Jak držet ukulele

Ukulele je malý a nádherný nástroj, který se snadno učí. Než však budete moci hrát, musíte se naučit správně držet nástroj. Ukulele byste měli vždy podporovat kolébkou těla, ne uchopením za krk. Kromě toho je nejdůležitějším pravidlem, aby vám to bylo příjemné a snadné! Blokování můžete kdykoli upravit tak, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Metoda 1 ze 3: Použití tradiční polohy

 1. Obrázek s názvem Držte ukulele Krok 1

  1 Vezměte ukulele pravou rukou. Nejlepší místo pro uchopení je místo, kde se krk setkává s tělem. Uchopte pravou rukou přední část ukulele.
  • Pro začátečníky bude pravou rukou ruka, kterou brnkáte na struny, bez ohledu na to, která ruka je vaší dominantní rukou.


 2. Obrázek s názvem Držte ukulele Krok 2

  2 Stiskněte ukulele k hrudi. Pokud je to nepohodlné, zkuste to posunout o něco výše nebo níže. Ukulele by mělo být rovnoběžné se zemí, i když krk může být držen v mírném úhlu.
 3. Obrázek s názvem Držte ukulele Krok 3

  3 Uchopte tělo ukulele pravou paží. Udržujte loket v úhlu 90 stupňů. Konec ukulele by měl tlačit na vaše předloktí. Pokud ukulele klouže, držte ho trochu pevněji. Nemačkejte však ukulele příliš pevně. Potřebujete jen dostatečný tlak, aby ukulele zůstalo na svém místě.
  • Držte ukulele mezi krkem a tělem, dokud nebude levá ruka na místě.
 4. Obrázek s názvem Držte ukulele Krok 4

  4 Položte palec levé ruky za krk. Vložte jej mezi matici (nebo horní část pražců) a třetí pražce. Omotejte zbytek prstů kolem přední části krku tak, aby vaše prsty byly rovnoběžné s pražcem. Nechte prsty vznášet se nad pražci. Krku by se měly dotýkat pouze vaše konečky prstů.
  • Levá paže by neměla držet váhu ukulele. Nedržte krk. Lehký dotek vám umožní volněji pohybovat prsty nahoru a dolů po pražcích.
 5. Obrázek s názvem Držte ukulele Krok 5

  5 Držte levý loket od těla. Nenechávejte jej zastrčený nebo přitisknutý k boku. Místo toho ho držte pár centimetrů od těla. Mezi loktem a zápěstím by měla být přímka.
  • Při držení ukulele mějte zápěstí rovné. U některých obtížných akordů možná budete muset zápěstí zkroutit, ale ve většině případů zůstane zápěstí rovné.
 6. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 6

  6 Natáhněte pravou ruku podél spodní části ukulele. Držte zápěstí rovně, ale prsty nechte sevřít spodní část nástroje. Ke brnkání můžete použít palec nebo ukazováček.
  • Někteří lidé brnkají nad zvukovým otvorem, zatímco jiní brnkají mezi krkem a tělem. Ať už si vyberete jakoukoli metodu, ujistěte se, že ji vaše ruka pohodlně dosáhne.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití variací

 1. Obrázek s názvem Držte ukulele Krok 7

  1 Hrajte levou rukou, pokud je to pohodlnější. Zatímco většina lidí hraje na ukulele pravou rukou, ukulele můžete hrát levou rukou. V tomto případě budete držet ukulele levou rukou a brnkat a pravou rukou hrát na pražce. Mějte na paměti, že většina učebnic k ukulele je napsána pro praváky, takže budete muset obrátit všechny pokyny, které použijete.
  • Pokud nechcete neustále měnit pokyny ke hře, můžete nástroj opřít tak, aby struna G byla horní strunou, když nástroj držíte levou paží.
 2. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 8

  2 Pokud sedíte, opřete si ukulele o nohu. Chcete -li hrát v této poloze, otočte ukulele tak, aby byl krk držen pod úhlem. To může pomoci, pokud hrajete větší ukulele nebo jste začátečník.
 3. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 9

  3 Pokud jste pokročilí, sundejte si brnkající ruku z ukulele. Po chvíli už možná nebudete muset podporovat ukulele tím, že ho budete držet na dně. Místo toho podepřete ukulele zcela předloktím. Plovte zápěstím nad zvukovým otvorem a brnkejte. Získáte tak více pohybu.
  • Pokud nemůžete ukulele držet tímto způsobem, aniž by klouzalo, možná nejste připraveni to vyzkoušet.
 4. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 10

  4 Pomocí popruhu pomozte podepřít ukulele ve stoje. Popruh udrží ukulele na místě, takže si můžete hrát snadněji. Můžete použít popruh na ukulele nebo nastavitelný popruh na kytaru. Jsou k dispozici v obchodech s nástroji a online.
  • Popruhy ukulele obvykle nejsou potřeba, pokud hrajete v sedě.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Kontrola vaší polohy

 1. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 11

  1 Odsuňte 1 ruku, abyste zjistili, zda ukulele zůstane na svém místě. Zkuste to nejprve rozčilenou rukou a poté brnkající rukou. K tomu byste měli sedět na židli. Pokud ukulele klouže, musíte ho držet pevněji. Pokud zůstane na svém místě, držíte ho správně.
  • Na ukulele mějte vždy alespoň jednu ruku. Pusťte vždy jen jednu ruku.
 2. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 12

