Jak se zbavit gekonů

Geckové mohou vypadat nenáročně (nebo dokonce jako roztomilý), ale ve velkém počtu mohou být skutečným škůdcem. Pokud jste ve svém domě spatřili více než 1 nebo 2, může být nutné provést gecko ochranu zevnitř ven. Začněte vyčištěním všech ještěrek, které najdete v interiéru, koštětem nebo výbuchem studené vody. Poté proveďte opatření, která jim zabrání v návratu. Nechte dveře a okna zavřená. Vyplňte všechny mezery v exteriéru vašeho domova, které jsou náchylné k infiltraci. Zkuste vyslat kočku v domácnosti jako strážce, který bude stíhat útočníky, kterým se podaří proklouznout. Jakmile provedete tyto kroky, bude to jen otázka úklidu okolního prostředí, aby se snížil počet úkrytů, kde si ostatní mohou dělat svůj domov.špičková pádla na stolní tenis

Metoda 1 ze 3: Jak dostat gekony z domova

 1. 1 Vyložte lepivé pasti. Mnoho společností zabraňujících škůdcům vyrábí speciální lepicí podložky, které zachycují větší invazní druhy, jako jsou ještěrky, takže je můžete dostat z domova, aniž byste je museli lovit. Umístěte několik z těchto pastí kolem předních a zadních dveří, sklepních oken, stropních svítidel a obvodu garáže. Několikrát denně zkontrolujte pasti, abyste zjistili, zda něco nechytili.
  • Lepivé pasti používají silná lepidla, která při kontaktu vytvářejí silné spojení. V důsledku toho nebude možné gekona humánně vypustit, jakmile se zatoulá na podložku.
  • Pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, dávejte pozor, aby se nedostaly do blízkosti pastí, které jste nastavili.
 2. 2 Ručně odstraňte gekony. Pokud jste dostatečně rychlí, zkuste chytit gekony, kteří si našli cestu do vašeho domova. Uveďte je do rohu, postavte před ně sklenici nebo krabici od bot a počkejte, až se vrhnou dovnitř, než zavřete víko. Jakmile je získáte, vezměte je ven a pusťte je do přírody, kde už nebudou obtěžovat.
  • Občasné pozorování ještěrek nepředstavuje zamoření a obvykle se není čeho obávat.
  • Po manipulaci s jakýmkoli druhem plazů si vždy důkladně umyjte ruce mýdlem a teplou vodou.
 3. 3 Vymetejte je koštětem. Když najdete na terase nebo u vchodových dveří nezvané hosty, vytlačte je pomocí smetáku směrem k východu. Štětiny je mohou také zabarikádovat a zabránit jim v úniku. Zametejte jemnými tahy, abyste gekonovi neublížili.
  • Metly jsou užitečné pro vyhánění gekonů z prasklin, trhlin a jiných těsných míst, kde se obvykle skrývají.
 4. 4 Postříkejte je studenou vodou. Naplňte láhev s rozprašovačem a nechte ji v chladničce, dokud příště neuvidíte ve svém obytném prostoru gekona. Gekoni a další ještěrky jsou chladnokrevná zvířata, což znamená, že vyhledávají teplé prostředí. Několik rychlých spritzů obvykle bude stačit na to, aby se rozběhli.
  • Pokud jste při práci na zahradě nebo v zahradě zahlceni gekony, výbuch ze vodní hadice bude mít stejný účinek.
  • Je důležité, aby voda měla pokojovou teplotu nebo byla chladnější - jakákoli teplejší a nemusela být dostatečně nepříjemná na to, aby byla účinným repelentem.
 5. 5 Zavolejte vyhlazovače. Pokud máte důvod se domnívat, že váš domov může být zamořen, možná vám nezbude nic jiného, ​​než se nechat ošetřit profesionálně. Deratizátor bude klást lepkavé pasti, nastavovat a vnadit manuální pasti, zkoumat pravděpodobně úkryty nebo použít kombinaci těchto metod. V extrémních případech mohou být nuceni fumigovat celý dům, což bude vyžadovat, abyste na několik dní našli dočasné ubytování.
  • Dávejte pozor na známky toho, že kolem vašeho domova mohou žít a rozmnožovat se gekoni, jako jsou prohozené kůže a malé, kožené obaly na vajíčka.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zabránění gekonům v nalezení cesty dovnitř

