Jak identifikovat své silné a slabé stránky

Vědět, kde jste silní a kde potřebujete pomoc, vám může pomoci stabilizovat váš osobní život a podpořit vaše profesionální interakce. Sebepoznání je mocný nástroj, který příliš mnoho lidí ignoruje, protože je obtížný nebo nepohodlný, nebo možná proto, že se cítí nepříjemně. To, co se jedné osobě jeví jako silné stránky, se ostatním nemusí nutně jevit jako užitečné, díky čemuž lze zjistit, zda konkrétní vlastnosti, které vlastníte, jsou silnými stránkami, na rozdíl od slabých stránek, které jsou matoucí nebo frustrující. I když je to něco, co budete muset vyřešit většinou sami, existují cvičení, která můžete udělat, abyste identifikovali své silné a slabé stránky v zaměstnání nebo z osobních důvodů. Existuje také několik tipů, které vám pomohou použít tyto taktiky v praktickém prostředí, kde jsou nejvíce potřebné, při pracovním pohovoru.

Část 1 ze 6: Pochopení vašich schopností

 1. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 1

  1 Oceňte svou snahu. Protože jste ochotni dobře se podívat na to, kde už jste silní a kde byste mohli vydržet nějaké zlepšení, jste už silný člověk. K této práci je potřeba odvaha. Poplácejte své úžasné já po zádech a pamatujte si, že jste úžasný člověk.
 2. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 2

  2 Napište, co děláte. Abyste identifikovali své silné a slabé stránky, přemýšlejte o činnostech, kterých se účastníte nejvíce nebo z čeho máte největší radost. Věnujte zhruba týden psaní všech aktivit, které v daný den děláte, ohodnoťte je od jedné do pěti, podle toho, jak rádi je děláte nebo se jich účastníte.
  • Studie zjistily, že deníky jsou skvělou metodou, jak se stát sebevědomějším a přemýšlet o svých osobních silách a touhách. Může to být tak jednoduché, jako je výpis všech nejpamátnějších okamžiků daného dne na psaní podrobných příběhů o vašich nejhlubších myšlenkách a touhách. Čím více poznáte sami sebe, tím snáze poznáte své osobní přednosti.


 3. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 3

  3 Zamyslete se nad svými hodnotami. Někdy může být obtížné identifikovat naše silné a slabé stránky, protože jsme si nenašli čas na vyjasnění našich základních hodnot. Toto jsou přesvědčení, která formují to, jak přemýšlíte o sobě, o ostatních a o světě kolem vás. Jsou zásadní pro váš způsob přístupu k životu. Trvání určitého času na identifikaci vašich hodnot vám pomůže rozhodnout se, zda jsou aspekty vašeho života silnými nebo slabými stránkami vy, bez ohledu na to, co o nich mohou ostatní cítit.
  • Myslete na pár lidí, kterých si vážíte. Co na nich obdivujete? Jaké vlastnosti, kterých si ceníte, mají? Jak je vidíte ve svém vlastním životě?
  • Představte si, že byste mohli na své komunitě změnit jednu věc. Co by to bylo? Proč? Co si myslíte, že to ukazuje na to, co je pro vás nejdůležitější?
  • Vzpomeňte si na okamžik ve svém životě, kdy jste se cítili velmi spokojení nebo naplnění. Jaký to byl okamžik? Co se stalo? S kým jste byli? Proč jsi to tak cítil?
  • Představte si, že váš dům hoří (ale všichni mazlíčci a lidé jsou v bezpečí) a můžete zachránit jen 3 objekty. Co byste ušetřili a proč?
 4. Obrázek s názvem Identifikujte své silné a slabé stránky Krok 4

  4 Prozkoumejte ve svých odpovědích motivy a vzory. Jakmile se zamyslíte nad svými hodnotami, prozkoumejte odpovědi na věci, které se mohou opakovat. Například možná obdivujete Billa Gatese a Richarda Bransona pro jejich podnikatelského ducha a kreativitu. To naznačuje, že si můžete vážit ambicí, konkurence a vynalézavosti. Možná byste změnili chudobu ve své komunitě, aby každý měl domov a jídlo. To naznačuje, že si můžete vážit komunity, pomáhající společnosti nebo dělat rozdíly. Můžete mít několik základních hodnot.
  • Seznamy hodnotných slov najdete online, pokud potřebujete pomoci s vložením vlastních slov.
 5. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 5

  5 Zjistěte, zda je váš život v souladu s vašimi hodnotami. Někdy můžeme mít pocit, že máme slabost v určité oblasti, když se náš život z jakéhokoli důvodu neshoduje s našimi základními hodnotami. Žít život sladěný s vašimi hodnotami se nazývá život „shodný s hodnotou“ a může vést k větším pocitům spokojenosti a úspěchu.
  • Například si ceníte ctižádosti a konkurence, ale cítíte se zaseknutí v slepé uličce, kde vás nikdy nikdo nevyzve nebo nedostanete příležitost se prokázat. Můžete mít pocit, že máte v této oblasti slabost, protože váš život momentálně není v souladu s tím, co je pro vás velmi důležité.
  • Nebo jste možná čerstvá matka, která se opravdu chce vrátit ke své práci učitelky, protože si ceníte intelektuálního stavu. Můžete mít pocit, že být dobrou matkou je slabost, protože vaše hodnota (dosažení intelektuálního statusu) je v rozporu s jinou hodnotou (orientace na rodinu). V takovém případě můžete přijít na to, jak vyvážit své hodnoty tak, abyste ctili obojí. To, že se chcete vrátit ke své práci, neznamená, že si také nechcete užít své nové dítě.
 6. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 6

