Jak dát masáž zad

Při provádění pokročilé, terapeutické masáže zad vyžaduje dostatek profesionálního tréninku, i přesto můžete někomu dopřát relaxační masáž stimulující tkáň. Naučíte -li se některé ze základních masážních technik a jak je aplikovat, můžete začít s kvalitními masážemi doma. Jednou z nejdůležitějších částí, které je třeba poznamenat, je, že bez odborného školení byste na všechny své techniky měli vyvíjet pouze lehký tlak.

Část 1 ze 2: Příprava na masáž zad

 1. Obrázek s názvem Masáž zad Krok 1

  1 Vyberte si pohodlné místo. Použití masážního stolu vám poskytne nejlepší přístup k někomu záda a je postaveno pro pohodlí, doplněné o obličejovou kolébku pro vyrovnání páteře. Pokud to však není k dispozici, existuje několik alternativ.
  • Pokud nemáte přístup k masážnímu stolu, můžete zkusit použít podlahu, gauč, postel nebo dokonce kuchyňský stůl, pokud je dostatečně pevný, aby na něm mohl člověk ležet. Každá možnost má nevýhody, díky nimž je méně ideální než masážní stůl, většinou kvůli problémům s pohodlím osoby, která masáž přijímá, a kvůli výškovým problémům, které vyžadují, aby se osoba provádějící masáž nepohodlně naklonila.
  • Pokud je postel nejlepší dostupnou možností, ujistěte se, že návrh nepřijde jako nevhodný. Zvažte vztah, který s danou osobou máte, a diskutujte o tom, že masáž proběhne předem na posteli.


 2. Obrázek s názvem Vraťte masáž zad Krok 2

  2 Položte měkkou podložku dolů. Pokud nemáte přístup k masážnímu stolu a rozhodnete se pro jednu z alternativ s tvrdším povrchem, položte měkkou podložku. Použijte podložku, která je alespoň dva palce silná, aby poskytla správné pohodlí osobě, která masáž přijímá.
 3. Obrázek s názvem Vraťte masáž zad Krok 3

  3 Rozložte list na stůl nebo podložku. Vzhledem k tomu, že se osoba na svou masáž obléká téměř nebo úplně, bude čisté prostěradlo přes podložku nebo stůl pro osobu hygieničtější a pohodlnější. Zachytí také veškerý přebytečný olej.
 4. Obrázek s názvem Vraťte masáž zad Krok 4

  4 Připravte místnost. Ujistěte se, že je místnost teplá, aniž by bylo horko. To je pro člověka ideální atmosféra k uvolnění svalů, které se pokoušíte masírovat.
  • Pusťte si bezproblémovou hudbu. New age, ambientní hudba, tichá klasická hudba nebo dokonce zvukové scény pomohou člověku plně se uvolnit. Pulzující, řidičská hudba nepomůže. Udržujte nízkou hlasitost.
  • Zhasněte světla tak, aby v místnosti nebylo žádné odlesky.
  • Lehce vonící aromaterapeutické svíčky. Toto je volitelné a před zapálením svíček byste se měli osoby zeptat, protože někteří lidé si vůně užívají, zatímco jiní jsou na ně příliš citliví.
 5. Obrázek s názvem Vraťte masáž zad Krok 5

  5 Nechte osobu svléknout se do úrovně pohodlí. Masáž je nejlepší provádět a přijímat bez masírování oblasti, zvláště pokud používáte olej nebo pleťovou vodu. Požádejte, aby se člověk svlékl tak, jak mu to vyhovuje.
  • Vždy poskytněte další ručník nebo prostěradlo nad a za ten, který zakrývá stůl. Osoba si tak může lehnout a zakrýt části těla, které není masírováno. Díky tomu bude prostředí příjemnější a teplejší, což je relaxační.
  • Pokud vám jde o soukromí, vyjděte z místnosti, když se osoba oblékne a přikryje se dalším ručníkem nebo prostěradlem. Zaklepejte a ujistěte se, že je osoba připravena na opětovné vstoupení do místnosti.
  • Pokud si člověk nechal na sobě kalhoty nebo spodní prádlo, můžete si zastrčit okraj ručníku nebo prostěradla do pasu, abyste zajistili, že materiál z masáže neznečistí materiál.
 6. Obrázek s názvem Masáž zad Krok 6

