Jak pomoci sebevražednému členovi rodiny

Slyšení řečí člena rodiny sebevražda nebo mít podezření, že o tom přemýšlejí, je nesmírně obtížné. Vědět, jak a kdy pomoci, je těžké volání a být tam pro milovaného v depresi může být velmi stresující. I když neexistují jednoduché odpovědi, můžete sebevražednému členovi rodiny pomoci, pokud si uvědomíte jeho riziko sebevraždy, budete hledat varovné signály a budete je časem podporovat.

Metoda 1 ze 4: Hledání varovných signálů o sebevraždě

 1. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 11

  1 Všimněte si, jak se chovají. Velká změna chování je varovným signálem, že někdo možná uvažuje o sebevraždě. Věnování pozornosti tomu, jak se daná osoba chová, vám může pomoci zabránit její sebevraždě.
  • Někdy lidé začínají jednat neuváženě, když uvažují o sebevraždě. Pokud váš otec například začne jezdit na motocyklu bez helmy, možná zvažuje sebevraždu.
  • Hledejte známky jako rozdávání majetku, na kterém jim opravdu záleží. Pokud vám například vaše sestřenice bezdůvodně dá svůj oblíbený náhrdelník, může mít sebevražedné sklony.
  • Věnujte pozornost, pokud je nezajímají věci, které je obvykle baví. Pokud například vaše teta miluje plavání, ale najednou bezdůvodně přestala chodit, může to být varovný signál pro sebevraždu.


 2. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 12

  2 Poslouchejte, co říkají. Existuje několik frází a komentářů, které může váš rodinný příslušník říci, což jsou varovné signály, že uvažují o sebevraždě. Svému sebevražednému členovi rodiny můžete pomoci tím, že nasloucháte známkám beznaděje nebo se vzdáváte.
  • Pokud člen vaší rodiny říká: „Nemám pro co žít“ nebo „Jsem tak unavený životem“, je to pravděpodobně známka toho, že uvažují o sebevraždě.
  • Poslouchejte fráze, které naznačují, že váš rodinný příslušník má pocit, že by bez nich byl svět lepší.
  • Například „Všichni se mají beze mě lépe“ nebo „Bude lepší, když tu prostě nebudu.“
  • Všimněte si, pokud říkají, že je nikdo nedostává nebo se o ně nestará. Například komentáře jako „Nikdo se o mě nestará a nerozumí mi“ nebo „Nechápeš mě“.
 3. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 13

  3 Věnujte pozornost jejich pocitům. Sebevražednému členovi rodiny můžete pomoci, pokud si všimnete, že se zdá, že má mnoho pocitů, které mohou naznačovat riziko sebevraždy. Uvědomění si jejich pocitů deprese, beznaděje, extrémní frustrace a vyčerpání vám může pomoci pomoci členovi vaší rodiny.
  • Například tvůj bratr býval docela klidný a uvolněný. Nyní je stále nevrlý, citlivý a smutný. Může to být varovný signál pro sebevraždu.
  • Můžete se zeptat, jak se cítí člen vaší rodiny, slovy: „Jak se cítíte v poslední době? Byl jsi v depresi nebo jsi hodně naštvaný? “
  • Pokud zmiňují pocity viny, selhání, beznaděje, deprese nebo úzkosti, měli byste věnovat pozornost.
  • Někteří lidé jsou mírumilovnější a méně rozrušení, když uvažují o sebevraždě, protože si myslí, že našli řešení svých problémů.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Pomáháme členovi vaší rodiny právě teď

 1. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 1

  1 Určete jejich záměr. Pokud je váš rodinný příslušník uprostřed sebevražedné krize nebo si myslíte, že by mohl být, můžete jim pomoci určit, jak vážně se o pokus o sebevraždu domnívají. Znalost jejich záměru vám pomůže rozhodnout se, jak nejlépe pomoci.
  • Dejte svému rodinnému příslušníkovi najevo, že vám na něm záleží, a zeptejte se ho, jestli přemýšlí o sebevraždě. Dalo by se říci: „Mám obavy. Přemýšlel jsi o sebevraždě? '
  • Pokud říkají, že přemýšleli o sebevraždě, měli byste zjistit, zda přemýšleli o tom, jak, kdy a kde to udělají.
  • Můžete se zeptat: „Máte plán, jak to udělat? Už víš, kdy to uděláš? “
  • Pokud si myslíte, že se brzy pokusí o sebevraždu, nenechávejte je samotné. Pokud nemůžete zůstat, kontaktujte někoho jiného, ​​aby se zastavil. Neodcházejte, dokud nepřijde druhá osoba.
 2. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 2