  2 Loket držte v pravém úhlu. Pokud ukulele začne uklouzávat, zkontrolujte polohu loktů, abyste zjistili, zda problém způsobuje. Váš brnkací loket by měl být vždy držen pod úhlem 90 stupňů. Vyvarujte se tlačení lokte příliš blízko těla.
 3. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 13

  3 Procvičte si prstování akordů. Při držení ukulele byste měli pohodlně dosáhnout na všechny akordy. Snaž se hraní několika jednoduchých akordů. Pokud se vaše ruce po několika minutách cítí unavené nebo pokud je tón tlumený, možná svíráte krk příliš pevně.
  • Nikdy byste se neměli muset natahovat nebo namáhat, abyste dosáhli na akord nebo na brnkání. Pokud tak učiníte, upravte místo, kde položíte ruce na krk nebo tělo ukulele.
 4. Obrázek s názvem Držte ukulele, krok 14

  4 Uvolněte se, pokud začnete křečovitě. Pokud vás po několika minutách začnou bolet ruce, paže nebo zápěstí, jste možná příliš napjatí. Zkontrolujte, zda jsou vaše zápěstí rovná. Odložte ukulele, aby vám pomohlo uvolnit napětí v ramenou, pažích nebo krku. Zkuste to znovu, jakmile se uvolníte a uvolníte.
  • Pokud cítíte bolest nebo nepohodlí, vaše tělo se vám snaží něco říct! Pokud nedržíte ukulele správně, můžete vyvinout napětí v zápěstí, takže vždy upravte polohu, pokud se cítíte napjatí, bolestiví nebo nepříjemně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak to, že když na wiki hledám 'ukulele' Jak se to neobjeví? Mohli jste to slovo napsat špatně, nebo jste možná nebyli dostatečně konkrétní.
 • Otázka Mohu použít ukulele na kytaru? Můžete, ale většina lidí ne. Jeho použití by mohlo ubírat běžnému světelnému zvuku, který ukulele vydává.
 • Otázka Jaký je rozdíl mezi sopránem a barytonovým ukulele? Rubín Nejlepší odpovídač Sopránové ukulele je nejběžnějším typem. Je vyšší a je malý, takže je těžší hrát pro ty, kteří mají větší prsty. Barytonové ukulele je největším typem ukulele, má nejnižší výšku a je dobré pro přecházející hráče na kytaru. Tenorové a koncertní ukulele jsou mezi nimi a jsou také možností. Jaké ukulele získáte, závisí na vás a na tom, co od něj chcete.
 • Otázka Je správné umístit uke pod podpaží, aby jej držel na svém místě? Když držíte ukulele, nedržíte ho pod podpaží. Držte ho před paží. Pokud cvičíte držení ukulele, najdete pohodlnou pozici, která vám vyhovuje!
 • Otázka Co mám dělat, když stojím a začíná mi klesat ukulele? Doporučuji koupit nebo si vyrobit vlastní řemínek na krk pro vaše ukulele; tak můžete pohodlně hrát!
 • Otázka Jsem žena a při držení ukulele ve stoje zjišťuji, že mi prsa překáží. Poloha není stabilní. Máte na to nějaké tipy? Alleycatrox Kupte si ukelele popruhy, které si nasadíte na ukelele. Ty pomohou zabránit tomu, aby spadl příliš daleko, a pomohou vám jej pohodlněji opřít.
 • Otázka Kam dám palec? Alyssa Silverglass Můžete s tím brnkat, jako to dělá spousta lidí, nebo to nepoužívat při hraní na svůj nástroj.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li vytvořit nejlepší zvuk, držte nehty na fretující ruce krátké.
 • Pokud máte dlouhé rukávy, vyhrňte rukáv na brnkací paži. To usnadní držení ukulele.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Udržujte zápěstí rovná, ale uvolněná, abyste zabránili namáhání zápěstí při hře na ukulele.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

dimenzování tenisových raket pro juniory

Populární Problémy

Vepřové kotlety dělají skvělou rychlou večeři, ale dají se snadno uvařit. Křehké, šťavnaté kotlety je můžete před vařením marinovat nebo solit. Pak se rozhodněte, zda je chcete opéct na sporáku a dopečet v troubě, nebo zda ...

Jak odemknout Blooper a Hammer Bro. v Mario Party 8. Máte hru Mario Party 8 pro Wii, ale nevíte, jak odemknout 2 skryté postavy? Chybí vám. Není to tak obtížné, jak byste si mohli myslet, a nemá ...

Ginataang bilo bilo je oblíbený filipínský dezert vyrobený z lepivých rýžových kuliček a kokosového mléka. Obvykle obsahuje ságo a jackfruit; chovatelské verze budou také obsahovat sladké brambory a jitrocel. Pokrm se obvykle podává v ...

Plank je nezbytným cvičením, pokud chcete vybudovat silné jádro. Základní cvičení zpochybňuje vaše jádro, ale může vás nudit. Existuje však mnoho variací, které vás zajímají a znesnadňují samotné prkno ....

Tenisoví obři svázaní uzlem: Přinesly jim jejich milenky štěstí?

Tailwhip je jedním z prvních a nejdůležitějších triků, které se naučíte, když se poprvé pustíte do scootingu. Házení ocasu znamená vyskočit na skútr do vzduchu, kopnout palubu kolem sloupku řídítek v plné ...