Jak pomoci zlepšit tělesnou výchovu ve školách

Tělesná výchova (PE) je důležitým aspektem učení studenta, zejména v mladém věku. Ať už jste učitel, rodič nebo student, můžete pomoci zlepšit tělesnou výchovu ve školách. Zaměřením se na to, aby byla tělesná výchova zábavná, povzbuzovala mimoškolní aktivity a přispívala do programů tělesné výchovy, můžete pomoci zlepšit tělesnou výchovu ve školách.Metoda 1 ze 3: Vytváření zábavné a inkluzivní tělesné výchovy

 1. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 1

  1 Umožněte dětem účastnit se týmových sportů. Týmové sporty podporují přátelskou soutěž a pomáhají studentům spolupracovat a pracovat společně na společném cíli. Studenti se mohou naučit, jak navzájem pozitivně komunikovat v sociálním prostředí a zároveň běhat, skákat a hrát si.
  • Činnosti jako hokej, fotbal, vlajkový fotbal, nakládaná koule , softball a basketbal jsou velmi populární v hodinách tělesné výchovy. Můžete strávit několik týdnů u každého sportu, nebo si vybrat jen 2–3 a soustředit se na ně během roku.


 2. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 2

  2 Začleňte jednotlivé činnosti do osnov. Jednotlivé činnosti, které nevyžadují tým, jako je jóga, silový trénink, golf, frisbee a aerobik, mají tendenci držet se dětí v dospělosti. Je to skvělý čas naučit je základům v bezpečném a podpůrném prostředí a podpořit radost z těchto aktivit, které budou trvat celý život.
 3. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 3

  3 Nastavte stanice pro malé skupiny. Ve velkých třídách pomůže rozdělení do více skupin po pěti nebo šesti studentech, aby se naučily základní dovednosti sportu nebo činnosti, zlepšit fyzické dovednosti, sociální dovednosti a týmovou práci.
  • Každou skupinu můžete nechat provádět konkrétní aktivitu na stanici a nechat ji rotovat každých 10 minut nebo déle. To poskytuje rozmanitost a pomůže udržet studenty v zapojení.
 4. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 4

  4 Naplánujte inkluzivní aktivity pro všechny studenty. Dobře navržený učební plán bude mít aktivity, které uspokojí všechny potřeby studentů. Můžete zahrnout aktivity, které jsou inkluzivní pro studenty s různými potřebami, a přitom stále vyzývat sportovněji založené studenty.
  • Například aktivita, jako je jóga, zvyšuje mobilitu, koordinaci ruka-oko a flexibilitu, ale lze ji upravit tak, aby byla více či méně náročná pro individuální potřeby studentů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Povzbuzující aktivita mimo třídu PE

 1. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 5

  1 Požádejte rodiče, aby měli doma na paměti tělesnou výchovu. Poskytnutím informací studentům, které si mohou odnést domů k rodičům, jako je například bulletin o hodině tělesné výchovy, můžete dát rodičům vědět, že se jejich studenti učí v hodině tělesné výchovy cenné lekce a dovednosti. Pokud dáte rodičům vědět, co se děti učí, pozve je to k tomu, aby si s dětmi doma promluvily o tělesné výchově a zábavných aktivitách v tělesné výchově.
  • Pokud máte svolení, přiložte obrázky studentů, když cvičí činnosti ve třídě nebo po škole. Může to pomoci dětem být hrdí na své dovednosti a ukázat rodičům přesně to, co se ve třídě děje.
 2. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 6

  2 Zapište svého studenta do mimoškolních aktivit, které ho zajímají. Pokud jste rodič, sledujte, jak vám budou domů zasílány papíry o mimoškolních aktivitách, a zeptejte se svého studenta, co by ho mohlo zajímat. Většina těchto aktivit je financována na základě počtu studentů, kteří se zúčastní, takže můžete projevit svou podporu tím, že se vaše dítě zapojí. Tyto činnosti mohou posílit schopnosti týmové práce a fyzické dovednosti získané v hodině tělesné výchovy.
  • Váš student by se například mohl zajímat o týmový sport, jako je fotbal, basketbal nebo softball. Obvykle existuje řada různých možností pro zápis studentů do mimoškolních týmových sportů, včetně lig sponzorovaných školami nebo komunitou.
  • Váš student by také mohl mít zájem věnovat se více individuálním aktivitám, jako je jóga, tanec, tenis nebo golf. Mnoho z těchto individuálních činností se lze naučit navštěvováním tříd, které zajišťují místní podniky. Některé komunity mohou sponzorovat také otevřené třídy.
  • Pokud máte nabitý program, můžete se koordinovat s ostatními rodiči a zorganizovat spolujízdu nebo svačinu.
 3. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 7

