Jak mít dobrý pracovní pohovor

Získání pracovního pohovoru je vzrušující a děsivá zkušenost. Chcete na svého tazatele udělat skvělý dojem a získat práci, ale pravděpodobně se cítíte velmi nervózní. Naštěstí malá příprava předem vám může pomoci udělat skvělý první dojem a může vám pomoci zanechat na tazateli trvalý dojem. Ať už provádíte virtuální nebo osobní pohovor, můžete se odlišit od ostatních kandidátů.Metoda 1 ze 4: Působivé ve video rozhovoru

 1. 1 Před pohovorem zkontrolujte své technické vybavení, abyste se ujistili, že funguje. Mnoho zaměstnavatelů chce zaměstnance, kteří znají technologie, takže je důležité, aby vaše technologie fungovala. Před pohovorem otestujte svou webovou kameru a mikrofon, abyste se ujistili, že video vypadá dobře a zvuk je jasný. Poté vyzkoušejte své internetové připojení a ověřte, zda zvládne videohovor. Pokud můžete, zavolejte cvičně někomu jinému, abyste se ujistili, že vše funguje.
  • Pokud vaše webová kamera nebo mikrofon nefunguje správně, budete si muset pořídit externí webovou kameru nebo mikrofon, abyste na pohovoru vypadali a zněli dobře.
  • Pokud váš internet nepodporuje videohovor, najděte místo, kde můžete volat. Můžete například jít do domu člena rodiny.
  • Tazatel vám pravděpodobně řekne, zda budete před pohovorem používat Zoom, Skype, Microsoft Teams, Google Hangout nebo jiný software pro videohovory. Pokud se jedná o platformu, kterou jste již používali, udělejte si s ní před pohovorem cvičný hovor, abyste byli připraveni.
 2. 2 Najděte si doma oblast s dobrým osvětlením. Chcete, aby vaše video bylo dobře osvětlené, aby vás tazatel viděl. Pokud je to možné, použijte přirozené osvětlení z velkého okna. V opačném případě vyberte místnost s dobrým stropním osvětlením. Můžete dokonce přesunout stojací lampu poblíž oblasti pro další osvětlení.
  • Pokud používáte okno pro světlo, bude to fungovat nejlépe, když budete sedět vedle okna, ne před ním nebo za ním.
  • Zkontrolujte, kam dopadá světlo z okna během denní doby, kdy je naplánován váš pohovor. V určitých denních dobách vás světlo může vyplavit nebo vrhat stíny.
 3. 3 Uspořádejte pro své pozadí prostor bez rušivých a rušivých vlivů. Na pohovor nemusíte část svého domova přeměňovat na domácí kancelář. Váš tazatel však pravděpodobně prozkoumá vaše pozadí, takže chcete, aby to vypadalo hezky. Vyberte si nerušivé pozadí, jako obyčejná zeď. Poté odstraňte veškerý nepořádek a vypněte rušivé prvky, jako je televize a telefon. Nakonec požádejte všechny spolubydlící nebo rodinné příslušníky, aby vám během pohovoru poskytli soukromí.
  • Například můžete natočit rozhovor z kuchyňského stolu bez pozadí.
  • Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, zvažte, že někoho požádáte, aby si s vámi během pohovoru hrál v jiné místnosti, aby bylo méně pravděpodobné, že vás vyruší.
 4. 4 Pokud chcete, umístěte si k počítači připomenutí mluvícího bodu. Během virtuálního rozhovoru je snazší odkazovat na poznámky než při tradičním osobním rozhovoru. Nečtěte však své odpovědi ze svých poznámek ani se nepokoušejte zkontrolovat svůj telefon během pohovoru. Pokud si chcete zapamatovat něco důležitého, napište si krátkou připomenutí a umístěte jej poblíž počítače, ale mimo dohled kamery.
  • Můžete například napsat „Zeptejte se, jak bude vypadat běžný den“ nebo „Řekněte jim o mém ocenění za výkon“.
 5. 5 Noste profesionální oblečení, abyste byli oblečeni, abyste udělali dojem. Může se vám zdát hloupé oblékání se na virtuální pohovor, ale může vám to pomoci získat práci. Profesionální oblečení ukazuje tazateli, že to s prací myslíte vážně, a může vám pomoci cítit se schopnější a autoritativnější, což může zlepšit výkon vašeho pohovoru. Oblečte se, jako byste chodili na pravidelný pracovní pohovor.
  • Můžete například nosit zapínací košili s blejzrem a kalhotami, šaty nebo halenku a sukni.
 6. 6 Seďte vzpřímeně a usmívejte se, abyste vypadali vzrušeně a zasnoubeně. Můžete si myslet, že na řeči těla na virtuálním pohovoru nezáleží, ale je pravděpodobné, že váš tazatel při hodnocení vás jako kandidáta na práci vezme v úvahu vaše neverbální narážky. Udělejte pointu, abyste sklopili ramena, narovnali páteř a těšili se na kameru. Snažte se udržet úsměv na tváři, abyste vypadali šťastně z této příležitosti.
  • Dávejte však pozor na to, co tazatel říká. Nesmějte se, pokud vyvolávají něco smutného nebo znepokojujícího.
 7. 7 Podívejte se přímo do kamery, abyste měli pocit, že navazujete oční kontakt. Když máte videohovor, je přirozené chtít zkontrolovat, jak vypadáte. Když se však díváte na sebe, člověk, se kterým mluvíte, může mít pocit, že se s ním nespojujete. Místo toho zírejte přímo do kamery, takže to vypadá, že se díváte na tazatele.
  • Před pohovorem si ověřte, jak vypadáte na videu, abyste měli klid. Pokud aplikace, kterou používáte, má funkci náhledu, přihlaste se několik minut před plánovanou schůzkou, abyste se mohli ujistit, že se vám líbí, jak vypadáte v náhledu, než začnete schůzku zveřejňovat. Pokud aplikace nemá funkci náhledu, zkuste si před pohovorem udělat rychlý testovací hovor.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Udělat dobrý dojem osobně

