Jak pomoci vašemu dítěti začít být aktivní

S rostoucí popularitou domácí zábavy se spoléhání na motorová vozidla, děti a-buďme upřímní-dospělí čím dál méně zapojují do aktivních aktivit. Být aktivní je důležité pro celkovou fyzickou a duševní pohodu, zejména u dětí, které stále rostou a vyvíjejí se. Pokud si myslíte, že by vaše dítě mělo být aktivnější, existuje mnoho způsobů, jak ho povzbudit.

Část 1 ze 4: Přidání fyzických prvků ke stávajícím zájmům vašeho dítěte

 1. Obrázek s názvem Konference úspěšných rodičů - krok 2

  1 Projděte své dítě do školy. Navrhněte, abyste s dětmi chodili do školy místo toho, abyste každý den chodili autem, pokud je to pro vás možnost. To jim pomůže každé ráno aktivně začít. Nejen, že je to skvělé pro životní prostředí a pro zmírnění dopravní zácpy během spěchu do a ze školy, je to také skvělé cvičení při probuzení a příležitost pro děti najít si přátele.
  • Také byste mohli své děti povzbudit, aby do školy jezdily na kole.


 2. Obrázek s názvem Zkrácení času na obrazovce pro děti Krok 3

  2 Stavte na jejich zájmu o domácí zábavu. Neexistuje žádný důvod, proč byste nemohli rozvíjet aktivitu, která je založena na zájmech vašeho dítěte v oblasti televize nebo počítačové hry. Pokud například vaše dítě miluje Disney princezny, proč nespolupracovat na psaní malé hry, která by se zabývala právě tímto tématem? Existuje mnoho dalších způsobů, jak to udělat, stačí jen zapojit trochu fantazie, abyste je dostali od televize.
  • Pokud vaše dítě miluje hraní videoher, podpořte je v hraní her zahrnujících pohyb - například taneční videohry, bowlingové videohry, tenisové videohry nebo jiné typy videoher, které podporují pohyb a aktivitu.
  • Alternativně, pokud dovolíte svému dítěti sledovat televizi, můžete mu říct, aby během reklamních přestávek dělalo něco aktivního (jako skákání zvedáků nebo běh na místě).
 3. Obrázek s názvem Bavte se v dešti Krok 4

  3 Podporujte odpovědnost za domácí zvířata. Pokud máte psa, promluvte si se svým dítětem o tom, co psi rádi dělají a co mu dělá radost. Patří sem věci jako procházky a honění míčků. Může to být velmi jednoduchý a obohacující způsob, jak dostat vaše dítě na čerstvý vzduch, a také příležitost pro kvalitní rodinný čas.
  • Nemusí to být ani pes. Vyčištění nádrže na ryby lze snadno znovu definovat z rutinní práce na něco, co vaše dítě dělá pro radost ryb.
  reklama

Část 2 ze 4: Zjistěte, jaké činnosti vaše dítě potřebuje

 1. Obrázek s názvem BS Shuvit (Backside Shuvit na skateboardu) Krok 1

  1 Dělejte aerobní aktivity. Aerobní cvičení jsou důležitá pro aktivní životní styl, protože díky nim vaše srdce a plíce pracují tvrději než obvykle, když jste méně aktivní. To vašemu dítěti pomůže vybudovat vytrvalost a pomůže tělu vašeho dítěte dodávat kyslík do buněk efektivněji. Děti by měly mít kolem 60 minut aerobní aktivity denně. Mezi příklady aerobních cvičení patří:
  • Plavání
  • Běh
  • Bruslení nebo skateboarding
  • Taneční
  • Jízda na kole
 2. Obrázek s názvem Trenér sportovního týmu Krok 12

  2 Zapojte se do posilování svalů. Budování svalů je pro děti zásadní, protože se jejich těla vyvíjejí a svaly potřebují k provádění každodenních činností. Silné svaly jim pomohou žít déle a zdravěji. Tento typ cvičení by měl být prováděn nejméně třikrát týdně. Některé příklady aktivit na posílení svalů zahrnují:
  • Kliky, sedy-lehy nebo shyby
  • Gymnastika
  • Lezení
 3. Obrázek s názvem Hit a Lob Serve Krok 4