  6 Zvažte situační významy. Zamyslete se nad tím, co představují silné nebo slabé stránky ve srovnání se sociálními zvyklostmi nebo zvyklostmi ve vašem místním kontextu. Sociální konvence jsou souborem pravidel, kterými se řídí mezilidská interakce, která byla stanovena jako funkční v určité geologické oblasti nebo kultuře, doufejme proto, aby pomohla zachovat zdravé sociální hranice. Vědět, jak se tyto liší v závislosti na tom, kde žijete, vám může pomoci určit, co by v této konkrétní geografické poloze mohlo být považováno za silnou nebo slabou stránku.
  • Pokud například žijete ve venkovské oblasti, kde každý pracuje rukama, členové této komunity pravděpodobně ocení atributy související s fyzickou prací a dlouhou pracovní dobou během dne. Pokud však žijete ve velkém městě, tyto atributy se nemusí jevit jako důležité, pokud náhodou nepracujete na jiném manuálním pracovním místě.
  • Zvažte, zda prostředí, ve kterém žijete, podporuje vaše vlastní silné stránky a osobní vlastnosti. Pokud tomu tak není, přemýšlejte o tom, jak můžete situaci změnit nebo se přestěhovat do prostředí, ve kterém mohou být vaše osobní přednosti ceněny více.
  reklama

Část 2 ze 6: Provedení reflexního nejlepšího vlastního cvičení

 1. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 7

  1 Najděte lidi, na které se chcete zeptat. Abyste zjistili, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, můžete si udělat cvičení Reflective Best Self (RBS). To vám pomůže zjistit, co si o vás ostatní myslí, a pomůže vám to najít vaše silné stránky. Na začátku myslete na lidi v každém aspektu svého života. Zahrňte lidi z práce, staré práce a bývalé profesory nebo učitele, stejně jako přátele a rodinu.
  • Když budete myslet na lidi, kteří se budou ptát ve všech různých oblastech, pomůže vám to posoudit vaši osobnost na mnoha úrovních a v mnoha situacích.
 2. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 8

  2 Požádejte o zpětnou vazbu. Jakmile si vyberete svého kandidáta, pošlete mu e-mail s dotazem na vaše přednosti. Požádejte je, aby vám poskytli konkrétní příklady, kde vás viděli, jak tyto přednosti využíváte. Nezapomeňte zmínit, že tyto přednosti mohou být založeny na dovednostech nebo na osobnosti. Oba druhy odpovědí jsou důležité.
  • E-mail je obvykle nejlepší způsob, jak to udělat, protože to vyžaduje tlak na to, že to udělají na místě, poskytne jim čas přemýšlet o odpovědi a umožní jim být upřímnější. Navíc pomáhá mít vše písemně pro pozdější analýzu.
 3. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 9

  3 Hledejte společné znaky. Jakmile obdržíte všechny výsledky, musíte hledat věci, které jsou jim podobné. Přečtěte si každou odpověď a přemýšlejte o tom, co to znamená. Pokuste se zjistit, jaké vlastnosti každá osoba přesně určuje, a přečtěte si konkrétní instanci, abyste zjistili, zda se neobjevují další vlastnosti. Poté, co je všechny interpretujete, porovnejte je mezi sebou a najděte podobné rysy, o kterých se zmiňuje mnoho lidí.
  • Může pomoci vytvořit tabulku se sloupcem pro název znaku, sloupcem pro každou odpověď a sloupcem pro vaši interpretaci.
  • Několik lidí ve vašem životě vám například řeklo, že zvládáte věci dobře pod tlakem, jste dobří v krizi a můžete pomoci zvládat ostatní lidi ve stresových situacích. To znamená, že můžete zůstat v klidu pod tlakem a pravděpodobně jste silný a přirozený vůdce. Můžete si to také přečíst, protože jste soucitní s ostatními a jste lidmi.
 4. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 10

  4 Vytvořte si vlastní portrét. Jakmile budete mít všechny výsledky, napište autoportrétovou analýzu svých silných stránek. Nezapomeňte zahrnout všechny různé aspekty, které lidé určili při diskusi o vás, a všechny vlastnosti, které jste ve své vlastní analýze uvedli.
  • Nejde o úplný psychologický profil, ale o hloubkový portrét vašeho nejlepšího já. Připomíná vám to vlastnosti, které používáte, když jste v nejlepším, a může vám pomoci vést vaše budoucí kroky k tomu, jak se je snažit více využívat.
  reklama

Část 3 ze 6: Výpis vašich akcí

 1. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 11

  1 Pište o svých činech. Zvažte, jak reagujete v určitých situacích, které vyžadují akci, myšlení a vhled. Než začnete dělat něco konkrétnějšího, zkuste sledovat své spontánní reakce na zkušenosti, které jste již v životě zažili. Kupte si nebo si pořiďte deník, do kterého budete psát své myšlenky.
  • Důvodem je to, že spontánní reakce vám hodně řeknou, jak reagujete v běžných i intenzivních situacích. Můžete si je zapsat, aby vám pomohly rozluštit vaše činy a schopnosti.
 2. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 12

