Jak zvýšit počet ujetých kilometrů paliva v automobilu

Vzhledem k tomu, že ceny plynu stále stoupají, je zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva nejlepším způsobem, jak chránit svou kapesní knihu. Zde je několik způsobů, jak utratit méně peněz za plyn zvýšením efektivity vašeho vozu při jeho používání.

kolik her v sadě v tenise

Metoda 1 ze 4: Auto

 1. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva v automobilu Krok 1

  1 Nastavte pneumatiky na správné nahuštění. Správně nahuštěné pneumatiky mohou snížit spotřebu paliva až o 3%. Vaše pneumatiky také ztrácejí přibližně 1 PSI za měsíc, a když jsou pneumatiky studené (např. V zimě), jejich tlak se sníží v důsledku tepelného smrštění vzduchu. Doporučuje se kontrolovat pneumatiky alespoň jednou za měsíc, nejlépe jednou týdně. Správně nahuštěné pneumatiky vám také pomohou vyhnout se nerovnoměrnému opotřebení dezénu.
  • Některé čerpací stanice mají automatické vzduchové kompresory, které se zastaví na předem stanovené úrovni. (Z bezpečnostních důvodů dvakrát zkontrolujte tlak pomocí vlastního měřidla, zvláště pokud vám někdo navrhuje přidat překvapivě velké množství vzduchu.)
  • Malé trvale nainstalované prodloužení dříku ventilu může umožnit plnění bez odstranění víček, ale zkontrolujte, zda nejsou náchylné k zasekávání cizorodými látkami a prosakování.
  • Doporučené husticí tlaky jsou pro studené pneumatiky; nejlepší je nafouknout první věc ráno nebo máte ujeto méně než dvě míle, aby vaše čtení bylo přesné. Pokud už nějakou dobu jezdíte nebo je venku horko, přidejte 3 PSI. Nafoukněte na tlak doporučený manuálem vašeho auta nebo nálepkou na dveřním sloupku na straně řidiče. Uvědomte si, že údaj vyražený na pneumatice je maximální tlak v pneumatikách, nikoli doporučený.


 2. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 2

  2 Vyladit motor. Správně vyladěný motor maximalizuje výkon a může výrazně zvýšit úsporu paliva. Mějte však na paměti, že mnoho tunerů při ladění napájení deaktivuje opatření pro účinnost.
  • Ujistěte se, že máte v motoru dobré zapalovací svíčky, včas vyměňujete olej, čistíte vzduchový filtr atd.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 3

  3 Zkontrolujte stav vzduchového filtru motoru. Znečištěný filtr sníží spotřebu paliva nebo zastaví motor při volnoběhu. Stejně jako sekání prašné trávy, i jízda po prašných cestách ucpe vzduchový filtr: vyhněte se oblakům prachu.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 4

  4 Vyměňte palivový filtr podle plánu doporučeného výrobcem automobilu. Půjde o dlouhou cestu ke zvýšení palivové účinnosti.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 5

  5 Odlehčete svůj náklad. Pořiďte si nejlehčí auto, které bude sloužit vašim potřebám. Hmotnost je jednou z největších příčin ztráty kinetické energie u nehybridních automobilů. Pokud nenakupujete auta, sundejte si váhu navíc z toho, na kterém už řídíte. Pokud lze sedačky, které nepoužíváte, odstranit, vyjměte je. Pokud svůj kufr používáte jako úložný prostor pro těžké věci, najděte jim jiné místo. Dalších 100 liber zvyšuje spotřebu paliva o 1–2%. (Hmotnost je nejdůležitější při jízdě typu stop-and-go. Při jízdě téměř výhradně po dálnici na tom málo záleží: jakmile auto zrychlí, stačí mu jen vytlačit vzduch.) Neodstraňujte z auta věci které často potřebujete; místo toho se ujistěte, že jsou v autě a jsou snadno dostupné, protože promarněné cesty za jejich získáním nebo výměnou budou mnohem horší než o málo nižší počet najetých kilometrů.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 6