  6 Nechte osobu ležet lícem dolů. Pokud máte správný masážní stůl, znamená to, že obličej osoby bude spočívat v obličejové kolébce.
  • Pokud je to pro člověka pohodlné, můžete také použít polštář nebo skládaný ručník pod kotníky. To podpoří dolní část zad osoby.
 7. Obrázek s názvem Zpětná masáž Krok 7

  7 Odhalte záda člověka. Pokud si osoba při svlékání zabalila ručník nebo vytáhla další prostěradlo úplně nahoru, pak materiál sklopte a odhalte záda osoby. reklama

Část 2 ze 2: Poskytnutí masáže zad

 1. Obrázek s názvem Vraťte masáž zad Krok 8

  1 Řekněte osobě, kterou se chystáte začít. Řekněte jim, aby vás informovali, pokud je něco, co děláte, bolestivé nebo nepříjemné. Součástí pohody je pocit důvěry ve vás. Teď není čas na vtipy nebo sugestivní komentáře.
  • Zeptejte se jich, kde obvykle cítí napětí nebo bolest, zda v minulosti chodili na fyzioterapii nebo viděli chiropraktika a zda mají nějakou diagnózu, než začnete. To vám poskytne lepší obraz o jejich situaci, abyste mohli lépe pomáhat a nezhoršovat jejich bolest.
  • Pravidelně člověku připomínejte, aby se zhluboka nadechl. Pomůže s relaxací.
 2. 2 Nalijte si masážní olej do dlaně. Začněte asi jednou čajovou lžičkou, což je zhruba velikost čtvrtiny. Před nanesením na osobu jej zahřejte třením mezi rukama.
  • Vhodnými oleji jsou organický kokosový olej, olej z hroznových jadérek, jojobový olej nebo mandlový olej. Na trhu je mnoho drahých vonných a speciálních masážních olejů, které můžete také vyzkoušet.
 3. 3 Rozetřete olej kolem. Hlavní technika šíření ohřátého oleje na záda člověka se nazývá efleurage, což znamená „lehké tření“. Klouzavé pohyby používejte dlouhými, rovnoměrnými tahy.
  • Použijte celé ruce a začněte ve spodní části zad osoby, pohybujte se nahoru. Při vyvíjení tlaku vždy vzhůru směrem k srdci (směr toku krve) a poté lehce zatlačte ruce dolů na záda. Udržujte kontakt bez vyvíjení tlaku, když ruce vracíte dolů.
  • Opakujte tuto techniku ​​po dobu 3–5 minut a postupně zvyšujte lehký až střední tlak, abyste zahřáli zádové svaly.
  • Nezapomeňte na oblast ramen a krku.
 4. 4 Používejte techniky petrissage. Petrissage používá kratší kruhové tahy s větším tlakem než efleurage. Můžete si to představit jako hnětací techniku, která využívá válcování a lisování k posílení hlubší cirkulace.
  • Tato technika může použít dlaň, konečky prstů nebo dokonce klouby prstů v krátkých, kruhových pohybech.
  • Pohyb by měl vycházet z pasu - vašeho jádra - spíše než z ramen. To vám pomůže vyhnout se únavě.
  • Přejděte po celých zádech po dobu 2-5 minut. Pro diverzifikaci technik můžete střídat tyto a lehčí efleurage pohyby.
  • Bez profesionálního tréninku používejte pouze mírný až střední tlak a používejte petrissage pohyby.
 5. 5 Aplikujte perkusní tahy. Perkusivní tahy (také známé jako tapotement) jsou kolekce krátkých, opakujících se kontaktů s částmi ruky. K navázání kontaktů můžete použít své dlaně, všechny prsty sepnuté do rovného bodu nebo dokonce plochý prst na kloubové straně vašich rukou. Tyto pohyby mají na tkáň stimulační, kompresní účinek.
  • Udržujte zápěstí uvolněná a ohnutá v zápěstích pomocí rychlých pohybů provádějte techniky tapotementu. Tím zajistíte, že nebudete vyvíjet příliš velký tlak.
  • Věnujte 2–3 minuty používání technik přes celá záda člověka.
 6. 6 Použijte techniky zvedání svalů. Chcete -li to provést, zavřete prsty a držte palec (ve tvaru „humra dráp“). Vyvíjejte tlak kroucením a zvedáním. Střídavé ruce měňte v pohybu „stěrače“.
  • Pohybujte se nahoru a dolů po zádech 2–3krát.
 7. 7 Použijte techniku ​​věštění. Postavte se do čela stolu. Umístěte palce v horní části zad, těsně pod krk a na obě strany páteře. Pomocí „vějířového“ pohybu s nataženými palci jemně zatlačte dolů k dolní části zad, přičemž tlak směřuje k chodidlům osoby, nikoli dolů k zemi. Střídejte tlak na oba palce a pohybujte se od horní části zad až dolů k bokům dané osoby.
  • Ujistěte se, že masírujete svaly na obou stranách páteře, ne přímo na páteři samotné. Masáž přes páteř může být velmi nepříjemná a nebezpečná, pokud nejste řádně cvičeni.
 8. 8 Aplikujte zvraty. Vraťte se zpět na stranu člověka. Jednou rukou dosáhněte na vzdálenější bok, zatímco druhá ruka spočívá na blízkém boku. Plynulým pohybem přitáhněte jednu ruku k sobě, zatímco druhá odtlačuje; uprostřed by měly klouzat proti sobě, v opačných směrech. Opakujte tento úder po zádech, dokud se nedostanete do oblasti ramen, pak se vraťte dolů. Opakujte třikrát. reklama

