Jak si nechat vlasy super dlouhé

Dlouhé vlasy je skvělý, klasický a univerzální vzhled. Získání super dlouhých vlasů není vždy možné a závisí na délce vašeho cyklu růstu vlasů, který má 3 fáze: růst, odpočinek a vypadávání. Pokud máte krátkou růstovou fázi, možná nebudete schopni nechat si narůst vlasy delší než 15–30 cm. S trochou péče však můžete vlasy povzbudit, aby rostly déle. Hledejte výrobky salónní kvality na posílit vlasy a proveďte drobné úpravy svého jíst a cvičení rutina na podporu růstu vlasů. S trochou času a mastnoty na lokty můžete mít krásné dlouhé vlasy, po kterých toužíte.Metoda 1 ze 3: Změna rutiny péče o vlasy

 1. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 1

  1 Učeš si vlasy jemně. Použijte kartáč s přírodními kančími štětinami. Vyčešte si vlasy od konečků a pohybujte se vzhůru, abyste suché vlasy rozcuchali. Zamotávejte se pomalu a nikdy si vlasy při česání netrhejte ani netahejte.
  • Pokud ho máte po ruce, naneste před kartáčováním nějaký druh ochranného prostředku na vlasy, abyste minimalizovali roztřepené konečky.
  • Nečesejte mokré vlasy, jinak můžete způsobit lámání pramenů vlasů.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 2

  2 Masírujte si pokožku hlavy denně. Pomocí konečků prstů provádějte jemné, kruhové pohyby, které vaší pokožce hlavy poskytnou uklidňující masáž. To zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy, což má za následek rychlejší růst vlasových folikulů.
  • Vhodný čas na masáž pokožky hlavy je ve sprše, zatímco si šamponujete vlasy.
  • Pokud pracujete se suchými vlasy, naneste na pokožku hlavy několik kapek vlasového oleje, aby se vlasy příliš netahaly.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 3

  3 Šampon jen jednou nebo dvakrát týdně. Šamponování každý den může vlasy vysušit, což může zpomalit růst vlasů. Šamponování jednou nebo dvakrát týdně by mělo stačit k udržení čistých vlasů. V ostatní dny jednoduše opláchněte vlasy vodou a poté naneste kondicionér. Pokud se vám vlasy během týdne znečišťují, použijte místo šamponování vlasů mokré suché šampony.
 4. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 4

  4 Upravte si vlasy pokaždé, když je šamponujete. Kondicionér doplňuje oleje a vlhkost ztracené během šamponování. Nikdy nezanedbávejte aplikaci kvalitního kondicionéru na vlasy v dny, kdy šamponujete. Je důležité vlasy doplnit, aby byly silné, což podporuje růst.
  • Kromě své normální kondice zkuste udělat i hluboké kondicionační ošetření nebo masku na vlasy jednou týdně. To dodá vašim vlasům extra lesk a sílu.
 5. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 5

  5 Otočte umístění svého koňský ohon . Pokud si vlasy stáhnete každý den dozadu, nepokládejte svůj culík na stejné místo každý den. To může opotřebovat prameny a zpomalit růst vlasů. Každý den stáhněte vlasy na trochu jiné místo posunutím nahoru nebo dolů na hlavě.
  • Abyste zabránili zlomení, používejte pouze elastické pásy a scrunchies potažené látkou. Nepoužívejte gumičku.
  • Vyhněte se tomu, abyste si vlasy nechávaly mokré.
 6. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 6

  6 Vysuš si vlasy místo ručníku hadříkem z mikrovlákna. Použití ručníku k vysušení vlasů způsobí lámání, protože se vaše vlasy zachytí do tkaných pramenů ručníku. Místo toho použijte hadřík z mikrovlákna speciálně určený pro sušení vlasů nebo dokonce staré tričko. To minimalizuje lámání a roztřepené konečky.
 7. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 7

  7 Zastřihněte si vlasy půl palce každé dva až tři měsíce. Příliš dlouhé zanedbávání konečků vlasů způsobí roztřepené konečky. Ty mohou jet až ke kořenům vlasů, způsobit poškození a zpomalit růst. Pravidelné stříhání vlasů jim ve skutečnosti pomůže růst rychleji.
 8. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 8

  8 Použijte hedvábný povlak na polštář. Povlaky na polštáře vyrobené z bavlny nebo lnu, přestože se mohou zdát měkké, jsou dostatečně hrubé, aby zachytily prameny vlasů a způsobily lámání. Přepněte na hedvábný povlak na polštář. Zastaví nežádoucí tření, když spíte. reklama

Metoda 2 ze 3: Používání produktů, které podporují růst vlasů

 1. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 9

  1 Naneste hydratační přípravek vlasová maska jednou týdně. Zastavte se v salonu nebo místním obchodě s kosmetickými potřebami a investujte do hydratační masky na vlasy. Masku naneste na konečky vlasů a propracujte vlasy ke kořínkům. Nechte masku po požadovanou dobu a poté ji opláchněte. Díky tomu budou vaše vlasy silné a hydratované a podpoří růst.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 10