  2 Použijte své „CLUES“. Zapamatování zkratky CLUES vám pomůže vědět, co dělat, pokud váš rodinný příslušník právě teď spáchal sebevraždu. Připomíná vám, abyste se spojili (C) se svým rodinným příslušníkem a poslouchali (L) je. Také vám připomíná, abyste porozuměli (U) jejich pocitům, vyjádřili (E) starost a vyhledali (S) pomoc.
 3. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 3

  3 Spojte se se svým rodinným příslušníkem. Svému sebevražednému členovi rodiny můžete pomoci tím, že mu dáte najevo, že vám na něm záleží a jste tu pro něj. Když se s nimi spojíte, dáte jim vědět, že si někdo uvědomuje, jak jsou pro ně špatné věci a chce pomoci to zlepšit.
  • Spojte se se svým rodinným příslušníkem slovy: „Možná se cítíš sám, ale nejsi. Jsem tu pro tebe.'
  • Neříkejte jim, že jejich problémy nejsou tak špatné nebo že by se měly rozveselovat. Díky nim budou mít pocit, že jim nerozumíte. Nežádejte je, aby vysvětlovali důvody svých pocitů, protože se může zdát, že jejich pocity minimalizujete. Jen jim dejte vědět, že jste tu pro ně.
  • Zkuste říci něco jako: „Vím, že je to pro tebe teď opravdu těžké a neexistují žádná jednoduchá řešení. Ale můžeme to vyřešit. '
 4. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 4

  4 Poslouchejte, co říkají. Nemusíte se svým rodinným příslušníkem hodně mluvit nebo vůbec nic říkat. Pomůže jim jen to, že budou s nimi, dají jim šanci promluvit si o tom, jak se cítí, a naslouchat jim.
  • Dejte svému členovi rodiny vědět, že má vaši pozornost, a zbavte se tak rušivých vlivů. Vypněte televizi nebo hudbu. Vypněte svá elektronická zařízení.
  • Mějte telefon nablízku pro případ, že byste potřebovali zavolat pomoc, ale nekontrolujte si oznámení.
 5. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 5

  5 Pochopte jejich pocity. Nesnažte se nabízet rady nebo říkat členovi rodiny, co má dělat. Místo toho se vžijte do kůže svého sebevražedného člena rodiny a přemýšlejte o tom, jak se cítí, abyste pochopili, čím si procházejí.
  • Zamyslete se nad sebou: „Jak bych se cítil, kdybych byl v této situaci? Mohu pochopit, jak se mohou cítit, jako by se cítili? “
  • Svému rodinnému příslušníkovi můžete říci: „Vím, jaké to je, být odraden. Dokážu si jen představit, jak těžké to pro tebe musí být. “
 6. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 6

  6 Vyjádřete o ně starost. Sebevražednému členovi rodiny můžete pomoci jednoduše tím, že mu dáte najevo, že vám na něm záleží, máte o něj strach a chcete pomoci. Stejně jako spojení se svým rodinným příslušníkem je vyjádření vašich obav způsob, jak jim ukázat, že chápete vážnost jejich pocitů.
  • Když s nimi mluvíte, buďte upřímní a upřímní.
  • Můžete říci: „Nevím o všem, co máš na mysli, ale vím, že tě chci mít poblíž a že tě miluji.“
  • Můžete říct něco jako: „Mám o tebe starost a chci ti v této situaci pomoci.“
 7. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 7