 1. 1 Na pohovor se oblékejte přiměřeně a profesionálně. Vyberte si oblečení, které je profesionální a odpovídá nastavení pracoviště. Jak formální je kancelář, závisí na druhu práce, která se provádí.
  • Nenoste na pohovor kolínskou ani parfémovou náplň. Někteří lidé jsou citliví na pachy, takže vůně může narušit to, co říkáte.
  • Pokud víte, že firemní kultura zahrnuje více neformálních šatů, je v pořádku vybrat si oblečení, které se hodí k typickému oblečení na pracovišti.
 2. 2 Před pohovorem vypněte telefon a další elektroniku. Právě teď máte pravděpodobně spoustu důležitých starostí, ale vypořádat se s nimi na pracovním pohovoru je ne-ne. Vypněte telefon a další elektroniku nebo je zcela vypněte. Pokud máte pocit, že se vám telefon vypnul, ignorujte ho až po pohovoru.
  • Pokud jste v jedinečné situaci, kdy nemůžete vypnout telefon, proberte to předem s tazatelem. Pokud jste například byli zdravotní sestrou na pohotovost, která vede pohovor o zaměstnání jako vysokoškolský profesor, možná budete muset zavolat z nemocnice. V tomto unikátním případě by váš tazatel mohl porozumět.
 3. 3 Přijďte na pohovor o 10–15 minut dříve. Je opravdu důležité, abyste byli na pohovor včas. Ukazuje to nejen, že jste spolehliví, ale také to, že můžete dopředu naplánovat neznámé situace. Pokud z jakéhokoli důvodu přijdete pozdě, budete vypadat neorganizovaně a bez obav.
  • Nedorazte o 15 minut dříve, protože to může tazatele zmást nebo znepříjemnit. Pokud přijedete na místo opravdu brzy, vydejte se na krátkou procházku nebo si přečtěte materiály k pohovoru, zatímco čekáte venku.
 4. 4 Navažte oční kontakt když potkáte tazatele. Oční kontakt ukazuje tazateli, že mu opravdu nasloucháte, a pomáhá vytvořit spojení. Navíc předpokládá, že máte dobré interpersonální dovednosti. Během pozdravu a během rozhovoru udržujte oční kontakt.
  • Pokud je pro vás oční kontakt těžký, procvičte si oční kontakt se sebou v zrcadle nebo cvičte s příbuzným nebo přítelem.

