Jak držet klíče pro sebeobranu

Sebeobrana je něco, o čem většina lidí doufá, že se nikdy nebude muset uchýlit. Je to také něco, co by měl každý vědět, jak to použít, pokud na to přijde. Když kráčíte sami k autu nebo domů a začínáte se cítit neklidně, vaše klíče mohou být v případě potřeby použity jako obranná zbraň. Můžete držet klíč jako nůž a použít ho k bodnutí a sekání na slabá místa útočníka nebo je uchopit pěstí kladiva a rozbít klíč útočníkovi do obličeje a hlavy, abyste je odrazili. Pokud se ocitnete ve špatné situaci, nezapomeňte spoléhat pouze na klíče. Udeřte, loktem, kopejte, křičte a udělejte cokoli jiného, ​​abyste se dostali pryč a byli v bezpečí.

Metoda 1 ze 2: Používejte klíč jako nůž

 1. Obrázek s názvem Držte klíče pro sebeobranu Krok 1

  1 Chcete -li odemknout dveře, podržte klíč jako obvykle. Uchopte klíč ukazováčkem pod ním a palcem na něj pevně zatlačte. Omotejte spodní 3 prsty kolem jakýchkoli jiných klíčů nebo předmětů na klíčence.
  • Vzhledem k tomu, že tato rukojeť je stejná, jako byste normálně drželi klíč k otevření dveří vašeho auta nebo dveří vašeho domova, můžete jen tak chodit a přitom držet klíč takto. V případě potřeby budete připraveni na sebeobranu a můžete rychle odemknout dveře, když dorazíte.


  Varování : Nikdy nedržte klíče mezi klouby a nepokoušejte se s nimi praštit. Toto je neúčinný způsob, jak držet klíče pro sebeobranu, což může dokonce vést ke zranění ruky.

 2. Obrázek s názvem Držte klíče pro sebeobranu Krok 2

  2 Pokud na vás útočník zaútočí, bodněte útočníkovi do očí, hrdla a třísla. Pevně ​​držte klíč a silou ho bodněte do kterékoli z těchto zranitelných oblastí, na které můžete dosáhnout na někoho, kdo na vás útočí jako první obranný tah. Nepouštějte klíče a nepřestávejte se bránit, dokud se nedostanete pryč.
  • Můžete to kombinovat s jinými pohyby sebeobrany, například přední kop . Například můžete útočníkovi bodnout klíčem do oka, poté ho kopnout do rozkroku a utéct.
  • Pokud vás někdo popadne zezadu, můžete ho pomocí klíče bodnout do paží a rukou, aby ho pustili.
 3. Obrázek s názvem Držte klíče pro sebeobranu Krok 3

  3 Sekejte klíč tam a zpět po útočníkově tváři jako sekundární tah. Pohybujte klíčem dopředu a dozadu po celé tváři útočníka dlouhými krájecími pohyby. Pokuste se jim rozříznout oči, abyste je omráčili.
  • Pokud se nemůžete dostat na tvář útočníka, můžete také rozříznout klíč přes jiné zranitelné oblasti, jako jsou hřbety jejich rukou.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Bránit se kladivem

 1. Obrázek s názvem Držte klíče pro sebeobranu Krok 4

  1 Držte klíč v pěst, aby vyčníval ze dna. Umístěte klíče do dlaně tak, aby 1 klíč vyčníval v úhlu 90 stupňů k vašemu malíčkovému prstu. Zavřete prsty pevnou pěstí kolem kláves a palec pevně zatlačte na horní část ukazováčku.
  • Toto je známé jako kladivo. Tento úchop můžete také použít k přeměně jiných předmětů, jako jsou pera nebo tužky, na účinné sebeobranné zbraně.
  • Pokud chcete, můžete na sebe naskládat 2–3 klíče do kladívkového úchopu, takže ze spodní části vaší pěsti trčí více bodů.

  Spropitné : Tuto techniku ​​můžete kombinovat s metodou uchopení nožem. Umístěte 1 klíč dovnitř dlaně tak, aby vyčníval ze spodní části zavřené pěsti a další klíč sevřete mezi ukazováček a palec. Tímto způsobem máte klíče, kterými můžete útočníka zasáhnout ve 2 různých úhlech.

  porozumění tenisové tabuli
 2. Obrázek s názvem Držte klíče pro sebeobranu Krok 5

  2 Pokud na vás zaútočí, rozbijte útočníka do hlavy pomocí klíče. Zatlučte útočníka na zranitelná místa, jako je obličej a oči, spodní částí pěsti. Klíč vyčnívající ze spodní části vaší pěsti je bodne kamkoli, když jim praštíte pěst do hlavy.
  • Místa, jako je oko a obličej, jsou nejzranitelnější, ale pokud se nedostanete na jejich obličej, můžete jít na jiná místa na jejich hlavě. Účinné může být například také jejich zasažení do uší nebo zadní části krku.
 3. Obrázek s názvem Držte klíče pro sebeobranu, krok 6

  3 Pro další obranný tah prořízněte útočníkovu tvář vzorem „X“. Oškrábejte spodní část pěsti klíčem, který trčí z obličeje útočníka, jako byste kreslili „X“. Klíč je rozřezá a zraní, aby je omráčil a pomohl vám dostat se pryč.
  • Můžete také použít pěst k úderu útočníka poté, co jste ho sekli klíčem. Například přetáhněte spodní část pěsti klíčem shora zleva doprava dolů přes jejich obličej a poté je rozdrťte pěstí do nosu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pomocí klíčů se snažte udržovat vzdálenost mezi vámi a útočníkem. Pokud jim dokážete zabránit, aby se přiblížili, můžete snadněji uniknout.
 • Zůstaňte si vědomi svého okolí, když jdete někam sami. Buďte připraveni na sebeobranu, než abyste se nechali rušit telefonem.
 • Pokud kráčíte sami k autu, držte klíče od auta v ruce připravené k použití jak k rychlému odemčení auta, tak v případě potřeby k sebeobraně.
 • Když se bráníte před útočníkem, vždy se nejprve vydejte do nejzranitelnějších oblastí, jako jsou jejich oči, hrdlo a třísla. Jeden nebo dva účinné údery do těchto oblastí mohou stačit na to, abyste je vážně zranili a nechali vás uniknout.

reklama

Varování

 • Pro sebeobranu si nedávejte klíče mezi klouby. V této poloze vám mohou pořezat nebo jinak poranit ruku, což může způsobit, že je upustíte a vaše údery budou kvůli bolesti slabší.
 • Nenechávejte si klíče od auta s klíči domů. Pokud tedy zločinec dostane klíče od vašeho auta, nebude mít klíče ani od vás domů.
reklama

Populární Problémy

Náš denní deník z Flushing Meadows vám přináší informace ze zákulisí dne zastíněného pozoruhodnou řadou rozhodčích Sereny Williamsové.

Zde je návod, jak sledovat hru Bruins vs Golden Knights online bez kabelu.

Získejte přehled o tom, jak sledovat finále omezeného televizního seriálu Dirty John online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Daniel Nestor se po 28 letech na špičkové úrovni rozloučil s tenisem.

Tenisová hvězda se vzpamatovala poté, co jí při pokusu o loupež v jejím bytě vyhrožovala kariérou poranění levé ruky.