  3 Zajistěte bezpečné a přístupné prostory pro mimoškolní aktivity. Tím, že umožníte mimoškolním aktivitám využívat prostory pro tělesnou výchovu, zajistíte, že studenti budou mít bezpečné a přístupné místo k procvičování sportu a pohybu mimo třídu. To může studenty povzbudit k tomu, aby se těmto aktivitám věnovali jako celoživotní úsilí.
  • Můžete například podpořit fotbalové týmy před školní radou, pokud budou žádat o financování nových sítí. Třídy tělesné výchovy i fotbalový tým budou těžit z bezpečného vybavení pro studenty.
 4. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 8

  4 Podporujte přestávky ve škole ve škole. Pokud vaše škola ještě nemá program recese implementovaný, vyzvěte je, aby si ho osvojili. Ukázalo se, že vybrání udržuje studenty intelektuálně a fyzicky zapojené po celý den.
  • Pokud jste rodič nebo student, jehož škola nemá prázdniny implementované pro mladé studenty, můžete navštívit zasedání školní rady a požádat o projednání tématu.
 5. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 9

  5 Vyškolte učitele, aby začlenili tělesnou výchovu do jiných předmětů. Během výuky rozvoje učitelů instruujte učitele, aby do svých osnov zahrnuli nějakou fyzickou aktivitu. Povzbuzení studentů vstávat a hýbat se hraním pohybových her v hodinách matematiky, přírodních věd, jazyka nebo čtení může udržet mysl a těla studentů po celý den.
  • Například čas ve třídě přírodních věd, kde jsou studenti povzbuzováni k sázení květin, péči o zahradu nebo odebírání vzorků půdy, je uvede do pohybu a také jim poskytne praktické vědecké zkušenosti.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Příspěvek k programům tělesné výchovy

 1. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 10

  1 Připojte se ke školní radě ve vašem okolí. Školské rady rozhodují o financování a aktivitách pro všechny aspekty studentského života, včetně tělesné a mimoškolní činnosti. Pokud jste obzvláště nadšení pro zlepšování tělesné výchovy ve vaší škole, můžete se připojit ke školní radě na platformě rozšiřování programu tělesné výchovy.
  • Jedná se o velký časový závazek, a proto je důležité zajistit, abyste se mohli zúčastnit všech setkání a akcí, než se odhodláte připojit.
 2. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 11

  2 Zúčastněte se schůzí školní rady. Pokud se nemůžete připojit ke školní radě, můžete se na schůzkách podělit o svůj názor. Schůze školních rad umožňují studentům a rodičům vyjádřit, co je pro ně důležité, a požadovat nové programy, jako jsou mimoškolní aktivity nebo více finančních prostředků pro výuku tělesné výchovy.
  • Ujistěte se, že jste připraveni na nějaký výzkum na toto téma, o kterém byste chtěli diskutovat, protože mnoho školských rad odmítne návrhy, které nejsou podporovány výzkumem nebo jiným akademickým zdrojem.
 3. Obrázek s názvem Pomozte zlepšit tělesnou výchovu ve školách Krok 12

  3 Spolupracujte s místními školami a udržujte studenty aktivní po celý rok. Mnoho komunitních skupin sponzoruje akce po celý rok, jako jsou 5K běhy a procházky. Pokud jste součástí skupiny, která to dělá, obraťte se na místní školy a pozvěte studenty, rodiny a učitele, aby se zúčastnili. Bude to ku prospěchu komunity a organizace! reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak používat momentový klíč. Momentový klíč je speciální nástroj určený k přesnému utažení matic a šroubů na konkrétní úrovně. Je téměř univerzálně používán k práci na autech a kolech a lze jej použít pouze k utažení něčeho. Točivý moment...Luxusní vinylové dlaždice (LVT) jsou extrémně odolné a snadno se udržují v čistotě. Tato podlaha je ideální pro domácnosti s dětmi a domácími mazlíčky a vydrží mnoho let. Udržování podlah LVT v čistotě je jednoduché a jednoduché, jako běžné ...Německou tenisovou hvězdu Alexandra Zvereva obvinila jeho bývalá přítelkyně Olga Sharypova z domácího násilí. Zverev obvinění odmítl, ale Gavrilova věří, že je důležité podpořit oběť - v tomto případě Sharrypovou

Rovnátka se stávají součástí vašeho každodenního vzhledu. Stanou se součástí vašeho „stylu“ stejně jako vaše boty nebo vaše košile. Proto může být výběr barvy tak obtížný. Máte potíže s rozhodováním, jaké barevné rovnátka si pořídit, když ...Karen Khachanov hovořil o podmínkách na Roland Garros před svým zápasem čtvrtého kola proti Novakovi Djokovicovi. Chačanov má proti Djokovičovi bilanci 1: 3, přičemž jeho jediné předchozí vítězství nad Srbem přišlo na Paris Indoor Masters.