Jak se zbavit škytavky od psa

Stejně jako lidé, psi a štěňata mají občas škytavku. Na tomto procesu není nic neobvyklého a většinou s tím nemůžete udělat příliš mnoho, než čekat, až přestanou. Pokud vás však znepokojuje škytavka vašeho psa, existuje několik věcí, které můžete u psa udělat, což by mohlo snížit výskyt škytavky u vašeho psa.

Metoda 1 ze 2: Eliminace a vyhýbání se škytavce

 1. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 1

  1 Uvolněte svého psa. Stejně jako u škytavky u lidí neexistuje žádný jasný způsob, jak zastavit škytavku u psů. Někteří lidé však přísahají na celkovou relaxaci jako způsob, jak odstranit škytavku. Umístěte svého psa na pohodlné místo a hladkejte ho opakovaně, dokud nebude v klidu. Pokud bude dostatečně uvolněné, škytavka skončí.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 2

  2 Zpomalte svého psa při jídle a pití. Zatímco základní příčina škytavky není známa, někteří tvrdí, že rychlá konzumace jídla, a tím i nadměrné množství vzduchu, když jíte, může zvýšit pravděpodobnost škytavky. Pokud má váš pes tendenci jíst příliš rychle, můžete si koupit krmítka pro psy určená ke zpomalení jídla vašeho psa.
  • Existují speciální pokrmy pro psy, díky nimž váš pes sbírá jídlo po jednom kusu granule. Například design „zeleného vejce“ s pevnými plastovými plochými výstupky jako prsty je vyroben speciálně pro zpomalení jídla psa.
  • Pokud váš pes pije příliš rychle, pokrmy byly navrženy s plastovými výstupky, které psa přinutily pomalu lapat vodu.
  • Zvažte použití kutilského řešení. Najděte velkou skálu (o velikosti baseballu nebo větší), kterou můžete vyčistit a umístit do středu misky vašeho psa, abyste zpomalili jeho jídlo nebo pití. Udělejte to pouze v případě, že váš pes kámen nevyndá a nebude si s ním hrát, protože kameny mohou poškodit zuby psa.


 3. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 3

  3 Přijměte, že občasné škytání je normální. Většině se některým škytavkám u psů nelze vyhnout. Pamatujte, že škytavka nakonec proběhne, aniž by vašemu psovi ublížila.
  • Škytavka je zvláště rozšířená u štěňat. Je naprosto normální, že vaše štěně trochu škytá.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 4

  4 Ujistěte se, že očkování vašeho psa je aktuální. Pokud se obáváte o zdraví plic svého psa, nechte psa zkontrolovat veterinářem. Tímto způsobem nebudou škytavková sezení zhoršovat žádné respirační nemoci, jako je psí bouda nebo psí chřipka. reklama

Metoda 2 ze 2: Porozumění škytavce

 1. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 5

  1 Zjistěte, co se děje, když škytáme. K škytavce dochází, když je bránice, velký sval, který je ústředním prvkem dýchání, podrážděný a začne se nekontrolovaně křečovat. Díky těmto křečím se pes nadechne současně se zavřením glottis (otvor nad hlasivkami). Tím se zastaví příliv vzduchu a nastane škytavka.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 6

  2 Rozlišujte škytavku a reverzní škytavku (nebo se jí také říká reverzní kýchání). Reverzní škytavka je obvykle způsobena podrážděním hrdla nebo dutin. Pes vydechne několik hlasitých, nedobrovolných dechů, aby vyčistil podráždění nebo dutinu a zní to jako přívod vzduchu, který se děje na začátku normální škytavky.
  • Možná budete chtít nechat prohlédnout dutiny vašeho psa veterinářem, aby jako příčinu vyloučili zdravotní stav, jako je infekce dutin nebo nádor.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se škytavky od psa Krok 7

  3 Přijměte, že vlastně nevíme, proč se škytavka děje. Někteří lidé se domnívají, že škytavka je způsobena tím, že pes spolkne vzduch, když jí nebo pije příliš rychle. Kromě toho se předpokládá, že nadměrné vzrušení, únava nebo stres mohou také způsobit škytavku. Ať už je příčina jakákoli, škytavka je přirozená tělesná funkce, která za normálních okolností není problém.
  • Reverzní škytavka může být způsobena drobným lechtáním nebo dráždivými látkami v krku nebo dutinách nebo infekcemi nebo chorobami dutin nebo horních cest dýchacích.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu dělat, když moje štěně trpí nepřetržitým škytáním? Zkuste mu dát vodu nebo mléko. Poté masírujte jeho hruď, abyste uvolnili bránici, a mělo by se cítit lépe.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud vám škytání u psa nebo štěněte kdykoli způsobí obavy, obraťte se na svého veterináře.
 • Škytání může být vyčerpávající, i když je to zcela normální. Pokud je váš pes ze škytání unavený, zajistěte mu klidné místo k odpočinku a relaxaci. Může to být chovatelská stanice nebo přepravka nebo klidná místnost ve vašem domě.

reklama

Varování

 • Pokud váš škytající pes trpí jakýmikoli známkami závažného onemocnění dýchacích cest nebo dutin (častý kašel, barevný výtok, letargie, ztráta chuti k jídlu, horečka), nechte jej vyšetřit veterinářem.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.otevírání dveří auta tenisovým míčkem

Populární Problémy

Zápas č. 1 Iowa a č. 2 Penn State se v pátek sejde na masivním Pioneer Showdownu. Zde je návod, jak sledovat zápas v přímém přenosu online bez kabelu.Nezáleží na tom, jestli jste obyčejný Tom, Dick nebo Harry, významný člověk nebo dokonce tenisová hvězda, každý má slabost pro chlupatého tvora.

Browns a Broncos se v neděli setkají v bitvě dvou vítězných týmů. Zde je návod, jak sledovat hru 9. týdne online bez kabelu.Upnutí: (8) Iga Swiatek vs Marta KostyukJak nainstalovat sprchu. Jakmile je vaše instalatérské potrubí nainstalováno, je osprchování dobrým projektem, jak si v nové domácí stavbě udělat vlastní práci. Můžete se naučit připravit prostor pro instalaci a přistupovat k práci při vkládání různých ...

Jak zlepšit drenáž kolem bazénových palub. Milujete svůj bazén a myslíte si, že je skvělý. Bavíte se a neustále si hrajete. Je tu jen jeden problém, kdykoli prší, dojde k malé povodni kolem vašeho bazénu. Nejen, že je to ...