Jak získat práci ve sportovním managementu

Sportovní management se zabývá obchodními a komerčními aspekty sportu a rekreace. Zatímco mnoho sportovních nadšenců touží vstoupit do profesionálního sportu, práce může být extrémně konkurenceschopná a proniknutí vyžaduje určité know-how. Sportovní management je specializovaný obor, takže vyniknout díky výjimečné práci a dobrému propojení má velký význam při uplatnění na trhu práce.Část 1 ze 3: Získání vzdělání ve sportovním managementu

 1. Obrázek s názvem Sázka na fotbal Krok 5

  1 Vytvořte směr pro svou budoucnost. Vzdělání je pro sportovní management důležité a v této konkurenční oblasti nelze obejít vysokoškolské vzdělání. Zákaznický servis, prodej a vztahy s veřejností jsou klíčové role, které se uplatňují ve vrcholovém sportovním managementu. Vězte, kterým směrem se chcete vydat, a využijte příležitosti pro tyto role.
  • Zákaznický servis zahrnuje pořádání akcí, zajištění zábavy na stadionu a akcí mimo pracoviště pro sponzory.
  • Prodejní zakázky fungují převážně kolem prodeje telefonů a on-line vstupenek na sportovní akce. Práce mohou začít ve skupinovém prodeji a propagace může zahrnovat firemní sponzorství.
  • Public relations zahrnuje psaní tiskových zpráv a mediálních příruček pro sportovce.
 2. Obrázek s názvem Přežít letní školu Krok 10

  2 Přihlaste se na vysokoškolský studijní program sportovní management. Zatímco jiné programy, jako je obchod a marketing, vám mohou přinést práci ve sportu, mnoho univerzit nabízí specifické programy zaměřené na sportovní management.
  • Oblast sportovního managementu je poměrně malá a úzká a budoucí zaměstnavatelé se dívají na vaše zkušenosti s řízením sportu během vysoké školy. Program sportovního managementu vám poskytne příležitosti získat zkušenosti, které budete chtít, pokud chcete být konkurenceschopní na trhu práce.
  • Zvažte umístění. Chodit do školy v regionu, kde existují velké sportovní franšízy, může usnadnit zajištění umístění a stáží v oboru.
 3. Obrázek s názvem Staňte se zápasníkem WWE 16. krok

  3 Síť s lidmi, kteří pracují ve sportovním managementu a ve sportovním odvětví. Mnoho vysokých škol zve absolventy a hostující řečníky, aby si promluvili se studenty, což poskytuje praktické poznatky z oboru. Další expozice zahrnuje účast na panelech a průmyslových akcích prostřednictvím vaší vysoké školy. Seznamte se s co největším počtem lidí, abyste se dozvěděli o jejich zkušenostech.
  • Připojte se ke kolegiálním studentským organizacím ve sportovním managementu jako způsob, jak propagovat vůdčí zkušenosti a navázat spojení s ostatními studenty sportovního managementu. Lidé, kteří jsou v těchto organizacích před vámi, se stanou kamence a možná vám otevřou dveře pro budoucí stáže nebo zaměstnání.
 4. Obrázek s názvem Přidat humor k promoční řeči Krok 17

  4 Zvažte získání magisterského titulu. Magisterské tituly mohou být užitečné při zvažování rolí, jako je sportovní ředitel nebo hlavní trenér týmu. Magisterský titul není nezbytný, ale může být důležitý, pokud nemáte mnoho kontaktů se sportovními týmy mimo vysokou školu
  • Pokud měníte kariéru a váš bakalářský titul není ve sportovním managementu, můžete zvážit získání magisterského titulu ve sportovním managementu. Toto pole je z velké části soustředěno na spojení a zkušenosti, dvě věci, které má vaše konkurence a které ne. Univerzitní programy vám mohou poskytnout spojení i zkušenosti, kterých je jinak téměř nemožné dosáhnout.
  reklama

Část 2 ze 3: Získání zkušeností s praxí na vysoké škole

 1. Obrázek s názvem Hrát koně (basketbalová hra) Krok 3

  1 Dobrovolně pracujte pro místní sportovní tým nebo pro sportovní akce. Zjistěte, jak probíhá obchodní stránka sportu a zda je to prostředí, které vás baví. I když možná nedostanete zaplaceno, je to stále cenná zkušenost, kterou můžete přidat do svého životopisu. Dobrovolnické zkušenosti se mohou lišit, od poskytování zábavy, práce při prodeji vstupenek nebo drobné práce.
 2. Obrázek s názvem Koupit zbraň Krok 16