 1. 1 Nechte dveře zavřené. Zajistěte, aby všechny dveře ven zůstaly zavřené, pokud nejsou používány. Gekoni rádi objevují a mohou se vplížit v okamžiku, kdy se nedíváte. Totéž platí i pro okna - protože gekoni jsou zběhlí ve škálování stěn, je pro ně snadné získat přístup na místa, která jsou pro většinu škůdců nepřístupná.
  • Pokud často necháváte v teplých dnech otevřené dveře, nainstalujte si zástěny, které budou sloužit jako barikáda.
 2. 2 Vyčistěte mezery v exteriéru vašeho domova. Jděte kolem a hledejte místa, kde by se mohli dostat gekoni a další tvorové, jako jsou větrací kanály, uvolněné obrazovky a otvory, které se vytvořily v důsledku usazování domu. Opravte tyto oblasti drátěným pletivem nebo tmelem. K odstranění malých trhlin a trhlin použijte odizolování.
  • Kvalifikovaný specialista na kontrolu škůdců vám pomůže identifikovat možné přístupové body, které byste jinak mohli vynechat.
  • Vyloučení je jednou z nejlepších metod řešení problému ještěrek, protože je víceméně trvalý a nevyžaduje, abyste rozptýlili toxické chemikálie po celém domě.
 3. 3 Pořiďte si kočku. Kočky jsou zruční dravci, kteří dokážou snadno chytit bleskurychlé ještěrky. Z tohoto důvodu jsou jednou z nejlepších forem hubení škůdců, které má průměrný majitel domu k dispozici. Přiveďte svého kočičího přítele domů a nechte jej volně bloudit po vašem pozemku. Samotná přítomnost kočky může stačit na to, aby se nechtění gekoni nevrátili.
  • Zlikvidujte zbytky gekonů, jakmile je objevíte. Jinak začnou brzy zapáchat a mohou se stát zdravotně nebezpečným.
  • Pokud vám myšlenka nechat kočku chytit a zabít gekony nesedí, možná bude lepší, když použijete nesmrtící variantu.
 4. 4 Postříkejte vnější část svého domova ředěním pepře. Smíchejte 1 díl šťávy z pálivé papriky se 2 díly vody ve spreji a důkladně zlikvidujte problémová místa, kde máte podezření, že se dovnitř dostávají gekoni. Většina běžných pálivých omáček bude pro tento účel fungovat dobře. Kapsaicin v paprice je mírně dráždivý, který bude působit jako přírodní repelent.
  • Vyhněte se postřiku oblastí, které vy a vaše rodina příliš často navštěvujete. Extrakty z pálivé papriky mohou při náhodném vdechnutí obtěžovat vaše dýchací cesty.
  • Chcete -li, aby se roztok lepil na hladké svislé povrchy, přidejte asi půl unce oleje na vaření.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Snížení počtu gekonů kolem vašeho domova