  7 Vyhledejte pomoc pro svého rodinného příslušníka. Pokud se vám věci příliš vymknou z rukou a myslíte si, že se váš rodinný příslušník právě teď pokusí o sebevraždu, okamžitě vyhledejte pomoc. I když váš rodinný příslušník nechce pomoc, měli byste ji získat, abyste mohli udržet svého rodinného příslušníka v bezpečí a zabránit mu v pokusu o sebevraždu.
  • Volejte 911 nebo krizovou horkou linku jako 1-800-SUICIDE nebo 1-800-273-TALK. Můžete také poslat zprávu na krizovou textovou linku 741741 a s někým si promluvit přes text.
  • Sebevražedný člověk může být převezen na pohotovost, pokud by mohl být v bezprostředním nebezpečí nebo si ublížit.
  • Řekněte svému rodinnému příslušníkovi, že si děláte starosti a chcete je udržet v bezpečí, abyste dostali pomoc.
  • Možná si řeknete: „Chci tě udržet v bezpečí a vím, že toto je nejlepší způsob, jak to udělat právě teď.“
  • Pokud potřebujete, zavolejte pomoc, aniž by to někdo věděl, nebo někomu napište a řekněte mu, aby zavolal pomoc.
  • Pokud váš blízký v současné době navštěvuje profesionála v oblasti duševního zdraví, možná budete chtít upozornit jeho terapeuta, že věříte, že spáchal sebevraždu, nebo povzbudit svého blízkého, aby zavolal svého terapeuta.
  ODBORNÁ TIP

  Krizový textový řádek

  24/7 krizové poradenství Crisis Text Line poskytuje bezplatnou nepřetržitou krizovou podporu prostřednictvím textu. Ti, kdo jsou v krizi, mohou poslat SMS 741741 a spojit se s vyškoleným krizovým poradcem. Vyměnili si více než 100 milionů zpráv s lidmi v krizi v USA a rychle se rozšiřují. Krizový textový řádek
  Krizové poradenství 24/7

  Při hledání pomoci zůstaňte se svým rodinným příslušníkem. Krizová textová linka radí: „Pokud se kdykoli domníváte, že je rodinný příslušník v bezprostředním nebezpečí, obraťte se na pohotovostní služby a udělejte vše, co je v jejich silách, abyste je nenechali bez dozoru. Povzbuďte je, aby si promluvili s profesionálem. Dejte jim vědět, že vy a vaše rodina jste tam, abyste je podpořili, a ujistěte je, že je v pořádku, když jim to ubližuje, ale že můžete spolupracovat, abyste se ujistili, že to tak nebude navždy. Nabídněte, že se obrátíte na horkou linku nebo si domluvíte schůzku o pomoc. “

  reklama

Metoda 3 ze 4: Uznání jejich rizika sebevraždy

 1. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 8

  1 Trávit čas s nimi. Nejjednodušší způsob, jak určit riziko sebevraždy vašeho člena rodiny a vidět varovné signály, je strávit s ním čas. Být v jejich blízkosti vám umožňuje vnímat, co říkají a jak jednají. Také vám dává příležitost mluvit s nimi o věcech, které se dějí v jejich životě.
  • Můžete s nimi provádět něco tak jednoduchého, jako je volání nebo videochat.
  • Můžete také strávit čas osobně jen tak, že je navštívíte nebo si na chvilku posedíte.
  • Zeptejte se jich, jak jim obecně jde život. Můžete například říci: „Jak se věci mají? Stalo se v poslední době něco zásadního? “
 2. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 9

  2 Zeptejte se na nedávná rizika. Existuje několik stresorů, které mohou zvýšit pravděpodobnost, že se někdo pokusí o sebevraždu. Když se na tyto věci zeptáte svého rodinného příslušníka, pomůže vám to pochopit, jak mohou být ohroženi pokusem o sebevraždu.
  • Zjistěte, zda někdo, na kom jim záleží, nedávno zemřel. Smrt milovaného člověka, a zejména sebevražda, může vystavit vašeho člena rodiny většímu riziku sebevraždy.
  • Můžete se nepřímo zeptat svého rodinného příslušníka na nedávná úmrtí slovy: „Jak se všichni mají? Jsou všichni vaši přátelé a rodina v pořádku? “
  • Zeptejte se na nedávné ztráty, jako je rozchod, ztráta zaměstnání nebo ztráta titulu nebo pozice.
  • Můžete se například zeptat: „Jak jde škola a vaše zaměstnání? Jak jsi na tom s basketbalem? “
 3. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 10