  6 Vyberte pro své vozidlo co nejužší pneumatiky, které uspokojí váš styl jízdy a nároky. Úzké pneumatiky mají menší čelní plochu, čímž se snižuje aerodynamický odpor. Pamatujte však, že úzké pneumatiky mají také menší trakci (proto mají závodní auta tak široké pneumatiky). Nenechte si pořídit pneumatiku, která je nekompatibilní s vašimi koly (použijte pneumatiky o rozměrech, které byly dodány s vozidlem), a nedostávejte menší kola, pokud to váš výrobce neschválí.
 7. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 7

  7 Vyberte směsové pneumatiky s nízkým valivým odporem. Ty mohou zvýšit spotřebu paliva o několik procent. Rozdíl však není překvapivý ani nenahrazuje správnou inflaci. Bylo by nehospodárné vyměnit dřívější pneumatiky za tyto, než budou opotřebované.
 8. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 8

  8 Ujistěte se, že senzory kyslíku, systém emisí motoru a systémy regulace emisí z odpařování jsou v automobilech se vstřikováním paliva v dobrém stavu. Rozsvícení kontrolky motoru často znamená, že je problém s jednou z těchto součástí. Poškozený senzor kyslíku může způsobit, že vaše auto bude příliš bohaté na palivovou směs, což sníží počet ujetých kilometrů paliva o 20% nebo více. reklama

Metoda 2 ze 4: Úspora paliva

 1. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 9

  1 Když tankujete plyn, natankujte do poloviny a snažte se udržet nádrž nad čtvrtinou plnou. Pokud vám dochází palivo, můžete palivové čerpadlo namáhat. Nicméně, 10 galonů (37,9 l) plynu přidává 60 liber hmotnosti. Poloviční plná nádrž může zvýšit počet najetých kilometrů.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 10

  2 Při výměně oleje přidejte syntetický olej do přírodního nebo syntetického oleje. Pokud dodržíte pokyny výrobce a doporučené použití, může to zvýšit počet ujetých kilometrů plynu až o 15%. Uvědomte si, že užitečnost tohoto je diskutabilní: může být nepravděpodobné, že by „aditivum“ syntetického oleje způsobilo, že auto nebude pracovat tak tvrdě; celkově by to neudělalo olej mnohem méně viskózní a cirkulace oleje je pro motor automobilu jen relativně malým úkolem.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 11

  3 Kupte si kvalitní palivo. Žádná dvě paliva nejsou stejná, a přestože vám „značkové“ palivo může ušetřit pár centů za L nebo Gal, může obsahovat vyšší procento ethanolu, který spaluje rychleji. Porovnejte ujeté kilometry mezi palivovými společnostmi a zjistěte, co je pro vaše auto nejlepší.
 4. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 13

  4 Pokuste se vyhnout používání klimatizace při jízdě po městě, protože způsobuje, že motor pracuje tvrdě a spotřebovává více paliva. Studie však ukazují, že při dálničních rychlostech mají auta o něco lepší kilometrový výkon se zapnutou klimatizací a staženými okny. Tah způsobený stažením oken při vysoké rychlosti snižuje spotřebu paliva více než AC.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů na automobilu Krok 14

  5 Pokud se pokoušíte najít přímý způsob, jak kontrolovat množství plynu, které používáte, klíčové je sledovat, jak tvrdě pracuje váš motor. Klimatizace, zrychlení a rychlost samozřejmě ovlivňují práci, ale nejedná se o přímé ukazatele. Zkuste sledovat otáčky (nebo otáčky za minutu), ve kterých běží váš motor. Je to jako sledovat svůj tep, abyste zjistili, jak tvrdě pracuje vaše srdce. Zjistíte, že existují rozsahy otáček, které jsou pro vaše auto ideální, a jiné nikoli.
  • Pokud zjistíte, že motor běží nad 3000 ot / min, je možné, že akcelerujete zbytečně na nízký převodový stupeň. Uvolněte pedál a nechte motor dosáhnout vyšších otáček při nižších otáčkách. Čím nižší průměrné otáčky cestujete, tím nižší je vaše práce, a to přímo určuje počet ujetých kilometrů plynu.
  • Jak sledujete své otáčky? Většina aut má levý rozchod vedle rychloměru, kterému se říká tachometr. Měří vaše otáčky za minutu x1000, což znamená, že pokud váš měřicí přístroj ukazuje polovinu mezi 2 a 3, běžíte při 2 500 otáčkách za minutu. Komfortní/efektivní zóna otáček se pohybuje mezi 2 000 a 3 000 otáčkami za minutu; snažte se však zůstat pod 2 000 co nejvíce a ne více než 2 700, pokud to není nutné, například když se pohybujete do kopce přes semafor ze zastavené polohy. To znamená, že se nedostanete nad 64 km/h a ve městě dosáhnete 80–89 km/h (50–55 mph) a na dálnici až 105 km/h a stále běží na 2500 otáčkách za minutu. Pokuste se najít svou komfortní/efektivní zónu a možná můžete získat několik dalších M.P.G.s tím, že budete sledovat, jak tvrdě pracuje váš motor!
  • Uvědomte si, že některá vozidla jsou monitorována x100.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vaše řidičské návyky