  3 Podporujte cvičení na posílení kostí. Silné kosti jsou nezbytné pro celkové zdraví a pohodu vašeho dítěte. Silné kosti umožňují dětem růst a být vyšší. Tento typ cvičení by měl být prováděn nejméně třikrát týdně. Některé příklady aktivit na posílení kostí zahrnují:
  • Běh
  • Skákací lano
  • Hrát basketbal, volejbal nebo tenis
  • Skákání
 4. Obrázek s názvem Péče o smyslové dítě Krok 1

  4 Rozumějte svému dítěti. Mohou existovat skutečné základní psychologické důvody, které mohou vysvětlovat, proč vaše dítě není aktivní, než jen „lenost“. Promluvte si se svým dítětem o tom, proč je důležité být v životě aktivní, a zkuste zjistit, zda existuje důvod, proč se vyhýbá aktivnímu chování.
  • Ujistěte se, že je vaše dítě dostatečně fyzicky zdravé pro cvičení. Poraďte se se svým dětským lékařem, pokud máte obavy o zdraví svého dítěte, které mohou ovlivnit jeho schopnost být aktivní.
  • Může se také stát, že vaše dítě necítí, že by se mohlo účastnit sportu nebo jiných aktivit, protože vnímá nedostatek dovedností, rozpaky nebo je šikanováno. S tím je třeba se vypořádat, než začnete dítě podporovat v jeho aktivitě.
  reklama

Část 3 ze 4: Modelování aktivního životního stylu pro vaše dítě

 1. Obrázek s názvem Motivujte děti ke cvičení Krok 5

  1 Vytvořte pravidelnou rutinu. Pokud je cvičení pravidelnou součástí vaší týdenní rutiny, vaše dítě se ho naučí začlenit také do svého života. Vaše dítě přijme, že se od něj bude pravidelně očekávat aktivní cvičení.
  • Pokud například vaše dítě ví, že každou sobotu ráno si rodina udělá výlet do parku a několik večerů v týdnu budete chodit na společné procházky, bude méně pravděpodobné, že budou protestovat.
 2. Obrázek s názvem Motivujte děti ke cvičení Krok 8

  2 Věnujte se energetickým aktivitám. Pokud jste sami aktivní, vaše zpráva bude mít pravděpodobně větší dopad na vaše dítě. Nemusí to být nic vysokého energie. Mohlo by to být jít na procházku, dělat nějaké DIY, jakékoli pronásledování, které vidí, že trávíte méně času na gauči.
 3. Obrázek s názvem Trenér mladých fotbalistů k trestu, krok 6

  3 Omezte svůj vlastní čas před televizí. Pokud chcete, aby se vaše dítě stalo aktivnějším, řekněte mu to neustálým řevem v televizi a zředí jakýkoli pokus, který byste se mohli pokusit udělat. reklama

Část 4 ze 4: Povzbuďte své dítě k větší aktivitě

 1. Obrázek s názvem Motivujte děti ke cvičení, krok 9

  1 Nenuťte své dítě do činnosti, která ho nebaví. Rozhodněte se být aktivní o svém dítěti a jeho touhách, ne o tom, co chcete. Měli byste se snažit dítě nenutit dělat něco, co bude aktivně nenávidět jen proto, že si myslíte, že by to dělat mělo. To na ně bude mít pouze negativní vliv a v některých případech bude rozhodnější hrát své počítačové hry.
  • Podpora prostřednictvím porozumění zájmům vašeho dítěte musí být ústředním bodem toho, čeho se snažíte dosáhnout. Jen tak začne vaše dítě chápat, že chce danou aktivitu dělat pro sebe a ne potěšit vás.
 2. Obrázek s názvem Buď instruktorem bojových umění Krok 2