  2 Když použijete tepelnou ochranu fénování nebo narovnávání vaše vlasy. Pokud nepřijmete náležitá opatření, může teplo způsobit vážné poškození vlasů. Před fénováním nebo narovnáváním je třeba na vlasy aplikovat kvalitní tepelnou ochranu. Měli byste také obecně omezit tepelné ošetření, protože to pomáhá vlasům růst rychleji.
  • Tepelně upravte vlasy pouze pro zvláštní příležitosti. Přeskočte například tepelné zpracování až na rande v noci nebo v noci s přáteli.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 11

  3 Vyberte si šampony s přírodními přísadami. Před zakoupením šamponu si vždy zkontrolujte štítek přísady. Šampony, které minimalizují používání chemikálií a jsou zásobeny přírodními produkty, jsou tou nejlepší volbou pro vaše vlasy.
  • Vyhněte se šamponům s přísadami laurylsulfát sodný a laureth sulfát sodný, protože jsou obecně pro vaše vlasy špatné. Měli byste také dávat pozor na přísady, jako jsou parabeny, vonné látky, benzoylalkohol a benzoát sodný.
  • Obecně se rozhodněte pro šampon s malým množstvím přísad. Hledejte přírodní přísady, jako jsou oleje a potraviny, nad chemickými přísadami.
 4. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 12

  4 Použití bezoplachový kondicionér . Bezoplachové kondicionéry uzamykají vlhkost a chrání vaše vlasy po celý den. I když používáte běžný kondicionér, naneste na něj bezoplachový kondicionér, který vlasy ochrání před lámáním.
 5. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 13

  5 Proveďte hloubkovou úpravu kondicionéru proteinů jednou za měsíc. Můžete si objednat ošetření proteinem v místním salonu nebo si koupit sadu sami. Hluboké proteinové procedury zahrnují hloubkovou úpravu vlasů maskou s přidaným proteinem. To posiluje vaše vlasy a podporuje růst.
 6. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 14

  6 Použití éterické oleje před spaním. Chcete -li použít esenciální oleje, jemně je vmasírujte do pokožky hlavy. Éterické oleje Mezi dobré vlasy patří levandule, rozmarýn, tymián, hroznový olej, palmový olej, marocký olej a arganový olej.
  • Je nebezpečné aplikovat esenciální oleje přímo na pokožku hlavy. K ředění esenciálních olejů použijte nosný olej, například olivový. Použijte pouze několik kapek esenciálního oleje do polévkové lžíce nebo dvou nosného oleje.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Úprava vašeho životního stylu

 1. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 15

  1 Jíst zdravě . Zdravé stravování dodá vašim vlasům výživu, kterou potřebují k růstu. Mezi potraviny, které pomáhají s růstem vlasů, patří losos, vlašské ořechy, špenát, borůvky, sladké brambory a řecký jogurt.
  • Kromě zdravé výživy pracujte také na omezení nezdravých potravin, jako jsou zpracovaná jídla, sladkosti a nezdravé jídlo.
 2. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 16

  2 Hydrát vy sám. Snažte se pít vodu s každým jídlem, noste s sebou láhev s vodou po celý den a zastavte se u vodních fontán, kdykoli je uvidíte. Vyvarujte se pití jiných nápojů, jako je džus nebo soda, k jídlu. Čím více vody vypijete, tím rychleji vám vlasy porostou.
 3. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 173 Minimalizujte svůj stres . Vysoká hladina stresu poškozuje vaše celkové zdraví. To může mít za následek pomalejší růst vlasů, nebo dokonce jejich vypadávání. Najděte způsoby, jak ve svém životě snížit stres.
  • Vyzkoušejte techniky snižování stresu, jako je jóga, hluboké dýchání a meditace. Můžete se připojit ke třídě nebo online vyhledat rutiny s průvodcem.
  • Zkuste si zacvičit. Endorfiny vám mohou pomoci zvládat stres a mít další zdravotní výhody.
  • Oslovte ostatní, až budete pocit stresu. Větrání přátelům a členům rodiny vám může pomoci snížit celkovou hladinu stresu.
 4. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 18