  Spropitné: Během rozhovoru nadále používejte oční kontakt a další pozitivní řeč těla. Například se usmějte, posaďte se vzpřímeně, ruce mějte po stranách a nakloňte se, když druhá osoba mluví.

 5. 5 Pevně ​​si podejte ruku, abyste působili sebevědomě. Až potkáte tazatele, jděte si podat ruku. Než se odtáhnete, dvakrát pevně stiskněte a pumpujte paží. To jim ukazuje, že jste sebevědomí a máte silné mezilidské dovednosti.
  • Pokud je vaše dlaň zpocená, než si podáte ruku, nenápadně si otřete ruku o oblečení nebo ubrousek.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Mluvit s tazatelem

 1. 1 Během pohovoru nastavte pozitivní a nadšený tón. Budete vypadat silněji, pokud budete mít dobrý přístup a budete z práce nadšení. Zaměřte své odpovědi na své úspěchy a na to, jak doufáte, že uspějete. Když mluvíte o překážkách v minulosti, vysvětlete, jak vám pomohly růst a jaké lekce jste se naučili.
  • Řekněte například tazateli, že se těšíte na nové pracovní úkoly. Řekněte: „Jsem opravdu nadšený z příležitostí k růstu zde. Tento projekt zní opravdu vzrušující. '
  • Když mluvíme o konfliktu s bývalým spolupracovníkem, řekněme: „Komunikace s vedoucím mého týmu v mém předchozím zaměstnání byla zpočátku obtížná, ale náš vztah mě naučil nové způsoby komunikace. Protože jsme udělali kompromisy, mohli jsme náš projekt dokončit s předstihem. '