  2 Vzpomeňte si na náročnou situaci, ve které se stalo něco špatného. Možná je to při autonehodě nebo se dítě náhle vyřítilo před vaše auto, zatímco dupete na brzdy. Jak jste reagovali, když jste čelili spontánní situaci? Upnuli jste se a ustoupili jste, nebo jste se úkolu postavili čelně a shromáždili nástroje a prostředky k řešení situace?
  • Pokud jste převzali kontrolu a jednali jako vůdce, pravděpodobně cítíte, že odvaha a schopnost zvládat tyto situace je síla. Pokud jste reagovali nekontrolovatelným pláčem, pocitem bezmoci nebo bičováním na ostatní, zůstat v sebeovládání během náročné situace může být slabost.
  • Nezapomeňte zvážit věci z několika úhlů. Například pocit bezmoci po autonehodě je naprosto přirozenou reakcí na stres ze zážitku. Pokud jste ale někoho požádali o pomoc, naznačuje to, že požádat ostatní o pomoc (spolupráci) by mohlo být silnou stránkou. Abyste byli silní, nemusíte vždy dělat všechno sami.
 3. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 13

  3 Najděte méně náročnou situaci. Přemýšlejte o době, kdy jste stáli před těžkým rozhodnutím, které ale nebylo tak na život a na smrt. Jak například reagujete, když vstoupíte do přeplněné místnosti? Chcete zapojit každého, koho tam potkáte, nebo chcete najít tichý koutek daleko od hluku a spojit se jen s jednou osobou?
  • Osoba spojující se s ostatními je silná v socializaci a extrovertu, zatímco tišší člověk je silný v individuálním spojení a poslechu. Obě tyto silné stránky lze využít k přirozené výhodě člověka.
 4. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 14

  4 Zvažte časy, kdy jste čelili obtížné osobní situaci. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli na místě a museli jste okamžitě reagovat. Jak rychle jste se naučili a přizpůsobili se novým situacím? Jste rychle myslitel, který se chlubí velkým návratem, když spolupracovník udělá posměšnou poznámku? Nebo máte v takových situacích tendenci se vstřebávat, přemýšlet a pak reagovat?
  • Pamatujte, že jakákoli síla, kterou jste mohli vyvinout, může mít někdy kompromisy. Pokud například většinu času strávíte samotným čtením a psaním, možná nebudete tak šikovní v povídání jako ostatní lidé, ale pravděpodobně budete mít talent najít děj knihy a probrat s ostatními hluboká témata. Také jste možná vyrostli s mladšími sourozenci, což znamená, že můžete být soucitní, trpěliví a dobří v difuzních situacích.
  • Je důležité mít na paměti, že svět potřebuje mnoho různých lidí s různými typy silných stránek a zájmů, aby byl tak různorodý, jaký je. Nemusíte nutně být dobrý ve všem, jen v tom, co pro sebe považujete za důležité.
  • Osoba, která se chlubí brilantním návratem nebo která rychle vyřeší problém, může mít bystrost jako sílu a možná se jako slabost zaměří na jemné detaily. Osoba, která potřebuje čas na rozmyšlenou, by se dala popsat jako plánování jako síla a možná omezená hbitost jako slabost.
  reklama

Část 4 ze 6: Výpis vašich přání

 1. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 15

  1 Zeptejte se sami sebe na své touhy. Vaše touhy nebo touhy o vás hodně vypovídají, i když jste trávili spoustu času jejich popíráním. Zvažte, proč chcete tyto činnosti nebo cíle dokončit a co je potřeba k jejich dosažení. Je pravděpodobné, že toto jsou vaše vášně a sny v životě, což jsou obvykle oblasti velké síly. Mnoho lidí upadne do pasti, že dělají to, co jejich rodiny chtějí, a stanou se lékařem nebo právníkem, když by raději byli baletkou nebo horským turistou. Do jiné části deníku si napište své touhy nebo životní touhy.
  • Zeptejte se sami sebe: ‚Jaké jsou mé životní touhy? ' Ať už se ucházíte o své první zaměstnání nebo jste se právě usadili v důchodu, vždy byste měli mít v životě cíle a touhy. Zjistěte, co vás pohání a co vám dělá radost.
 2. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 16

  2 Rozhodněte se, co vás baví. Začněte se ptát na věci, které vás v životě nejvíce baví. Zapište si odpovědi na otázku „Jaké typy činností považuji za uspokojivé nebo přitažlivé?“ Pro některé lidi je posezení u ohně se svým labradorským retrívrem po boku nesmírně uspokojivé. Pro ostatní by raději lezli po skalách nebo si udělali výlet.
  • Vytvořte si seznam činností nebo věcí, které děláte, které vám dělají radost a dělají vám radost. S největší pravděpodobností jsou tyto oblasti, kde najdete své koníčky, pro vás silnými oblastmi.
 3. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 17

  3 Zvažte, co vás motivuje. Spolu se svými touhami se musíte rozhodnout, co vás v životě motivuje. Do deníku si zapište své odpovědi na otázku: „Kdy se cítím nabitý energií a motivací?“ Zvažte chvíle ve svém životě, kdy se cítíte připraveni vzít svět útokem nebo vás inspirují přejít na další úroveň. Oblasti, které vás inspirují a motivují, jsou obvykle tam, kde jste nejsilnější.
  • Všimněte si, že mnoho lidí cítí touhy velmi brzy v životě, což naznačuje dětskou sebepoznání, které mnozí ztratí, když očekávání rodiny, vrstevníků a společnosti nebo finanční tlaky posune počáteční touhy hluboko do hloubky.
  reklama