  3 Zjistěte více o probíhajících a minulých rizicích. V životě vašeho člena rodiny se mohou dít nějaké věci, které se dějí už nějakou dobu, což je může vystavit riziku sebevraždy. V minulosti může být také něco z minulosti vašeho rodinného příslušníka, které je vystavuje většímu riziku. Zjištění těchto věcí vám pomůže zabránit jim v pokusu o sebevraždu.
  • Zjistěte, zda se již dříve pokusili o sebevraždu, protože to je vystavuje většímu riziku, že to zkusí znovu.
  • Zjistěte, zda je váš rodinný příslušník zneužíván, šikanován nebo obětí.
  • Pokud má člen vaší rodiny chronickou bolest nebo duševní nemoc, může na sebevraždu pohlížet jako na způsob, jak ukončit své utrpení.
  • Zeptejte se, zda se někdo z rodiny pokusil o sebevraždu nebo o ni zemřel. Rodinná anamnéza sebevraždy může zvýšit riziko, že se člověk pokusí o sebevraždu.
  • Můžete se zeptat: „Pokusil se někdo z rodiny o sebevraždu, o které víte, nebo na ni zemřel?”
  • Můžete také chtít zjistit, zda užívají nějaká antidepresiva SSRI, protože u některých lidí to může zvýšit myšlenky na sebevraždu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Jejich podpora v průběhu času

 1. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 14

  1 Vytvořte podpůrný tým. Člen vaší rodiny vás může požádat, abyste nikomu jinému neříkali, co se děje. Ale abyste jim pomohli, musíte dát někomu z vás blízkých vědět, co se děje. Díky podpůrnému týmu bude méně stresující pro všechny zúčastněné a usnadní se ujistit se, že daná osoba již není sebevražedná.
  • Dejte svému sebevražednému členovi rodiny vědět, že chcete někomu jinému říci, že vám v této situaci může pomoci.
  • Možná si řeknete: „Nesnažím se všem říkat, co se děje, ale potřebujeme dát vědět někomu jinému, aby nám s tím mohl pomoci.“
  • Snažte se vyhýbat se za jejich zády, ale pokud je sebevražedným dítětem dítě, je zneužíváno nebo je vám méně než 18 let, rozhodně byste měli co nejdříve říci dospělému, kterému důvěřujete.
  • Pokud musíte, můžete to říct někomu jinému, aniž byste konkrétně zmínili sebevraždu. Například: „Můj bratranec se zabývá emocionálními věcmi, se kterými potřebujeme pomoc.“
  • Získejte pomoc lékaře nebo terapeuta co nejdříve, protože mají potřebné školení, jak se s těmito situacemi vypořádat.
  • Skupiny podpory mohou také pomoci s konkrétními problémy. Zkuste vyhledat online podpůrné skupiny ve vaší oblasti, nebo požádejte lékaře nebo terapeuta svého blízkého o doporučení podpůrných skupin.
 2. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 15

  2 Vytvořte bezpečnostní plán pro sebevražedného člověka. Tento plán pomáhá vašemu sebevražednému členovi rodiny mnoha způsoby. Umožňuje vám a týmu podpory vědět, co máte dělat a komu zavolat, pokud váš rodinný příslušník vykazuje známky toho, že znovu zvažuje sebevraždu.
  • Stáhněte si nebo vytiskněte kopii bezpečnostního plánu prevence sebevražd společnosti Lifeline. Sdílejte to s lidmi z týmu podpory
  • Požádejte svého rodinného příslušníka, aby se podílel na vytváření jejich bezpečnostního plánu. To jim může pomoci vědět, že lidem na nich záleží.
  • Můžete například říci: „Rád bych sestavil plán, takže pokud se budete cítit znovu opravdu špatně, budeme vědět, jak to zvládnout předem.“
  • Pokud je to možné, požádejte terapeuta nebo lékaře, aby vám pomohl vytvořit plán. Budou mít skvělé návrhy, jak zefektivnit plán.
 3. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 16