  Spropitné: Mluvte pomalým, normálním tempem a formulujte svá slova. Pomalu a zhluboka se nadechněte, abyste si udrželi klid a rozvahu. Snažte se nemluvit příliš rychle, takže budete vypadat nervózně. 2. 2 Vysvětlete, proč se na danou pozici a společnost skvěle hodíte. Tazatel chce vědět, jak vyřešíte problémy společnosti, a proto jim řekněte, proč budete na dané pozici podávat dobré výkony, pokud budete přijati. Diskutujte o tom, jak vaše dovednosti odpovídají popisu práce a jaké budou vaše první kroky, pokud budete zaměstnáni. Kromě toho použijte příběhy o své předchozí práci, abyste ukázali, jak se vám v této společnosti bude dařit.
  • Řekněme například, že se ptají: „Proč chcete pracovat pro tuto společnost?“ Můžete říci něco jako: „Miluji, že se tato společnost zaměřuje na inovace, místo aby udržovala status quo. Během své kariéry jsem vyvinul systémy, které zkoumají nové koncepty, a chci v tom pokračovat. “
  • Pokud se ucházíte o pozici, kde budete pracovat na dálku, můžete se zaměřit na doby, kdy jste v minulosti pracovali na dálku. I když jste to nedělali často, můžete popsat konkrétní projekty, kde jste pracovali s lidmi, kteří nebyli na stejném místě jako vy, nebo ve škole, kdy jste skupinově pracovali na dálku.
  • Vaše odpovědi na každou otázku by se měly zaměřit na to, jak vaše znalosti, dovednosti a znalosti odpovídají této pozici a této společnosti. Pokud jste tyto dovednosti dříve nepoužívali v jiné práci, vysvětlete, jak vyrostete ve svou roli a co jste pro ni připravovali.
 3. 3 Vyprávějte jedinečný příběh o své kariéře nebo vzdělání, abyste byli nezapomenutelní. Společnost pravděpodobně vede pohovory se spoustou kandidátů, takže je snadné splynout s ostatními respondenty. Chcete -li vyniknout, řekněte příběh, díky kterému budete nezapomenutelní. Ujistěte se, že vás jeden z příběhů, které si vyberete z vaší pracovní nebo vzdělávací historie, odlišuje od ostatních kandidátů, a poté jej zahrňte do svých odpovědí na otázky na pohovoru.
  • Řekněme například, že se vás tazatel zeptal: „V jaké době jste v minulosti udělali chybu? Co se stalo?' Můžete odpovědět: „Ve své předchozí práci jsem uložil důležitou prezentaci klienta na USB disk, který jsem omylem zlomil cestou na schůzku s klientem. Věděl jsem, že moje společnost potřebuje zapůsobit na klienta, a tak jsem musel prezentaci znovu vytvořit od začátku. Udělal jsem si pár poznámkových karet a přednesl prezentaci zpaměti. Abych nahradil nedostatek vizuálů, začlenil jsem účast publika. Zástupci se při prezentaci tak bavili, že mě pozvali na oběd a ještě ten den podepsali smlouvu. “
 4. 4 Pozitivně zatočte s překážkami v kariéře, abyste vypadali odolně. Pravděpodobně jste zažili těžké pracovní dny a možná i šéfa nebo spolupracovníka, kterého jste nenáviděli. Nikdy to není dobrý pohled na to v rozhovoru. Místo toho mluvte o tom, jak jste prožívali překážky, a soustřeďte se na nejlepší vlastnosti svých bývalých spolupracovníků.
  • Řekněme například, že váš šéf hodně křičel a degradoval vás. Místo toho, abyste mluvili o tom, jak špatní byli šéfové, můžete říci: „Neviděli jsme se vždy z očí do očí, ale s mým bývalým šéfem jsme mluvili každý den.“
 5. 5 Vyvarujte se vyprávění vtipů, protože by z vás mohli vypadat méně profesionálně. Vtipy jsou ošidné, protože by mohly být nepochopeny. Tazatel by se mohl urazit nebo by si mohl váš vtip splést s náznakem, že vám na vaší práci nezáleží. Hrajte bezpečně a nedělejte si legraci.
  • Je v pořádku, pokud vyprávíte příběh, který je lehce humorný. Nesnažte se však udělat něco vtipného, ​​pokud tomu tak není.
  • Nikdy neříkejte vtipy o své profesi nebo práci tazatele. Možná neocení váš smysl pro humor.
 6. 6 Buďte upřímní o svých slabinách, ale vysvětlete, jak se zlepšíte. Můžete se cítit trapně za své slabosti, a to je úplně normální. Avšak lhaní nebo snaha předstírat, že vaše slabosti jsou opravdu silné stránky, vám nic dobrého nepřinese. Místo toho vysvětlete, v čem byla vaše největší slabina v minulosti. Poté diskutujte o tom, co děláte, abyste to zlepšili.
  • Nepokoušejte se například ze své slabosti udělat silnou stránku: „Moje největší slabina je, že jsem příliš oddaný své práci.“ Tazatel si bude jen myslet, že nejste upřímní ohledně svých skutečných slabin.
  • Možná řeknete: „Někdy jsem nervózní, když mluvím s velkými skupinami. I když to lidé nevnímají, myslím si, že můj pracovní výkon bude lepší, pokud zdokonalím své řečnické dovednosti. Nedávno jsem se připojil k Toastmasters a už se cítím sebevědoměji. “
 7. 7 Zeptejte se svého tazatele na otázky týkající se práce. Váš tazatel vám dá možnost klást otázky o zaměstnání, ke kterému obvykle dochází na konci pohovoru.
  • Můžete se zeptat: „Jak vypadá časová osa nadcházejícího projektu?“ „Bude vybraný kandidát schopen navrhnout nové příležitosti pro růst tržeb?“ „Jak se sledují vzdálené hodiny?“ Nebo „Jak si ponechám vzdáleně v kontaktu s mým nadřízeným a spolupracovníky? '