Část 5 ze 6: Posouzení vašich silných a slabých stránek

 1. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 18

  1 Přehodnoťte své slabiny. „Slabost“ není nejužitečnějším způsobem, jak přemýšlet o oblastech rozvoje. Ve skutečnosti lidé opravdu nejsou slabí, i když se tak někdy můžeme opravdu cítit nebo přemýšlet. Většina lidí však cítí, že by mohli být silnější v určitých oblastech svého života, svých dovednostních souborech a dalších oblastech. Protože mají pocit, že v těchto oblastech nejsou tak silní, je běžné přiřadit opak k popisu, kdy cítíme, že musíme pracovat na oblasti, abychom se cítili silnější a kompetentnější. Místo soustředění se na „slabost“, která má negativní pocit, přemýšlejte o svých oblastech růstu nebo zlepšení - díky tomu se budete soustředit na budoucnost a na to, co můžete udělat, abyste se zlepšili.
  • Slabosti lze pojmout jako něco o sobě, co buď máte sílu zlepšit, pokud vůbec souvisí s vašimi touhami, nebo jednoduše jednoduše nejsou relevantní pro vaše touhy nebo životní cíle. Uznání jednoho z nich je přijatelné. Slabé stránky nejsou trvalými aspekty nás samých, ale naopak jsou proměnlivými aspekty toho, jak věci děláme, abychom se mohli stát ještě vynikajícími.
 2. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 19

  2 Identifikujte své oblasti pro růst. Oblasti, ve kterých se můžete rozvíjet, mohou souviset s čímkoli, včetně určitých profesních nebo sociálních dovedností nebo špatného omezení jídla. Můžete také jednoduše odkazovat na neschopnost chytit baseball nebo rychle provádět matematické rovnice. Oblasti růstu jsou často formulovány jako „poučení ze života“ a neopakování chyb. Jindy jde o snahu překonat nedostatek dovedností, které v sobě vnímáte.
  • Zjevná „slabost“ však může být pouze známkou toho, že konkrétní aktivita není pro vás, což může být důležitá věc, kterou si musíte přiznat. Pokud by každý měl schopnost být dobrý ve všech stejných činnostech nebo by si je dokonce užíval, pak by byl svět pravděpodobně velmi nudným místem.
 3. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 20

  3 Soustřeďte se na své přednosti. Někteří by mohli považovat zaměření na osobní slabosti vůbec za ztrátu času nebo dokonce za chybné rámcování problémů. Místo toho se zaměřte především na své přednosti a snažte se je kultivovat, kdykoli je to možné. To může být lepší přístup než identifikace osobních slabin. Protože to, co lidé obvykle označují jako slabosti, často jednoduše souvisí s nezájmem nebo touhou zlepšit se, může být pro vás nejlepší soustředit se nejvíce na své osobní přednosti a touhy a jít odtud. Buďte velkorysí, když uznáváte své přednosti, protože s největší pravděpodobností máte dost, dokonce i v oblastech, kde se cítíte „slabí“. Pak nula v oblastech, kde máte pocit, že můžete být efektivnější.
  • Například pokud chcete zapracovat být asertivnější „Nejprve začněte s tím, jaké asertivní schopnosti cítíte, že již děláte. Možná máte problém říci ne, ale místo toho máte schopnost vyjádřit své záměry způsobem, kde je vašemu záměru rozumět, a můžete ušetřit pocity dané osoby.
  • Zamyslete se nad aspekty své osobnosti, které považujete za přednosti. Být laskavý, velkorysý, otevřený nebo dobrý posluchač je nesmírně důležitou předností, která souvisí s vašimi celkovými schopnostmi a které mohou být přehlíženy. Buďte si toho vědomi a buďte na ně hrdí.
  • Dalším způsobem, jak přemýšlet o silných stránkách, je považovat je za talenty nebo vrozené schopnosti a touhy, které odpovídají vašemu pocitu sebe sama a vizi do budoucna. Jinými slovy, to jsou věci, které byste řekli „Nebylo to úsilí, vždy jsem měl schopnost“ dělat nějaký druh činnosti dobře.
 4. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 21

  4 Zapište si své silné a slabé stránky. Jakmile vyhodnotíte vše, co jste napsali o svých činech a touhách, je na čase se zaměřit na to, co si myslíte, že jsou vaše silné a slabé stránky. Pomocí seznamů od jiných lidí, které jste získali dříve, a toho, co jste se o sobě dozvěděli prostřednictvím jiných cvičení, si zapište oblasti své práce a života, které si myslíte, že jsou vaše silné a slabé stránky. Zaměřte se na to, jak aktuálně vidíte své vlastní silné a slabé stránky na základě toho, co ve svém životě právě děláte, osobní i profesní, než abyste hleděli do minulosti nebo do svých tužeb.
  • Pamatujte, že vás nikdo nehodnotí ani vás nesoudí na základě vašich reakcí, buďte tedy k sobě upřímní. Mohlo by pomoci sestavit dva sloupce s nadpisy „Silné stránky“ a „Slabé stránky“. Zapište si je, jakmile k vám přijdou.
 5. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 22