 1. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 15

  1 Použijte tempomat. Ve většině situací používání tempomatu snižuje spotřebu paliva udržováním konstantní rychlosti.
 2. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 16

  2 Zpomal. Čím rychleji se pohybujete, tím těžší musí váš motor pracovat, aby se protlačil vzduchem. Rychlost může snížit účinnost paliva až o 33%. (Faktory jiné než odpor vzduchu snižují spotřebu paliva pod asi 97 km/h, takže úspora paliva není důvodem, proč jít pomaleji, ale spotřeba paliva nad touto rychlostí rychle klesá).
 3. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 17

  3 Plynule zrychlete mírným plynem. Motory jsou nejefektivnější se středně vysokým průtokem vzduchu (škrticí klapka) a při otáčkách za minutu (RPM) až do svého maxima výkonu (u malých až středně velkých motorů je to obvykle někde mezi 4 až 5 k otáčkami). V automobilu s manuální převodovkou si zacvičte „krátké řazení“ nebo přeřazení na vyšší rychlostní stupeň, jakmile dosáhnete požadované rychlosti přeskočením mezistupně. Například zrychlete na 64 km/h na 1. rychlostní stupeň a 2. rychlostní stupeň, poté zařaďte přímo na 4. stupeň (přeskočení na 3. stupeň), nebo pokud váš motor dokáže udržet rychlost, na 5. stupeň. (Uvědomte si, že pokud musíte udržet plynový pedál na 5. místě, abyste udrželi rychlost, měli byste být na 4. místě!).
 4. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 18

  4 Pokud je to možné, vyhněte se brzdění. Brzděním se plýtvá energií z paliva, které jste již spálili, a zrychlení po brzdění spotřebuje více paliva než jízda konstantní rychlostí. V ulicích města sledujte vpřed a pobřeží, když před sebou vidíte červenou nebo dopravní zácpu.
 5. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 19

  5 Vyvarujte se nadměrného volnoběhu. Volnoběh vozidla ztrácí značné množství paliva. Nejlepší způsob, jak zahřát vozidlo, je řídit jej pomalu, dokud nedosáhne správné provozní teploty. Ve velmi chladném počasí je však stále vhodné nechat motor zhruba minutu nebo dvě běžet na volnoběh.
 6. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na autě Krok 20

  6 Najděte „sladkou rychlost“ svého vozu. Některá auta dosahují lepších kilometrů při určitých rychlostech, obvykle 80 km/h. „Sladká rychlost“ vašeho vozu je minimální rychlost, při které vůz jede na nejvyšší rychlostní stupeň (při zrychlování sledujte, jak otáčky klesají, abyste zjistili, kdy vaše převodovka řadí na vyšší rychlostní stupně). Například většina vozů Jeep Cherokees je nejlepší při rychlosti 89 km/h a Toyota 4Runners je nejlepší při rychlosti 80 km/h. Najděte „sladkou rychlost“ svého vozidla a podle toho si vyberte silnice.
 7. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 21

  7 Pokud má váš vůz automatickou převodovku s rychloběhem, povolte přeplňování, kromě případů, kdy táhnete velmi těžké přívěsy. Overdrive je ve výchozím nastavení povolen na 'D' na většině řadičů. Několik aut má na řadící páce tlačítka, která vám umožňují vypnout rychlostní převod. Nevypínejte jej, s výjimkou specifických okolností, kdy to může být nutné, například při brzdění motorem z kopce nebo při neúspěšném postupu do kopce v rychloběhu. Overdrive vám ušetří kilometrový výkon při vyšších rychlostech díky použití vyššího převodového stupně v převodovce. Například na každou ¾ otáčky motoru přecházejícího do převodovky je výkon trans jeden.
 8. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 22