  2 Využijte výhod aktivit ve své komunitě. Vnímanou „lenost“ lze v některých případech vysvětlit tak, že vaše dítě prostě neví, jaké aktivity má k dispozici. Mohou potřebovat nějaké vedení nebo návrhy ohledně aktivních akcí, kterých se mohou zúčastnit. Dejte dítěti vědět, jaké aktivity má k dispozici, aby se mohlo rozhodnout, jaké činnosti by se chtělo zúčastnit.
  • Samozřejmě ne všechny rodiny mají stejnou finanční situaci, což by mohlo omezit možnosti rekreace. Pokud si nemůžete dovolit platit za sportovní kurzy pro své dítě, zkuste využít výhod programů ve vaší komunitě. Místní městská rada nebo místní úřad obvykle připraví program bezplatných akcí, které můžete ukázat svému dítěti.
  • Příliš mnoho příležitostí k účasti však může způsobit zmatek a vést k nečinnosti vašeho dítěte. V těchto případech možná budete muset promluvit se svým dítětem, abyste mu pomohli zjistit, co by nejraději dělalo.
 3. Obrázek s názvem Forward Flip on a Skateboard Step 5

  3 Bavte se. Děti mají větší šanci být aktivní, pokud je tato aktivita baví. Pokuste se začlenit zábavu do svého aktivního životního stylu zavedením her a dalších vzrušujících prvků, které je budou zajímat a zajímat se o činnosti.
  • Sportování, procházky, procházky do parku a aktivní hraní se svými dětmi (místo toho, abyste je nechali hrát samy) jsou skvělé způsoby, jak si užít zábavu.
  • Ujistěte se, že povzbuzujete své dítě k hraní venku, kdykoli je k tomu dostatečně pěkné počasí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám dívku, které je 7 let. Někdy je líná. Chodí na hodiny jógy a tance, ale nemění se. Dejte mi prosím nějaké nápady, jak ji aktivovat. Baví ji jóga a tanec? pokud ne, zeptejte se jí, co ji baví dělat, aby to fungovalo. Ujistěte se, že dělá to, co chce, a udělejte z toho pozitivní zážitek, aby to dělala častěji.
 • Otázka Mám 13letou dívku, která není vůbec aktivní. Chodí na badminton a hudební třídu, ale je velmi líná. Co bych měl dělat? Zkuste ji přimět hrát atletické hry a zapište ji ke sportu. Zkuste plavání, pozemní hokej, gymnastiku, tanec atd. Pokud se některá z jejích kamarádek věnuje nějaké aktivitě, podívejte se, zda se chce zaregistrovat a zúčastnit se s nimi. Omezte čas strávený na obrazovce. Pokud je to možné, nechte ji chodit do školy nebo ze školy na kole.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud je vaše dítě neaktivní a bude mu to jedno, bez ohledu na to, dávejte pozor, jak k němu přistupujete, aby se nezlobilo nebo nevraželo o to, co po něm požadujete.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak založit fundraisingovou akci. Ať už se chcete zapojit do aktivismu, nebo potřebujete získat peníze na věc, která je vám blízká, fundraisingová akce je zábavný a účinný způsob, jak to udělat. Vyberte příčinu a typ události a poté najděte ...

Jak prát lyžařskou bundu. Lyžařské bundy vás v zimě skvěle zahřejí, ale po celé sezóně se mohou špinit. Rozhodnout se, jak vyprat lyžařskou bundu, může být těžké, zvláště pokud je vyrobena z materiálu, se kterým jste se nikdy nepotýkali ...

Patrick Mouratoglou, jeden z předních tenisových trenérů, věří, že Novak Djokovič dokázal, že je lepší než jeho dlouholetí soupeři Roger Federer a Rafael Nadal.

V neděli Patrioti pořádají delfíny v 17. týdnu soutěže. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Jak nalít beton. Vědět, jak nalévat beton, vám může pomoci ušetřit pár dolarů na malých projektech kolem domu. Beton můžete nalít pomocí předmětů, které máte v kůlně nebo v garáži; k provedení drobných nemusí být potřeba žádné speciální nástroje ...

Váš průvodce streamováním života brouka online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.