  5 Porovnejte seznamy navzájem. Srovnali se a našli jste nějaké překvapení? Mysleli jste si, že jste silní v jedné oblasti, ale ve vašem seznamu akcí se to nezdá? K tomuto typu nesouladu dochází, když si říkáte, že jste jednosměrní, ale náročná situace místo toho zobrazuje vaši skutečnou povahu.
  • Co říkáte na nesoulad mezi vašimi touhami a tím, co si myslíte, že jsou vaše silné stránky? K tomuto nesouladu může dojít tam, kde jste se pokoušeli dělat věci se svým životem na základě očekávání druhých nebo na základě vlastních představ o tom, co byste měli udělat, zatímco vaše touhy a skutečné reakce byly značně odlišné.
 6. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 23

  6 Zvažte případná překvapení nebo nesoulad. Podívejte se na různé seznamy, které jste vytvořili. Hledejte překvapení nebo místa, která se neshodují. Zamyslete se nad tím, proč si myslíte, že některé vlastnosti a slabiny, kterých jste si všimli, se ukázaly být jiné. Je možné, že si myslíte, že vás některé věci baví, nebo že vás některé věci motivují, ale ve skutečnosti nemůžete nebo nejste? Tyto seznamy vám to pomohou pochopit.
  • Zaměřte se na ty oblasti, které se liší, a pokuste se identifikovat situace, které danou oblast řeší. Napsali jste například, že toužíte stát se zpěvákem, ale ve svých seznamech věřících předností jste říkali, že jste dobří ve vědě nebo medicíně? Zatímco zpívající lékař může být novinkou, obě profese se značně liší. Zjistěte, která oblast vás dlouhodobě motivuje.
 7. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 24

  7 Zeptejte se na názory přátel nebo rodiny. Požádejte blízkého přítele nebo člena rodiny, aby vám poskytl konstruktivní zpětnou vazbu. Přestože vás sebezkoumání může přivést k několika odpovědím, získání vnějšího názoru vám pomůže buď zpevnit vaše pozorování, nebo také rozbít několik iluzí. Naučit se přijímat konstruktivní zpětnou vazbu od ostatních je pro účast v komunitě zásadní. Je důležité nebránit se v obraně, nebo to brát jako osobní útok, jednoduše proto, že někdo navrhne oblast zlepšení. Naučit se začlenit konstruktivní zpětnou vazbu od ostatních do svého každodenního života může být samo o sobě silnou stránkou.
  • Pokud si nemyslíte, že někdo z rodiny může být upřímný, vyberte si někoho, kdo vám dá za pravdu, a ne cukruje nebo přehlíží vaše slabosti. Najděte si externího, neutrálního člověka, nejlépe vrstevníka nebo mentora, který vám poskytne upřímnou a konstruktivní zpětnou vazbu.
  • Požádejte o zpětnou vazbu k vašim seznamům. Nechte svou externí osobu zkontrolovat a komentovat vaše seznamy. Užitečné komentáře a otázky mohou zahrnovat: „Proč si myslíte, že v nouzových situacích nejednáte rychle?“ Vnější pozorovatel si může vzpomenout na případ, kdy jste byli během nouze hrdinou dne, i když jste možná zapomněli.
 8. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 25

  8 Vyhledejte odbornou pomoc. Pokud máte stále potíže nebo byste se cítili pohodlněji s externím zdrojem, požádejte odborníka, aby vám pomohl určit vaše silné a slabé stránky. Existují společnosti, které mohou pomoci s psychologickým profilováním, které jsou často spojeny s náborovými agenturami. Za cenu můžete absolvovat testy, aby psychologové z personálu zkontrolovali vaši osobnost a profesní profily.
  • I když vám tyto testy nemusí nutně poskytnout esenci vaší osobnosti, mohou přesto posloužit jako pomocné body pro přemýšlení o vašich silných a slabých stránkách.
  • Z toho byste měli zjistit, co považují za vaše silné a slabé stránky. Dobrý test by měl být dlouhý, aby se načrtly opakované aspekty vaší osobnosti. Po provedení takového testu si určitě promluvte přímo s psychologem, abyste zjistili slabiny a odhalili silné stránky.
  • Existují online testy, které můžete využít k posouzení svých silných a slabých stránek. Podívejte se na testy, které jsou na renomovaných webech a které byly sestaveny licencovanými psychology nebo podobně kvalifikovanými odborníky. Pokud jsou s tím spojeny náklady, proveďte nejprve průzkum společnosti, která testy poskytuje, abyste se ujistili, že získáte hodnotu za peníze.
 9. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 26

  9 Zamyslete se nad svými nálezy. Poté, co zhodnotíte své silné a slabé stránky, věnujte nějaký čas zamyšlení a určete, jak se cítíte ohledně toho, co jste našli. Rozhodněte se, zda potřebujete nebo chcete zapracovat na některé ze svých slabých stránek, a zamyslete se nad tím, co budete muset udělat, abyste na tyto slabé stránky zaútočili nebo je změnili.
  • Přihlaste se do třídy nebo najděte aktivity, které vyřeší vaše slabiny. Pokud například zjistíte, že se stanete jelenem ve světlech, když jste konfrontováni se spontánní situací, vžijte se do situací, kde dochází ke spontánnosti. Mezi příklady patří vstup do komunitního divadla, účast na sportovním týmu nebo karaoke v baru.
  • Zvažte terapii nebo způsoby, jak mluvit o strachu nebo obavách. Pokud se vám nezdá, že byste chodili do třídy nebo se připojili k divadelní skupině, nebo máte hluboce zakořeněné obavy nebo úzkost, které vám brání v pohybu vpřed, zvažte rozhovor s terapeutem.
 10. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 27