  2 Přihlaste se na svou první stáž. Stáže vás po ukončení studia odliší od ostatních uchazečů o zaměstnání. Hlavním cílem vaší první stáže je získat zkušenosti, které vám umožní později si zajistit specializovanější stáž.
  • První stáže jsou často v prodeji vstupenek. I když se v budoucnu nevidíte pracovat v oblasti prodeje, je důležité této sportovní stránce porozumět. Vstupenky jsou hlavním zdrojem příjmů sportovních týmů a prodej míst je způsob, jak udržet podnikání.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým basketbalovým hráčem Krok 14

  3 Zajistěte si letní stáž. Jakmile dokončíte první stáž, pokračujte v získávání zkušeností prostřednictvím letních stáží. Letní stáž je obecně specializovanější a měla by záviset na vašich cílech ve sportovním managementu. Pokud chcete po škole pracovat s firemním sponzorstvím, získejte práci se skupinovým prodejem vstupenek. Pokud máte zájem o zákaznický servis, pracujte při plánování speciálních akcí.
  • Využijte svoji stáž jako příležitost k navázání kontaktu s profesionály v oboru a k získání dobré reference, která vám pomůže po ukončení studia zajistit si práci ve sportovním managementu. Pole je malé, takže nespalujte mosty; vždy udělejte svou nejlepší práci.
  reklama

Část 3 ze 3: Získání zaměstnání jako čerstvý absolvent

 1. Obrázek s názvem Prodám lístky do tomboly Krok 5

  1 Požádejte o úlohy základní úrovně dostupné ve sportovním managementu. Poskytněte ve své aplikaci explicitní podrobnosti o zkušenostech se správou sportu, které jste získali. Zúčastněte se všech pracovních veletrhů, které vaše univerzita nabízí. I když zde nenajdete práci, dáváte tam své jméno a svou tvář, aby si toho případní budoucí zaměstnavatelé všimli.
  • Pravděpodobně to není vaše „vysněná práce“ ani váš vysněný plat, ale zkušenosti jsou pro sestavení vašeho životopisu klíčové.
 2. Obrázek s názvem Opravit běžecký pás Krok 7

  2 Po celou dobu budete muset hledat propagační akce. Není tolik příležitostí získat vyšší titul nebo zvýšit plat. Měli byste tedy vstoupit do kanceláře svého šéfa, plácnout ho po tváři a bít ho, dokud nesouhlasí, že vám povýší a neřekne to policajtům.
 3. Obrázek s názvem Deliver a TED Talk Krok 12

  3 Zúčastněte se konferencí a workshopů. To vám poskytne příležitost vybudovat si síť profesionálních kontaktů a sledovat nejnovější trendy v této oblasti. Cokoli, čím můžete přispět na konference, například prezentace, vám prospěje jako způsob, jak zveřejnit své jméno a práci.
 4. Obrázek s názvem Play Baseball Step 4

  4 Připojte se k profesionálním orgánům, organizacím a společnostem. Řada organizací, jako je Severoamerická společnost pro sportovní management, má studentské i odborné kapitoly. Organizace poskytují způsoby, jak se spojit s dalšími profesionály, zlepšit průmyslové standardy a poskytovat publikace, aby zůstali aktuální v dané oblasti práce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kdykoli pracujete pro tým nebo stážistu ve sportovním odvětví, snažte se odlišit. Protože je sportovní průmysl konkurenceschopný, musí se stážista prosadit tím, že vede projekt, navrhuje nápady a tvrdě pracuje. Tento motivovaný přístup také získá více referencí a kontaktů pro budoucí pozice.
 • Seznamte se s cestami, kterými se vydali úspěšní lidé ve sportovním managementu, aby se dostali tam, kde chcete být.
 • Síť po celou dobu vaší kariéry. Stejně jako mnoho jiných typů zaměstnání objevujete ty nejlepší práce tím, že znáte ty správné lidi. Od chvíle, kdy zahájíte výuku a svoji první dobrovolnickou pozici nebo stáž, se ujistěte, že se setkáte s lidmi ze všech aspektů sportovní kultury, kteří mohou být v budoucnu cenní.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Seahawks a Cardinals se sejdou na obrovském zápase NFC West v Sunday Night Football v 7. týdnu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.Získejte přehled o tom, jak sledovat celou show MTV VMA 2019 online prostřednictvím živého streamování bez kabelů a navíc sledovat předvádění na červeném koberci.

'Budu potřebovat čas, abych našel správnou osobu, se kterou se mohu spojit,' řekl Novak Djokovic po odloučení od svého trenérského týmu.Film „Nahý a bojí se XL“ má v neděli večer premiéru šesté sezóny. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak zdarma sledovat nové epizody online.Video: Šarapovová přerušuje Djokovičovu tiskovou konferenci

Třpytivé dědictví Rafaela Nadala bylo pro Španělsko velkým zdrojem hrdosti. A mezi nesčetnými vyznamenáními, která mu byla udělena jeho zemí, je ta nejnovější zcela zvláštní.