  Varování: Zaměřte většinu svých otázek na samotnou práci, nikoli na plat a výhody. I když potřebujete vědět o svém potenciálním platu a výhodách, chcete dát tazateli jasně najevo, že se nebojíte pouze výhod.

 8. 8 Děkuji tazateli za jejich čas a pomoc. Váš tazatel je pravděpodobně opravdu zaneprázdněn, takže ocení vaše uznání jejich času. Podejte jim ruku a řekněte jim, že si vážíte možnosti pohovoru. Kromě toho jim poděkujte za jakoukoli zvláštní pomoc, kterou vám poskytli, například vám řeknou více o společnosti, vysvětlíte, kde zaparkovat, nebo si stanovíte pohovor na čas, který vám vyhovuje.
  • Řekněte: „Moc vám děkuji za čas, který jste si se mnou promluvili. Opravdu si vážím informací, které jste o této skvělé příležitosti poskytli. “
 9. 9 Řekněte tazateli, že chcete práci. Je běžné, že lidé po pohovoru změní názor na práci. Z tohoto důvodu se váš tazatel pravděpodobně zaměří na kandidáty, kteří se zdají být nejvíce nadšení z obsazení této pozice. Než odjedete, dejte jasně najevo, že tuto práci chcete, a to přímo tazateli.
  • Možná si řeknete: „Vím, že tato práce se perfektně hodí pro mé dovednosti, a doufám, že dostanu šanci pomoci vaší společnosti dosáhnout jejích cílů.“
 10. 10 Poslat doplňující e-mail nebo poděkování . Někteří tazatelé vnímají sledování jako náznak toho, že se člověk opravdu zajímá. U většiny zakázek je nejlepší zaslat krátký e -mail, který tazateli řekne, že si této příležitosti vážíte a jste k dispozici, abyste o ní mohli dále diskutovat. Pokud však pracujete v kreativním průmyslu nebo neziskovém sektoru, můžete odeslat ručně psanou poznámku.
  • Napište: „Vážený pane Jonesi, děkuji vám, že jste si dnes našli čas na setkání se mnou. O to víc jsem z této příležitosti nadšený. Moc bych si přál, abych si s vámi více promluvil o tom, co mohu pro vaši společnost udělat. Děkuji, Amy Lincoln. “
  reklama