  8 Nekroužkujte na parkovišti a držte se daleko od front obchodů. Najděte si místo na prázdné polovině parkoviště. Mnoho lidí tráví značný čas volnoběhem a plížením a čeká, až se otevře „blízké místo“.
 9. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 23

  9 Dodržujte bezpečnou vzdálenost. Nedržte se nárazníku auta přímo před vámi. Budete více brzdit a zrychlovat, abyste udrželi tu zbytečnou a nebezpečně úzkou mezeru. Relaxovat. Vydrž trochu To vám také dává mnohem větší prostor ke hře, když načasujete světla. Když řidič před vámi dupne na brzdy, můžete doběhnout dolů a zjistit, zda se kontrolka opět rychle změní na zelenou (někteří ano). Můžete dokonce doběhnout u jeho auta, když se světlo rozsvítí zeleně a on musí zrychlit z mrtvé zastávky.
 10. Obrázek s názvem Proveďte tříbodový obrat Krok 13

  10 Vyhněte se odbočování proti směru jízdy. Pokud to vaše trasa dovolí, zkuste na cestě do cíle provést co nejméně odbočení doleva (nebo odbočí doprava v zemích s levostranným provozem). Zastavení a čekání na křižovatce, aby se odbočilo v protijedoucím pruhu, nechá motor běžet na volnoběh, který plýtvá plynem, stejně jako ještě jednou akceleruje, aby se dostal do zatáčky. reklama

Metoda 4 ze 4: Plánování dopředu

 1. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 26

  1 Naplánujte si výlety. Uchovávejte si seznamy potřeb, které budou vyžadovat výlet, a snažte se s každým dosáhnout více cílů. Nezvýší se tím počet ujetých kilometrů paliva (počet mil, které se vaše auto pohne na každý galon plynu), ale pomůže vám to méně jet (což zase znamená, že spotřebujete méně plynu).
 2. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 27

  2 Trasu si pečlivě naplánujte. Jeďte po trase s nejmenším počtem zastávek a zatáček a nejmenším provozem. Pokud je to možné, dávejte přednost dálnicím před městskými ulicemi.
 3. Obrázek s názvem Zvýšení počtu ujetých kilometrů paliva na automobilu Krok 28