Pomoc s technikouTechniky masáže zad

Místa k cílení pomocí masáží zad

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je kůže v článku sevřená na čísle šest? Technicky ano, je to považováno za špetku, ale držíte se jen dostatečně lehce, abyste udrželi techniku. Příjemci masáže by to nemělo způsobovat žádné nepohodlí.
 • Otázka Jak dlouho mám provádět masáž zad? Tak dlouho, jak byste vy a člověk chtěli. Většina masážních terapeutických míst to ale dělá 30–60 minut.
 • Otázka Jsou masáže dobré pro tělo? Ano! Masáže mohou pomoci uvolnit svaly. Někteří lidé také zjistili, že masáže také pomáhají snižovat stres.
 • Otázka Mohu místo oleje použít pleťovou vodu? Nestor Guarionex Beltre Lotion neposkytne stejný lubrikační účinek jako masážní olej a rychle se vstřebá do pokožky.
 • Otázka Existuje jiná alternativa k ropě? Ano. Existují masážní krémy a gely. Někteří lidé nemají rádi ropu. Většina krémů má menší klouzavost a větší přilnavost a rychle se vstřebává.
 • Otázka Můžete masírovat i jinde než na zádech? Chcete partnerovi přidat intimitu? Ano můžeš. Doporučuji masáže ramen; jsou rychlí a ve správném prostředí docela intimní.
 • Otázka Mohu místo masážního oleje použít dětský olej? Dětský olej můžete použít na masáže, ale není tak účinný, protože se příliš rychle vstřebává do pokožky.
 • Otázka Proč potřebuji k masáži olej? Olej absolutně nepotřebujete, ale lidé ho používají, protože promašťuje pokožku a usnadňuje klouzání rukou masérky po pokožce. Díky tomu se příjemce masáže cítí uvolněný, klidný a hýčkaný.
 • Otázka Je v pořádku masírovat člověka oblečením, pokud se mu svlékání nelíbí? Nedostanou stejně kvalitní masáž, ale pokud se rozhodnou nosit oblečení, navrhněte tenkou látku, abyste dosáhli nejlepšího účinku.
 • Otázka Mám rakovinu celé páteře, boků a kloubů horní končetiny. Je v pořádku, když si dám masáž? Mezi lopatkami mě hodně bolí. Hal Marie Nejlepší je nechat si nejprve poradit s lékařem, ale pokud tak učiníte, ujistěte se, že to provádí registrovaný masážní terapeut, protože by vás netrénovaný člověk dost pravděpodobně mohl zranit.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Snažte se mít na člověku vždy jednu ruku, aby při masáži zůstal pocit kontinuity a plynulosti. Pokuste se udržet ruce v pohybu plynulými pohyby, aniž byste zastavovali a startovali.
 • Pokud jste nikdy nechodili na žádné masáže, používejte pouze mírný až střední tlak. Pokud vás tento proces baví a chcete se jím vážně zabývat, nahlédněte do akreditovaných masážních akademií ve vašem okolí. I když se nechcete stát certifikovaným masážním terapeutem, mnoho z nich nabízí víkendové kurzy, které vás naučí, jak bezpečně aplikovat základy.
 • Až budete hotovi, můžete člověku přehodit ručník na záda a paže a jemně jej vetřít, aby absorboval většinu oleje. V opačném případě může oděv při oblékání obarvit.
 • Poraďte osobě, aby pomalu vstala. Po masáži snadno zapomenete, jak jste uvolněni, ale zjistíte, že se kýváte a možná dokonce padáte na podlahu.
 • Při pohybu směrem k hlavě používejte měkčí tlakové techniky a při pohybu dolů směrem k bokům větší tlak.
 • Pokud má být masáž načasovaná, mějte po ruce hodiny, abyste dodržovali rozvrh.
 • Lotion funguje stejně dobře jako masážní olej.
 • Každý má jinou odolnost vůči tlaku. Při zavádění hlubších úderů a podle potřeby nezapomeňte požádat o zpětnou vazbu. Dobrou známkou toho, že možná jdete příliš hluboko, je, když se sval při stisku stáhne. Pokud klient potvrdí, že tah není bolestivý, povzbuďte ho, aby se uvolnil, aby nedošlo ke zranění svalu. Nikdy netlačte na tělo silou.
 • Chcete -li uvolnit napětí, můžete hodit tenisový míček na krk a horní a dolní část zad. Ujistěte se, že začínáte jemně a ze začátku příliš netlačíte, dokud nepoznáte, že se člověk cítí dobře.