Metoda 4 ze 4: Dělání domácích úkolů

 1. 1 Před pohovorem proveďte průzkum potenciálního zaměstnavatele. Zadejte název společnosti do svého oblíbeného internetového vyhledávače. Zkontrolujte jejich webové stránky a poté se podívejte na jejich nedávné příspěvky na sociálních médiích. Dále vyhledejte zpravodajské články o společnosti. Naučte se co nejvíce, abyste mohli tyto znalosti ukázat na pohovoru.
  • Věnujte pozornost poslání společnosti, jejím aktuálním cílům nebo projektům a plánům do budoucna.
  • Vyhledejte materiály, které byly poskytnuty zaměstnancům, akcionářům nebo potenciálním investorům.
 2. 2 Najděte tazatele na LinkedIn, abyste se o nich mohli dozvědět. Když se dozvíte o svém rozhovoru, můžete si s nimi vybudovat vztah. Kromě toho jim můžete přizpůsobit své odpovědi, což vám může pomoci získat práci. Podívejte se na profil tazatele a zjistěte, kam chodili do školy, kde pracovali a jaká zaměstnání zastávali. Zkuste s nimi najít nějaké společné rysy.
  • Pokud jste například oba studovali stejný obor na vysoké škole, možná to dokážete ve svém rozhovoru.
  • Pokud nemají účet LinkedIn, podívejte se, jestli je můžete najít na jiných webech sociálních médií. Nesledujte však tazatele a buďte opatrní s informacemi, které nesouvisí s prací. Tvého tazatele vaše znalosti o jejich rodinném životě nenadchnou.
 3. 3 Zkontrolujte popis práce, abyste mohli vysvětlit, proč jste vhodní. Váš pohovor je vaší šancí ukázat, proč jste pro danou práci vhodný, a popis práce vám přesně říká, jak to udělat. Přečtěte si popis práce a identifikujte dovednosti a schopnosti, které chce společnost u úspěšného kandidáta. Poté propojte svou historii práce a vzdělání s tím, co hledají.
  • Řekněme například, že popis práce zahrnuje „samostartér“, „schopnost vytvářet inovativní řešení“ a „týmové myšlení“. Můžete identifikovat případy, kdy jste pracovali sami a dodržovali termíny, příklady kreativních řešení, která jste implementovali, a příběhy o vašich úspěších v týmových projektech.
 4. 4 Praxe zodpovězení běžných otázek před pohovorem. Zatímco někteří zaměstnavatelé pokládají náhodné otázky, ve většině pracovních pohovorů se objevuje několik oblíbených pohovorových otázek. Projděte si tyto otázky a vytvořte dobrou odpověď na základě své pracovní a vzdělávací historie. Poté si procvičte doručování svých odpovědí. Zde jsou některé běžné otázky:
  • Jaké jsou tvé silné stránky?
  • Jaké jsou tvé slabosti?
  • Proč chcete pracovat pro tuto společnost?
  • Kde se vidíte za 5 let? A co 10 let?
  • Proč opouštíte svoji současnou společnost?
  • Co si myslíte, že nabízíte, co nikdo jiný nenabídne?
  • Kdy jste v minulosti udělali chybu? Co se stalo?
  • Co je to za úspěch, na který jste hrdí?

  Spropitné: Napište své odpovědi na běžné otázky na pohovoru, abyste je mohli lépe promyslet. Tímto způsobem budete moci snadno vysvětlit své odpovědi, když se tazatel zeptá.