  4 Užívejte denně doplněk biotinu. Biotin je doplněk, který výrazně zvyšuje růst bílkovin ve vašich vlasech a nehtech. Doplňky biotinu můžete zakoupit v obchodech se zdravou výživou nebo v drogeriích. Při každodenním používání vaše vlasy rostou rychleji a silněji.
  • Před zavedením jakýchkoli nových doplňků do vaší stravy se vždy poraďte se svým lékařem.
 5. Obrázek s názvem Pěstujte si vlasy super dlouhý krok 195 Vezměte si vitamíny . Většina vitamínů nezbytných pro zdravé vlasy pochází z ovoce a zeleniny, které jíte každý den. Chcete -li získat další punc z těchto vitamínů, vezměte si trochu denně. Vyberte si multivitamin nebo zkuste užívat doplňky pro vitamíny A, B2 a E, které prospívají růstu vlasů.
  • Před zavedením vitamínů do vaší stravy se poraďte se svým lékařem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pomáhá sprchování ve studené vodě vašim vlasům? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaný kosmetolog Expertní odpověď Oplachování studenou vodou uzavře kůžičku a vytvoří hladkou bariéru mezi vašimi prameny a prostředím. To může pomoci chránit vaše vlasy před zdroji poškození, jako je slunce, voda a teplo.
 • Otázka Jak rychle rostou vlasy? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaná kosmetička Expertní odpověď Vlasy rostou asi o 1/2 palce za měsíc. V létě se tato míra mírně zvyšuje a v zimě mírně klesá.
 • Otázka Jaký olej způsobuje, že vám vlasy rostou rychleji? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaný odborník na kosmetiku Arganový, kokosový a olivový olej jsou jen některé z typů olejů, které vašim vlasům prospívají. Udržování pramenů hladkých a hydratovaných snižuje pravděpodobnost přetržení a usnadňuje dosažení větší délky.
 • Otázka Jak mohu zvýšit růst vlasů? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaný kosmetolog Expertní odpověď Můžete užívat doplňky biotinu na posílení a prodloužení vlasových folikulů, což maximalizuje růst. Masáž pokožky hlavy je také účinná při podpoře růstu.
 • Otázka Jak dlouho si můžete nechat narůst vlasy? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaná kosmetička Expertní odpověď To se u různých lidí liší. Vlasy můžete pěstovat tak dlouho, jak vám to růstová fáze dovolí. U některých je to jen po ramena, u jiných až k podlaze.
 • Otázka Jak pomůže opláchnutí vlasů studenou vodou? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaný kosmetolog Expertní odpověď Oplachování studenou vodou utěsňuje kůžičku a vytváří hladkou bariéru mezi vašimi prameny a prostředím, jako je slunce, voda a teplo, které může způsobit poškození.
 • Otázka Co se stane, když se budete sprchovat 3-4 dny nebo déle týdně? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaná kosmetička Expertní odpověď Může vlasy zbavit přírodních olejů, takže jsou suché a náchylnější k poškození.
 • Otázka Jak biotin pomáhá urychlit růst vlasů? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaná kosmetická expertní odpověď Biotin prodlužuje a posiluje vlasový folikul a poskytuje optimální prostředí pro růst. Pomáhá také tělu produkovat vlasové bílkoviny. To vše maximalizuje potenciál vašeho těla růst vlasy na maximální kapacitu.
 • Otázka Jak si mohu za měsíc rychleji nechat narůst vlasy? Jenny Tran
  Profesionální kadeřnice Jenny Tran je kadeřnice a zakladatelka JT Hair Lab od Jenny Tran se sídlem v oblasti metra v Dallasu. S více než sedmiletou profesionální zkušeností s úpravou vlasů se Jenny specializuje na barvení vlasů, stříhání a prodlužování vlasů. JT Hair Lab je autorizovaným přepravcem R+Co a Milbon a zavazuje se používat produkty s kvalitními přísadami. Jenny Tran Profesionální kadeřník Odborná odpověď Nemůžete nechat vlasy růst mnohem rychleji, než je přirozené, ale můžete udělat pár věcí, aby vaše vlasy byly silnější, což může udržet stabilní růst. Nepoužívejte šampon příliš často, protože to může vlasy vysušit a poškodit. Stačí jednou nebo dvakrát týdně. Ujistěte se, že vaše vlasy jsou hydratované pomocí kondicionéru nebo séra na bázi oleje. Nakonec byste si měli vlasy každých pár měsíců upravit. Zastřižením vlasů se zbavíte roztřepených konečků, díky čemuž budou vaše vlasy zdravé a umožní vám delší růst.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob, jak si česat vlasy, aby jim pomohly růst? Odspodu - začněte jej nejprve rozebírat. Poté se po odlepení propracujte nahoru. Hřebenem shora dolů pomůžete olejům dosáhnout konečků vašich vlasů.

Populární Problémy

Wimbledon 2015 zanechal za sebou více historie a hloubky.Šampion US Open 2020 Dominic Thiem nedávno hovořil o zranění zápěstí, které ho donutilo ukončit sezónu 2021. Rakušan se také dotkl své zkušenosti s loňským ziskem prvního hlavního titulu na Flushing Meadows.Jak hrát Triball. Triball je zábavná variace na standardní volejbalovou formuli, která zahrnuje 3 týmy a 3 sítě. Každá hra trvá přibližně 15 minut, což z ní činí rychlou změnu klasické hry, kterou lze hrát na písku nebo trávě. Li...

Jak vyrábět a střílet mini papírové kulky gumovými páskami. Znuděný? Pomocí této jednoduché a zábavné zbraně můžete střílet. Je to levné, jednoduché a samozřejmě zábavné! Začněte hned. Shromážděte, co potřebujete. Není pochyb o tom, že je ...Zde budete znát některé z populárních kapel na trhu, které prodávají tenisky, jsou Adidas, Rebook, Nike, Puma atd.Zde je návod, jak sledovat Utah vs Washington ve hře Pac-12 Championship 2018 online bez kabelu