reklama

Varování

 • Vyvarujte se tlaku na páteř.
 • Při vyvíjení tlaku na spodní část zad vždy buďte jemní. Pamatujte, že neexistují žádná žebra, která by chránila vnitřní orgány před tlakem vašich rukou.
 • Vyhněte se rozbité kůži, puchýřům nebo oblastem s možnou infekcí.
 • Na krk a hlavu používejte pouze mírný tlak. Pouze vyškolený masážní terapeut by měl používat hlubší tlak kvůli tepnám a kontraindikacím pro určité zdravotní stavy.
 • Existují případy, kdy masáže mohou zhoršit zdravotní stav. Osoba by se měla před masáží poradit s lékařem, pokud má některý z následujících problémů/podmínek:
  • Trombóza hlubokých žil (krevní sraženina v hluboké žíle, obvykle na nohou)
  • Poranění páteře nebo poškození, jako je herniovaný disk
  • Porucha krvácení nebo užívání léků na ředění krve, jako je Warfarin
  • Poškozené cévy
  • Oslabené kosti způsobené osteoporózou, nedávnou zlomeninou nebo rakovinou
  • Horečka
  • Něco z následujícího v oblasti, která by byla masírována: otevřená nebo hojivá rána, nádor, poškozené nervy, infekce nebo akutní zánět, zánět z radiační léčby
  • Těhotenství
  • Rakovina
  • Křehká kůže z cukrovky nebo hojivé jizvy
  • Srdeční problémy
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Masážní stůl, matrace nebo podložka
 • List
 • Masážní olej nebo dětský olej
 • 3 ručníky
 • Polštář nebo polštář

Populární Problémy

„Gossip“, nový dokumentární seriál Showtime o životě a kariéře Cindy Adams, má premiéru dnes večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online.

Bílé boty Vans vypadají stylově, ale také se snadno barví. Naštěstí můžete své bílé dodávky snadno vyčistit doma pomocí produktů, které najdete po celém domě. Smíchejte čisticí roztok. Použití směsi pracího prostředku a teplé vody ...

Jak nainstalovat zemnící tyče. Zemnící tyče jsou důležitou součástí bezpečného elektrického systému. Vytvářejí cestu pro zatoulanou elektřinu, ke které dojde během krátké nebo jiné poruchy, k efektivní cestě ven z budovy. Na...

Restartování 'Beverly Hills 90210' je konečně tady. Přečtěte si o tom, jak sledovat nové epizody 'BH90210' online prostřednictvím živého přenosu.

Pokud nemáte kabel, můžete se zdarma podívat na nový celoživotní film Once Upon a Main Street online.

Váš průvodce sledováním Girl Meets World online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.