 5. 5 Udělejte falešný rozhovor s přítelem nebo členem rodiny. Provádění falešných rozhovorů vám pomůže procvičit si dávání odpovědí jiné osobě. Vyberte si někoho, kdo vás podporuje, ale dá vám upřímnou zpětnou vazbu o tom, jak se můžete zlepšit. Poté jim dejte seznam běžných dotazovacích otázek, na které se mohou ptát. Zacházejte s falešným rozhovorem stejně jako s běžným rozhovorem.
  • Požádejte falešného tazatele, aby vás přivedl do prostoru rozhovoru a posadil vás. Poté odpovězte na jejich otázky stejně jako na běžném pohovoru.
  • Pokud nemůžete někoho přimět, aby s vámi udělal rozhovor, natočte se, jak na otázky odpovídáte nahlas. Poté se ve videu podívejte, jak se můžete zlepšit.
 6. 6 Vytvořte si seznam 5-10 potenciálních otázek, které můžete položit. Pokládání otázek na pohovoru ukazuje, že vás práce zajímá a že jste si udělali čas na přípravu. Na základě vašeho výzkumu a popisu práce identifikujte 5-10 potenciálních otázek, které byste mohli položit na pohovoru. Zapište si své otázky, abyste měli při pohovoru na mysli několik možností.
  • Můžete například položit otázky jako: „Jsou zde příležitosti k růstu?“ 'Jak velký je tým?' nebo „Jaké zdroje jsou k dispozici pro projekt?“
  • Zeptejte se na největší projekty, na kterých budete pracovat. To dává vašemu zaměstnavateli najevo, že jste si pozorně přečetli popis práce a očekáváte převzetí této role.
  • Je v pořádku klást otázky, které vám během pohovoru přijdou. Váš seznam otázek by měl být záložní.
 7. 7 Identifikujte příběhy související s kariérou nebo vzděláváním, které můžete vyprávět v rozhovoru. Vyprávění příběhu vám může pomoci prokázat, že na danou práci máte schopnosti. Zamyslete se nad časy, kdy jste dosáhli něčeho významného, ​​vytvořili řešení, zvládli obtížnou situaci, překonali překážku nebo prokázali vůdčí schopnosti. Potom si procvičte vysvětlování těchto zkušeností způsobem, který zvýrazní vaše nejlepší vlastnosti.
  • Můžete například vysvětlit, jak jste se vypořádali s tím, že někdo ukradl kredit za vaši práci v minulém zaměstnání nebo jak jste získali to nejlepší z týmu, který špatně spolupracoval.
  • Podobně můžete své úspěchy zdůraznit vyprávěním příběhu o tom, jak jste získali svého nejlukrativnějšího klienta nebo jak jste vyřešili problém, který mohl být pro vaši společnost velkým závazkem.
 8. 8 Přineste kopie svého životopisu a portfolia, pokud ho máte. Váš tazatel pravděpodobně má kopii vašeho průvodního dopisu nebo životopisu, ale když máte vlastní kopie, vypadáte ultra připraveni. Na pohovor si pro jistotu vezměte složku obsahující několik kopií vašeho životopisu a motivačního dopisu. Pokud je to ve vašem oboru běžné, přineste si navíc kopii svého pracovního portfolia.
  • Například můžete přinést portfolio, pokud vedete pohovor za návrhářskou práci. Pokud však vedete rozhovor se zdravotní sestrou nebo baristou, pravděpodobně jej nebudete potřebovat.
 9. 9 Připravte se diskutovat o svých schopnostech s několika lidmi na druhém pohovoru. Během druhého pohovoru obvykle rozšíříte svou pracovní historii a schopnosti, často o příběhy o svých předchozích zaměstnáních. Identifikujte další příběhy, kterými můžete ukázat, že se do této pozice vejdete. Kromě toho si prohlédněte seznam otázek k pohovoru, abyste si mohli procvičit myšlení na nohou.
  • Je pravděpodobné, že budete mít rozhovor s panelem nebo několika různými lidmi. Předpokládejme, že budete mluvit s několika lidmi z různých oddělení.
  • Požádejte někoho, komu důvěřujete, aby vám položil spoustu náhodných otázek, abyste si mohli procvičit odpovědi.
  reklama

Další pomoc

Ukázkové dotazy k pohovoru Ukázkové otázky a odpovědi na pracovní pohovor Ukázka silných a slabých stránek rozhovoru Rozhovory a triky

