v určitou dobu a v určité dny (bez výjimek). Pokud někdo, s kým musíte trávit čas, chce diskutovat o tématech, která vám jsou nepříjemná, dejte mu vědět, když o nějakém tématu mluvit nechcete.
  • Když se pokoušíte omluvit téma, použijte slova jako „cítím“. Lidé budou obvykle více respektovat, když přímo řeknete, jak vám něco dělá špatně.
 5. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 16

  5 Poznat lidi. Někdy je prostě potřeba lidi vidět a mít pocit, že jim opravdu rozumíte. Pokud vás někdo stále obtěžuje, řekněte mu, co opravdu chce říct. Nechte je mluvit o tom, co je trápí. To jim může poskytnout uvolnění, které potřebují, aby se mohli vrátit k práci jako obvykle.
 6. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 17

  6 Zamyslete se nad tím, co vaše slova skutečně říkají. Někdy říkáme věci, aniž bychom přemýšleli o tom, co tato slova skutečně znamenají nebo jak by mohla někoho jiného cítit. Řekl vám někdy někdo něco, co vás opravdu naštvalo? Může se cítit dost špatně a držet se s vámi po dlouhou dobu. Ještě horší je, když se z toho necítí špatně! Zamyslete se nad tím, co říkáte, než to řeknete, a zkuste přemýšlet o tom, jak tato slova ovlivňují ostatní.
  • Například vtip může být pro vás zábavný, ale pro někoho jiného může být velmi zraňující z velmi dobrých důvodů. Řeknutí těchto vtipů může být tím, co vám na začátku způsobí problémy s tolika lidmi, protože omylem způsobíte tolika lidem bolest a nepohodlí.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Lepení s lidmi

 1. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 18

  1 Buďte silou pozitivity. Lidé nemají rádi lidi, kteří jsou opravdu negativní, rádi si stěžují nebo mluví o násilných věcech. Dělá jim starosti, že nemáte v hlavě úplně pravdu! Místo toho, abyste byli malým Ijáčkem, buďte tím, kdo vidí dobro všude na světě. Podívejte se na světlou stránku negativních situací. Buďte tím, kdo vidí lekci, kterou si lze odnést. Buďte osobou, která má naději, bez ohledu na okolnosti. Když budete mít ohromně pozitivního ducha, zvláště v důsledku strašných okolností ve vašem vlastním životě, budou k vám lidé přitahováni, protože je budete inspirovat, když budou mít těžké uplatnění této rady ve svém vlastním životě!
 2. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 19

  2 Přispějte ke všem svým vztahům. Pamatujte, že nemáte nárok jen na něčí přátelství nebo lásku. Všichni musíme ve všech vztazích spolupracovat a dávat stejně. Přátelství i romance jsou partnerství. Pokud se zdá, že se někdo, na kom vám záleží, odtahuje nebo se věci mezi vámi stávají opravdu těžkými, zamyslete se nad tím, jestli opravdu nesete svoji váhu. Děláte věci, které od nich očekáváte? Poskytujete jim stejné výhody jako oni vám? Pokud ne, možná je načase zapracovat na svém přístupu.
  • Ujistěte se, že si jich vážíte a každou chvíli pro ně děláte pěkné věci.
  • Nevnímejte to jako přímou transakci. To, že například dáte své přítelkyni dárek, neznamená, že je povinna s vámi mít sex. Místo toho dělejte věci, protože věříte, že si je lidé opravdu zaslouží, ne proto, že chcete něco získat na oplátku.
  • Buďte aktivním posluchačem. Někdy to, co někdo ve svém životě opravdu potřebuje, je někdo, kdo mu bude opravdu naslouchat. Pokud máte pocit, že nemáte moc co nabídnout, buďte alespoň dobrým posluchačem a ramenem k pláči, když je jejich život těžký.
 3. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi Krok 20

  3 Pomoci lidem. Pomoc lidem je skvělý způsob, jak se spojit a najít přátele. Můžete lidem kolem sebe pomoci se základními věcmi v jejich životě, jako je doučování nebo práce, nebo můžete pomoci lidem, kteří to opravdu potřebují, a dát si větší pocit naplnění a účelu.
  • Zvažte seriózní dobrovolnickou práci. Můžete vyzkoušet Habitat for Humanity, který staví domovy pro lidi v nouzi, nebo zkusit Big Brothers Big Sisters, které vám umožní mentorovat rizikové mládí. Využijte svou moudrost a lásku dobře!
 4. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi, krok 21