  3 Kontrolujte často svého rodinného příslušníka. Někdy lidé přestanou kontrolovat svého sebevražedného člena rodiny po skončení bezprostředního ohrožení. Ale váš rodinný příslušník stále potřebuje podporu a stále potřebuje vědět, že vám na tom záleží. Kontrola vašeho sebevražedného člena rodiny jim také pomáhá tím, že vám dá vědět, pokud je něco špatně, než se situace znovu opravdu zhorší.
  • Řekněte svému rodinnému příslušníkovi: „Jen se hlásím, abych viděl, jak to s tebou chodí.“
  • Pravidelné trávení času s nimi je způsob, jak je kontrolovat, aniž by to vypadalo divně. Zajistěte, aby váš milovaný nezůstal po dlouhou dobu sám, protože to může způsobit jejich přemítání. Povzbuďte je, aby dodržovali pravidelný rozvrh a často se setkávali s přáteli a rodinou.
  • Když kontrolujete svého rodinného příslušníka, nemusíte ani zmiňovat sebevraždu. Stačí je pozorovat a zjistit, zda se věci zdají být v pořádku.
  • Pokud máte v podpůrném týmu lékaře nebo terapeuta, zeptejte se ho, zda se mohou pravidelně kontrolovat u vašeho sebevražedného člena rodiny.
 4. Obrázek s názvem Pomozte sebevražednému členovi rodiny Krok 17

  4 Propagujte zdravou volbu pro svého člena rodiny. Emocionální stres, podobně jako uvažování o sebevraždě, může způsobit fyzické problémy. Některé fyzické problémy mohou zároveň způsobit, že se člověk stane natolik emočně stresovaným, že uvažuje o sebevraždě. Sebevražednému členovi rodiny můžete pomoci tím, že ho povzbudíte, aby se staral o své emocionální a fyzické zdraví.
  • Promluvte si se svým rodinným příslušníkem o správném množství spánku. Dalo by se říci: „Ujistěte se, že spíte šest až osm hodin, ale nepřehánějte to.“
  • Propagujte fyzickou aktivitu tím, že pozvete svého člena rodiny na túru, hru raketbal nebo rychlý tenisový zápas.
  • Povzbuďte je, aby se vyhýbali drogám a alkoholu jako způsobu, jak se vyrovnat se svými pocity. Zneužívání návykových látek může zvýšit šance, že se váš rodinný příslušník pokusí o sebevraždu.
  • Pomozte svému blízkému přijít s proaktivním řešením jejich problémů. Pokud například jejich finanční situace řídí rozhodnutí vzít si život, a pak pomoci vašemu blízkému vypracovat plán, jak se zbavit dluhů, pak jim to může pomoci cítit se ze situace lépe.
 5. 5 Nezapomeňte také pečovat o sebe. Podpora vašeho blízkého je důležitá, ale také může být obtížné soustředit se také na svou vlastní pohodu. Určitě cvičit péči o sebe abyste se necítili ve stresu a pomohli vám pochopit vlastní potřeby. Pokud vytvoříte plán a stále máte pocit, že jste zdrceni fyzicky nebo emocionálně, zkuste vyhledat odbornou pomoc, která vás provede všemi těžkými časy. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj nevlastní otec bere spoustu léků a nenechá nás vzít všechny zbraně z domu. Co mám dělat? Krizový textový řádek
  24/7 krizové poradenství Crisis Text Line poskytuje bezplatnou nepřetržitou krizovou podporu prostřednictvím textu. Ti, kdo jsou v krizi, mohou poslat SMS 741741 a spojit se s vyškoleným krizovým poradcem. Vyměnili si více než 100 milionů zpráv s lidmi v krizi v USA a rychle se rozšiřují. Krizový textový řádek Odpověď odborníka na krizové poradenství 24/7 Zní to, jako byste se velmi obávali o bezpečnost svého nevlastního otce. Za prvé, pokud kdykoli věříte, že je váš nevlastní otec v bezprostředním nebezpečí, obraťte se na záchrannou službu a udělejte vše pro to, abyste ho nenechali bez dozoru. Zkuste si s ním promluvit o rozhovoru s profesionálem. Dejte mu vědět, že vy a vaše rodina jste tam, abyste ho podpořili. Ujišťujte ho, že je v pořádku, když bolí, ale že můžete spolupracovat, abyste se ujistili, že to není navždy. Nabídněte, že budete kontaktovat horkou linku společně nebo si domluvíte schůzku o pomoc. Kromě toho se postarejte také o sebe. Pokud potřebujete pomoc, promluvte si s profesionálem a obklopte se podporujícími přáteli a rodinou.