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak ukončíte pohovor?Emily Silva Hockstra
  Kariérní kouč Emily Silva Hockstra je certifikovaná životní koučka a kariérní koučka s více než 10 lety zkušeností s koučováním a řízením v různých korporacích. Specializuje se na kariérní přechody, rozvoj vedení a řízení vztahů. Emily je také autorkou knih „Moonlight Gratitude“ a „Find Your Glow, Feed Your Soul: A Guide for Kultivation a Vibrating Life of Peace & Purpose“. Získala certifikaci Spiritual Life Coaching od Life Purpose Institute a certifikaci Reiki I Practitioner od Integrative Bodywork. Má bakalářský titul z historie na Kalifornské státní univerzitě v Chico.Emily Silva HockstraKariéra Kouč Expert Odpověď Doporučuji položit 3–5 otázek na základě pozice nebo toho, o čem jste v rozhovoru hovořili. To ukáže, že vás tato práce opravdu zajímá.
 • Otázka Co si mám vzít na pohovor?Emily Silva Hockstra
  Kariérní kouč Emily Silva Hockstra je certifikovaná životní koučka a kariérní koučka s více než 10 lety zkušeností s koučováním a řízením v různých korporacích. Specializuje se na kariérní přechody, rozvoj vedení a řízení vztahů. Emily je také autorkou knih „Moonlight Gratitude“ a „Find Your Glow, Feed Your Soul: A Guide for Kultivation a Vibrating Life of Peace & Purpose“. Získala certifikaci Spiritual Life Coaching od Life Purpose Institute a certifikaci Reiki I Practitioner od Integrative Bodywork. Má bakalářský titul z historie na Kalifornské státní univerzitě v Chico.Emily Silva HockstraKariéra Kouč Expert Odpověď To závisí na oboru, ve kterém se hlásíte! Navrhuji, abyste si na internetu vyhledali obrázky lidí v dané oblasti práce a poté se oblékli trochu formálněji, než jak tyto obrázky ukazují.
 • Otázka Jak mohu prokázat, že jsem provedl svůj průzkum pro pracovní pohovor? Jen se sebevědomě prezentujte. Odpovězte na otázky položené pomocí výzkumu, který jste provedli, a dejte jasné a stručné odpovědi.
 • Otázka Jaké jsou možné slabiny, kterých bych si měl při pohovoru být vědom? Perfekcionismus je jeden. Další je tendence k mikrořízení („Pokud chcete něco udělat správně, udělejte to sami“). Pokud musíte v rozhovoru zmínit své slabé stránky, je nejlepší také mluvit o tom, jak na nich pracujete, a případně také o tom, jak jste se v těchto oblastech zlepšili.
 • Otázka Jaké jsou možné otázky pro pohovor na pozici úředníka? Jaké by byly moje povinnosti? Co školení obnáší? Kdo bude mým nadřízeným?
Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu mít bláznivý pohovor pro roli studentského poradce?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nevybočujte z tématu, protože to může ztrácet čas na pohovorech. Váš tazatel má na tento rozhovor pravděpodobně vyhrazený časový úsek, takže využijte každou chvíli a ukažte, proč se k sobě hodíte.
 • Pokud neznáte odpověď, přiznejte, že se o tomto tématu musíte dozvědět více. Řekněte: „Nejsem tak dobře informován o tomto tématu, ale odpověď najdu po tomto rozhovoru.“
 • Pokud máte pohovor se společností, kterou si nechcete ponechat, můžeteje třeba to odmítnoutco nejdříve.

reklama

Varování

 • Pamatujte, že váš tazatel je profesionál, který s vámi dělá pohovor kvůli zaměstnání. Nemluvte s nimi, jako by byli přáteli, nebo nesdílejte informace, které s prací nesouvisí.
 • Tazatel může přerušit váš tok, aby viděl, jak reagujete. Pokud k tomu dojde, zůstaňte klidní a nápomocní.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Obhájce titulu MLS Cup Sounders zahajuje sezónu MLS 2020 proti Chicago Fire Sunday. Zde je návod, jak sledovat zápas online, pokud nemáte kabel.

NFL MVP a další významná ocenění budou předána na výstavě NFL Honors 2021 v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos online bez kabelu.Pole position v Daytoně 500 2019 je k mání během nedělní kvalifikace. Zde je návod, jak sledovat živý přenos všech akcí online.

Jak nosit jasné barvy v zimě. Tradiční zimní šatník obvykle obsahuje tmavé a/nebo neutrální barvy - černá, šedá, hnědá, námořnická, velbloudí, krémová atd. Pokud se cítíte omezeni konvenční zimní paletou, existuje mnoho způsobů ...

Pokud má Roger Federer získat 8. wimbledonský titul, musí se držet víry, kterou v zápase s Cilicem projevil, tak pevně, jak jen dokáže.