  4 Udělejte něco společně. Dělat věci společně je další skvělý způsob, jak se spojit s lidmi a najít si přátele. Můžete pracovat společně na školním nebo pracovním projektu (nebo dokonce spolupracovat na něčem pěkném pro okolí). Můžete si také vyzkoušet novou aktivitu společně. Vstup do klubů je skvělý způsob, jak se setkat s lidmi a získat přátele, kteří sdílejí vaše zájmy. Tyto činnosti vám poskytnou více k povídání a spoustu šancí na interakci a vzájemné seznámení.
 5. Obrázek s názvem Vycházejte s lidmi, krok 22

  5 Stěžujte si společně! Není to ta nejpozitivnější věc ani nejlepší volba, ale společné stěžování si může být opravdu rychlý způsob, jak se spojit s lidmi. Nezačněte si ale z ničeho nic stěžovat! Sledujte a poslouchejte je a věnujte pozornost jejich reakcím na situace. To vám pomůže najít něco, co se jim nelíbí. Poté můžete komentovat a stěžovat si na to, co už víte, že je trápí, místo toho, abyste riskovali, že je urazíte. Neberte si však stěžování příliš daleko: místo toho jej použijte k zahájení konverzace a přechodu na další témata! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám ADHD pro dospělé. Mám nulové přátele. Ani moje matka na mě nemůže najít nic pozitivního; málokdy se mnou bude trávit čas. Kde mám začít spřátelit? Začněte návštěvou míst, kde je hodně lidí. Místa jako: nákupní centra, veřejné akce, bary, koncerty, večírky. Tam přijdete do kontaktu s mnoha různými osobnostmi. Setkáváte se s lidmi, kteří jsou stydliví, upovídaní, komunikativní atd., Protože nemáte přátele, které jste nechtěně panovali na svou matku. Nenechte se zastavit tím, že máte ADHD. Byli byste překvapeni počtem lidí, kteří tím také trpí. Čím více lidí potkáte a popovídáte si, tím větší je vaše šance na nalezení přátel. Vaši přátelé už tam jsou; jen čekají, až je najdeš.
 • Otázka Tchyně prodala svůj dům a přestěhovala se k nám. Je to 1 rok a oba jsme ztratili někoho velmi blízkého a oba kolem sebe cítíme úzkost. Co děláme? Je to tak už přes 8 měsíců. Můžete ji slušně požádat, aby přemýšlela o odstěhování. Možná to naznačuje nový vztah k ní. Můžete se také pokusit najít pro ni nové místo. Nebo se prostě pokuste otevřít komunikační linky, abyste nebyli kolem sebe tak trapní.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Dejte věcem čas. Změnit své chování je těžké!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Někdy problémy s vycházením s jinými lidmi mohou být proto, že máte problémy s fungováním mozku. Pokud máte pocit, že máte větší potíže než ostatní lidé, zkuste si promluvit s lékařem. Mohou vám pomoci a najít vám konkrétní pomoc pro vaše potřeby.
reklama

Populární Problémy

V očích tenisových fanoušků Federer nemůže udělat nic špatného. Ale možná tímto kouskem několik naštval.

UCF v sobotu nastoupí na Lane Kiffin a FAU. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry bez kabelu.

2. sezóna seriálu Britannia má premiéru v neděli v USA. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte Epix.

Jak navštívit Disney's California Adventure. Pokud plánujete navštívit Disneyland v Anaheimu v Kalifornii, nezapomeňte si do svého itineráře přidat Disney's California Adventure. Disney's California Adventure nabízí vyzrálejší témata a ...

Jedna z nejpopulárnějších travnatých akcí na turnaji WTA Tour se vrací příští týden a Viking Classic Birmingham se bude konat od 14. do 20. června.

Dvojnásobná grandslamová šampionka Simona Halepová nastoupí v prvním kole US Open 2021 s Camilou Giorgiovou. Rumunka by doufala, že po sezóně zasažené zraněním dostane svou hru zpět na správnou kolej.