 • Otázka Můj syn je sebevražedný a řekl to. Nelze ho však lokalizovat. Jak mu mohu pomoci? Pokud nevíte, kde je váš syn, a projevil sebevražedné pocity, zavolejte policii. Jedná se o velmi vážnou situaci a čím rychleji můžete zavolat policii, tím rychleji jej najdete a získáte pomoc.
 • Otázka Našel jsem Prozac v šuplíku a mám obavy, co když jeden z členů mé rodiny je v depresi? Co můžu dělat? Bailyn Zkuste si promluvit se svou rodinou a zjistit, jak si všichni vedou. Pokud si zejména jeden z členů vaší rodiny prochází těžkým obdobím nebo se necítí dobře, určitě se ho zeptejte, jak můžete pomoci, a projevte mu obecně více lásky a náklonnosti obecně. Nebuďte příliš dotěrní, abyste mluvili o sebevraždě, pokud vás to netrápí nebo se neobáváte, že jsou ohroženi.
 • Otázka Moje žena se cítí sebevražedně, právě jsme měli dítě a ona má pocit, že je sama a všichni a všechno je proti ní. Vždy měla negativní myšlenky. Co bych měl dělat? VY Zvažte, že ji vezmete k terapeutovi na emocionální obnovu. Je naštvaná, protože se mnohé změnilo a její očekávání se pravděpodobně obrátila vzhůru nohama. Možná víš, proč se tak cítí. Můžete ji požádat, aby promluvila na linku důvěry, nebo navštívit terapeuta. Postarejte se o dítě nebo si najměte chůvu z důvěryhodného zdroje, abyste mohli svou ženu ujistit, že se může zotavovat svým vlastním tempem. Také ji ujistěte, že ji stále milujete, když se její tělo po těhotenství změnilo. Sledujte společně filmy, vařte jí, odpočívejte týden nebo sdílejte práci, abyste dříve nebo později dosáhli dopadu, který si uvědomí. Nemluvte hodně, pokud se zdá, že je netolerantní; možná bude na chvíli potřebovat svůj prostor. Ticho může vyjádřit vše, co máte v hlavě.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • Člen vaší rodiny může vaši pomoc odmítnout. To neznamená, že byste se měli vzdát.
 • Netlačte na sebevražedného člověka, aby mluvil. Buďte podpůrní a povzbuzující, aby mohli sdílet své nejniternější myšlenky a pocity, pokud chtějí.
 • Zavolejte 911 nebo krizovou horkou linku jako 1-800-SUICIDE nebo 1-800-273-TALK, pokud váš rodinný příslušník právě teď vyhrožuje sebevraždou. Pokud vám více vyhovuje odeslání zprávy, pošlete zprávu 741741, abyste se spojili s vyškoleným poradcem na krizové textové lince.
reklama

Populární Problémy

Snowpiercer, již kriticky uznávaný grafický román a film, debutuje v televizi v neděli. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu zdarma.

Produkoval Fred Armisen a Lorne Michaels, 'Los Espookys' je nový komediální seriál od HBO. Zde je návod, jak sledovat online streamování nových epizod.

Potopení puttu je posledním krokem k dokončení jamky v golfu. Říká se jim také „krátká hra“ a základy uvádění se liší od jiných houpaček, které si vezmete s holemi, ale snadno se je naučíte. Naučit se číst zeleně a ...

Novak Djokovic měl silný forhend i ve věku 4 let, jak je vidět v klipu, který dělá kola sociálních médií. Srb je jedním z nejúspěšnějších hráčů v tomto sportu a je držitelem řady rekordů.

Jak zmenšit boty. Najít pár bot, které se perfektně hodí a odpovídají vašemu osobnímu stylu, může být docela obtížné. Naštěstí, ať už jste si koupili boty, které jsou příliš malé, nebo vaše oblíbené boty jsou ...

Dominic Thiem je v současné době jedním z nejkonzistentnějších hráčů na světě, protože se naučil efektivně využívat svou přirozenou sílu a schopnosti střílet.