  10 Odmítněte perfekcionismus. Dávejte pozor, abyste se nenechali zavěsit za své slabosti. Tento vzorec může rychle spadnout do nekonstruktivního vzorce perfekcionismu, který vás ve skutečnosti může brzdit v úspěchu. Je lepší začít tím, co pro danou sadu dovedností děláte dobře, poté najít několik podrobností, jak tyto dovednosti zlepšit, a postupem času se pomalu zlepšovat.
  • Chcete například zlepšit své komunikační schopnosti. Po nějaké sebereflexi se rozhodnete, že jste vlastně docela dobrý posluchač, což je vaše síla. Když však budete na řadě, budete se hýbat, což je vaše slabina. Rozhodnete se, že chcete být více verbální, a tak pracujete na tom, abyste v rozhovoru s malými přestávkami vložili jednu nebo dvě věty.
  • Perfekcionistický přístup by mohl říci, že protože aktuálně neumíte mluvit, nemůžete se ani obtěžovat na tom pracovat, protože budete dělat chyby. Uvědomte si, že chyby jsou součástí učení a růstu, a dovolte si je dělat, jak se sami rozvíjíte.
 11. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 28

  jedenáct Nepopírejte důležité okamžiky svého života. Každý má ve svém životě věci, ve kterých vyniká. Jsou chvíle, kdy uděláte něco, co jste nikdy předtím neudělali, ale prostě to zacvakne a zjistíte, že jste v tom naprosto přirozený.
  • Může to být sport, umění, kreativní činnosti, interakce se zvířaty nebo zastání někoho, kdo je pryč a dělá svou práci. Ne každý zažije stejné úžasné okamžiky jako vy, ale když je máte, pracujte s nimi na posílení svého života a dosažení svého skutečného potenciálu.
  reklama

Část 6 ze 6: Využití dovedností v rozhovorech

 1. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 29

  1 Zvažte relevanci svých silných a slabých stránek. Vše, co jste se o sobě dozvěděli, můžete použít jako pomoc při přijímacích pohovorech. Zamyslete se nad tím, jak jsou vaše silné a slabé stránky relevantní pro konkrétní práci, o kterou se ucházíte. Abyste se připravili, zamyslete se nad tím, jaké úkoly mohou být vyžadovány pro práci, o kterou se ucházíte, a vezměte v úvahu celou dobu svého života, kdy jste byli konfrontováni s podobnými úkoly. Které osobní atributy vypadaly, že by byly silnými nebo slabými stránkami, když jste byli zapojeni do těchto úkolů?
  • Pokud se například hlásíte za počítačového programátora, mluvte o svých silných stránkách, které se týkají počítačů nebo řešení problémů. Nemusí však být zvlášť vhodné podrobně rozebírat své přednosti v oblasti ping pongu, pokud se zdá, že o to již zaměstnavatel má zájem.
 2. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 30

  2 Projevujte upřímnost a důvěru. Když se vás v rozhovoru zeptají na tyto vlastnosti, buďte při popisu svých předností upřímní. Když se vás tazatelé zeptají na vaše silné a slabé stránky, nejsou jen zvědaví na vaše dovednosti, ale také chtějí vědět, jak kompetentní jste o sobě mluvit. Sociální dovednosti a schopnost propagovat se rychle se stávají jednou z nejdůležitějších sad dovedností pro většinu pracovních míst na pracovní síle. U tazatele to začíná tím, jak dobře je tazatel schopen popsat své silné a slabé stránky a jak pohodlně se při tom jeví.
 3. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 31

  3 Procvičte si dovednosti v rozhovoru. Chcete -li se s tím lépe seznámit, procvičte si pohovory s někým jiným. Požádejte kamarádku, aby s vámi udělala rozhovor a procvičila si popisování sama sobě. Udělejte to tolikrát a s co největším počtem lidí, dokud vám nezačne být příjemnější popisovat jim své silné a slabé stránky. Zpočátku to může vypadat jako čtení scénáře, ale po chvíli by to mělo začít být čím dál přirozenější.
  • Než půjdete na pohovor, promyslete si tolik konkrétních případů, o kterých budete mluvit, prostřednictvím kterých budou zřejmé vaše osobní přednosti. Tazatelé nechtějí jen slyšet, co si myslíte, že jsou vaše silné stránky, ale pravděpodobně se zeptají na konkrétní situace, ve kterých byly vaše osobní přednosti zásadní pro to, jak jste se vypořádali s jakýmikoli problémy nebo překážkami, které se objevily. Zamyslete se nad nimi, možná si jich zapište co nejvíce, abyste se mohli do situace pohovoru pustit co nejlépe připraveni.
  • Například místo toho, abyste řekli „Síla spočívá v tom, že se zaměřuji na detaily“, uveďte konkrétní příklad: „V předchozím zaměstnání jsem byl zodpovědný za dvojí kontrolu všech údajů v našich měsíčních rozpočtech. V několika případech jsem zachytil chyby, které by naši společnost stály nemalé peníze. Tato pozornost k detailu mi v této pozici u vaší společnosti dobře poslouží. '
 4. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 32

