Matka to ví nejlépe, když Azarenková narušuje Watsonovy wimbledonské sny

Tenis - Wimbledon - Londýn, Británie - 7. července 2017 Bělorusko & cent ?? Victoria Azarenka v akci během svého zápasu třetího kola proti Velké Británii - Heather Watson REUTERS/Toby Melville

Tenis - Wimbledon - Londýn, Británie - 7. července 2017 Běloruská Victoria Azarenková v akci během svého zápasu třetího kola proti Velké Británii Heather Watson REUTERS/Toby Melville

Autor: Pritha Sarkar

LONDÝN (Reuters) - Špatnou zprávou pro novou maminku Victorii Azarenkovou ve Wimbledonu v pátek bylo, že poprvé za pět setkání upustila set proti britské naději Heather Watsonové.

Bělorusům došlo k další frustraci, protože Watson během napínavého střetnutí se středním soudem ve třetím kole zabojoval s 11 hrami - stejný počet se Azarenková vzdala celkem během svých čtyř předchozích showdownů.

Přesto tyto statistiky a úžasný okamžik soudu Watsona ve třetím setu nemohly odepřít vítězství Azarenkové, když dosáhla posledních 16 vítězství, které zastavilo srdce 3-6 6-1 6-4 nad britským zástupným znakem.

'V klíčových okamžicích jsem opravdu posílila,' řekla Azarenková, která hraje teprve svůj druhý turnaj po narození syna Lea v prosinci.

Kolegyně dvojnásobné grandslamové šampionky Mary Pierce to vyjádřila důrazněji: „Azarenková dnes ukázala, proč je bývalou světovou jedničkou - když se to počítá, povznese to na další úroveň.

'Značka šampiona.'

Když Azarenková v rozhodujícím setu prolomila na 4: 3, po 11minutové hře, která pro její soupeř představovala šest dvojek a pět herních bodů, Watsonova propadlá řeč těla naznačovala, že hra skončila a její duch byl zlomený.

Přesto ve 30-30 v další hře Watson náhle zastavil akční střed, vytáhl dech od 15 000 silného davu, když držela levou paži ve vzduchu, aby vyzvala Hawkeyeho na místo přistání úderu Azarenkové kolem prašné, vláknité základní linie .

Když se oba hráči nervózně dívali na obří obrazovku na kurtu, jásavé jásot, které přivítalo Hawkeyeho verdikt, nenechalo na pochybách, kterým směrem se hovor ubíral - a to také pomocí vousů.

Bekhend dlouhý od Azarenkové v dalším bodě zvedl dav ze sedadel, když vybuchli na oslavu.

Euforie se však během několika minut vypařila, protože 102. Watson, který se dostal do dvou bodů, když porazil Serenu Williamsovou ve stejné fázi v roce 2015, pronásledoval lalok pouze proto, aby se míč dostal do sítě, a Azarenková tak získala další bod zlomu.

Když se frustrovaně sklonila nad raketou, Watson si musel uvědomit, že jí docházejí životy.

Porušení času bylo to poslední, co potřebovala - ale toho se jí dostalo, když se snažila nabrat rozum.

Když se konečně pustila do svého podání, tlumený potlesk, který přivítal konec bodu, potvrdil, že Azarenková stála pouhou hru od toho, aby se druhý týden majorů na travnatém hřišti stala popáté.

Watsonová získala další dvě šance odhodit Azarenkovou mimo hřiště, když v 10. hře vedla o 15–40 napřed, ale pokaždé, když chybně vrátila podání, trefila dlouhý a široký.

Vše skončilo o dva body později, když Watsonova chyba bekhendu po dvou hodinách a šesti minutách zanechala Azarenkovou skotačivou radost.

(Úpravy Clare Lovell a Susan Fenton)

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Teen Mom season 8b online bez kabelu. Premiéru má v úterý 17. března ve 20 hodin. ET/PT na MTV.

Alex Corretja hovoří o šancích Novaka Djokoviče na US Open 2021. Corretja si myslí, že Srb je favorit, ale mohl by čelit tvrdému odporu Daniila Medveděva a Alexandra Zvereva.

Steelers a Buccaneers se setkají v přípravném zápase v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos Štědrého večera mše 2020 online.

Dokáže Wawrinka přemoci mladého Řeka? Nebo zvítězí Tsitsipas nad Švýcary na Roland Garros, aby pokračoval ve své vysněné sezóně na antuce? .

Kyrgios se zapojil do vyhřívané řady s novináři