 1. 1 Odstraňte nepořádek kolem svého majetku. Odstraňte nahromaděné nepořádky, které mohou skrývat hordu neviditelných gekonů. Sbírejte spadlý kartáč a odklízejte hromady trosek. Seberte všechny ležící hračky a přiveďte je dovnitř nebo je přesuňte do garáže.
  • Občasné čištění je pro váš majetek dobré, i když nebojujete proti zamoření.
 2. 2 Udělejte ze společných úkrytů neobyvatelné. Nyní, když jsou velké věci mimo provoz, proveďte průzkum svého majetku a identifikujte přírodní útvary, kde mohou číhat gekoni. Vyrovnejte úseky nerovných nečistot a mulčování, sekejte vysokou trávu a rákosí a tahejte kameny. Čím méně útočící gekoni mají útočiště, tím menší je pravděpodobnost, že se s nimi ve svém domě setkáte.
  • Gecky lze často najít v teplých, otevřených oblastech, ale je také známo, že se kryjí v temných zákoutích, kde se k nim jejich přirození predátoři nemohou dostat.
 3. 3 Použijte svůj postřikovací systém jako odstrašující prostředek. Pozvedněte postřikovací roztok na další úroveň tím, že nastavíte postřikovače, aby běžely přes noc, když se gekoni vydávají na lov potravy. Umístěte proud vody tak, aby mířil na malé listnaté stromy, keře, skalnaté oblasti a další možná místa ukrytí.
  • Dávejte pozor, abyste nepřesytili nízko položenou půdu. Stojatá voda může přitahovat hmyz, který zase přitáhne gekony.
 4. 4 Zabijte hmyz, abyste mu odebrali zásoby jídla. Pomocí organického insekticidu omezte počet štěnic na svém dvoře, zahradě a záhonech. Když nemají nic k jídlu, gekoni se přesunou do jiné oblasti, aby našli jídlo. V noci vypněte venkovní osvětlení, abyste se vyhnuli dalšímu hmyzu, když jsou venku gekoni.
  • V létě spalte citronellový olej, kadidlo nebo santalové dřevo a odpuzujte roje hmyzu.
  • Chytrý zapper nebo sada lepivých pastí může být také užitečná k ochraně před hmyzem poblíž vaší verandy nebo terasy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak přirozeně odpuzovat gekony z vysokých stropů? Kotaro Seki Je jistě velmi obtížné zbavit se gekončíků z vysokých stropů. Můžete zkusit být trpěliví a čekat, až gekoni sestoupí, přikryjí to ručníkem a pustí ven. Pokud je to obtížné, je také důležité si na to zvyknout!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ptáci jsou přirozenými predátory většiny ještěrek. Zkuste rozházet volné peří a úlomky vaječných skořápek kolem svého majetku, aby si gekoni mysleli, že je tato oblast nebezpečná.
 • Mothballs mohou odrazovat gekony od nalezení cesty do těsnějších prostor, jako jsou skříně a skříně.
 • Zvažte ponechání venkovních gekonů, pokud nezpůsobují velké problémy. Jsou neškodné pro člověka a mohou být velmi užitečné při kontrole populací hmyzu, zejména škodlivých škůdců, jako jsou komáři a švábi.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Gekoni nekoušou ani drápají, ale někdy nesou infekční bakterie a nemoci, jako je salmonela. Tato onemocnění mohou být potenciálně závažná pro člověka, pokud se nakazí.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Sklenice nebo botník
 • Lepkavé pasti
 • Koště
 • Rozprašovací láhev
 • Studená voda
 • Extrakt z pálivé papriky nebo pálivá omáčka
 • Síťové zástěny, těsnění, odstraňování povětrnostních vlivů a další výlukové materiály
 • Postřikovače
 • Organický insekticid

Populární Problémy

Může Rafael Nadal ve věku 33 let s tělem náchylným ke stárnutí a zraněním vyhrát jiného majora než Roland Garros ?.

Kraft Macaroni and Cheese je rychlé a snadné jídlo, jehož příprava zabere jen pár minut! Často si ji můžete vychutnat bez přidání dalších přísad, protože je hladká, krémová a chutná sama o sobě. Pokud chcete, můžete ...Po snu 2016 se Angelique Kerberová loni snažila vyrovnat svým standardům, ale věří, že jí to pomohlo vyhrát Wimbledon.

Nezáleží na tom, kdo vyhraje finále Australian Open mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem, historie se vytvoří.