  4 Nesnažte se točit. 'Potenciální zaměstnavatelé nejsou hloupí a vidí to skrz tento klišé pokus.' Někdy vedou pohovor se stovkami lidí o pozici a každý má první instinkt použít to, co považuje za silnou stránku, a roztočit to jako slabost. To, co vidíte jako „silné stránky“, se však nemusí zdát zaměstnavatelům, kteří často hledají zaměstnance, kteří si cení věcí, jako je flexibilita a týmová práce. Tento typ reakce může často vypadat, že vám chybí sebeuvědomění. Mezi velmi běžné zatočení patří:
  • 'Jsem perfekcionista a nemůžu vystát, že věci pokazím.' Perfekcionismus pravděpodobně nepostihne zaměstnavatele jako skutečnou sílu, protože naznačuje, že se držíte sebe i ostatních podle nepřiměřených standardů a můžete mít také problémy s prokrastinací.
  • 'Jsem tvrdohlavý a nenechám věci odejít.' To může naznačovat, že nejste dobří v flexibilitě a přizpůsobivosti.
  • 'Snažím se udržovat dobrou rovnováhu mezi prací a životem, protože pracuji tak tvrdě.' Může to naznačovat, že se o sebe nemůžete postarat a je větší pravděpodobnost, že vyhoříte nebo budete nepříjemným kolegou.
 5. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 33

  5 O slabostech buďte upřímní. Když se vás tazatel zeptá na vaše slabé stránky, buďte upřímní. Nemělo by smysl pokládat otázku, pokud jste tazateli poskytli pouze konzervovanou odpověď o tom, jak jste úžasní. Tazatel to nehledá. Hledá skutečnou diskusi o věcech, na kterých můžete zapracovat, ukazatel rozhledu o sobě. Skutečné výzvy mohou zahrnovat:
  • Být přehnaně kritický
  • Podezření na autoritu, na vrstevníky
  • Být příliš náročný
  • Otálí
  • Být příliš upovídaný
  • Být příliš citlivý
  • Vykazující nedostatek asertivity
  • Svědčí to o nedostatku sociálního taktu
 6. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 34

  6 Uvědomte si špatné části svých výzev. Existují určité části těchto slabin, které je třeba řešit a mluvit o tom, jak by mohly ovlivnit váš výkon. Může být docela působivé mluvit o tom, jak vaše výzva ovlivnila nebo by mohla potenciálně ovlivnit váš pracovní výkon. Ukazuje to nadhled a pravdivost, i když stále musíte být taktní ohledně toho, co říkáte.
  • Řekněte jim například: „Právě teď jsem prokrastinátor. Uvědomuji si, že to ovlivňuje množství práce, kterou bych mohl vykonat, a potenciálně i práci, kterou by mohli zvládnout moji kolegové. Na vysoké škole jsem se z toho dostal, protože jsem znal systém, našel způsob, jak s ním hrát, a přesto jsem dokončil svoji práci. Uvědomuji si, že v profesionálním světě to nebude fungovat, protože to opravdu není skvělý způsob, jak pracovat, plnit své cíle a dělat věci. '
 7. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 35

  7 Ukažte tazateli, jak se snažíte překonat své výzvy. Být zde praktický je opět lepší než být idealistický. Poskytnout idealistickou odpověď by se mohlo zdát nereálné a působit dojmem, že se snažíte promluvit.
  • Řekněte například tazateli: „Dělám vážné kroky, abych omezil svůj zvyk odkládání. Stanovuji si umělé termíny a nabízím osobní pobídky, abych tyto termíny dodržoval. To výrazně pomohlo s mým problémem. '
 8. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 36

  8 Mluvte sebevědomě o svých silných stránkách. Měli byste znít sebevědomě, ale ne namyšleně. Pokuste se být sebevědomí a přitom zůstaňte pokorní ve svých úspěších a dovednostech. Samozřejmě se snažte pravdivě vybrat silné stránky, které by mohly být v souladu s jednotlivcem, společností nebo organizací, na kterou se hlásíte. Skutečné přednosti spadají do tří hlavních kategorií:
  • Znalosti založené na znalostech, jako jsou počítačové dovednosti, jazyky nebo technické know-how
  • Přenosné dovednosti, jako jsou komunikační schopnosti a dovednosti řízení lidí nebo řešení problémů
  • Osobní vlastnosti, jako je společenskost, důvěra nebo dochvilnost
 9. Obrázek s názvem Identifikujte své přednosti a slabiny Krok 37