  3 V průběhu času si udržujte záznam o tom, kolik kilometrů ujdete (hlavní počítadlo kilometrů) a kolik plynu vložíte (z plynového čerpadla, včetně zlomků). Vložte to do tabulky. Udrží vás soustředěné a další metody jsou nepřesné; nikdy nebudete s jistotou vědět, jestli šetříte palivo, plýtváte palivem nebo se jen díváte na chyby plynárenských pump, které přestávají čerpat v různých bodech, nebo když vám při resetování ujetých kilometrů ujdou z vašeho výletního tachometru zlomky kilometrů. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud pojedu autem 100 km za hodinu, mohu očekávat dobrý kilometrový výkon? Můžete očekávat docela dobrý kilometrový výkon, i když obvykle toho nejlepšího kilometru lze dosáhnout kolem 80 km/h.
 • Otázka Je možné v Jeepu Wrangler dosáhnout dobrého počtu najetých kilometrů? Pravděpodobně můžete získat přibližně 26 MPG na 45-55 MPH, když budete kreslit zhruba 50 stop za návěsem a neustále se pohybovat. Jinak, pokud jste v městském prostředí nebo se plavíte po dálnici rychlostí 80 MPH, budete mít štěstí, že získáte více než 18 MPG.
 • Otázka Jaká je sladká rychlost automobilu s automatickou převodovkou Toyota Avanza? Jak již bylo zmíněno, při jízdě, jakou rychlostí jsou vaše otáčky nízké. Úroveň otáček, při nichž je rychlost vyšší, ale otáček nižší, je „sladká rychlost“.
 • Otázka Jak nastavím palivovou směs karburátoru Ford Falcon z roku 1987? Otočte karburátorem o 3/4 otáčky ve směru hodinových ručiček a seřiďte hadici palivového čerpadla.
 • Otázka Je výhodou přidání přísady do plynových nádrží k čištění systému vstřikování paliva? Vyloženě prodejní trik, nedělají nic, ale dokonce se zjistilo, že někteří dělají opak. Kupující pozor.
 • Otázka Jak mohu snížit spotřebu paliva u Nissan Laurel z roku 1995? Nejezděte rychle, pravidelně kontrolujte pneumatiky/olej/vodu. Nenoste těžkou zbytečnou váhu. Mechanik dokáže vaše auto doladit, aby bylo připravenější a efektivnější.
 • Otázka Jak zjistím, zda moje auto dosahuje nejlepšího možného počtu najetých kilometrů? Pokud auto nemá měřidlo mil na galon, resetujte počítadlo ujetých kilometrů při každém tankování plynu. Všimněte si, kolik galonů naplníte pokaždé, a jakmile je nádrž prázdná, zaznamenejte počet ujetých kilometrů na tachometru. Poté stačí rozdělit počet ujetých kilometrů na galony, které jste pro danou nádrž naplnili, a vypočítat míle na galon pro tuto nádrž. (Pokud na počítadle ujeté vzdálenosti nemáte možnost ujetých kilometrů, můžete také jednoduše vypočítat rozdíl mezi celkovým počtem najetých kilometrů na počítadle ujetých kilometrů mezi doplňováním plynu.) Příklad: natankujete 12 galonů a najedete 328 mil ten tank, takže 328 /12 = 27,3 mil na galon. Pokuste se sledovat, jaký benzín a typy jízd jsou pro nejefektivnější MPG.
 • Otázka Jak mohu řídit vozidlo vysokou rychlostí s lepším počtem najetých kilometrů? Svůj kilometrový výkon ve vyšších rychlostech můžete zlepšit přeřazením vozu, takže při vyšších rychlostech budete při nižších otáčkách. Také novější auta mohou získat lepší kilometrový výkon na plyn.
 • Otázka Jak mohu zlepšit počet ujetých kilometrů u auta, které používá dvojnásobek plynu, který používalo dříve? Chris A. Zjistěte, co se stalo. Nadměrné používání paliva může být stejně jednoduché jako špinavý vzduchový filtr, špatné načasování (u starších motorů zapalovacího systému Kettering) nebo stejně špatné jako nízká komprese válců.
 • Otázka Je možné u Jeepu Wrangler dosáhnout nízké spotřeby paliva? Pokud uvažujete o 30 a více mílích na galon, pravděpodobně ne. Nejlepší způsob, jak dosáhnout co nejlepší ekonomiky, je mít správně udržovaný a vyladěný motor a udržovat tlak v pneumatikách.

Populární Problémy

Semifinalistka Wimbledonu 2018 neprošla úvodním kolem, protože Su-Wei Hsieh si zajistila pohodlnou výhru dvou setů.

Serena Williamsová během své předturnajové tiskové konference ve Wimbledonu hovořila o celé řadě témat, včetně těla odtržených hráčů Novaka Djokoviče, PTPA a klíče k její dlouhověkosti.

Jak se zbavit uzlů v zádech. Ať už se živíte zvedáním závaží, nebo sedíte osm hodin denně u počítače, jste náchylní dostat ty otravné uzly do zad. Tyto uzly, známé také jako „spouštěcí body“, se vyskytují ...

Jak používat zábaly na zápěstí. Zábaly na zápěstí slouží k podepření kloubů zápěstí při vzpírání. Kulturisté obvykle používají zábaly na zápěstí při provádění cviků na tlačení nebo tlačení. Cvičení jako bench press nutí zápěstí nést ...

Rok 2018 měl svůj spravedlivý podíl na epických grandslamových setkáních. Podívejme se na ty nejlepší, které v nás zanechaly absolutní úžas ze sportu.

Jak uspořádat flash disk. Tento wikiHow vás naučí organizovat soubory a složky, které jsou na vašem flash disku. Najděte na počítači port USB. Porty USB připomínají horizontální, obdélníkové sloty s tenkou plastovou tyčí na ...