  9 Když mluvíte o síle, uveďte příklady. Je dobré a dobré říkat, že máte úžasné schopnosti lidí, ale je další věc to ukázat. Ukažte, jak vypadají vaše přednosti v reálném životě, poskytnutím příkladů, ať už z vašich osobních interakcí nebo z vaší pracovní historie. Například:
  • „Jsem vynikající komunikátor. Záleží mi na slovech, která používám, a na tom, abych se vyhnul nejasnostem při komunikaci. Nebojím se navázat kontakt s někým, kdo je mi starší, když mu nerozumím. Udělám si čas, abych si představil, jak by různí lidé mohli interpretovat otázky nebo prohlášení odlišně. '
  • Své síly a dovednosti můžete také prokázat sdílením toho, co se v minulosti dobře dařilo a kde jste ve svém úsilí uspěli.
  • Pokud jste získali nějaká ocenění nebo uznání, můžete je také zmínit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám řešit dvojsmyslné situace? Přemýšlet nebo zapisovat si myšlenky hodně pomáhá. Zapisujete si oba své postoje, klady a zápory, správné i špatné a možná vám to poskytne určitou jasnost.
 • Otázka Jak poznám své slabé stránky, když ve všem, co dělám, podávám lepší než průměrný výkon? Tom de backer Nejlepší odpovědný pracovník Po technické stránce je vaší slabinou to, co děláte nejméně dobře. Pokud dosáhnete skóre 95/100 za devět z deseti akcí, ale 93/100 za desáté, pak desátá je vaše slabost. Pokud dosáhnete skóre 95 za všech deset, pak jsou všichni deset děleni na posledním místě, stejně jako na prvním místě. Kromě technických aspektů se zdá pravděpodobné, že už znáte své slabé stránky: jsou to věci, které neděláte, a neděláte je právě proto, že v nich nejste dobří. Příklad: můžete vyniknout ve všech sedmi disciplínách sedmiboji, ale nasávat běh na dlouhou trať.
 • Otázka A co slabé stránky, které nemohu změnit? Zavřít uši a trvat na tom, že tyto neexistují, není užitečné. Kdybych byl kvadruplegik, neřekl bys mi, ‚můžeš se naučit trojskakovat‘. Rubín Nejlepší hlasatel Přijměte je. Máte pravdu v tom, že vždy budou věci, které nemůžete změnit. Místo toho, abyste je ignorovali, můžete obejmout je . Ignorování vašich slabostí je nezbaví. Pokuste se získat větší důvěru v to, že k nim budete otevřenější. Otevřenost ohledně svých nedostatků může pomoci ostatním být otevřenější ohledně těch svých. Například spuštění blogu o vašich zkušenostech může lidem pomoci uvědomit si, že nejsou sami, a pomůže jim získat větší důvěru. Nebo když si o tom promluvíte s ostatními, může vám to pomoci navázat vztah s ostatními a najít si nové přátele. Pokud nemůžete změnit své slabosti, nedělejte si s nimi starosti, protože to neprospěje. Ať už je vaše slabost jakákoli, nejste jediný, kdo ji má.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Změna slabých stránek vyžaduje čas, takže si dejte pauzu, pokud se nedokážete okamžitě rozhodnout. Netrávte také veškerý svůj čas snahou proměnit slabost v sílu. Nejprve hledejte řešení tím, že si vybudujete sadu dovedností, což můžete změnit. Pak hledejte způsoby, jak si dál budovat své přednosti, což je to, co chcete zazářit nejvíce, protože jsou pro vás přirozené.
 • Při identifikaci svých tužeb buďte opatrní, abyste nepřidali falešné touhy. Toto jsou touhy poháněné mylnou vírou, že jste předurčeni k práci v zahraničních záležitostech, protože budete žít v Paříži, Londýně a Riu nebo že chcete být filmovou hvězdou, abyste se mohli účastnit okouzlujících večírků a potkat bohatého manžela. Ty jsou ne touhy, protože jim chybí podstatná známka toho, že ve svém životě děláte něco, co je naplňuje, a jde jim jen o fantazírování. Poznejte rozdíl, jinak byste mohli udělat extrémní chybu při budování kariéry kolem fantazie než kolem své vrozené síly a smyslu pro účel.

reklama

Varování

 • Vyhněte se pádu do pasti myšlení, že pokud nejste všichni silní a žádní slabí, že jste odsouzeni k zániku. Všichni lidé mají výzvy, které musí překonat. Představte si sebe jako tazatele a jak byste se cítili, kdyby někdo nic nedělal, ale chlubil se, jak je bezchybný.
 • V situaci pohovoru se nikdy nechlubte svými silnými stránkami ani nefňukejte nad svými slabými stránkami. Buďte přímí a navrhněte způsob, jak obejít svoji údajnou slabost. Pokud jde o silné stránky, udržujte je skutečné a buďte dostatečně pokorní, abyste se vyhnuli příliš hlasitému klaksonu.
reklama

Populární Problémy

„American Gods“ je konečně zpět pro 2. sezónu. Zde je návod, jak sledovat nové i staré epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Jak testovat plísně. Plíseň je druh houby, která roste ve vlhkém prostředí a rozmnožuje se mikroskopickými semeny zvanými výtrusy. I když jste zdraví, můžete trpět dýchacími potížemi, podrážděním pokožky a bolestmi hlavy, pokud jste ...

Hlavní losování BNP Paribas Masters v Indian Wells, CA, začíná 9. března 2017.

Pokud vás na konci dne často bolí v krku nebo v rameni, můžete mít technologický krk. Shrbená pozice, kterou tolik z nás zaujímá při pohledu na svůj telefon nebo počítač, může vést k bolesti, ztuhlosti a ...

Takto můžete sledovat premiéru filmu Married at First Sight: Couples Cam online bez kabelu. První epizoda se koná ve 20 hodin. ET na celý život.

S letošním Australian Open 2014 se pojďme podívat na losování mužů a žen a také na pár australských hráčů, na které si dát pozor.